Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Apulie

6 dní11. 5. – 16. 5. 2017

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel 3* v Apulii

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

18–22°C

To nejlepší z Apulie

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte nejkrásnější místa Apulie. Poznáte nádherné Bari, Alberobello s typickými trulli, významné památky v Lecce, středověký hrad Castel del Monte či největší italskou krápníkovou jeskyni Grotte di Castellana. Zapomeňte na práci a zažijte s námi exotiku „Karibiku středomoří“ v Apulii!

Na co se můžete těšit

 • Alberobello a jeho kruhovité stavby trulli
 • Lecce přezdívané Florencií jihu
 • Půvabné Bílé město Ostuni
 • Největší krápníkovou jeskyně v Itálii

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

V závislosti na čase příletu nás bude čekat následující program. Pokud bude pozdější přílet, itinerář se rozprostře do následujících dní.

Po příletu do Bari nás vyzvedne transfer a pojedeme do malebného Polignana. Prohlédneme si náměstí Vittoria Emanuele II. s kostelem Santa Maria Assunta z konce 13. století a přilehlé památky. Poté se ubytujeme v městě Brindisi, jenž je již od starověku významným přístavem pro obchod s východním středomořím. Bude následovat prohlídka města. Navštívíme historické centrum, kde uvidíme kostel San Giovani al Sepolcro z 11. století založený templáři podle vzoru skalního domu v Jeruzalémě. Zhlédneme také pontifikální baziliku Cattedrale di Brindisi a další důležité památky.

2.DEN

Po snídani se transferem přemístíme do unikátního historického města Lecce, kterému se přezdívá „Florencie jihu“.  Zde uvidíme Piazza Duomo, amfiteátr Piazza Sant´Oronzo, baziliku Santa Croce a také hrad Castello Carlo V., založený Karlem V.

Po prohlídce přejedeme do města Otranto ležící na základech starověkého města Hydrus. Zde si prohlédneme Aragonský hrad či katedrálu, kde můžeme nalézt největší podlahovou mozaiku v celé Itálii.

K večeru se vrátíme ubytovat na hotel v Brindisi.

3.DEN

Dopoledne pojedeme navštívit „bílé město“ Ostuni, ležící uprostřed olivových hájů. Město založili Řekové a poté bylo součástí Západořímské říše.

Přejedeme do Monopoli, kde se ubytujeme. Zbývající část dne bude určena k relaxaci u moře nebo procházce s průvodcem po okolí. Možnost společné večeře v místní pizzerii.

4.DEN

Ráno se vydáme transferem na prohlídku Grotte di Castellana – největší krapníkové jeskyně v Itálii. Zájemci o velkou dvouhodinovou prohlídku si mohou objednat vstupné přes CK nejpozději pět týdnů před termínem zájezdu.

Budeme pokračovat prohlídkou Alberobella – města s velmi unikátní architekturou, která je v jeho centru zastoupena bílými kruhovými domy postavenými z kamene bez použití malby – jde o tzv. trulli. Dnes tyto domy slouží nejen k bydlení, ale také coby obchody se suvenýry.

Návrat na hotel v Monopoli.

5.DEN

Ráno se přemístíme ke skvostu románské architektury – katedrále San Nicola Pellegrinov Trani. Poté pojedeme na hrad Castel del Monte, jehož počátky sahají do 13. století a od roku 1996 je součástí světového dědictví UNESCO. Je považován za jednu z nejpozoruhodnějších staveb. Byl postaven v roce 1240 Fridrichem II. Hrad je všudypřítomně provázen číslem osm – je postaven z osmi zdí, má osm věží, osm oken a také osm pokojů. Z osmi stěn je postaven také dvůr uprostřed hradu, který zdobí osm gotických oblouků. K čemu stavba sloužila zůstává dodnes záhadou. Jako nejpravděpodobnější se jeví teorie Rolfa Legnera, podle kterého byl hrad původně vystavěn jako chrám Spravedlnosti (vstupné se platí na místě.)

Dále pojedeme do Bari, hlavního města Apulie. Projdeme se starým městem Barivecchia, kde můžeme zhlédnout baziliku svatého Mikuláše, katedrálu San Sabino či švábský hrad. Pokračovat budeme jižní oblastí – Murattiano s přímořskou promenádou a hlavní nákupní třídou (Via Sparano a Via Argiro).

Návrat na hotel.

6.DEN

Dle aktuálního času odletu odjezd transferem na letiště nebo program ve městě. Odlet zpět do Prahy.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Hana Teichmannová – přímá linka: +420 596 111 035

Co už máte v ceně?

 • letecká přeprava Praha – Bari – Praha + malé kabinové zavazadlo, které podléhá bezpečnostním omezením (povolené množství tekutin v zavazadle, ostré předměty)
 • letištní taxy
 • transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • transfer v místě pobytu
 • 5x ubytování v 3* hotelu
 • 5x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstupy do památek
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 500 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování v 3* hotelu se snídaní

Jak je to s jídlem?

 • snídaně

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

210 Kč

UNIVERSAL + STORNO

510 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Zážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.