Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

Relax na plážích Kostariky + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU + NP CAÑO NEGRO

letecky z Prahy

ideální odpočinek
oceánské klima
4* hotel s plnou penzí
malá skupinka
skvělá průvodkyně
Lenka Tučková

Lenka Tučková průvodkyně

Díky pár klikům můžete poznat svět, ale zážitky na vlastní kůži nic nenahradí.

10 dní / 8 nocí10. 4. – 19. 4. 2021

Zvolit jiný termín

59 990/os.

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 9. 3..

Co máte v ceně?


Letecky

Z Prahy

Ubytování

4* hotel v Playa Hermosa

Stravování

Plná penze

Skupina

Do 20 osob

Průvodkyně

Po celý zájezd

Fakultativní zážitky: Ochutnávka místní kávy v eko parku či plavba po řece Frío a skryté perly národních parků

VSTUP BEZ TESTU

Představte si… tropické pláže pobřeží Tichého oceánu, čerstvě pražená arabica a šťavnaté cizokrajné ovoce. Kostarika je ta správná volba. Užijete si zámořskou pohodu, objevíte kouzlo surfování i svět pod hladinou. Můžete poznávat domorodý život, tajemný deštný prales nebo se vykoupat v sopečných pramenech. Zažijte „Pura vida“ – vsaďte na perfektní odpočinek na Kostarice!

Na co se můžete těšit

 • Dokonalé pláže divokého pobřeží Pacifiku
 • Kostarická siesta s voňavou kávou arabica
 • Lávová koupel v horkých pramenech u sopky
 • Exotická fauna při plavbě deštným pralesem
 • Příprava tortily a výroba tradičního sýru

Relax na plážích Kostariky + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU + NP CAÑO NEGRO

10. 4. – 19. 4. 2021

59 990 Kč/os.

Rezervace

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Sobota 10. dubna: Odlet z Prahy podle letového řádu. Přílet na Kostariku a přesun do hotelu, kde se ubytujeme a strávíme zde první noc pobytu.

2.DEN
Zasurfujte si na vlnách Tichého oceánu

Neděle 11. dubna: Je čas se aklimatizovat a odpočinout si po dlouhé cestě. Přesuneme se na pobřeží Tichého oceánu a budeme nerušeně vychutnávat první okamžiky na nádherných kostarických plážích. Pokud patříte k aktivním cestovatelům, můžete začít plánovat nové zážitky v rámci fakultativních výletů.

Po snídani vyrazíme z hlavního města San José do provincie Guanacaste. Ubytováni budeme v letovisku Playa Hermosa na pobřeží Tichého oceánu. Zbývající část dne už můžeme relaxovat na krásných písečných plážích Kostariky.

Zájemci si mohou vyzkoušet šnorchlování a prozkoumat podvodní život v Pacifiku. Pokud vás surfing vždy lákal, ale zatím jste neměli možnost ho vyzkoušet, nyní máte ideální příležitost. Říká se totiž, že Kostarika je třetí nejlepší destinací na surfování

Po dobu pobytu je připraveno několik fakultativních výletů. Naše průvodkyně vás s nimi podrobně seznámí a na vás bude rozhodnutí a výběr těch pravých nezapomenutelných zážitků.

3.DEN
Termální bazénky u vulkánu Arenal

Pondělí 12. dubna: Relax na prvním místě… A na zájemce čeká fakultativní výlet ke stále aktivnímu vulkánu Arenal. Cestou poznáme rozmanitou tropickou vegetaci i její obyvatele, opice či tukany. Užijeme si příjemnou procházku národním parkem i koupání v horkých zřídlech.

Kdo dá přednost odpočinku, může si plnými doušky užívat plážovou pohodu a stín palem či ochutnávat speciality zámořské kuchyně.

Přidali jste si na svůj zážitkový plán fakultativní výlet do národního parku u vulkánu Arenal? Připravte se, po snídani vyrazíme za krásami nedotčené přírody přímo pod jeho vrchol.

Sopka je sice činná, ale od roku 2010 dochází jen k občasným únikům plynu. Její fotogenický dokonalý kužel je ikonou Kostariky. Na první pohled roste Arenal z vodní hladiny stejnojmenného jezera, které bylo vytvořeno Kostaričany v roce 1973 společně s vodní elektrárnou. 

Po procházce parkem a ulovení té nejlepší fotky celého vulkánu si na vlastní kůži vyzkoušíme koupání v přírodních lávových lázních s termálními prameny.

Součástí výletu je i výborná večeře. Tímto skvělým gurmánským zážitkem zakončíme den a vrátíme se zpět na hotel.

4.DEN
Chorreador – tradiční příprava kávy na Kostarice

Úterý 13. dubna: Dovolená na Kostarice? Lenošení na pláži, ochutnávka vyhlášené kávy, míchaných nápojů i ovocných freshů. Dopřejte si sladké nicnedělání a bezstarostnou idylku…

Celý den strávíme u moře. Osvěžit se můžeme nejen v oceánu, ale také lahodným koktejlem z čerstvého ovoce nebo míchaným nápojem.

Na své si přijdou i milovníci kávy, která je na Kostarice důležitým vývozním artiklem. Pěstuje se zde pouze káva druhu arabica, která se připravuje pomocí tradičního překapávače chorreador a podává typicky s konvičkou ohřátého mléka.

Zkrátka kostarické Pura Vida!

5.DEN
Odpočívající jaguár v tropické džungli – kostarická příroda zblízka…

Středa 14. dubna: I dnes máte příležitost užívat si pláže, šumění oceánu a relaxovat. Milovníkům přírody se nabízí fakultativní plavba deštným pralesem po řece Frío do parku Caño Negro. Pestrobarevné ptáci, vodní plazi, savci… Připraveni na setkání? 

Dnešek můžete věnovat odpočinku u oceánu nebo vyzkoušet oblíbené vodní sporty.

S těmi, kteří se rozhodli objevovat skryté poklady kostarické přírody, se fakultativně vypravíme sledovat její rozmanitosti do rezervace Caño Negro.

Čeká nás dvou a půlhodinová plavba přes tropický deštný prales, při které budeme mít jedinečnou příležitost pozorovat nespočet druhů ptáků, opice, ještěrky či leguány.

Zkušený průvodce přírodovědec nás upozorní třeba na čápy, ledňáčky, barevné volavky nebo ibisy. Na březích zahlédneme číhající kajmany nebo odpočívající želvy. Podaří se nám spatřit i plachého jaguára či pumu?

6.DEN
Mořské dno Pacifiku poseté hvězdicemi u pobřeží Kostariky

Čtvrtek 15. dubna: Odpočinkový den je opět tady. Načerpáme energii a doplníme vitamín D. Novou sílu dodá i aktivní odpočinek. Se zkušeným instruktorem se můžeme vydat prozkoumat svět pod mořskou hladinu.

Celý den si budeme užívat slunce, rozpáleného písku a vodního osvěžení s příchutí mořské soli.

Dobrodružné povahy s touhou po poznání a zážitcích si mohou zapůjčit neoprén a s instruktorem se ponořit do tajuplného světa oceánu.

7.DEN
Ochutnejte kukuřičnou tortilu, kterou si sami připravíte…

Pátek 16. dubna: Dovolenková pohoda a plážové aktivity. Směle do toho! Pro zvídavější je připraven fakultativní výlet, který slibuje nahlédnutí do života místních. Navštívíme eko park Buena Vista, odhalíme tajemství pěstování zdejší kávy a připravíme si oběd v typické kamenné peci.

Divoké pobřeží a pláže vyzývají znovu k relaxu. Odoláte? Plně se můžete oddávat slunění i vodním hrátkám. Nebo třeba zjistit, jak se pěstuje a praží káva… Víte? Odpověď dostaneme na dnešním fakultativním výletě.

Se zájemci navštívíme eko park Buena Vista. Ochutnáme tu nejlepší místní kávu pěstovanou tradiční metodou.

V kamenné peci si připravíme kukuřičnou tortilu a vyzkoušíme si také výrobu sýru „cuajada“. Řemeslnou tradici zde má výroba keramického nádobí, které je vyráběna z lokálního zdroje hlíny.

8.DEN
Vychutnejte si pohodu kostarických pláží…

Sobota 17. dubna: A je tady poslední možnost ohřát se na sluníčku a vykoupat se v Tichém oceánu. Perfektní dovolená se blíží ke konci…

Pokud jste se ještě nestihli projít po pobřeží ve stínu palem, ochutnat některý druh čerstvého ovoce, kávu nebo jste nepoobědvali právě vylovenou rybu, dnes máte už opravdu jedinou šanci to napravit. 

Využijte závěrečný den odpočinku naplno!

9.DEN

Neděle 18. dubna: Podle času odletu přesun na letiště a cesta zpět do ČR.

Rozloučíme se s krásným pobřežím Pacifiku a vydáme se zpátky domů.

10.DEN

Pondělí 19. dubna: Přílet do Prahy, dle letového řádu.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Veronika Bendová
e-mail: bendova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 608 859 987

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – San José a zpět včetně letištních tax (s přestupem)
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • doprava z letiště na ubytování a zpět
 • 8x ubytování
 • 8x plná penze
 • povinné pojištění pro cestu do Kostariky
 • český průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • fakultativní výlety s průvodkyní: výlet k vulkánu Arenal, výlet rezervace Caño Negro, výlet do eko parku – ceny výletů se odvíjejí od počtu zájemců a pohybují se od 70 USD/osoba do 120 USD/osoba včetně transferu
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 8 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování ve 3* hotelu v San José, ve 4* hotelu v Playa Hermosa

Jak je to s jídlem?

 • plná penze

Pojištění na cestu zařídíme

1. Koop 60 Covid + STORNO

1 500 Kčcelý zájezd
150 Kčden/osoba
0 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Trasa zájezduNezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

Relax na plážích Kostariky + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU + NP CAÑO NEGRO, 10. 4. – 19. 4. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.