Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

Relax na plážích Mexika + TAJEMSTVÍ MAYŮ + YUCATÁNSKÁ KUCHYNĚ

letecky z Prahy

odpočinek od starostí
4* luxusní resort
all inclusive
ostrovní speciality
malá skupinka
11 dní / 9 nocí8. 4. – 18. 4. 2021

Zvolit jiný termín


Tento zájezd je obsazený


Letecky

Z Prahy

Ubytování

4* resort v oblasti Cancúnu

Stravování

All inclusive

Skupina

Do 20 osob

Delegát

Po celý zájezd

Tip na zážitek: Fakultativní výlet do magického Tulumu s poznáním života indiánů

Jemný pudrový písek, kokosové palmy, tyrkysové moře, tequila, tradiční tacos… Mexické pláže a nové zážitky čekají. Vydáte se po stopách Mayů do Chichén Itzá a Tulumu, poznáte život v mayské vesnici a očistné rituální obřady. Ochutnáte yucatanskou kuchyni i pravou tequilu. Probádáte ostrov Isla Mujeres i podmořský korálový svět. Prožijte odpočinek pod karibským sluncem Yucatánu!

 

Na co se můžete těšit

 • Nejjemnější písek karibských pláží v Cancúnu
 • Koupání v posvátných jeskynních vodách
 • Mystické Chichén Itzá a skryté mayské perly
 • Mexická tradiční kuchyně i slavná tequila
 • Šnorchlování u korálových útesů Ostrova žen

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Čtvrtek 8. dubna: Odlet z Prahy do Cancúnu. Po příletu se dopravíme na hotel, který bude naším dočasným domovem po celou dobu pobytu. Odpočineme si a dáme si skvělou večeři.

2.DEN
Nekonečné písečné pláže v Cancúnu

Pátek 9. dubna: Perfektní dovolená začíná… Čeká nás karibský ráj pod mayským sluncem na písečných plážích Yucatánského poloostrova.

Konec snění, je tady pravý mexický relax. A je jen na vás, jak si ho naplno užijete.

Spočinete na slunečných plážích nebo si vychutnáte pohodu ve stínu kokosových palem. Dopřejete si příjemné osvěžení v průzračných vodách i adrenalin při řádění v mořských vlnách, zkrátka každý dle svého gusta.

3.DEN
Nahlédnutí pod pokličku výroby mexické tequily

Sobota 10. dubna: Plán dne? Relax na vyhřátém písku za šumění moře. Pro aktivní cestovatele je připraven fakultativní výlet. Objevíme mayský klenot Chichén Itzá a vykoupeme se v posvátných vodách cenote. Ochutnáme yucatánskou kuchyni a zjistíme, jak se vyrábí mexická tequila. 

Karibské pláže čekají. Celý den můžete věnovat nerušenému odpočinku, prozkoumávat malebná pobřežní zákoutí nebo si užívat vodní radovánky.

Se zájemci o fakultativní výlet vyrazíme ráno po stopách Mayů, na jedno z nejznámějších měst mayské kultury Chichén Itzá (UNESCO).

Tajuplné město bylo důležitým obřadním centrem. Prohlédneme si věhlasnou Kukulkanovu pyramidu, Palác Válečníků, největší hřiště mayské hry Pelota, Palác Lebek a obětní studni cenote, kde bylo nalezeno mnoho lidských koster.

Navštívíme malou fabriku na výrobu tequily, ve které si nenecháme samozřejmě ujít ochutnávku. Pak se vydáme na mayské tržiště se zajímavými suvenýry.

Součástí výletu je oběd v restauraci s nabídkou tradiční yucatánské kuchyně a po něm se osvěžíme koupáním v posvátných vodách cenote, krasovém jeskynním jezeře

Na závěr dne navštívíme malebné koloniální městečko Valladolid a následně se vrátíme na ubytování.

4.DEN
Tajuplný svět korálů Karibského moře

Neděle 11. dubna: Jemně pudrově zbarvená pláž, palmové háje, průzračné Karibské moře… Naši společníci pro skvělý den. Pojďme na to!

Pryč s prohlížením fotek nádherných pláží a tyrkysové hladiny. Ač jsou dokonalé, nikdy nemohou zachytit skutečnost.

Fantastický pocit, když jste přímo na místě, se nedá nahradit. Vnímejme všemi smysly a užívejme!

Kromě lenošení a slunění můžeme omrknout i život v mořských hlubinách. Odhalí se nám pestrý mumraj rybiček a tím kouzelný podmořský svět korálů.

5.DEN
Pyramida Nohoch Mul v Coba – tajuplné mayské město ukryté v džungli

Pondělí 12. dubna: Jestli vám nedá spát pocit, že se nacházíte v oblasti, kde se psala ještě předkolombijská doba, bude pro vás dnešní fakultativní výlet pravým zážitkem. V Tulumu ochutnáme místní kuchyni, prozkoumáme mayské město Coba a život v mayské vesnici.

I dnešek bude určen pohodě a odpočinkovému režimu. Pro ty, kteří budou mít chuť znovu vyrazit za poznáním, je připravena dobrodružná výprava do tajů mayského poloostrova.

Během fakultativního výletu po mayském Yucatánu navštívíme tajemný Tulum, který sloužil jako hlavní obchodní mayský přístav.  Zaplaveme si v posvátné cenote a poobědváme v restauraci s tradiční místní kuchyní.

Dobře posilněni zamíříme do města Coba a do mayského města pohlceného lesem s nejvyšší pyramidou Nohoch Mul, kam budete mít možnost vylézt. 

Poslední zastávkou bude mayská vesnice uprostřed deštného pralesa. Navštívíme jejich domovy a seznámíme se s jejich životním stylem a mayským šamanem, který připraví rituální obřad pro očištění energetických čaker a posílení imunity. 

6.DEN
Úchvatné výhledy na oceán z pláží v Cancúnu

Úterý 13. dubna: Karibského slunce a osvěžení v tyrkysovém moři není nikdy dost. Vzhůru na mexické pláže!

I dnes nás místní pláže a krásné počasí vybídnou k lenošení za šplouchání moře a příjemného lehkého vánku.

Necháme se unášet na exotických vlnách pohody a dopřávat si bezstarostný klid s výhledem na oceán.

 

7.DEN
Zážitková plavba na ostrov Isla Mujeres

Středa 14. dubna: Zpestření dovolenkové idylky? Ano! Kolem mexického pobřeží je spousta ostrůvků, které můžeme objevovat a vychutnat si tak i plavbu po otevřeném moři. Zájemci se mohou fakultativně vydat na ostrov Isla Mujeres.

Celý den je vyhrazen relaxu. Pokud by někdo měl chuť na změnu, je na dnešek připravena fakultativní plavba na ostrov Isla Mujeres.

Na tzv. Ostrov žen se přeplavíme lodí typu katamaránu. Na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova Playa Norte si můžeme užít šnorchlování u korálových útesů.

Pak si třeba odpočinout v plážovém klubu, dát si oběd formou bufetu s all inclusive nápoji, alko i nealkoholickými, a volný čas věnovat poznávání typického mexického ostrovního venkova.

8.DEN
Odpočinek a koktejl v ruce – výjimkou není ani na mexických plážích…

Čtvrtek 15. dubna: Několikakilometrové pásy písečných pláží kolem sebe, průzračné moře před sebou, čerstvě namíchaný drink v ruce… Značka dovolené v Karibiku. Jste opět připraveni?

Sladké nicnedělání, to je hlavní heslo dne. Co k tomu dodat?

Podlehněte nutkání uvelebit se na lehátku, nohy doslova zabořit do vyhřátého písku nebo naopak smočit v příjemně chladivé vodě. A nechte se vtáhnout mexickou plážovou atmosférou.

9.DEN
Dopřejte si bělostné písečné pláže v Cancúnu…

Pátek 16. dubna: Oblíbená písečná pláž, malebná ostrovní zákoutí, klidná procházka, bezstarostnost s myšlenkami u Indiánů i lahodné koktejly. Vychutnávejte si Yucatán po svém…

Objevili jste už svou nejlepší pláž? S chutí do toho! Zdejší jemný písek, který nepálí ani v největším tropickém žáru, si zamilujete.

Kokosové palmy vám pak poskytnou příjemný stín, ve kterém se osvěžíte správně vychlazeným mojitem nebo tequilou.

Nekonečně dlouhé pobřeží je ideálním místem pro procházky, při kterých můžete obdivovat karibskou flóru nebo zažít romantiku se západem slunce nad oceánem.

10.DEN
Pestrobarevné lapače snů… Přivezte si autentický mexický suvenýr!

Sobota 17. dubna: Poslední chvíle v ostrovním ráji se blíží. Před odletem zpět do ČR je čas se s mexickým Yucatánem rozloučit, každý po svém.

Snová dovolená je u konce a máme ještě pár okamžiků projít se po bělostných plážích a místech, která v nás zanechala nejhezčí vzpomínky.

Čas před odletem můžeme využít i k posledním nákupům suvenýrů či dárků pro své blízké. V závislosti na čase letu se poté přesuneme na letiště a následně odletíme zpět do ČR.

11.DEN

Neděle 18. dubna: Po báječné dovolené přílet do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Renata Němcová
e-mail: nemcova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 775 750 463

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Cancún a zpět včetně letištních tax s přestupem
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • doprava z letiště na ubytování a zpět
 • 9x ubytování
 • 9x all inclusive
 • technický delegát
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • fakultativní výlety s českým průvodcem –Chichén Itzá: 129 USD/osoba, Tulum + Coba: 129 USD/osoba nebo lodní výlet Isla Mujeres: 119 USD/osoban – platba výletů na místě
 • cestovní pojištění
 • případné vstupy na místě

Kde budete ubytováni?

 • 4* resort v oblasti Cancúnu
 • ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích (vícelůžkové pokoje dle dostupnosti)

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o rozměrech, jejichž součet nesmí přesáhnout 157 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Pojištění na cestu zařídíme

1. Koop 60 Covid + STORNO

1 650 Kčcelý zájezd
150 Kčden/osoba
0 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Trasa zájezdu


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.