Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

To nejkrásnější z Bretaně + PAŘÍŽ

Program 1Program 2Knižní průvodce zdarma
6 dní9. 8. – 14. 8. 2015

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel 2* nebo 3* ve Francii

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jedinečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Bretaně a Paříže. Navštívíte velkolepé Rennes, květinové Vannes i legendární Carnac. Ochutnáte čerstvé ústřice, palačinky, obejmete starodávné megality a užijete si šarm Paříže. Vychutnejte si s námi středověká města, rozeklané útesy, romantická zakoutí a poznejte Francii!

Na co se můžete těšit

 • Překrásné opatství ostrova Mont Saint-Michel
 • Bretaňský maják a čarokrásné strmé útesy
 • Nejstarší bretaňské město Quimper
 • Tajemné menhiry legendárního Carnacu

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Prahy. Po příletu do Paříže už na vás bude čekat náš autobus Radynacestu, kterým se společně vydáme do Rennes, hlavního města Bretaně. Společně si prohlédneme toto centrum bretaňské moci a jeho impozantní neoklasicistní budovy obklopené středověkými hrázděnými domy, gotickou katedrálu Sv. Petra i velkolepé městské zahrady.

Večer ubytování v hotelu.

2.DEN

Po snídani se přesuneme o několik století zpět, protože navštívíme unikátní ostrov s goticko-románským klášterem Mont-Saint-Michel, který je po Paříži druhým nejnavštěvovanějším místem Francie. Tento „Merveille”, tedy zázrak západního světa, se od roku 1979 řadí na seznam světového dědictví UNESCO.

Odpoledne navštívíme slavný přístav francouzských korzárů Saint-Malo a jeho Ville-Clos – město obehnané hradbami, které se majestátně tyčí na skalnatém ostrůvku. Ze zdejšího přístavu vyplouvali známí mořeplavci jako Jacqes Cartier, který v roce 1534 objevil Kanadu a který je zde pohřben v katedrále Sv. Vincenta ze 12. století.

Z městských hradeb shlédneme tři ostrůvky, na které lze za odlivu dojít téměř „suchou nohou”: ostrov Le Grand Bé s hrobem básníka Chateaubrianda, Le Petit Bé a Národní tvrz. V místních restauracích bude možnost ochutnat výborné čerstvé ústřice, lahodné palačinky a další bretaňské speciality. Bude také možnost koupání přímo na pláži za hradbami města.

Cestou na hotel se zastavíme u největší přílivové elektrárny na světě – Rance a na jednom z nejkrásnějších mysů Francie, Cap Fréhel, kde můžeme obdivovat typický bretaňský maják a úchvatné strmé útesy z červenajícího pískovce. 

Večer ubytování v hotelu.

3.DEN

Ráno procházka starou Celnickou stezkou po jednom z nejkrásnějších úseků bretaňského pobřeží, tzv. Pobřeží růžové žuly. Kouzlo tohoto místa spočívá v kontrastu vyvřelé růžové žuly a smaragdově zelené vody. Za příznivého počasí a přílivu bude možnost koupání. 

Odpoledne přejezd do nejvzdálenějšího koutu Bretaně – Finistère (znamená konec země), kraje útesů a mysů bojujících s oceánem a kraje ponurých legend a svérázné kultury. Ve vesničkách St. Thégonnec a Guimiliau zhlédneme unikátní farní dvorce (enclos paroissiaux) s monumentálnímí kalváriemi, které představují typicky bretaňskou sakrální architekturu. Tyto znamenité žulové stavby zdobí propracované sochařské výtvory a vypravují legendy a příběhy z evangelií.

Závěr dne bude patřit návštěvě nejstaršího bretaňského města Quimper, známého výrobou fajánse. Městečko oplývá tradiční bretaňskou atmosférou a v místních restauracích můžete ochutnat jedny z nejlepších palačinek a moštů v kraji.

K večeru ubytování v hotelu.

4.DEN

Ráno přejezd do rybářského přístavu Concarneau, obehnaného žulovými hradbami. Navštívíme rybí trhy a projdeme se po staré opevněné části města Ville Close.

Odpoledne nás čeká legendami opředený Carnac a jeho tajemné řady menhirů (tj. stojících kamenů), tzv. Alignements. Těch je tady přibližně 2 000 a táhnou se v délce téměř 4 km a lze je tedy považovat za nejvýznamnější prehistorické naleziště v Evropě, pocházející z doby dávno před pyramidami i úchvatnými chrámy ve stejnojmenném egyptském Karnaku. 

K večeru přejedeme do květinového města Vannes, hlavního turistického střediska oblasti  Morbihanského zálivu. Ubytujeme se v hotelu poblíž centra a se zájemci podnikneme ještě krátkou večerní prohlídku města s možností povečeřet v jedné z výborných restaurací ve starém přístavu.

5.DEN

Dnešní den začneme společnou procházkou centrem Vannes. Toto půvabné padesátitisícové pobřežní město bývalo původně sídlem galského kmene Venetů, kteří tu zanechali hradby s branami a valy s krásnými výhledy do zahrad. Bude také možnost navštívit tradiční trhy, které se ve Vannes konají každou sobotu dopoledne a na kterých je možnost zakoupit vše od květin a pečiva až po čerstvé ryby, mořské plody a další krajové speciality jako sýry, uzeniny a lahodný cidre.

Přejezd do Paříže si zpestříme zastávkou v Chartres, městě s jednou z největších gotických katedrál na světě.

Večer ubytování v Paříži.

6.DEN

Závěrečný den bude patřit Paříži. Společně uvidíme nejkrásnější místa města nad Seinou. Od náměstí Svornosti (Place de la Concorde) s unikátním luxorským obeliskem se projdeme přes nádherné Tuillerijské zahrady, ve kterých se nalézá slavná Orangerie (kde můžete zhlédnout Monetovy Lekníny) a světoznámé muzeum Louvre, kde je mimo jiné vystaven obraz Mona Lisa. Další impresionistické skvosty jsou uloženy i v Musée d´Orsay na protilehlém břehu řeky Seiny. Zájemci si mohou vyšlápnout nebo vyjet výtahem na vrchol pařížské dominanty – Eiffelovy věže.

V samém historickém jádru Paříže, na ostrově Ile de la Cité, si prohlédneme fascinující katedrálu Notre-Dame, proslavenou románem Viktora Huga „Zvoník u Matky Boží v Paříži”, uvidíme středověký palác a vězení La Conciergerie a klenot gotické architektury, kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce. Možnost občerstvení v Latinské čtvrti v jedné z mnoha malebných francouzských restaurací.

Večerní transfer na letiště a odlet do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Mgr. Jana Suchá – e-mail: france@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 602

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha - Paříž - Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže
 • dopravu autobusem Radynacestu po Bretani
 • 5x ubytování v hotelu
 • 5x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 800 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování je v jedno a dvoulůžkových pokojích ve 2* a 3* hotelech
 • s vlastním sociálním zařízením

Jak je to s jídlem?

 • kontinentální snídaně (sladké pečivo, máslo, marmeláda, čaj nebo káva)

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

210 Kč

UNIVERSAL + STORNO

510 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


ZÁŽITKOVNÍK
pro rodiče a děti

Zážitky pro malé dobrodruhy, cestovatelské rébusy a spousta chytré zábavy!