Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Tisknout zájezd  

Středozápadní Turecko + PAMUKKALE A HIERAPOLIS + LET BALÓNEM NAD KAPPADOKIÍ

letecky z Prahy

Marie Jurenová

Marie Jurenová průvodkyně

Cestování po světě nabízí zkušenost, která je pokaždé jiná…

9 dní15. 4. – 23. 4. 2021

Jediný termín v tomto roce


Tento zájezd je obsazený


Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotely

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 20 osob

Průvodkyně

Po celý zájezd

Tip na zážitek: Folklórní večer Turecká noc s ukázkou obřadu dervišů

Středozápadní Turecko + PAMUKKALE A HIERAPOLIS + LET BALÓNEM NAD KAPPADOKIÍ

Turecko, jak ho dosud neznáte… Projdete se městem tančících dervišů a prozkoumáte muzeum jejich zakladatele. Objevíte neuvěřitelnou hříčku přírody Kappadokie. Prožijete folklórní večer a ochutnáte orientální kuchyni. Odhalíte výrobu hedvábných koberců i keramiky. Na vlastní oči spatříte turecký div přírody Pamukkale a utajenou krásu národních parků Göreme či Kursunlu. Dopřejte si Turecko a poznejte místa, která zůstávají ostatním skryta!

Na co se můžete těšit

 • Folklórní večer s ukázkou obřadu dervišů
 • Unikátní pevnost – karavanseráj Sultanhami
 • Fantastický turecký div přírody v Pamukkale
 • Nádherné antické lázeňské město Hierapolis
 • Národní park Kursunlu s jezírky a vodopády

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Okouzlující vodopád Lower Duden v Antalyi ve večerní atmosféře

Čtvrtek 15. dubna: Odlet z Prahy do Antalye, ubytování a krátká večerní procházka po turecké riviéře.

Po příletu se přesuneme do hotelu, který se nachází na turecké riviéře. Po ubytování se po riviéře projdeme a společně se navečeříme v místní restauraci s autentickou přímořskou atmosférou. 

2.DEN
Muzeum Mevlana v Konyi – mauzoleum Jalal ad-Din Muhammad Rumiho

Pátek 16. dubna: Dnes si prohlédneme jedno z nejstarších obydlených měst Turecka – Konya. Prozkoumáme muzeum učence Mevlany, který je považován za zakladatele tančících dervišů. Odpoledne se pak vydáme na cestu do Kappadokie. 

Po snídani se vydáme do bývalé metropole seldžucké říše, do Konye – město tančících dervišů. Město Konya se řadí mezi nejstarší obydlená města v celém Turecku

Navštívíme muzeum Mevlany, které je umístěno v původním klášteře dervišů ze 13. století. Mevlana je považován za největšího islámského filozofa a zakladatele tančících dervišů. 

Společně probádáme interiér muzea, kde uvidíme učencovu hrobku, která spočívá na podstavci obklopeném rakvemi jeho otce a staršího syna. Pokocháme se nádherně ozdobenými stěnami a stropy, které čarokrásně zdobí vnitřní prostory muzea. Našemu obdivu neunikne ani mnoho vzácných seldžuckých koberců, náboženské knihy či hudební nástroje vážící se ke kultu Mevlana.

V odpoledních hodinách nás čeká odjezd do kouzelné Kappadokie - do krajiny podivuhodných skalních útvarů. 

Cestou se ještě zastavíme u velmi bizarního sopečného jezera Meke Gölü, kde ze středu kráteru původní sopky zalité červenooranžovou vodou vyrůstá druhotný sopečný kužel.

Večer se ubytujeme v hotelu, který je vytesán do skály, a kde zažijete na vlastní kůži, jak se žije beduínům ve skalních domech. 

3.DEN
Fascinující město Göreme čnící z vulkanických skal Kappadokii pod rouškou noci

Sobota 17. dubna: Celodenní objevování unikátní oblasti Kappadokie. Vydáme se do města Göreme, brány národního parku s jedinečnými útvary vytesanými do vulkanických skal. Ochutnáme tureckou kuchyni a večer bude ve znamení dervišského folklóru.

Po snídani začneme náš celodenní výlet v nádherné oblasti Kappadokie, okouzlující krajině úžasně erodovaného tufu, nazývané měsíční krajinou

Tufová krajina byla vytvořena sopkami Erciyes a Hasan Dag. Vytryskáváním lávy a erozí vznikly početné přírodní formace tzv. kuželovité skalní věže.

Město Göreme, které navštívíme, je doslova vyřezáno do vulkanické horniny a představuje bránu do národního parku Göreme (UNESCO). V celé oblasti se nachází stovky kostelů a kaplí z 10. a 11. století vytesaných ve vulkanických skalách. Samotný park je známý svými komínovými skalními formacemi. Je také dokonalým místem pro ochutnání turecké kuchyně a vína.

Večer se zúčastníme folklórního večera Turecká noc, kde mimo jiné uvidíme ukázku impozantního meditačního dervišského obřadu Sema. Budeme svědky dechberoucího představení vířících Dervišů, mystiků řádu Mevlany z Konye. Rituální víření dervišů je skutkem lásky a dramatem víry. Má vysoce strukturovanou cestu, ve které se jemné otáčky stávají stále dynamičtějšími, jak se jednotlivec dervišů snaží dosáhnout stavu transu.

4.DEN
Barevná vesnice Ortahisar Kalesi v Kappadokii

Neděle 18. dubna: Budeme pokračovat v prozkoumávání Kappodokie. Navštívíme vesničku Ortahisar a projdeme se údolím až k tufové Stolové hoře. Nakoukneme do života místních a podíváme se na výrobu keramiky, zdejšího tradičního zdroje obživy.

Po snídani budeme pokračovat v poznávání Kappadokie. Vydáme se do malebné vesnice Ortahisar, kde celé vesničce dominuje 90 metrů vysoký skalní hrad v centru města, kterému obyvatelé říkají Sivrikoya . Je to mimořádný příklad architektury vytesané do skály, která je typická pro tento region a v byzantských dobách sloužila jako útočiště před útočníky.

Abychom si užili náležitě této fascinující krajiny, absolvujeme delší procházku údolím, kde rudě zbarvené skály lemují Stolovou horu z tufu, dominantu tohoto údolí.

Podíváme se také, jak vyrábí místní obyvatelé tradiční výrobky z keramiky, která je pro ně jedním z hlavních příjmů.

Návrat do hotelu, kde se navečeříme při západu slunce na střeše skalního hotelu. 

5.DEN
Unikátní skalní architektura údolí Zelve v Kappadokii

Pondělí 19. dubna: Pro nadšené cestovatele je připraven adrenalinový zážitek. Budou mít možnost fakultativního letu balónem nad Kappadokií. Poté společně navštívíme vesnici Uchisar s hradem z tufové skály. A na závěr objevíme podzemní město Kaymakli. 

V brzkých ranních hodinách absolvujeme fakultativně let horkovzdušným balónem nad magickou krajinou Kappadokie. Tenhle velkolepý zážitek nezažijete nikde jinde na světě, jelikož kolem vás poletí desítky dalších balónů a vy tak prožijete jedinečnou romantiku s nadhledem. 

Po snídani pak navštívíme vesnici Uchisar, které vévodí hrad z tufové skály. Ta je provrtaná tunely i okny a ze své horní plošiny nabízí jedinečný výhled na krajinu Kappadokie.

Projedeme údolím Zelve, kde se nachází soubor skalních věží a zbytky byzantských kostelů s freskami.

Sestoupíme do podzemního města Kaymakli z 8.–7. století před n. l., které patří k nejvýznamnějším z desítek podzemních měst v Kappadokii. Kdysi v tomto 60 metrů hlubokém osmipodlažním komplexu žilo až dvacet tisíc lidí, chránících se v dobách arabských nájezdníků. Na tomto místě se podíváme, jak vypadaly původní stáje, lis na víno, obytné prostory i kostel.

6.DEN
Vstupní brána do karavanseráj Sultanhani ležící na Hedvábné stezce

Úterý 20. dubna: Čeká nás fascinující cesta přes pohoří Taurus, při které rozhodně nedáte foťáky z ruky. Než dorazíme do cíle, zastavíme se na prohlídku pevnostního karavanseráje Sultanhani. Pak už se nám nabídne pohled na jedinečné bílé kaskády v Pamukkale. 

Po snídani se s Kappadokií rozloučíme a pojedeme malebnou krajinou směr Pamukkale.

Po cestě se zastavíme na prohlídku karavanseráje Sultanhani, která leží na tajuplné Hedvábné stezce. Tato mohutná stavba pevnostního charakteru pochází ze 13. století, sloužila jako ochrana při odpočinku obchodních karavan. 

Poté přejedeme přes pohoří Taurus řetězcem zvlněných horských hřebenů, dokud se z dálky neobjeví bílá stráň. Když se přiblížíme, postupně se nám otevře panorama obrovských bílých kaskád vytvořených z travertinu.

Po příjezdu do Pamukkale se ubytujeme v hotelu a navečeříme.

7.DEN
Kleopatřin termální bazén s antickými sloupy v Pamukkale

Středa 21. dubna: Dnešek zasvětíme objevování Pamukkale a lázní Hierapolis. Uvidíme unikátní hříčku přírody v podobě bílých jezírek na terasovitém svahu. V termálech Hieropolis se vykoupeme v jezírku s minerální vodou a odhalíme tajemství výroby hedvábných koberců.

Po snídani se vydáme na prohlídku Pamukkale (UNESCO), které je jedním z nejpůsobivějších přírodních útvarů v Turecku a v překladu doslova znamená „Bavlněný hrad“.

Jedná se o termální pramen, který tvoří sérii bílých jezírek, svažujících se v terasách dolů. Svahy jsou pokryté travertinem, připomínající sníh.

Byly to právě tyto termální prameny, které vedly na konci 2. století př. n. l. k založení lázeňského města Hierapolis známého v širokém okolí svými ozdravnými koupelemi. I my budeme mít možnost vykoupat se v jezírku s antickými sloupy a minerální vodou, kde se podle legendy zasnoubila Kleopatra s Markem Antoniem. 

V samotném lázeňském městě římských císařů se nachází zachovalé antické divadlo, Apollonův chrám a Nekropole s nejrozlehlejším starověkým pohřebištěm v Anatolii, s více než 1 200 hroby, tumuly, sarkofágy a mauzolei. Budete mít také můžnost si vyslechnout dechberoucí příběh o Bráně do pekel, která se zde podle legendy nachází. 

Po prohlídce, v odpoledních hodinách odhalíme tajemství manufaktury na výrobu koberců. Uvidíme celý proces výroby od bource morušového až po samotný hedvábný koberec.

Poté se vydáme malebným pohořím Taurus do Antalye, kde se ubytujeme a navečeříme na turecké riviéře.

8.DEN
Nejzachovalejší římský amfiteátr v Turecku ve městě Aspendos

Čtvrtek 22. dubna: Dopoledne vyrazíme do města Aspendos, kde si prohlédneme římské divadlo. Po této malé výpravě do historie budeme obdivovat vodopády v národním parku Kurnsunlu. A na závěr nakoukneme pod pokličku práce zlatníků a kožešníků v Antalyi. 

Po snídani se vydáme směrem k Aspendos, v minulosti městem pergamské říše. Za Římanů se stal důležitým střediskem obchodu a dnes vyniká především krásně zachovalým římským divadlem. Každoročně se tu koná Aspendský operní a baletní festival pro svou jedinečnou akustiku.

Cestou do Antalye se zastavíme v národním parku Kursunlu, kde se pokocháme soustavou jezírek propojených vodopády.

V Antalyi navštívíme velké klenotnictví, kde budeme obdivovat zručnost zdejších zlatníků. V kožešnictví zhlédneme přehlídku kožené módy a na vlastní kůži si vyzkoušíme nádherné modely bund a kabátů. Poslední návštěva bude patřit typickému tureckému bazaru.

Návrat do hotelu a večeře.

9.DEN

Pátek 23. dubna: Po snídani přesun na letiště do Antalye a odlet zpět do ČR.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Valentina Fischová
e-mail: fischova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 776 028 448

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Antalye – Praha (se všemi poplatky)
 • kabinové a odbavené zavazadlo dle letecké společnosti
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • doprava dle programu
 • 8x ubytování
 • 8x snídaně
 • 4x večeře
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
 • místní průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstup do památek
 • stravování během programu
 • cestovní pojištění
 • doporučené kapesné (včetně vstupenek): cca 3 000 TRY/cca 340 EUR
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Vstupné na místě

Orientační ceny vstupenek na atrakce, které můžete v rámci programu či mimo program absolvovat, ovšem lze je zakoupit pouze na místě.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • Museum Mevlany: vstup zdarma
 • Goreme muzeum v Kappadokii: cca 40 TRY/osoba
 • Zámek v Ortahisar: cca 14 TRY
 • Zámek Uchisar: cca 9 TRY
 • Údolí Zelve: cca 15 TRY
 • Podzemní město Kaymakli: cca 42 TRY
 • Karavanseráje Sultanhani: cca 5 TRY
 • Pamukkale: cca 50 TRY
 • Hierapolis: cca 50 TRY
 • Divadlo v Aspendosu: cca 25 TRY
 • Národní park Kursunlu: cca 5 TRY
 • Koupání v Kleopatřiných bazénéch cca 30 TRY

Před cestou doporučujeme uzavřít cestovní pojištění, které vám zajistí zdravotnickou péči za podmínek jako v České republice nebo na Slovensku. Například po návratu z ciziny, vám zdravotní pojišťovna proplatí výdaje spojené s využitím zdravotní péče v cizím státě. Průkaz zdravotního pojištění mějte vždy u sebe, po celou dobu pobytu.

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotely v Antalyi, Kappadokii a Pamukkale

Jak je to s jídlem?

 • během zájezdu budou v hotelech podávány snídaně formou bufetu
 • v ceně zájezdu také čtyři večeře

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 40 x 23 cm (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Pojištění na cestu zařídíme

Koop 60 Covid + STORNO

1 350 Kčcelý zájezd
150 Kčden/osoba

Podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Časté dotazy

S jakou společností se letí a jak dlouho let trvá?

Jaké jsou podmínky pro vstup do země?

Jak je zájezd náročný?


Články


Trasa zájezdu


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %.

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.


Katalog 2021