Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

autobusem

To nejlepší z Alsaska

5 dní3. 10. – 7. 10. 2018

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

Hotel 2* nebo 3* v Colmaru

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 42 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

17–20 °C

Za zážitky do jednoho z nejmalebnějších francouzských regionů. Navštívíte čarokrásný Štrasburk, půvabný Colmar a muzeum historických automobilů v Mylhúzách. Budete obdivovat nevšední městskou architekturu, majestátnost i romantiku zdejších hradů. Načerpáte atmosféru vinných stezek a ochutnáte vynikající místní kuchyni. Vydejte se s námi prožít největší krásy Alsaska!

Na co se můžete těšit

 • Nejzachovalejší město regionu Colmar
 • Jedinečnou Alsaskou vinnou stezku
 • Majestátní Château du Haut-Kœnigsbourg
 • Mylhúzské muzeum historických automobilů

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce, Brna, Prahy nebo Plzně.


1.DEN
Klasické hrázděné domy ve Štrasburku

Po půlnoci odjezd autobusem Radynacestu z Ostravy, přejezd přes Německo a kolem poledne příjezd do Štrasburku.

Po příjezdu se občerstvíme a vydáme se poznávat krásy Štrasburku. Procházkou kolem kostela sv. Tomáše dojdeme do historického centra města, kde se nachází i velkolepá katedrála Notre Dame ze 14. století, o níž Goethe prohlásil, že to je nádherná dáma v růžovém krajkoví. Můžeme společně vystoupat na vyhlídkovou plošinu zvonice katedrály. Notre Dame je obklopena množstvím typických dlážděných uliček a hrázděných domů a jen kousek od ní se nachází honosný palác z 18. století tzv. Palais Rohan. Palác je perlou centra města, občas bývá přirovnáván k Versailles. V jeho interiérech se nachází tři fascinující muzea: Archeologické muzeum, Muzeum dekorativního umění a Muzeum výtvarného umění.

V objevování hrázděných domů budeme pokračovat ve čtvrti Grande Ile (Velký ostrov) a v jedné z nejznámějších štrasburských čtvrtí La Petite France, tzv. Malé Francii. Jedná se o malebnou čtvrť, která se rozprostírá podél řeky Ill a je spletí romantických uliček, vodních kanálů a historických domků. Na závěr se můžeme svézt vyhlídkovou lodí po řece Ill, která nás doveze až ke známým institucím Evropské unie.

V podvečerních hodinách odjezd na ubytování do Colmaru.

2.DEN
Ruiny hradu v Kaysersbergu

Po snídani se společně vydáme do typického alsaského městečka Thann. Projdeme se společně centrem a zamíříme ke gotickému klenotu, katedrále sv. Thiébauta. Stavba katedrály trvala přes dvě století a dnes je zasvěcena Svatému Ubaldovi z Gubbie. V interiéru naleznete velké množství vitráží, fresek, gotických maleb a také dvanáct soch apoštolů. Městečko je považováno za nejjižnější bod Alsaské vinné stezky a je obklopeno národním parkem a pohořím Vogézy, které si projedeme po fascinující panoramatické cestě.

Po hřebenech Vogéz tedy zamíříme do městečka Lapoutroie, kde nás bude čekat exkurze spojená s ochutnávkou v Muzeu likérů a pálenek a následně i v tzv. Sýrárně, kde se podíváme, jak se vyrábí nejslavnější alsaský sýr Munster.

V odpoledních hodinách se přesuneme do města Kaysersberg, jehož dominantou je ruina hradu Château de Kaysersberg, která se tyčí ve svahu nad městem. Projdeme se také historickým centrem, kde za návštěvu stojí zejména renesanční budova radnice, kostel sv. Kříže postavený z červeného pískovce a opevněný most ze 16. století. Zájemci mohou navštívit rodný dům nositele Nobelovy ceny za mír Alberta Schweitzera.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování zpět do Colmaru.

3.DEN
Opevnění a hradby ve městě Obernai

Ráno odjezd autobusem Radynacestu za krásami dalšího klenotu alsaského regionu, města Obernai. Za centrum města je považováno náměstí Place du Marché se sochou patronky Alsaska svatou Odilou a impozantní budovou radnice, kterou zdobí barokní iluzivní malby. Zajímavostí je šedesát metrů vysoká zvonice, která zde zůstala po stržení kostela a sýpka Halle aux Blés z roku 1554, v jejíchž interiérech se dnes nachází restaurace.

Poté se přesuneme ke klášternímu komplexu Mont Sainte-Odile ve výšce 750 metrů nad mořem. Místo je považováno za nejvýznamnější poutní místo v Alsasku a jedno z nejvýznamnějších v celé Francii.

Naší další zastávkou bude romantický hrad Château du Haut-Kœnigsbourg. Tento pohádkový hrad z červeného pískovce se vysoko nad vinicemi tyčí již více než 900 let. Za svůj dnešní vzhled však vděčí především císaři Vilému II., který jej v roce 1908 nechal zrekonstruovat do současné podoby.

Cestou se také zastavíme v unikátním parku Montagne de Singes, ve kterém si užijeme relax ve společnosti obyvatel tohoto parku – makaků. Je to zážitek pro všechny věkové kategorie.

Na závěr se zastavíme v městečku Riquewihr, kterému se právem přezdívá „Perla alsaských vinic“. Město ohromí úžasně dochovaným historickým centrem a množstvím vinic v okolí. Zde navštívíme jeden z typických vinných sklepů a užijeme si ochutnávku lokálních vín.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování zpět do Colmaru.

4.DEN
Muzeum automobilů v Mylhúzách

Ráno vyrazíme poznávat krásy jednoho z nejmalebnějších měst Alsaska, města Colmar. V ulicích města na vás dýchne typická atmosféra francouzských vinařských městeček, okouzlí vás barevné hrázděné domy, křivolaké uličky a kanály přetínané mosty vás naprosto dostanou. Společně si centrum projdeme, uvidíme gotický kostel Collégiale St-Martin, dominikánský kostel s nádherným obrazem „Panna Maria s růžovým keřem“od zdejšího malíře Martina Shongauera. Budeme obdivovat nádherný dům bohatého kloboučníka, Maison Pfister, považovaný za nejkrásnější ve městě, a nezapomeneme ani na tzv. Koifhus, impozantní budovu staré celnice s nádhernou střechou z lakovaných tašek. Společnou procházku zakončíme v pitoreskní čtvrti Petit Venice – Malé Benátky.

Poté se přesuneme do městečka Eguisheim, které bylo v roce 2013 zvoleno Village préféré des Français (oblíbená francouzská obec). Také se říká, že právě v Eguisheimu se vyrábí jedno z nejlepších vín v celé Francii.

Cestou zpět do ČR se zastavíme ve městě Mylhúzy, kde společně navštívíme jedno z nejkrásnějších muzeí historických automobilů

V podvečerních hodinách odjezd z Mylhúz do ČR.

5.DEN

Návrat do ČR po trase nástupních míst, příjezd do Ostravy kolem poledne.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Karolína Petrová – přímá linka: +420 596 111 602

Co už máte v ceně?

 • 3x ubytování se snídaní
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo individuální volno)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné na místě
 • požadavek na konkrétní usazení v autobuse (200 Kč/osoba)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 100 Kč

Kde budete ubytováni?

 • hotel 2* nebo 3* v Colmaru
 • malé útulné pokoje s vlastním sociálním zařízením

Jak je to s jídlem?

 • v hotelu jsou podávány kontinentální snídaně
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost individuálního stravování

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

175 Kč

UNIVERSAL + STORNO

300 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné na místě:

 • Centre Culturel Albert Schweitzer: 2 EUR
 • Château du Haut-Kœnigsbourg: 7,50 EUR
 • Montagne des Singes: 9 EUR
 • Cité de l'Automobile, Mylhúzy: 17,50 EUR

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Zážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.