Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

Relax na plážích Zanzibaru + SPICE TOUR + NÁRODNÍ PARK JOZANI

letecky z Prahy

odpočinek od starostí
cesta za teplem
exotická kuchyně
malá skupinka
skvělá průvodkyně
Jana Dyršmídová

Jana Dyršmídová průvodkyně

Každá země vypráví příběhy. Zaposlouchejte se do nich se zkušeným průvodcem.

9 dní / 6 nocí7. 3. – 15. 3. 2021

Zvolit jiný termín


Tento zájezd je obsazený


Letecky

Z Prahy

Ubytování

4* bungalovy v Nungwi

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 14 osob

Průvodkyně

Po celý zájezd

Fakultativní zážitky: Metropole Zanzibaru s ochutnávkou koření na Spice tour či návštěva želví kolonie a NP Jozani

Zrelaxujte tělo, uvolněte mysl a potěšte své smysly. Kde? Vsaďte na Zanzibar… Užijete si vyhřátý Indický oceán a jeho korálové království. Podráždíte svůj čich vůněmi ostrovního koření a odhalíte taje jeho pěstování. Poznáte život tropického pralesa. Ochutnáte mořské speciality i lahodné drinky. Dopřejte si odpočinek a nové zážitky – objevte ráj Zanzibaru bez davů turistů!

Na co se můžete těšit

 • Bělostné pláže u břehů Indického oceánu
 • Pestrobarevný podmořský život korálů
 • Spice tour s ochutnávkou typického koření
 • Atmosféra uliček a tržišť Stone Townu
 • Jediná kolonie želv obřích na světě

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Neděle 7. března: Odlet z Prahy v odpoledních hodinách a přestup v hlavním městě Kataru Dauhá. 

 

 

2.DEN
Relax ve stínu palem – zanzibarská pohoda naživo!

Pondělí 8. března: Po příletu odjedeme na ubytování u krásné pláže v Nungwi. A je to tady! Začínáme nabíjet baterky v exotickém ráji… Na své si přijdou i cestovatelé, kteří dávají přednost aktivní dovolené. S plány na nové zážitky ráda poradí naše průvodkyně.

V ranních hodinách přiletíme do Zanzibaru. Přímo na letišti si vyřídíme víza (cena víza je 50 USD na osobu). Po absolvování vízové povinnosti se přesuneme objednaným transferem do severní části ostrova do Nungwi, kde se ubytujeme. Bydlet budeme v útulných a klidných apartmánech přímo u pláže mimo davy turistů.

Zanzibarské zážitky zahájíme zaslouženým odpočinkem, jedním z hlavních cílů naší cesty. Dopřejeme si čas relaxací na bílé pláži, plaváním, potápěním nebo šnorchlováním, procházkou po okolí, vynikajícím jídlem… Jak bude komu po chuti.

Začneme si plnými doušky užívat pohodu tohoto nádherného afrického ostrova.

Odpočinkem můžete strávit celý týden nebo si s naší průvodkyní Janou naplánovat atraktivní fakultativní výlety, při kterých se vydáte za tajemnou historií ostrova, poznáte jeho skrytá zákoutí nebo budete objevovat úžasnou ostrovní flóru a faunu.

Ceny výletů se odvíjejí od počtu zájemců (40–70 USD/osoba včetně dopravy).

3.DEN
Jak se pěstuje například muškátový oříšek? Zjistíte na Spice tour…

Úterý 9. března: Stín palem, žhavé slunce, osvěžující vlny oceánu. Dokonalá dovolená nabírá své obrátky. A navíc máme pro zájemce fakultativní výlet. Vyrazíme objevovat metropoli ostrova a typické koření Zanzibaru. Do tajů jeho pěstování se ponoříme na jedinečné Spice tour.

Odpočinek na prvním místě. Budeme pokračovat v lenošení a užívat si atmosféru rajského ostrova. Pro zvídavé cestovatele je připravena zážitková cesta na místní farmu s kořením a návštěva Stone Townu.

Na fakultativním výletě do hlavního města si projdeme nejznámější památky nejstarší části metropole zvané Stone Town, mezi které bezesporu patří dům Freddieho Mercuryho, Anglikánská katedrála či nejvyšší a největší budova ve městě House of Wonders.

Vychutnáme si atmosféru místní tržnice, kde je základem smlouvání u ryb, cukrové třtiny, koření i ovoce, a po celou dobu se budeme kochat krásnými ručně vyřezávanými domovními dveřmi, které jsou pro ostrov tak typické.

Jedním z MUST na Zanzibaru je Spice tour – ochutnávka a nákup koření, pro které je Zanzibar domovinou – hřebíček, vanilka nebo muškátový oříšek.

Otevřete plně své chuťové a hlavně čichové smysly a poznávejte koření, které pochází přímo z tohoto krásného ostrova. Zájemci o tento výlet na místní farmě poznají, jak se koření pěstuje a samozřejmě budou mít možnost jej jak ochutnat, tak přivést nějaké do své vlastní kuchyně.

Kdo upřednostní relax, může i dnes pokračovat v odpočinku na pláži a koupání v oceánu.

4.DEN
Prison Island – domov majestátních želv obřích

Středa 10. března: Čemu dáte přednost? Plážová pohoda je samozřejmostí, na aktivnější čeká dobrodružství – fakultativní výlet na ostrov Prison Island. Odhalíme tajemství o vězení, které nikdy nebylo. A navštívíme želví kolonii, kde nahlédneme do života těchto unikátních tvorů.

Bezstarostná ostrovní idylka. I dnešek můžeme věnovat oddechu, procházkám po pláži či slunění. Pro dobrodružné povahy je připraven fakultativní výlet na tajemný ostrov Prison Island.

Prison Island, nebo svahilsky Changuu, je cca 800 metrů dlouhý ostrov. Stavba, která se zde nachází, nikdy nebyla věznicí, jak odkazuje anglický název, ale sloužila jako překladiště otroků. Budova po zrušení otroctví pak fungovala jako karanténní místo během epidemie žluté horečky.

Dnes je to oblíbené místo návštěvníků, kteří zde najdou překrásnou pláž a ideální podmínky pro šnorchlování. Hlavním lákadlem na ostrově je zdejší kolonie želv obřích, které jsou druhé největší na světě.

Po výletě se budeme opět věnovat relaxu, popřípadě jednomu z vodních sportů v blízkosti ubytování

5.DEN
Vychutnejte si relax na pláži s lahodným drinkem…

Čtvrtek 11. března: Relax na ostrově si můžeme vychutnávat s drinkem v ruce nebo třeba zažít krásnou plavbu na typické dřevěné zanzibarské loďce.

Celý den můžeme věnovat odpočinku na pláži s drinkem v ruce nebo ochutnáváním místní kuchyně.

Kdo bude mít zájem, může šnorchlovat a pozorovat nádherné korály, nechat se hýčkat masáží nebo vyplout na tradiční zanzibarské loďce zvané dhow.

6.DEN
Setkání s guarézou červenou v zanzibarkém pralese

Pátek 12. března: Dnešek se ponese ve znamení bezstarostného odpočinku nebo zkoumání vnitrozemí ostrova. Na zájemce opět čeká fakultativní zážitek. Vydáme se do Národního parku Jozani. Jste připraveni na setkání s guarézou červenou nebo antilopou suni?

Užívat si, ochutnávat, relaxovat… I to bude hlavním heslem dne. Pokud máte chuť na další objevování, nepřijdete zkrátka. Je pro vás připraven fakultativní zážitek s návštěvou exotického pralesa NP Jozani.

Vydáme se do vnitrozemí ostrova rovnou do srdce NP Jozani, kde při pozorování exotické fauny a flóry zapojíme naše smysly. Prales, který kdysi pokrýval většinu ostrova, zde ukrývá množství endemických živočichů.

Potkat můžeme guarézu červenou, antilopu suni alebo kočkodana diadémového.

Při jejich pozorování zaostříme zrak, zbystříme sluch a v neposlední řadě otestujeme i hmat. Tropickou vlhkost prostředí pocítíme na vlastní kůži.

Čich a chuť pak potěšíme chutným jídlem v zázemí ubytování.

7.DEN
Tradiční zanzibarská loďka dhow v divokých vodách Indického oceánu

Sobota 13. března: A je tady rozloučení s rájem. Poslední den si užijeme naplno!

Máme poslední celý den na to, abychom si užili tento pohádkový ostrov. Můžeme bezstarostně odpočívat, znovu si dopřát to, co se nám líbilo nejvíc nebo vyzkoušet, co jsme ještě nestihli.

Běh po pobřeží, vodní sporty, výlet loďkou… To je váš den, tak si ho užijte naplno!

8.DEN

Neděle 14. března: Odlet ze Zanzibaru dle aktuálního letového řádu.

V závislosti na čase letu se přesuneme transferem na letiště a odletíme zpět do ČR.

9.DEN

Pondělí 15. března: Přílet do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Katarína Kolíbalová
e-mail: kolibalova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 776 028 005

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Zanzibar a zpět včetně letištních tax (s přestupem)
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • doprava z letiště na ubytování a zpět
 • 6x ubytování
 • 6x snídaně
 • český průvodce po celou dobu pobytu (od příletu do odletu, mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • fakultativní výlety s průvodkyní: výlet do Stone Town, Spice tour, výlet na Prison Island, výlet do NP Jozani – ceny výletů se odvíjejí od počtu zájemců a pohybují se od 40 USD/osoba do 70 USD/osoba včetně transferu
 • vyřízení turistického víza: 50 USD/osoba
 • příplatek za polopenzi: 3 500 Kč/osoba
 • příplatek za plnou penzi: 5 700 Kč/osoba
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 200 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování ve 4* dvoulůžkových bungalovech

Jak je to s jídlem?

 • snídaně s možností navýšení na polopenzi nebo plnou penzi

Pojištění na cestu zařídíme

1. Koop 60 Covid + STORNO

1 350 Kčcelý zájezd
150 Kčden/osoba
0 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Trasa zájezdu


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.