Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Azorských ostrovů + KOUPÁNÍ V LÁVOVÝCH JEZÍRKÁCH

Petra Bujoková, průvodkyně

Vyhledávám dobrodružství. A mé zájezdy plují na podobné vlně.

12 dní / 11 nocí30. 8. – 10. 9. 2019

Zvolit jiný termín

Další termíny tohoto zájezdu

30. 8. – 10. 9.obsazeno

Zvoleno

18. 6. – 29. 6.volná místa

Zvolit


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 15 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Portugalsko trochu jinak… Pojďte do toho! S průvodcem, který se vyzná, objevíte Azory – okouzlující ráj uprostřed Atlantiku. Dechberoucí divoká příroda, úchvatná lávová jezírka, nejvyšší hora Portugalska, pohodová atmosféra malebných vesniček, pozorování velryb či ochutnávka výtečného portugalského sýra. Lákavé, že? Probuďte v sobě cestovatelskou vášeň a prožijte Azorské ostrovy!

Na co se můžete těšit

 • Koupání v unikátních lávových jezírkách
 • Divoká příroda a fascinující výhledy
 • Výlet za pozorováním velryb
 • Nejvyšší hora Portugalska – Pico
 • Malebné vesnice a lány hortenzií

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Přístav Velas na ostrově Sao Jorge

Pátek 30. srpna: Odlet z Prahy, ubytování ve Velas, procházka městem.

Ranní odlet z Prahy na ostrov São Jorge (let s přestupem v Lisabonu a Ponta Delgadě). Ubytování na 4 noci v městečku Velas. Velas je důležitý přístav s osobitou azorskou architekturou a na zdejších budovách se odráží slavná minulost ostrova. Ostrov Sao Jorge je charakteristický svými strmými skalisky svažujícími se přímo do oceánu - tzv. Fajas.

 

 

Ubytování je v hotelu: Quinta Do Canavial

2.DEN
Pobřeží Faja do Ouvidor na ostrově Sao Jorge

Sobota 31. srpna: Výlet s výhledy na překrásné krátery, připomínající golfové jamky a okolní ostrovy zakončený koupáním v lávových jezírkách Faja do Ouvidor.

Cyklovýlet (není povinný – stejnou trasu lze absolvovat rovněž autem) po nejvyšším pohoří ostrova v cca 1000 metrech n. m.. Část trasy se necháme vyvézt autem a pak už si budeme vychutnávat jízdu po kopečcích, výlet zakončíme sjezdem k pobřeží. Cesta nabízí výhledy na překrásné krátery, připomínající golfové jamky a okolní ostrovy (Pico, Faial, Graciosa,Terceira). Odměnou nám bude koupání v lávových jezírkách Faja do Ouvidor. Tento cyklovýlet zvládnou všichni, kteří se občas rádi projedou na kole.

Pokud budete chtít tento výlet absolvovat na kole, je potřeba nahlásit v cestovní kanceláři, že máte zájem o zajištění kola (půjčení kol není v ceně zájezdu). Pro ty, kteří se cyklovýletu nebudou chtít účastnit, je zajištěna doprava po celé trase (doprava je v ceně zájezdu).

Ubytování je v hotelu: Quinta Do Canavial

3.DEN
Caldeira do Santo Cristo na ostrově Sao Jorge

Neděle 1. září: Společně se vypravíme na nejkrásnější trek na ostrově „Caldeira do Santo Cristo – Faja dos Cubres“.

Dnes nás čeká nejkrásnější trek na ostrově „Caldeira do Santo Cristo – Faja dos Cubres“. Jedná se opravdu o unikátní místo, které bylo prohlášeno přírodní rezervací. My se vydáme na dvouhodinový sestup z hor k oceánu skrze svahy poseté hortenziemi a jinou divokou květenou.

Po cestě bude možnost osvěžit se koupáním pod vodopádem a v laguně. Na pobřeží si trošku odpočineme v místní hospůdce a vypravíme se na zbytek cesty (nahoru/dolůú další 1,5 hodiny do cíle. Ti odvážnější mohou na místě vyzkoušet také jednoduchý kaňoning – slézání vodopádů a brodění říčkou. Nutno nahlásit předem – kaňoning není v ceně zájezdu.

Ubytování je v hotelu: Quinta Do Canavial

4.DEN
Zemědělská políčka na Sao Jorge

Pondělí 2. září: Návštěva sýrárny, kávových plantáží a relax v lávových jezírkách.

Návštěva místní sýrárny s ochutnávkou  výtečného portugalského sýra, který je proslavený i daleko za hranicemi tohoto ostrova.

Podél jižního pobřeží se přesuneme na tzv. Faju, kde jsou malé kávové plantáže, a nahlédneme na políčka místních zemědělců. Koupání v lávových jezírkách, relax, pozorování západu slunce.

Ubytování je v hotelu: Quinta Do Canavial

5.DEN
Nejvyšší hora Portugalska Pico má 2351 metrů

Úterý 3. září: Procházka po městě Velas, přesun na ostrov Pico.

Dopoledne procházka městečkem Velas s kostely Sao Jorge a Nossa Senhora Conceicao, malebnou radnici s náměstíčkem a typickými uličkami s bílými domky.

Poté se z místního přístavu přesuneme trajektem na ostrov Pico, který je známý svým dezertním vínem, a dominuje mu nejvyšší hora Portugalska (2 351 metrů n. m.), která je zároveň jedním z nejkrásnějších vulkánů na světě.

Z přístavu se vydáme na výlet kolem divokého pobřeží z černé lávy, prohlédneme si malebné vesnice s typickou azorskou architekturou a vinohrady obehnané lávovými zídkami. Nakonec nás bude čekat příjemná zastávka v netradičním Cella baru, jenž je významným architektonickým dílem místního umělce. Ubytování na tři noci.

 

 

Ubytování je v hotelu: Alma do Pico ***

6.DEN
Vulkány na ostrově Pico

Středa 4. září: Celodenní okruh po sopečkách a severovýchodě ostrova Pico s koupáním.

Dnes nás čeká okruh po hřebenovce východu ostrova. Nejprve projedeme středem ostrova se spoustou horských ples, přičemž budeme míjet cca 1 000 metrů vysoké kopečky. Budeme se kochat divokou přírodou, kde mlhu střídá sluníčko a cesty křižují pasoucí se krávy.

Poté sjedeme na pobřeží u Terra Alta a budeme se pohybovat kolem oceánu. Na konci dne nás čeká malá písečná pláž nebo lávová jezírka. A určitě se nezapomeneme na závěr posílit v místní hospůdce.

Ubytování je v hotelu: Alma do Pico ***

7.DEN
Ve městě Lajes se nachází muzeum velrybářství

Čtvrtek 5. září: Jízda okolo sopky Pico, muzeum velrbyářství a návštěva lávových jeskyní.

Dnes se projedeme okolo sopky Pico a návštívíme muzeum velrybářství v městečku Lajes.

Poté nás čeká nenáročná pobřežní túra spojená s koupáním a návštěvou lávových jeskyní Gruta das Torres. (Cena 8€ dospělý, junioři a senioři 4€).

Alternativní program: celodenní výstup na nejvyšší horu Portugalska Ponta do Pico (2351 m). Je to náročná, cca 8 hodin dlouhá túra s místním horským vůdcem. Účast nutno nahlásit předem, trek není v ceně zájezdu (cena cca 40€).

Ubytování je v hotelu: Alma do Pico ***

8.DEN
Kvetoucí modré hortenzie na ostrově Faial

Pátek 6. září: Přesun na ostrov Faial, prohlídka hlavního města ostrova, Horty.

Dopoledne 30 minutová plavba na ostrov Faial, nazývaný též jako „modrý ostrov“ – nikde jinde totiž nenajdete tolik květů hortenzií.

Prohlídka hlavního města Horta, proslulé především svým jachetním přístavem s kresbami od námořníků. Určitě si zde dopřejeme chvíli odpočinku v některé z kaváren či restaurací, ve kterých si dávají dostaveníčko jachtaři z celého světa.

Vyhlídka na záliv Caldeira do Inferno a procházka k mořskému útesu Morro de Castelo Branco. Ubytování na 3 noci.

Ubytování je v hotelu: Residencias Varadouro

9.DEN
Vulcau dos Capelinhos

Sobota 7. září: Relax v lávových jezírkách nebo pozorování velryb, návštěva vulkánu Vulcao dos Capelinhos.

Dopoledne máte možnost relaxovat při koupání v krásných lávových jezírkách anebo se vypravit za dobrodružstvím na výlet s pozorováním velryb. Tato vyjížďka člunem nebo katamaránem na oceán není zahrnuta v ceně zájezdu (cena cca 65 € - platí se na místě) a váš zájem je nutné nahlásit předem.

Při návštěvě tohoto ostrova není možné vynechat vulkán Vulcao dos Capelinhos, který se vynořil na západním pobřeží z hloubky oceánu roku 1957. Zdejší krajina připomíná měsíční krajinu a je tak častým cílem filmových štábů. My se nejprve vydáme navštívit vulkanické centrum Capelinhos, kde se nachází nové interaktivní muzeum zabývající se vulkanickou činností. Poté bude dostatek času na pěší prozkoumání vulkánu, koupání a na závěr nás bude čekat piknik při západu slunce na nejzápadnějším bodě Evropy (piknik není v ceně zájezdu, cena 7 €).

Ubytování je v hotelu: Residencias Varadouro

10.DEN
Vulkanický kráter Caldeira

Neděle 8. září: Dnes se vypravíme ke kráteru Caldeira a poté na jednoduchý trek kolem levády (zavlažovací kanál) v severní části ostrova.

Po snídani nás čeká vyjížďka k jícnu obrovského kráteru Caldeira s úctyhodnými rozměry 7 kilometrů po obvodu a 400 metrů do hloubky. Strmé stěny kráteru pokrývají husté porosty kapradin, jalovců a endemických keřů faya, které také daly ostrovu jméno.

Pak se vypravíme na jednoduchý trek, který zvládne opravdu každý (cca 2,5 hodiny), divokou přírodou kolem levády v severní části ostrova. Tato pohodová procházka potěší každého milovníka přírody. Půjdeme skrze lesy, pastviny, buší hortenzií a budeme se kochat nádhernými výhledy na severní pobřeží ostrova Faial.

Ubytování je v hotelu: Residencias Varadouro

11.DEN
Kaple Mae de Deus v Ponta Delgadě

Pondělí 9. září: Odlet na ostrov Sao Miguel, pěší prohlídka hlavního města Azor – Ponta Delgada, ubytování.

Ubytování je v hotelu: Neat Hotel Avenida ***

12.DEN

Úterý 10. září: Odlet do Prahy s přestupem v Lisabonu.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Veronika Valíková – přímá linka: +420 608 859 987

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Lisabon, Lisabon – Sao Miguel se všemi poplatky
 • letenka Sao Miguel - Sao Jorge se všemi poplatky
 • letenka Faial – Sao Miguel se všemi poplatky
 • letenka Sao Miguel - Lisabon, Lisabon – Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • 4x ubytování na ostrově Sao Jorge
 • 3x ubytování na ostrově Pico
 • 3x ubytování na ostrově Faial
 • 1x ubytování na ostrově Sao Miguel
 • 11x snídaně
 • 2x trajekt Sao Jorge – Pico, Pico – Faial
 • veškeré přesuny transferem po ostrovech
 • návštěva sýrárny s ochutnávkou
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 6 500 Kč
 • cyklovýlet na Sao Jorge - 55 € (zakoupení je možné až na místě, nutno rezervovat před odjezdem)
 • výstup na horu Pico - 50 € (zakoupení je možné až na místě, nutno rezervovat před odjezdem)
 • výlet za pozorováním velryb - 65 € (zakoupení je možné až na místě, nutno rezervovat před odjezdem)
 • piknik na Faialu - 7 €
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 500 Kč

Jak je to s jídlem?

 • Během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

420 Kč

UNIVERSAL + STORNO

1 020 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Ohlasy cestovatelůCestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.