Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

Královský Londýn + SÍDLA TUDOROVCŮ

letecky z Prahy

Radka Šímová

Radka Šímová průvodkyně

Kamkoliv jedu, jedu ráda. Každá cesta je zážitek.

5 dní12. 5. – 16. 5. 2021

Jediný termín v tomto roce

16 990/os.
17 490 Kč

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 11. 4..

Co máte v ceně?


Letecky

Z Prahy

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 20 osob

Průvodkyně

Po celý zájezd

Výlet a vstup na tudorovské sídlo Hever Castle v ceně zájezdu

Londýn, jak jste ho dosud nezažili… Nechte se vtáhnout příběhy jedné z nejslavnějších královských dynastií. Navštívíte oblíbené Jindřichovo sídlo Hampton Court, vyrazíte do Windsoru a odhalíte utajenou krásu hradu Hever. V Londýně se vydáte po panovnických stopách na Greenwich, parkem St. James i k proslulému Toweru. Objevujte tudorovskou Anglii a poznávejte Londýn jako cestovatel! 

Na co se můžete těšit

 • Tudorovská kuchyně na Hampton Court
 • Královské víkendové sídlo Windsor
 • Hever Castle – rodiště Anny Boleynové
 • Světoznámý zvedací most Tower Bridge

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Naši cestovatelé naslouchají poutavému výkladu průvodkyně Martiny na Trafalgar Square

Středa 12. května: Po příletu do Londýna a krátkém odpočinku nás čeká prohlídka centra britské metropole. Nevynecháme při ní Trafalgarské náměstí, Buckinghamský palác, Westminster či budovu parlamentu a projdeme se po nábřeží Temže.

Odlet z Prahy bude v dopoledních či poledních hodinách, po příletu do Londýna se přesuneme zajištěným autobusem do hotelu.

Po menším odpočinku přejedeme příměstským vlakem nebo metrem do centra Londýna. Prohlédneme si náměstí Trafalgar Square, na kterém najdeme slavný Nelsonův sloup, dále uvidíme Piccadilly Circus a Čínskou čtvrť.  Zamíříme také do čtvrti Westminster, kde se projdeme kolem hlavních atraktivit.

Společně navštívíme nábřeží TemžeWhitehallHorse Guards, Downing Street, kde se nachází oficiální adresa britského premiéra, Houses of Parliament s ikonickou Clock Tower (jejíž součástí je i slavný zvon Big Ben), Westminster Abbey, kde jsou pohřbeni všichni tudorovští panovníci, vyjma Jindřicha VIII. Nemineme také sídlo britské královny Buckingham Palace.

Projdeme se i v okolí královskému parku St. James's Park, který vytvořil král Jindřich VIII. jako jelení honební revír, a podíváme se k St. James's Palace, ve kterém v dnešní době sídlí královský soudní dvůr. 

Večer se vrátíme společně nebo individuálně na hotel. 

2.DEN
Slavností střídání stráží na hradním nádvoří Windsoru

Čtvrtek 13. května: Dnes se vydáme do malebného městečka Windsor se stejnojmenným hradem, navštívíme Shakespearovo divadlo Globe a projdeme se po mostu Milenia s fantastickým výhledem na katedrálu sv. Pavla.

Po snídani se vydáme vlakem k hradu Windsor (vstup pro předem objednané zájemce). Windsor Castle je druhý největší obývaný hrad na světě a také nejdéle soustavně obývaný hrad již od dob Viléma I. Dobyvatele (11. století). Společně s Buckinghamským palácem je jednou z oficiálních rezidencí britské monarchie. Většina králů a královen Anglie měla přímý vliv na stavbu a vývoj hradu, který byl jejich kasárnami, pevností, domovem, oficiálním palácem a občas dokonce i jejich vězením.

Kromě prohlídky interiéru také můžete navštívit bohatě zdobenou kapli sv. Jiří, kde je pohřbeno mnoho králů a královen, mimo jiné také Jindřich VIII. či královna matka.

Nedaleko se nachází městečko Eton se známou chlapeckou kolejí Eton College. Chlapecká kolej byla založena Jindřichem VI. v 15. století. Eton College je nejprestižnější škola ve Velké Brítánii – studovali zde také princové Harry a William.

V odpoledních hodinách se přesuneme do centra Londýna, na jižní břeh Temže, kde navštívíme Shakespearovo divadlo Globe (návštěva pro předem objednané zájemce), které je věrnou kopií divadla z 16. století, ve kterém Shakespeare hrával.

Po prohlídce se projdeme po pěší lávce přes Temži, po mostu Milenia, ze kterého budeme mít krásný výhled na katedrálu sv. Pavla

V podvečerních hodinách se vrátíme na hotel. 

3.DEN
Královská observatoř na Greenwichi

Pátek 14. května: Celodenní výlet do hrabství Kent na hrad Hever Castle s bludištěm a italskými zahradami. Po návratu návštěva londýnské čtvrti Greenwich s královskou observatoří a nultým poledníkem.

V ranních hodinách pojedeme předem objednaným transferem k Hever Castle (transfer a vstup do hradu v ceně zájezdu), který byl v 16. století domovem Anny Boleynové, pozdější manželky Jindřicha VIII. Budeme obdivovat dobové interiéry, navštívíme ložnici Anny Boleynové a Jindřicha VIII. V přilehlých zámeckých zahradách můžeme vyzkoušet historické bludiště, projít se italskými zahradami s bohatou sbírkou antických soch nebo relaxovat na břehu jezírka.

Po návratu z hradu Hever zamíříme do Londýna, kde navštívíme čtvrť Greenwich, kde kdysi stával starý tudorovský palác. Zde můžeme být doslova jednou nohou na východě a druhou na západě! Projdeme se okolo nultého poledníku a královské observatoře a Národního námořnického muzea.  

Uvidíme i jeden z posledních čajových kliprů na světě - loď Cutty Sark, které se ve své době říkalo Královna moří. Greenwichský park ideálním místem k relaxaci s možností zakoupit si kávu a malé občerstvení z pojízdných vozíků.

Projdeme se i viktoriánským tunelem pod řekou Temží a lodí se vydáme po řece zpět do centra města.

Návrat na hotel s průvodcem ve večerních hodinách nebo individuálně. 

4.DEN
Naši cestovatelé s průvodkyní Martinou u Tower Bridge

Sobota 15. května: Dopoledne si prohlédneme tudorovský palác Hampton Court včetně jeho inteiriéru a zámeckých zahrad. Odpoledne si užijeme projížďku po Temži k Toweru a ke slavnému zvedacímu mostu.

Hampton Court (prohlídka pro předem objednané zájemce) je dochovaný tudorovský palác, který byl oblíbeným sídlem Jindřicha VIII., který zde strávil i několik svých svatebních cest. Zde navštívíme státnické komnaty, největší hradní velkou síň v Anglii, expozici věnovanou osobě a mládí Jindřicha VIII., nahlédneme do dobové tudorovské kuchyně, kde se dozvíme, jakým způsobem se připravovaly tehdejší pokrmy. Pokusíme se neztratit v 300 let starém labyrintu, jehož chodby měří 800 metrů a budeme relaxovat v krásných zahradách.

V odpoledních hodinách se přesuneme do centra Londýna a poplujeme lodí po Temži k nejslavnějšímu zvedacímu mostu Tower Bridge a k proslulému paláci a pevnosti Jejího Veličenstva, Tower of London.

 V podvečerních hodinách se společně nebo individuálně vrátíme na hotel. 

5.DEN

Neděle 16. května: Po snídani dle letového řádu program v Londýně nebo odjezd transferem na letiště a odlet do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 110 605

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Londýn – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer letiště – Londýn (hotel) – letiště
 • 4x ubytování v Londýně v 3* hotelu ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích
 • 4x snídaně
 • vstup a doprava na hrad Hever
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce Londýn od Radynacestu.cz zdarma
 • tištěný průvodce Windsor od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže)
 • cestovní pojištění
 • přesuny v Londýně místní dopravou – doubledecker, metro, vlak, projížďka lodí po Temži: 60 GBP / celý pobyt
 • doporučené kapesné 160 GBP (včetně dopravného)
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 300 Kč

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Hampton Court Palace: dospělý 1 570 Kč, dítě 1 200 Kč, student 1 250 Kč, senior 1 250 Kč
 • Shakespeare's Globe Theatre: dospělý 630 Kč, dítě 400 Kč, student 510 Kč, senior 580 Kč
 • Windsor Castle: dospělý 890 Kč, dítě 510 Kč, student 800 Kč, senior 800 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel se snadným přístupem do centra Londýna
 • na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma (dle typu hotelu)
 • na pokojích jsou k dispozici ručníky a mýdlo (dle typu hotelu)

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne při prohlídce Londýna bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, bez omezení hmotnosti

Zavazadlo za příplatek 1 700 Kč - velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 15 kg

Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30ti dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK)

Pojištění na cestu zařídíme

1. EASY

175 Kčcelý zájezd
35 Kčden/osoba

Srovnání a podmínky pojištění

2. UNIVERSAL + STORNO

450 Kčcelý zájezd
60 Kčden/osoba
150 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Časté dotazy

Jak dlouho budou moci občané ČR cestovat do UK s občanským průkazem?

Budou občané ČR/EU potřebovat na krátkodobou cestu do UK víza (turistika, návštěva rodiny a přátel, obchodní jednání apod.)?

Jsou vstupenky zahrnuty v ceně zájezdu?

Která letecká společnost bude využita a jak dlouho let trvá?

Jak je zájezd náročný?

Kolik peněz doporučujete jako kapesné?

Nechci si s sebou brát tolik hotovosti, lze běžně platit kartou?

Je potřeba vzít si adaptér?


Články


Videa


Trasa zájezduNezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

Královský Londýn + SÍDLA TUDOROVCŮ, 12. 5. – 16. 5. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.