Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA SNOWDON

Iva Poulíčková, průvodkyně

Cestování je zábava a dobrodružství, které si uchováte v srdci.

5 dní16. 8. – 20. 8. 2021

Jediný termín v tomto roce

Teď zaplatíte jen 25% z ceny a doplatek do 16. 7.

Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* a 4* hotely

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 20 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

20 °C

Plavba po akvaduktu Pontcysyllte a prohlídka velšských sídel v ceně

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA SNOWDON

Zažít dokonalé spojení fascinující krajiny a svébytné keltské kultury… Výzva pro cestovatele. Odhalíte tajemství dávných mýtů a legend. Projdete se uličkami Chesteru, Liverpoolu i po nejdelším molu. Poznáte slavné rezidence, kde se scházeli rytíři kulatého stolu. Projedete se po nejstarším akvaduktu Británie a výhled z nejvyšší hory Snowdon vás dostane. Dopřejte si severní Wales z první ruky!

Na co se můžete těšit

 • Projížďka lodí po akvaduktu Pontcysyllte
 • Středověká hradní sídla Conwy a Caernaforn
 • Osvěžující přímořské letovisko Llandundo
 • Skryté přírodní poklady NP Snowdonia

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Legendární liverpoolské Albertovy doky (UNESCO)

Pondělí 16. srpna: Po odpoledním příletu do Liverpoolu se ubytujeme a vydáme se za prvním objevováním největších zajímavostí města. Projdeme se legendárními Albertovými doky i po Mathew street se slavným klubem, kde začínali The Beatles.

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách, po příletu do Liverpoolu se objednaným autobusem přesuneme na hotel, kde se ubytujeme.

Poté se vydáme na krátkou procházku městem. Projdeme si Albertovy doky, které byly v době svého vzniku vůbec první uzavřené doky postavené z nehořlavého materiálu, a které jsou dnes zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Dále se vydáme k ulici Mathew street, kde se nachází proslulý The Cavern Club, kde hrávali The Beatles na počátku své kariéry.

Večer se společně nebo individuálně vrátíme na hotel.

2.DEN
Pontcysylltský akvadukt a plavební kanál Llangolen ve Walesu

Úterý 17. srpna: Prozkoumáme jedno z nejzachovalejších historických měst Anglie, které se pyšní mimo jiné tudorovskými domy. Objevíme největší nekrytý amfiteátr a užijeme si projížďku po nejvyšším a nejdelším akvaduktu ve Velké Británii.

Ráno po snídani vyrazíme objednaným autobusem do jednoho z nejlépe zachovalých historických měst v Anglii – Chester. Dokonce se říká, že zde žijí duchové a přízraky, ale nemusíme zoufat, pokud žádného z nich nepotkáme, neboť je zde k vidění daleko víc.

Prohlédneme si Starý most přes řeku Dee, postavený z červeného pískovce se sedmi oblouky, stojící na místě původního mostu postaveného již Římany.

Největší dominantou města jsou jistě červenohnědé domy z viktoriánské éry a zdejší Rows, tudorovské domy pocházející ze 13. století. Jsou perfektně zachovalé a tvoří tak unikátní atmosféru tohoto města. 

Projdeme se také po městských hradbách, které jsou dlouhé tři kilometry a jejichž součástí jsou rovněž Eastgate Clock, městské hodiny, které zde byly pověšené v roce 1897, a které se po londýnském Big Benu staly druhými nejznámějšími hodinami v Anglii.

Připomínkou římské civilizace je také největší nekrytý amfiteátr ve Velké Británii.

Za zmínku stojí také katedrála pocházející z roku 1093, která vznikla na místě, jež pro náboženské účely využívali již koncem 2. století Římané.

Po prohlídce Chesteru se přesuneme k Pontsycylltskému akvaduktu, nejvyššímu a nejdelšímu akvaduktu ve Velké Británii, který byl postaven na přelomu 17. a 18. století a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Je fantastickým příkladem civilního inženýrství období průmyslové revoluce a my ho budeme moci obdivovat při projížďce loďkou.

Večer se společně vrátíme do hotelu.

3.DEN
Středověký hrad Conwy na severním pobřeží Walesu

Středa 18. srpna: Dnes navštívíme první ze středověkých hradů Železného kruhu, který je dominantou města Conwy. Pak se vypravíme za blahodárným přímořským klimatem do letoviska Llandudno, které údajně inspirovalo příběh Alenky v říši divů.

Ráno po snídani se vydáme do města Conwy. Nepřehlédnutelnou dominantou je mohutný středověký hrad z konce 13. století, který je jedním z hradů tzv. Železného kruhu.

Příkaz k výstavbě velkolepého sídla dal král Eduard I., který je známý především obsazením a připojením velké části Walesu k anglickým državám. Vystoupat lze do některých věží a nahoře si užít vyhlídku na město a celý záliv. Epický pohled nabízí visutý stometrový most spojující břehy řeky Conwy, po kterém se pak můžeme projít.

Poté se vypravíme do přímořského města Llandudno. Cestou se ještě zastavíme na výběžku Great Orme. Existuje několik způsobů jak se na 207 metrů vysoký kopec dostat. Můžeme nahoru vyjet lanovkou (ve větrných dnech bývá z bezpečnostních důvodů zavřená) nebo stylově historickou tramvají. Výhled, který se nám nahoře naskytne bude jistě stát za to.

Llandudno je oblíbeným letoviskem již od viktoriánské doby a jehož přímořské ovzduší doporučovali již tehdejší lékaři. Mezi obyvatele, kteří v Llandudnu nalezli zalíbení patří také rodina Alice Liddell, dívky, která inspirovala Lewise Carolla k sepsání příběhů o Alence.

Vychutnáme si přímořské klima při procházce po krásné promenádě a nejdelším molu ve Walesu.

Večer se společně přesuneme do hotelu, kde se ubytujeme.

4.DEN
Parní vláček vedoucí na nejvyšší horu Walesu Snowdon

Čtvrtek 19. srpna: Dnešní putování nás zavede k nejslavnějšímu velšskému hradu Caernarfon. Projdeme se po nedobytných hradbách a nakoukneme pod pokličku královského žití. Odpoledne, pokud nám to počasí dovolí, vyjedeme parním vláčkem na nejvyšší horu Walesu.

Ráno po snídani navštívíme nejslavnější velšský hrad a zároveň nejsilnější článek Železného kruhu – hrad Caernarfon. Už od počátku byl plánován jako sídlo krále, takže kromě nejlepšího možného opevnění měl poskytovat i luxus a pohodlí. Přestože se tu opravdu podařilo skloubit majestátní obrannou architekturu s kvalitním ubytováním, žádný panovník tu nikdy trvale nepobýval.

Že byl jeho obranný systém velmi účinný a promyšlený, dokazuje i fakt, že když se v letech 1403 a 1404 pokoušel král Walesu a poslední nositel titulu knížete z Walesu narozený v této zemi Owain Glyndŵr hrad dobýt, ubránila jej posádka složená jen z osmadvaceti mužů.

Poté se přesuneme do města Llanberis, odkud vede železnice založená již v roce 1896 až na nejvyšší vrchol Walesu Snowdon (1 085 metrů n. m.). Za jasného počasí se nám naskytne úžasný kruhový výhled na Irsko, Anglii i Skotsko, můžeme vidět dokonce 29 jezer a 17 ostrovů.

Večer se společně vrátíme na hotel.

5.DEN
Kouzelná vesnička Beddgelert ležící v národním parku Snowdonia

Pátek 20. srpna: Poslední den zahájíme procházkou po okolí legendami opředeného městečka Beddgelert. Vychutnáme si tajuplnou atmosféru, vypravíme se k jezeru Llyn Dinas či k hrobu slavného psa Gelerta. Poté se přesuneme do Liverpoolu a odletíme zpět do Prahy.

Ráno po snídani se vydáme na procházku po okolí půvabného starobylého městečka Beddgelert. S obcí je nerozlučně spjata legenda o věrném vlkodavu Gelertovi

Podle této legendy, vyprávěné už od 13. století, Gelert patřil velšskému princi Llywelynovi, který statného vlkodava dostal darem od anglického krále Jana. Lidé v městečku jsou na legendu o statečném psovi patřičně hrdí a pečlivě Gelertův hrob, označený mohylou z kamenů, udržují a legendárního vlkodava uctívají.

Společně se projdeme k půvabnému jezeru Llyn Dinas a v případě zájmu a času se můžeme vydat až k hrobu slavného psa Gelerta.

Poté se objednaným autobusem přesuneme na letiště do Liverpoolu.

Odlet do Prahy ve večerních hodinách.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Petra Dorčáková – e-mail: dorcakova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 110 605

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Liverpool – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer z/na letiště
 • 4x ubytování v hotelech dle programu
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu (mimo volný program)
 • doprava autobusem po Walesu
 • vstupné na hrad Conwy a Caernarfon
 • jízda po akvaduktu Pontcysyllte
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • doprava místní hromadnou dopravou v Liverpoolu
 • doporučené kapesné: 160 GBP
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 800 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích v 3* a 4* hotelu v Liverpoolu a Caernarfonu
 • na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma (dle typu hotelu)
 • na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo a vysoušeč vlasů (dle typu hotelu)

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 40 (d) x 20 (v) x 25 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)
  UPOZORNĚNÍ! Na kabinové zavazadlo se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg
 • Zavazadlo za příplatek 2 500 Kč / 95 € – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30 dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK).


Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

175 Kč

UNIVERSAL + STORNO

450 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

Nezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

Pojištění
Osoby

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.