Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

Beskydy pro gurmány + TURISTIKA + SVĚTOVÁ KUCHYNĚ

Petra Bujoková

Petra Bujoková průvodkyně

Vyhledávám dobrodružství. A mé zájezdy plují na podobné vlně.

6 dní23. 5. – 28. 5. 2021

Jediný termín v tomto roce

10 990/os.

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 22. 4..

Co máte v ceně?


Doprava

Vlastní

Ubytování

Areál Ski Park Gruň

Stravování

Plná penze

Skupina

Do 18 osob

Průvodkyně

Po celý zájezd

Speciality od šéfkuchařů a cimbálovka v ceně zájezdu

Beskydy pro gurmány + TURISTIKA + SVĚTOVÁ KUCHYNĚ

Ochutnat světové lahůdky bez hranic? Jedině v Beskydech! S průvodkyní, která tu zná každý kout, objevíte horskou krajinu jako nikdo jiný. Projedete se na elektrokolech k přehradě Šance a po kopečcích v oblasti Bílé. Vyšlápnete si na Prašivou. Užijete si výhledy z Bílého Kříže. Ochutnáte řecké, portugalské či asijské speciality. A dojde i na tanec, cimbálovku a beskydské dobroty. Poznávejte nevšední Česko – dopřejte si gastrozážitky z Moravskoslezských Beskyd!

Na co se můžete těšit

 • Malebná horská příroda CHKO Beskydy
 • Řezbářská díla v Ráji dřevěných soch
 • Okouzlující výhledy z oblasti Bílého Kříže
 • Příprava a ochutnávka zahraničních pokrmů
 • Cimbálový večer s beskydskými dobrotami

Beskydy pro gurmány + TURISTIKA + SVĚTOVÁ KUCHYNĚ

23. 5. – 28. 5. 2021

10 990 Kč/os.

Nezávazně rezervovat

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Těšte se na domácí borůvkové knedlíky…Mňam!

Neděle 23. května: Příjezd na ubytování proběhne vlastní dopravou. Na chatě se společně sejdeme v 17 hodin. Poté se ubytujeme a dáme si večeři, během které se dozvíme, jaké zážitky nás čekají během následujících dní.

Na chatě Armaturka, kde budeme ubytováni po celou dobu, se všichni sejdeme v 17 hodin. Po ubytování a krátkém odpočinku se seznámíme s programem jednotlivých dní a ochutnáme domácí borůvkové knedlíky. A co by to bylo za přivítání bez tradičního místního drinku. Uhádnete, co se bude ke knedlíkům podávat?

2.DEN
Dřevěný kostelík Panny Marie na cestě z Gruně na Bílý Kříž

Pondělí 24. května: Dnes nás čeká pěší trasa na Bílý Kříž. Cestou se posilníme v hospůdce Švarná Hanka a na vrcholu si užijeme úžasná beskydská panoramata. Večer se ponese v duchu ASIJSKÉ kuchyně, kdy ochutnáme pokrmy z Thajska přes Filipíny až po Vietnam.

Po snídani nás čeká pěší túra na Bílý Kříž (900 metrů n. m.), horskou lokalitu na hranici se Slovenskem, odkud lze za dobré viditelnosti spatřit panorama celých Beskyd a Javorníků a dohlédnout na Oravu a Roháče.

Cestou se zastavíme v tradiční krčmě Švarná Hanka, kde býval častým návštěvníkem i básník Petr Bezruč, a občerstvíme se bigusem. Že nevíte co to je? Nechte se překvapit, co nám chlapi z krčmy připraví.

Kolem dřevěného kostelíku Panny Marie se přibližně v 16 hodin vrátíme zpět na ubytování. V nohách budeme mít rovných 15 kilometrů.

Na chatě bude zahájena příprava asijské kuchyně s kuchařem, který vařil v restauracích napříč Asií. Odvážní mohou přiložit ruku k dílu, méně odvážní přihlížet a ochutnávat. Večer si kromě gastronomického zážitku s asijskou kuchyní zpříjemníme i posezením s kytarou.

3.DEN
Pastevectví ovcí má v Beskydech dlouhou tradici

Úterý 25. května: Na elektrokolech vyrazíme do oblasti kolem Bílé, osvěžíme se léčivou Smradlavkou a podíváme se k památníku Maryčky Magdonové. Na závěr dne vyzkoušíme PORTUGALSKÉ speciality.

Dnešní den nás čekají jak dlouhé sjezdy, tak táhlé kopečky. Trasa vede napříč sjezdovkami v lyžařském středisku Bílá a jakmile okoštujeme pramen Smradlavky, čeká nás piknik ( a případně také koupání) u jednoho z místních jezírek (tzv. klauzů).

Okolo obory s daňky zamíříme do centra Bílé, kde svlažíme hrdlo a pokračujeme na Staré Hamry. Poslední zastávkou bude kostel Sv. Jindřicha na břehu přehrady Šance s přilehlým hřbitovem a hrobem Maryčky Magdonové.

Podvečer bude tentokrát patřit portugalské kuchyni. S rodilým Portugalcem uvaříme a ochutnáme třeba tradiční salát z tresky, Arroz de marisco i portugalské víno.

4.DEN
Řezbářská dokonalost v Ráji dřevěných soch v Ostravici

Středa 26. května: Užijeme si cyklovýlet k přehradě Šance. V Ostravici navštívíme Beskydský pivovárek, unikátní Ráj dřevěných soch a vykoupeme se v řece. Večer strávíme v ŘECKÉM rytmu, při kterém dojde nejen na speciality, ale i na tanec.

Čeká nás výlet na elektrokolech (vlastních nebo zapůjčených) do panoramatické oblasti přehrady Šance. Budeme mít jedinečnou příležitost zavítat do vyhlášeného Beskydského pivovárku v Ostravici. Je to východiště tras na dva nejvyšší vrcholy Moravskoslezských Beskyd – Lysou horu a Smrk, a také dějiště neméně vyhlášeného extrémního závodu Beskydská Sedmička.

V pivovárku můžete ochutnat několik druhů piveček, ať už extra hořké (na které jsou beskydští odchovanci Radegastu zvyklí), oblíbené borůvkové, nebo také IPY, např. Lissa Huera. Co vám tento název připomíná?

Vyzkoušíme i další z místních lákadel: Ráj dřevěných soch a koupání v peřejích řeky Ostravice.

Opá! Dnešní večer je třeba být fit, protože temperamentní Řek Spiros nás nejprve nacpe řeckými dobrotami a pak, jak ho známe, roztančíme beskydskou kolibu. Čeká nás totiž i řecký tanec. Určitě nevynecháme tzatziky nebo sladkou baklavu.

5.DEN
Cimbálovka z Beskyd… Ani ta nebude chybět!

Čtvrtek 27. května: Než se s horskou krajinou Beskyd rozloučíme, vydáme se na Morávku, uděláme si příjemnou procházku a ochutnáme vynikající halušky. Pak budeme pokračovat přes Kotař až na Prašivou. Večer bude ve znamení cimbálové muziky a BESKYDSKÝCH lahůdek.

Po snídani nás autobus dopraví na Morávku k penzionu Jízdárna, odkud vyrazíme na půlhodinovou procházku k chaloupce Ateliér. Zde ochutnáme vyhlášené halušky, které můžeme kuriózně zapít čepovaným pivem Guinness.

Takto posilněni zdoláme vrch Kotař a budeme pokračovat hřebenovkou na Prašivou, která nás uvítá rozhlednou a dřevěným kostelíkem z roku 1640.

Z Prašivé to máme už jen necelé dva kilometry z kopce k pivovárku Kohutka. Celkově si dnes dáme sympatických 10 kilometrů. 

Při závěrečné večeři si vychutnáme beskydské dobroty od lokálních výrobců. K poslechu bude hrát místní cimbálovka. Ti, kteří si nevyřvou hlasivky u kytary během našeho pobytu, zajisté zabékají s veselou cimbálovou muzikou.

6.DEN

Pátek 28. května: Poslední společná snídaně a následný vlastní odjezd domů.

Ráno si dopřejeme vydatnou snídani, po které se rozjedeme do svých domovů. Případní zájemci mohou dál prozkoumávat Beskydy na vlastní pěst.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Veronika Bendová
e-mail: bendova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 608 859 987

Co už máte v ceně?

 • 5x ubytování
 • 5x snídaně formou bufetu
 • 4x svačina: 1x polévka u Švarné Hanky, 2x svačina z lokálních produktů, 1x halušky
 • 5x večeře: 3x zahraniční kuchyně, 2x beskydské speciality
 • 4x tématický nápoj
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • večer s cimbálovkou
 • doprava na výlet na Morávku a zpět
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Vstupné na místě

Orientační ceny vstupenek na atrakce, které můžete v rámci programu či mimo program absolvovat, ovšem lze je zakoupit pouze na místě.

Vlastníky elektrokol prosíme, aby si vzali své stroje s sebou. Zdatní cyklisté, kteří se nebojí zvlněné krajiny Beskyd, využijí i klasické bicykly. Případně bude možnost zapůjčit si elektrokola v místě ubytování (nutná rezervace předem).

Kde budete ubytováni?

 • ubytování je zajištěno ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením (v případě třílůžkového nebo čtyřlůžkového pokoje sleva 500 Kč/osoba)

Jak je to s jídlem?

 • snídaně formou bufetu
 • svačiny z lokálních produktů
 • večeře ze světových kuchyní připravené zahraničními kuchaři, beskydské speciality

Pojištění na cestu zařídíme

1. EASY

210 Kčcelý zájezd
35 Kčden/osoba

Srovnání a podmínky pojištění

2. UNIVERSAL + STORNO

360 Kčcelý zájezd
60 Kčden/osoba
0 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.Trasa zájezduNezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

Beskydy pro gurmány + TURISTIKA + SVĚTOVÁ KUCHYNĚ, 23. 5. – 28. 5. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.