Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

autobusem

To nejkrásnější z Umbrie a Toskánska

Program 1Knižní průvodce zdarma
6 dní28. 10. – 2. 11. 2016

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 40 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jedinečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte krásy mystické Umbrie a malebného Toskánska. Zavítáte do Perugie i rodného města sv. Františka z Assisi, projdete se olivovými hájemi v Umbrii a zhlédnete Orvieto na sopečném tofu. Ochutnáte speciality v San Gimignanu, projdete se Sienou a Florencií. Vydejte se s námi do ráje a prožijte Toskánsko i Umbrii!

Na co se můžete těšit

 • Půvab a velkolepost renesanční Florencie
 • Mystické krajiny a zátiší v Umbrii
 • Vyhlášenou gastronomii Toskánska
 • Rodné město sv. Františka z Assisi

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce, Brna, Prahy nebo Plzně.


1.DEN

Odjezd z ČR autobusem Radynacestu dle nástupních míst Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň, možnost nástupu po trase. Přesné časy dle nástupních míst budou upřesněny v pokynech 7 dní před odjezdem. Noční přejezd Německem.

2.DEN

V dopoledních hodinách nás bude čekat prohlídka Perugie – hlavního města Umbrie. Projdeme pěší zónou Corso Vannuci na náměstí Piazza IV. Novembre, kde zhlédneme zdejší památky – Fontanu Maggiore, Dóm či Capellu del Sant´Anello, ve které se nachází kousek achátu ze snubního prstenu Panny Marie. Budeme pokračovat prohlídkou Palazza del Priori. Podíváme se na kostel San Severo na Piazza Danti, kde si můžeme prohlédnout obrazy od Raffaela či katedrálu svatého Lorenza, který představuje patrona města.

Následuje přejezd do Assisi – města spjatého s životem světce sv. Františka z Assisi. V tomto poutním městečku zhlédneme Basiliku di San Francesco, která je hlavní dominantou města a rovněž jsou v ní uchovány ostatky sv. Františka. Dále si prohlédneme náměstí Piazza del Comune s dominantou Tempio di Minerva či Museo e Foro Romano, jehož součástí jsou exponáty z římských vykopávek, které byly v Assisi nalezeny. Pokračovat budeme prohlídkou Baziliky di Santa Chiara či Dómu a na závěr zhlédneme pozůstatky hradu Rocca Magiore.

Ve večerních hodinách odjezd autobusem na hotel.

3.DEN

Po snídani pojedeme na prohlídku Orvieta, které založili Etruskové a v minulosti toto místo sloužilo jako významné ekonomické centrum. Zde zhlédneme pozůstatky chrámu Tempio del Belvedere, etruskou Nekropoli či orvietskou katedrálu Dóm P. Marie. Vhodíme minci do studny Pozzo di San Patrizio, do které turisté házejí mince, aby se do Orvieta opět vrátili, podobně jako je tomu u Fontány di Trevi v Římě. Během dne budeme mít samozřejnmě dostatek času na oběd a občerstvení.

Ve večerních hodinách odjezd autobusem Radynacestu na ubytování.

4.DEN

V tento den se společně vydáme do města Siena, kterou dle legendy založil Rémův syn, proto si zde můžeme povšimnout všudypřítomného symbolu vlčice krmící Romula a Réma. Významné je náměstí ve tvaru lastury – Piazza del Campo, kde si prohlédneme gotickou radnici Palazzo Publico. Součástí radnice je také zvonice Torre del Mangia. Po ulici Via Banchi di Sotto budeme pokračovat k Palazzu Piccolomini, v němž v současnosti sídlí městský archiv a muzeum (je zde uchovaná závěť Boccaccia). Nevynecháme ani dominantu Sieny – dóm Santa Maria Assunta, v jehož interiéru stojí za vidění především mramorová dlažba se scénami z Nového zákona. 

Pokračovat budeme do města San Gimignano, které figuruje na prestižním seznamu světového dědictví UNESCO. Nenecháme si ujít především zdejší rodové věže, které sloužily nejen k obraně města, ale také coby symbol prestiže jednotlivých panovnických rodů. Dále si prohlédneme městskou bránu Porta San Giovanni, Collegiatu – hlavní katedrálu zdobenou freskovou výzdobou s třemi hlavními cykly, románsko-gotický kostel Sant´Agostino či zříceninu hradu Rocca.

5.DEN

Posledním městem, které navštívíme, bude Florencie – metropole Toskánska. Zhlédneme jednu z nejhezčích renesančních budov – Palazzo Strozzi, projdeme přes most Ponte Santa Trinita k Palazzo Pitti a kostelu Santa Croce.

Pokračovat budeme na Piazza della Signoria, kde uvidíme známou Neptunovu fontánu Bartolomea Ammannata. Prohlédneme si také dům Dante Alighieriho a další známá místa jako kostel Santa Maria Novella, Piazza Doumo, kostel Santa Maria del Fiore, Campanile di Giotto a Battistero e Cupola di Brunelleschi či Galerii dell´Accademia.

V pozdějších odpoledních hodinách se rozloučíme s Florencií a odjedeme do ČR.

 

6.DEN

Příjezd do ČR, přibližné časy doby příjezdu budou stanoveny týden před odjezdem na zájezd v pokynech.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Hana Teichmannová – e-mail: teichmannova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 035

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • 3x ubytování v hotelu
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné na místě
 • jízdné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 700 Kč

Kde budete ubytováni?

 • hotel 2* nebo 3*

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu je formou sladkého bufetu
 • během dne při prohlídce bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

210 Kč

UNIVERSAL + STORNO

360 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.