Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

Azorská příroda + OSTROVNÍ TRADICE

Petra Bujoková, průvodkyně

Vyhledávám dobrodružství. A mé zájezdy plují na podobné vlně.

9 dní8. 6. – 16. 6. 2021

Jediný termín v tomto roce

Zájezd začíná už za 336 dní

Dříve 38 990 Kč

36 990/os.

Co máte v ceně?

Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 15 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

20–24 °C

Objevovat místa, kam se ostatní nedostanou? Dopřejte si zážitky bez davů turistů uprostřed divoké azorské přírody a poznejte ostrovy Sao Miguel a Terceira jako místní. Fascinující krajina dotčená vulkanickou činností vám vezme dech. Vykoupete se v termálních pramenech, projdete se fumarolovým polem i čajovými plantážemi a nakouknete do poklidného života Azořanů. Nechte se unést portugalskou atmosférou – zažijte Azory na vlastní kůži!

Na co se můžete těšit

 • Čarokrásná divoká panenská příroda
 • Koupel v termálních pramenech a jezírkách
 • Výlet za pozorováním delfínů a velryb
 • Pozůstatky pozoruhodné lávové činnosti
 • Speciality z tradiční azorské kuchyně

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Podvečerní pobřeží u Sao Roque

Úterý 8. června: Let z Prahy na Sao Miguel a následné ubytování v hotelu na písečné pláži v městečku Sao Roque.

V městečku Sao Roque budete v přímém kontaktu s místním obyvatelstvem, můžete zajít do zdejších barů, kde nepotkáte žádné turisty. Přitom budete od hlavního města Ponta Delgada pouhé čtyři kilometry (taxíkem za 10 €).

2.DEN
Kaldera Sete Citades

Středa 9. června: Prozkoumáme západní část ostrova, navštívíme jezírko Canário, krásné vyhlídky na vulkanická jezera a vykoupeme se v termálních pramenech.

Dnes se podíváme na západ ostrova. Kolem starého akvaduktu si to namíříme k jezírku Canário uprostřed lesů japonských kryptomérií.

Z vyhlídek Boca do Inferno (Ďáblův chřtán) a Vista do Rei (Královská vyhlídka) se nám ukáže nejen kaldera Sete Cidades, ale i mnohá vulkanická jezera všech možných barev. Cestou, lemovanou hortenziemi a pastvinami, sjedeme až k mýtickému městečku Sete Cidades na dně kaldery, kde si pochutnáme na vynikajícím obědě.

V odpolední části programu nás čeká koupání v termálních pramenech Ferraria nebo lávových bazénech Mosteiros (podle chuti a počasí).

Poté zamíříme na kontrolní bod azorských velrybářů Ponta da Bretanha a skrz malebné vesnice severozápadního pobřeží s mnoha mlýny pojedeme zpět do Sao Roque.

3.DEN
Botanická zahrada Terra Nostra

Čtvrtek 10. června: Vydáme se k jezeru Furnas, navštívíme observatoř a prozkoumáme procesy sopečné činnosti. Odpoledne se projdeme po čajových plantážích, poté budeme obdivovat zelené útesy z vyhlídky Santa Iria.

Dnes se vydáme do východní části ostrova, do oblasti Furnas. Z vyhlídky Pico do Ferro sestoupíme nenáročnou (1,5 hod) procházkou k jezeru Furnas. Ve vědecké observatoři se dozvíme vše zajímavé o místní sopečné činnosti a na fumarolovém poli zkontrolujeme, jak se v horké zemi vaří náš oběd – proslulá pochoutka cozido.

Po obědě si budeme užívat koupání v termálních jezírcích a procházky v botanické zahradě Terra Nostra.

Zpátky pojedeme přes severní pobřeží, zastavíme se na farmě Gorreana a dozvíme se, jak se pěstuje čaj na jediných evropských čajových plantážích. Samozřejmě nebude chybět osvěžení v podobě šálku lahodného azorského čaje či čajové zmrzliny.

Poslední zastávka s výhledy na okolní útesy bude z vyhlídky Santa Iria.

4.DEN
Zákoutí města Ponta Delgada

Pátek 11. června: Den začneme procházkou k vodopádu, vykoupeme se v termálních jezírcích a odpoledne budeme objevovat zajímavosti hlavního města ostrova.

Dopoledne se projdeme 1,5hodinovým nenáročným trekem k vodopádu Salto do Cabrito. Až na poslední kopeček je to velmi nenáročná, 1,5 hod dlouhá procházka.

Poté smyjeme pot v termálních jezírcích v „pralese“ Caldeira Velha, kde jsou různě horké prameny a celý komplex je umístěn v divoké přírodě plné stromovitých kapradin. Můžete vyzkoušet jezírko pod vodopádem, kde je voda poněkud chladnější, nebo si vyhřát kosti v teplejších jezírcích.

Po koupeli vystoupáme autobusem na několik vyhlídek k nádhernému jezeru Lagoa de Fogo, které je při hezkém počasí nejfotogeničtějším místem ostrova Sao Miguel.

Odpoledne strávíme v hlavním městě ostrova, Ponta Delgada. Budeme poznávat historické centrum a zájemci mohou navštívit botanickou zahradu Jose do Canto.

5.DEN
Laguna ostrůvku Ilhéu

Sobota 12. června: Dnes navštívíme lagunu ve skalním ostrůvku, kde si odpočineme, a odpoledne se vydáme pozorovat delfíny a velryby.

Dopoledne strávíme odpočinkem v laguně ostrůvku Ilhéu u městečka Vila Franca do Campo. Zde se každoročně konají závody Red Bull cliff diving. Na ostrůvek se dopravíme lodičkou za pouhých 10 minut a užijeme si zde krásné koupání a šnorchlování. Během odlivu se zde vytvoří i písečná pláž.

Případní zájemci se mohou místo ostrůvku vydat na výlet za pozorováním delfínů a velryb na širý oceán, protože právě na Azorech je šance spatřit kytovce téměř jistá.

Odpoledne se přesuneme na letiště a přeletíme jen 30 minut na sousední ostrov Terceira.

6.DEN
Barevná architektura na Terceiře

Neděle 13. června: Čeká nás prohlídka hlavního města Terceiry, které nás svou krásou doslova pohltí. Vychutnáme si fascinující výhledy z kopečku Monte Brasil, odpočineme si v nádherných zahradách a ochutnáme i zdejší národní jídlo.

Strávíme den v Angra do Heroismo, památkově nejvýznamnějším místě celých Azorských ostrovů a hlavním městě Terceiry. Můžeme začít výstupem na kopeček Monte Brasil – dominantu oblasti s 360stupňovým výhledem na ostrov.

Nepřeberná nabídka muzeí a zahrad nám pomůže pochopit nejen krásu města, ale i fascinující historii celého souostroví.

Večer vyrazíme na společnou večeři na národní jídlo ostrova Terceira, tzv. alcatru – šest hodin pečená hovězí kýta s cibulí.

7.DEN
Vulkanická jeskyně Algar do Carvao

Pondělí 14. června: Navštívíme vinařství v oblasti Biscoitos, projdeme se fumarolovým polem a prohlédneme si vulkanickou jeskyni.

Dopoledne strávíme v oblíbené vinařské oblasti Biscoitos, navštívíme místní vinařství a ochutnáme pohárek dezertního vína. Poté se přesuneme k lávových jezírkům (nikoli termálním) a v závislosti na počasí a vlnobití zde strávíme polední čas. Je zde také občerstvení a obvykle i stánkaři s místními produkty.

Na jih pak zamíříme zeleným vnitrozemím a projdeme se po sirnatém fumarolovém poli Furnas do Enxofre, kde zapáchá síra a kouří se ze země.

V závěru dne vstoupíme do podzemí vulkanickou jeskyní Algar do Carvao, jejíž prostory dávno vyhaslé sopky jsou často pokryty bujnou vegetací a i pro nemilovníky jeskyní se jedná o naprosto netradiční zážitek.

8.DEN
Pobřeží u mysu Contendas

Úterý 15. června: Na závěr našeho pobytu na na ostrově Terceira si vychutnáme atmosféru jihovýchodního pobřeží. Bude možnost koupání v oceánu a odpoledne navštívíme tradiční azorské slavnosti.

Z Angry zamíříme přímo k jihovýchodnímu mysu Contendas a dopřejeme si krásnou pobřežní dopolední procházku.

Ve vesnici Sao Sebastiao se podíváme na kostelík s pověstnými freskami a také barevné „império“ – tradiční kaple ostrova Terceira

Budeme pokračovat na vyhlídku Serra do Cume, odkud je rozhled na nejplacatější planinu Azor. Za koupáním pak sjedeme k pobřeží do městečka Praia da Vitória – místo, kde se konala jedna z nejvýznamnějších bitev v historii Azorských ostrovů.

9.DEN

Středa 16. června: Podle letového řádu přesun na letiště a odlet do Prahy s přestupem v Lisabonu.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Veronika Valíková – e-mail: valikova@radynacestu.czpřímá linka: +420 608 859 987

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Sao Miguel s přestupem v Lisabonu; Terceira – Praha s přestupem v Lisabonu
 • letenka Sao Miguel – Terceira
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • 4x ubytování na ostrově Sao Miguel
 • 4x ubytování na ostrově Terceira
 • 8x snídaně
 • veškeré přesuny transferem po ostrovech
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • společné tradiční obědy (cca 15 eur/oběd)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 500 Kč

Kde budete ubytováni?

 • pokoje s vlastním soc. zařízením

Jak je to s jídlem?

 • během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení (společné tradiční obědy se pohybují okolo 15 eur/osoba)

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

315 Kč

UNIVERSAL + STORNO

840 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Vstupné pro zájemce:

 • zahrada Terra nostra: 8€
 • zahrada Jose do Canto: 4€
 • termály Caldeira Velha: 8€
 • výlet na ostrůvek Ilha: 6€
 • pozorování velryb: 60€
 • jeskyně Alvar do Carvao: 5€

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Nezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

Pojištění
Osoby

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.