Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Tisknout zájezd  

Řecké ostrovy na plachetnici + SKRYTÉ ZÁTOKY A NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE

letecky z Prahy

dovolená na moři
soukromá plavba
zážitky na přání
skupinka do 6 osob
zkušený kapitán
10 dní2. 6. – 11. 6. 2021

Zvolit jiný termín

19 990/os.
21 990 Kč

Teď zaplatíte jen 50 % z ceny a doplatek do 2. 5..

Co máte v ceně?


Doprava

Z Prahy

Ubytování

3* kajuty na plachetnici

Stravování

Vlastní

Skupina

Do 6 osob

Idylická plavba po řeckých ostrovech – soukromá dovolená pro rodinu či přátele

Korfu, Paxos, Antipaxos… Kompromisy stranou, dopřejte si je všechny. Vyplouváte plachetnicí na cestu snů. Objevíte místa, na která se běžní turisté nedostanou. Naučíte se, jak řídit loď. Vyzkoušíte si rybaření a úlovek si můžete i připravit. Koupání na volném moři si vychutnáte za svítání i při západu slunce. Připraveni na dovolenou na moři? Zažijte plavbu po řeckých ostrovech na přání!

Na co se můžete těšit

 • Nejkrásnější pláže Evropy bez davů turistů
 • Skrytá panenská místa dostupná jen z lodi
 • Osvěžující koupání i potápění na volném moři
 • Absolutní svoboda rozhodování o zážitcích
 • Soukromá plavba s rodinou nebo přáteli

Řecké ostrovy na plachetnici + SKRYTÉ ZÁTOKY A NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE

2. 6. – 11. 6. 2021

19 990 Kč/os.

Nezávazně rezervovat

Inspirace na zážitky: den po dni

Odjezd z Prahy.


1.DEN
Poslední přípravy a vyplouvá se! Kapitán má vše pod kontrolou…

Středa 2. června: Po příletu na Korfu vás už na letišti bude očekávat kapitán. Nejprve vyrazíte doplnit zásoby a nakoupit suroviny pro přípravu chutných jídel pro první dny plavby. Poté se nalodíte a společně naplánujete trasu plavby, dle vašich představ. A můžete vyplout… Na první noc zakotvíte v městečku Kassiopi.

Čeká vás odlet z Prahy a přílet na letiště na Korfu. Na letišti se seznámíte s kapitánem, který vás tam bude očekávat. Po cestě můžete doplnit zásoby na nejbližší dny plavby.

Poté se společně přesunete k nedaleko kotvící lodi. Kapitán vám představí plachetnici, která se stane vaším domovem na následujících deset dní. Provede vás po palubě, ukáže vám kajuty a pak důkladně proberete plán plavby. Trasa bude přizpůsobena vašim přáním i okolnostem na místě.

Dále zmíněný program je orientační a slouží pouze k inspiraci pro vaše jedinečné zážitky.

Vyplujete na sever Korfu, při plavbě východní stranou ostrova budete mít možnost zastavit v jedné z mnoha zátok a využít čas ke koupání v tyrkysové vodě Jónského moře. Cílem vaší dnešní cesty bude městečko Kassiopi, kde zakotvíte.

Můžete zde navštívit pozůstatky pevnosti Kassiopi, které se nacházejí nad městečkem. Kassiopi je jednou ze tří byzantských obranných pevností, které bránily ostrov Korfu před nájezdy pirátů. Pevnost je považována za jednu z nejdůležitějších architektonických památek Jónských ostrovů. Stáří pevnosti se odhaduje do doby okolo 4. až 7. století po Kristu. 

Večer bude možné strávit také ochutnáváním místních specialit v jedné z mnoha restaurací, které se zde nacházejí. 

2.DEN
Legendární průliv lásky poblíž městečka Sidari

Čtvrtek 3. června: Při cestě na sever zastavíte v Sidari, kde si dle legendy můžete pojistit svou dlouhotrvající lásku. Zakotvíte v klidné oblasti ostrova Erikoussa s krásnou písčitou pláží a tyrkysově modrými vodami.

Dnes poplujete kolem severního pobřeží Korfu, kde vás čeká zastávka v Sidari. Největším lákadlem Sidari jsou krásné pláže a podivuhodné skalní útvary. Eroze ve vápenci zde doslova vykouzlila velké množství jeskyň a podzemních chodeb. 

Mezi nejslavnější místa patří takzvaný průliv lásky, o kterém koluje legenda, která říká, že dvojice, která statečně proplave průlivem lásky, se nikdy od sebe neodloučí. Jestli je legenda skutečně pravdivá si můžete sami vyzkoušet.

Poté budete pokračovat k jižní části ostrova Erikoussa s nádhernou písčitou pláží, kde zakotvíte a strávíte noc v naprostém soukromí. Moře je zde tyrkysově modré a nad jeho hladinou se tyčí zelené kopce plné olivovníků a cypřiše.

3.DEN
Kormidlování? Kapitán vás naučí, jak na to!

Pátek 4. června: Čeká vás návštěva jednoho z nejoblíbenějších míst na Korfu, městečko Paleokastritsa. Místní pamětihodnosti se vryjí do paměti nejen milovníkům historie. Naučíte se dokonce základům jachtingu a večer pak strávíte třeba v Acapulco baru, podniku s příjemným posezením a skvělou atmosférou.

Zamíříte zpět a vydáte se k městečku Paleokastritsa, které je včleněno do krásné přírody západního pobřeží Korfu.

Volný čas na palubě můžete strávit s kapitánem, který vás seznámí s tím, co starost o takovou loď obnáší a rád vám předá své bohaté zkušenosti a naučí vás základům jachtingu. Nejen, že tak získáte nové dovednosti, ale věříme, že jachting si naprosto zamilujete.

Po cestě ještě zastavíte na ostrově Mathraki, kde se můžete najíst v jedné z místních restaurací a užít si koupání se na blízké písečné pláži.

Paleokastritsa je jedním z nejoblíbenějších míst na Korfu. K návštěvě doporučujeme pravoslavný klášter ze 13. století, sloužící i jako muzeum, který stojí nad letoviskem a je vskutku nádhernou ukázkou architektury pravoslavné církve.

Nedaleko se nacházejí také pozůstatky pevnosti Angelokastro, v minulosti velmi významné pevnosti, která chránila ostrov před pirátskými nájezdy.

Paleokastritsa je také místo, kam údajně zavítal i král Odysseus při svém putování zpět do vlasti.

Večer můžete navštívit Acapulko bar. Nádherné místo s příjemným posezením a možností koupání v bazéně.

4.DEN
Ochutnejte tradiční sladkosti z Korfu…

Sobota 5. června: Cílem vaší cesty bude ostrov Paxos. Než k němu doplujete, bude čas i na několik zastávek ke koupání. Pak zakotvíte v zátoce u městečka Lakka, kde můžete strávit příjemný odpočinkový den a ochutnat místní speciality i sladké dobroty.

Dnes se vydáte na plavbu podél západního pobřeží Korfu. Dopoledne vás čekají zastávky na koupání a odpoledne poplujeme na ostrov Paxos.

Zakotvíte v nádherné zátoce, kde se nachází městečko Lakka. Po delší plavbě tady můžete lenošit na některé z místních pláží či vyrazit do taverny a pochutnat si na zdejších specialitách.

Nachází se zde také výborná cukrárna, kde si můžete váš pobyt ještě více osladit.

V okolí pak lze zhlédnout například roztomilý maják.

5.DEN
Jeskyně na ostrově Paxos

Neděle 6. června: Dnes si prohlédnete veškerá zákoutí legendami opředeného ostrova Paxos. Poplujete k jedinečným mořským jeskyním a poté se přesunete k městečku Gaios, které je hlavním přístavem ostrova.

Kousek po kousku prozkoumáte pobřeží ostrova Paxos. Podle mytologie byl ostrov Paxos součástí Korfu. Bůh moře Poseidon hledal klidné místo, kde by mohl žít se svou krásnou ženou Amfitrítou. A tak mocným trojzubcem oddělil nejjižnější část od Korfu. 

Unikátní jsou například mořské jeskyně na západním pobřeží. Voda tu má neobyčejné odstíny modré, především sytou tmavou modř. V té největší jeskyni bylo podle legendy prý sídlo samotného krále moří Poseidona.

U jeskyní zastavíte, abyste mohli obdivovat tuto přírodní krásu zblízka. 

Zakotvíte v přístavu malebného města Gaios, kde můžete v místních obchůdcích například nakoupit suvenýry a dát si něco dobrého k jídlu.

6.DEN
Pozorování západu slunce na moři – dopřejte si jedinečný zážitek!

Pondělí 7. června: Představte si opravdu úžasné místo k odpočinku. Máte? Vychutnejte si pravou řeckou atmosféru na ostrově Antipaxos. Klid, soukromí, bělostné pláže, den zakončený pozorováním západu slunce…

Dnes obeplujeme ostrůvek Antipaxos, který je skvělým útočištěm, pokud toužíte po trošce soukromí a klidném místě a pokud si chcete užít typickou řeckou pohodovou atmosféru.

Antipaxos se pyšní bělostným pobřežím plným krásných zákoutí, najdete zde olivové háje nebo třeba vinice. Odpočinkový den tak můžete zakončit třeba pozorováním západu slunce na moři se skleničkou místního dobrého vína.

Zakotvit můžete v jedné z místních krásných zátok nebo můžete doplout až k pevnině a zakotvit v zátoce Two Rock Bay.

7.DEN
Ulička s typickými barevnými domky ve městě Parga

Úterý 8. června: Prozkoumáte barevné městečko Parga a jeho kouzelné uličky i utajená zákoutí. Za návštěvu rozhodně stojí pozůstatky benátské pevnosti nebo také ostrůvek Panagia s malým kostelíkem.

Dnes poplujete kolem pobřeží a vaším cílem bude městečko Parga. Jedná se o starobylé městečko na západním pobřeží pevninského Řecka. 

Z pláže je možné vystoupat labyrintem úzkých uliček, malých obchůdků a domků s červenými střechami až k pozůstatkům benátské pevnosti z 11. století. Je to ideální místo k odpolední procházce a od jejích zdí se nám otevře úžasný výhled do okolí. To vše je doplněno vůní zelených olivových a piniových hájů.

Nedaleko se nachází také malý ostrůvek v zálivu zvaný Panagia s malým kostelíkem zasvěceným Panně Marii. Jeho bílé zdi září do dálky a lákají plavce k návštěvě.

Po procházce či koupání v moři a slunění na pláži můžeme vyrazit do některé z místních restaurací či taveren na dobrou večeři.

8.DEN
Bílé pláže v okolí městečka Sivota jsou ideálním místem k odpočinku

Středa 9. června: Krásné pláže a tyrkysové moře Řecka snad nemůžou omrzet nikoho. Při plavbě do městečka Sivota objevíte mnoho úchvatných zákoutí, které si náležitě užijete.

Budete pokračovat na sever okolo pevninského pobřeží. Po cestě zastavíte na prázdných písčitých plážích a volný čas budete moci využít ke koupání. Malebné zálivy zde vytvářejí množství malých, komorních plážiček, které přímo vyzývají k odpočinku.

Večer zakotvíte v zátoce poblíž jednoho z ostrovů u městečka Sivota. Městečko má klidnou až mírně ospalou atmosféru. Najdete zde však dostatečný výběr taveren, obchůdků a kaváren, které leží zejména v blízkosti mořské promenády. 

9.DEN
Vyzkoušejte rybaření na volném moři – úlovky stojí za to!

Čtvrtek 10. června: Dnes poplujete směrem k vodám ideálním pro rybaření. Vaším cílem bude totiž rybářské městečko Petriti, kde si vychutnáte jeho klidnou atmosféru. Dáte si čerstvě vylovené a skvěle připravené plody moře. A nebo si můžete sami nějakou rybu ulovit. Směle do toho!

Dnes poplujete zpět na jižní cíp Korfu a kolem pobřeží doplujete až do městečka Petriti. Po cestě zastavíte na písčitých plážích s nejteplejší vodou v oblasti. Uprostřed léta dosahuje běžně teplota vody až 30 °C.

Šikovní rybáři mohou dnes otestovat své dovednosti a využít rybářského náčiní na lodi k tomu, aby ulovili něco dobrého k obědu. A pokud se nezadaří, tak není potřeba zoufat, protože čerstvé ryby zde naleznete opravdu všude.

Petriti je malé rybářské středisko, ve kterém čas plyne velmi poklidně. Na pobřeží najdete kotvící rybářské loďky a rybáři zde prodávají své čerstvé úlovky přímo do místních taveren a vy si tak na nich můžete hned pochutnat. Vládne tu klid a pohoda, daleko od turistického shonu.

10.DEN
Hlavní město Korfu se starobylou pevností

Pátek 11. června: V případě příznivého letového řádu si ještě můžete užít hlavní město Korfu a prozkoumat jeho historickou část. Pak už vás kapitán dopraví rovnou na letiště, odkud odletíte zpět do Prahy. 

V případě příznivého letového řádu můžete volný čas využít na prohlídku hlavního města. Za návštěvu rozhodně stojí historická část města, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

Nejvýznamnější pamětihodností starého města je vojenská pevnost s patřičným pojmenováním Stará pevnost, odkud si můžete užít úžasný výhled na město. Stará pevnost pochází z éry Byzantinců a Benátčanů a přečkala dokonce i tři útoky osmanských Turků.

Dále nás čeká cesta na letiště a odlet zpět do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 110 605

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Korfu – Praha včetně letištních tax
 • kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • pronájem plachetnice GIB Sea 37 na 10 dní
 • praktická výuka základů jachtingu pro začátečníky
 • slovenský kapitán po celou dobu plavby
 • použití motorového člunu
 • půjčení rybářského náčiní
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

* Uvedená cena zájezdu je platná pro 1 osobu při plné obsazenosti lodě 6 osobami (plachetnici je možné rezervovat pouze jako celek).

Co cena nezahrnuje?

 • vlastní strava
 • poplatky v přístavech a spotřeba nafty (okolo 100 EUR na celý pobyt pro skupinu)
 • vstupy
 • cestovní pojištění

Kde budete ubytováni?

 • ubytování je zajištěno v dvoulůžkových kajutách
 • k dispozici jsou přikrývky a polštáře, ale je třeba si přivést vlastní prostěradlo a povlečení

Jak je to s jídlem?

 • stravování na lodi ve vlastní režii
 • hromadný nákup surovin po příletu
 • příprava snídaní a obědů během plavby svépomocí
 • stravu pro kapitána zajišťuje na lodi posádka
 • večeře budou probíhat na pevnině a bude tak možnost ochutnat výbornou řeckou gastronomii

Pojištění na cestu zařídíme

Koop 60 Covid + STORNO

1 500 Kčcelý zájezd
150 Kčden/osoba

Podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19.

To důležité — nepřehlédněte

Informace k plavbě

Uvedený program je pouze inspirací. Trasa plavby je řešena individuálně mezi kapitánem a klienty, na přání posádky. Termín, odletové místo a délku plavby je možné na zakázku upravit. Plachetnice se pronajímá jako celek, nelze rezervovat například jen dvě místa. Jedná se o malý prostor vhodný pro rodinu nebo přátele.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Vlastní program

Program na pevnině je zcela v režii klientů. Kapitán může poradit a doporučit zajímavá místa a potenciální návštěvu památek si pak klienti řeší sami. Výběr je zcela na nich. Po domluvě je možná společná večeře, případně jiná aktivita či zážitek.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Časté dotazy

Jak je zájezd náročný?


Články


Trasa zájezduNezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

Řecké ostrovy na plachetnici + SKRYTÉ ZÁTOKY A NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE, 2. 6. – 11. 6. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Údaje o obdarovaném (příjemce poukazu)

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištěníNáhled poukazu

Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %.

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.


Katalog 2021