Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Andalusie + MOŘE

8 dní29. 5. – 6. 6. 2014

Jediný termín v letošním roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel v Torremolinos

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z Andalusie + MOŘE

Pobytově poznávací zájezd s koupáním na pobřeží Costa del Sol

Kombinovaný zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Andalusie a zrelaxujete na plážích v Torremolinos. Zavítáte do městečka Antequera, prohlédnete si starobylé památky Malagy či slavné Granady a nevynecháte ani býčí arénu. Budete obdivovat přírodní park El Torcal a užijete si průzračné moře. Vydejte se s námi za poznáním, krásnou přírodou, odpočinkem a zažijte atmosféru Andalusie!

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Přílet do Málagy v odpoledních hodinách. Objednaným transferem odjezd na ubytování v Torremolinos a seznámení se střediskem. 

Torremolinos je jedním z největších středisek na pobřeží Costa del Sol. Na místních plážích je možnost využít širokou nabídku vodních sportů a ve městě zase ochutnat místní andaluské speciality a užít si noční bujarý život. Celé pobřeží města je lemováno dlouhou promenádou, na které se nachází mnoho barů, restaurací a obchodů. I když se jedná převážně o moderní letovisko, tak i milovníci historie si přijdou na své v rybářské čtvrti La Carihuela, které na vás dýchne středověkou atmosférou.

2.DEN

V tento den společně pojedeme objednaným transferem do oblasti přírodního parku El Torcal. Prohlédneme si unikátní muzeum v Hojiblance, které dokládá historii výroby olivového oleje. Odpoledne přejedeme k podzemnímu dolmenu Cueva de Menga. Jedná se o dolmen pocházející z období 2 500 let př. n. l., jehož vnitřní prostor je tvořen ohromnými kamennými kvádry a deskami dosahujícími váhy až 200 tun.

Odpoledne zamíříme do města Antequera, kterému se přezdívá "srdce Andalusie". Dominantou města je arabská pevnost a historické jádro tvořené překrásnými kostely z dob renesance. Na závěr dne si uděláme příjemnou procházku v přírodním parku El Torcal, kde budeme obdivovat divoké skalní útvary (je vhodné mít pohodlnou obuv).

Návrat do Torremolinos ve večerních hodinách.

3.DEN

Po snídani odjezd místní dopravou do typické vesnice v pohoří Mijas, kde místní obyvatelé žijí v bílých domečcích, jež lemují klikaté úzké uličky. Odpoledne přejedeme do přímořského letoviska Benalmádeny, do jednoho z nejlepších sportovních přístavů na světě s luxusními jachtami. Společně se vydáme k místní turistické atrakci a zároveň k přímořské raritě, k lanovce do pohoří Mijas, odkud se nám otevřou výhledy na okolní přírodu a pobřeží Afriky. Zájemci také mohou navštívit místní akvárium, zábavní park Tivoli World.

4.DEN

Volný den k relaxaci, možnost koupání a odpočinku na plážích Costa del Sol. Čisté a teplé moře, příjemné písčité pláže doplněné veškerou myslitelnou infrastrukturou jsou ideální k odpočinku. Pokud by někoho přece jen odpočívání na pláži nebavilo má možnost například fakultativně navštívit krokodýlí farmu, která se nalézá v Torremolinos nebo se účastnit fakultativního výletu vlakem do Rondy. 

Ronda je andaluské město s velmi dávnou historií. Díky své strategické poloze sloužila v minulosti především jako obranné město. Dochovaly se zde hradby a mnoho bran. Symbolem města je 98 metrů vysoký Nový Most (Puente Nuevo) přes řeku Tajo, který spojuje moderní část města se starobylým centrem. V Rondě se také nachází jedna z nejstarších býčích arén ve Španělsku, jejíž součástí je muzeum, ve kterém se můžete podrobněji seznámit s historií býčích zápasů. V centru města lze zhlédnout kostel Svaté Marie nebo navštívit Palacio de Mondragón, arabské lázně nebo Palác maurského krále.

5.DEN

Po snídani odjezd místní přepravou do blízké Malagy, kde uvidíme starobylou římskou pevnost Alcazaba, jež dominuje městu se svými 30 věžemi a 20 opevněnými branami. Interiéry hradu ukrývají vyřezávané a malované stropy, místnosti jsou zdobeny římskou a arabskou keramikou společně s mozaikami. Uvnitř pevnosti se nachází různá nádvoří, kašny a zahrady. Poblíž pevnosti se nalézá hrad Gibralfaro ze 14. století, odkud jsou nádherné vyhlídky na město.

Poté se vypravíme do centra města, které je plné restaurací, barů, butiků a obchůdků se suvenýry. Dominantou města je tzv. jednoruká katedrála, která se stavěla více než dvě a půl století. Zájemci mají možnost navštívit interiéry muzea zdejšího rodáka Pabla Picassa nebo nakupovat na místním rušném trhu Mercado de Atarazanas. 

Na závěr nevynecháme symbol celého Španělska, býčí arénu a procházku po promenádě lemovanou elegantními budovami z 19. století. Návrat do hotelu.

6.DEN

Po snídani odjezd do Granady, jednoho z nejkrásnějších měst světa. Město leží na úpatí pohoří Sierry Nevady a pyšní se jedinečnými maurskými památkami. Společně se projdeme úžasnou historickou čtvrtí Albayzin, kde se budeme toulat strmými malebnými uličkami, uvidíme zde arabské lázně El Baňuelo z 11. století. Dojdeme do centra města, jehož nejvýraznější stavbou je renesanční katedrála s bohatě zdobenými interiéry ve stylu isabelské gotiky. V katedrále jsou pohřbeni dobyvatelé Granady Ferdinand Aragonský a Isabela Kastilská.

Turisty přitahuje hlavně Alhambra, jedinečně dochovalý komplex maurských staveb na světě, jenž je dominantou města. Většina komplexu je jedna velká zahrada plná pomerančovníků, cypřišů a růží s nejrůznějšími jezírky a fontánami. Nejznámější je Lví fontána, která je součástí Nasridova paláce. Jde o ohromnou alabastrovou mísu, kterou podpírá dvanáct soch lvů. Lvi sloužili jako časomíra, kdy voda proudila každou hodinu z jiného lva. Interiéry paláce zdobí barevné maurské kachle a tisíce geometrických obrazců.

7.DEN

Volný den k relaxaci, možnost koupání a odpočinku na plážích Costa del Sol. Čisté a teplé moře, příjemné písčité pláže doplněné veškerou myslitelnou infrastrukturou jsou ideální k odpočinku. Pokud by někoho přece jen odpočívání na pláži nebavilo má možnost například fakultativního výletu lodí na moře (cca 2 hodiny), na tzv. delfíní cestu, na které lze pozorovat delfíny.

8.DEN

Dopoledne volno ke koupání, nákupům nebo je možnost navštívit krásnou a moderní botanickou zahradu, která se nachází poblíž centra města.

V odpoledních hodinách odjezd objednaným transferem na letiště a odlet zpět do Prahy.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – přímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha - Malaga - Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • 7x ubytování v Torremolinos ve 3* hotelu
 • 7x snídaně
 • výlety v programu zájezdu
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • fakultativní výlet do Rondy
 • vstupné na místě
 • večeře (7x menu o dvou chodech) 2.200 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 400 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla) + malé osobní zavazadlo (dámskou kabelku nebo laptop) o max. rozměrech 40 (d) x 30 (v) x 15 (h) cm, hmotnost do 3 kg.
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg, max. délka jedné strany do 150 cm, součet tří stran do 250 cm (toto bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

315 Kč

UNIVERSAL + STORNO

690 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.