Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Barcelony + SLAVNOSTI LA MERCE

Program 1Knižní průvodce zdarma
4 dny22. 9. – 25. 9. 2018

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 24 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

21–25°C

Barcelona ve víru katalánského veselí… Buďte u toho! Prodloužený víkend, na který nezapomenete. S naším průvodcem objevíte největší barcelonské ikony a  zapojíte se do bujarých oslav svátku La Mercè. Zhlédnete chrám Sagrada Familia, Parc Güell i proslulé Gaudího domy. Projdete se po Las Ramblas či slavnou tržnicí La Boquería. Barcelona žije – prožijte ji s námi autenticky a bez starostí!

Na co se můžete těšit

 • Živoucí atmosféra a ruch na Las Ramblas
 • Gaudího Parc Güell plný uměleckých děl
 • Ikonická katedrála Sagrada Familia
 • Procesí draků a originální lidské pyramidy

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Kouzelná Gotická čtvrť

Dnes nás čeká procházka po hlavní barcelonské tepně Las Ramblas, prohlídka historické gotické čtvrti a slavnostní zahájení ústřední barcelonské slavnosti La Mercè v podobě tradičního tance a procesí draků a ohnivých zvířat.

Odlet z Prahy v dopoledních hodinách, odpoledne přílet do Barcelony, transfer na hotel objednaným autobusem, ubytování.

Jakmile se ubytujeme, vyrazíme na společnou prohlídku města. Metrem dojedeme nejprve na náměstí Plaça de Catalunya, jímž začíná nejznámější a nejrušnější barcelonský bulvár Las Ramblas. Na samém jeho začátku si nejprve prohlédneme Fontánu Canaletas, která vypráví legendu o tom, že kdo se z ní jednou napije, už navždy bude Barcelonu milovat a kamkoli jde, vždy se sem vrátí.

Pak už se vypravíme přímo do centra dění. Las Ramblas nás nadchne množstvím drobných obchůdků a stánků, živých soch a pouličních umělců. Abychom se na naše poznávání města patřičně posilnili, zastavíme se také na největším městském trhu La Boquería. Zde budeme moci obdivovat a ochutnávat místní čerstvé produkty – lákavě vypadající ovoce a zeleninu, na slunci sušená rajčata, aromatické sýry, čerstvě naložené olivy nebo sušenou šunku či kořeněné klobásky.

Až se patřičně pokocháme a posilníme, společně vplujeme do historické gotické čtvrti Barri Gòtic s křivolakými uličkami a památkami zásadního významu. Podíváme se na náměstí Sant Jaume, které je centrem města již od římských dob, a na náměstí Plaça del Rei s budovou Královského paláce. Společně pak dojdeme až k barcelonské katedrále, zasvěcené jedné z patronek města, svaté Eulálii.

Právě u barcelonské katedrály začneme dnes společně s místními slavit jeden z ústředních barcelonských svátků, Festes de la Mercè, který se každoročně koná na počest Panny Marie Milosrdné, jedné z barcelonských patronek. S touto slavností je nedílně spojen tradiční katalánský tanec sardana, který se tančí v kruhu a poprvé se objevuje již v 16. století. My v blízkosti katedrály uvidíme vůbec první taneční představení sardany, které letos v rámci slavnosti proběhne. Poté si budeme moci dopřát skleničku sangrie, abychom se posilnili na večerní působivé procesí draků a ohnivých zvířat.

Návrat na hotel individuálně nebo s průvodcem v pozdních večerních hodinách. 

2.DEN
Gaudího velkolepá Sagrada Familia

Dnes se vydáme po stopách A. Gaudího, světoznámého barcelonského architekta a představitele katalánského modernismu. Večer nás budou čekat fascinující průvody obrovských barevných figurín a ďáblů.

Ráno po snídani metrem dorazíme k ústřední barcelonské památce a nejvýraznějšímu architektonickému symbolu města, světoznámé katedrále Sagrada Familia, která se mimo jiné proslavila tím, že je stále nedostavěná. Nádherný kostel zasvěcený Svaté rodině je plný křesťanské symboliky a jeho návštěva je nezapomenutelným zážitkem. Zájemci budou moci katedrálu navštívit a s ní také přilehlou farní školu a Gaudího muzeum.

Po prohlídce se společně vydáme do módní čtvrti L’Eixample a projdeme se po jejím hlavním bulváru, Passeig de Gràcia. Tato čtvrť je plná architektonických skvostů, převážně z konce 19. a začátku 20. století. Řadí se k nim také dva slavné Gaudího domy, jejichž bizarní exteriéry si společně prohlédneme. Měšťanskému domu Casa Battló se pro jeho originální fasádu přezdívá také „dům kostí“ a nedalekému Casa Milà zase nikdo neřekne jinak než La Pedrera – kamenolom nebo hromada kamení.

Po procházce modernistickou čtvrtí se v odpoledních hodinách přesuneme k dalšímu z Gaudího velkolepých děl, tentokrát do známého Parc Güell, jednoho z nejoriginálnějších veřejných parků vůbec. Jedná se o rozlehlý parkový areál s mnoha architektovými uměleckými díly bizarních tvarů, ze kterých dýchá velká autorova kreativita a představivost. Zde se budeme moci posadit na zvlněnou barevnou lavici v podobě mořského hada a kochat se výhledem na město, navštívit Sloupový sál, zdobený abstraktními mozaikami nebo se vyfotit s jedním ze symbolů parku, barevným keramickým drakem.

Poté se přesuneme opět do centra města, abychom se zúčastnili dalších zajímavých akcí spojených se slavností La Mercè. Naším cílem bude opět gotická čtvrť, kde navečer začne fascinující Xambaga, průvod obrovských figurín v nadživotních velikostech zhotovených z papírmaše. Tyto postavy znázorňují nejrůznější pohádkové či historické postavy, ale i současné významné osobnosti. Po skončení průvodu se přesuneme na další ojedinělou slavnostní akci, tzv. Correfoc – „ohnivý běh“, při němž maskovaní ďáblové mávají vidlemi, bouchají rachejtlemi, chrlí oheň a jejich cílem je rozpoutat v barcelonských ulicích zdání opravdového pekla.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

3.DEN
Pestrobarevný ohňostroj na festivalu La Mercè

Dnešní den bude plný různorodých zážitků! Ráno si prohlédneme starý barcelonský přístav, kolem oběda budeme žasnout nad „lidskými pyramidami“ a odpoledne se vydáme nad město na kopec Montjuïc, nabízející spoustu možností vyžití a krásný výhled na celé město.

Naším prvním ranním cílem bude Starý přístav Port Vell, někdejší centrum barcelonského námořního obchodu. Uvidíme budovu bývalých mohutných loděnic, v nichž dnes sídlí působivé Námořní muzeum. Ukážeme si budovu barcelonského akvária, jednoho z největších mořských akvárií v celé Evropě, a povídat si budeme mimo jiné o Kryštofu Kolumbovi. Dorazíme totiž až na samý konec bulváru Las Ramblas, který ohraničuje tzv. Kolumbův sloup, jenž údajně stojí právě na tom místě, kde slavný mořeplavec vykročil na břeh po objevení Ameriky.

Kolem poledne se přesuneme do historického centra, kde zhlédneme poslední z velkých symbolů slavnosti La Mercè. Na náměstí Sant Jaume se totiž budou stavět lidské pyramidy! Stavění lidských „castells“ (hradů) je místní tradicí, která patří ke zlatým hřebům tradičních katalánských oslav. Jednotlivá „patra“ pyramid tvoří 3–5 osob stojících na ramenou lidí pod nimi a ty nejvyšší pyramidy dosahují výšky až desíti pater. Jedná se o velmi působivou podívanou, z níž si rozhodně odneseme nezapomenutelný zážitek.

Odpoledne se pak vyvezeme na kopec Montjuïc, odkud je krásný výhled na město a přístav. Na kopci se nachází spousta turisticky atraktivních staveb a muzeí a snad pro každého se tady něco najde. Sportovní nadšence jistě zaujme Olympijský stadion, kde se konala olympiáda v roce 1992, a přilehlé Olympijské muzeum. Zájemci o umění nemohou nechat bez povšimnutí největší barcelonské muzeum Museu Nacional d’Art de Catalunya  nebo Muzeum Joana Miró. K návštěvě doporučujeme rovněž tzv. Poble Espanyol„španělskou vesnici“, která je kouzelným areálem na způsob skanzenu s ukázkami tradiční architektury z celé země, množstvím restaurací a obchodů. Bude na každém z nás, které z lákadel Montjuïcu si vybere k bližšímu prozkoumání.

V pozdních večerních hodinách budou zájemci moci sledovat barevný ohňostroj za zvuků hudby, jeden z dalších vrcholů slavnosti La Mercè.

4.DEN
Přehlídka jachet v Port Vell

Poslední den bude věnován návštěvě barcelonských muzeí, volnému programu či odpočinku na pláži. 

Dnešek bude patřit individuálnímu volnu, který každý může využít dle libosti. Nabízí se návštěva svérázné rybářské čtvrti Barceloneta s množstvím skvělých tapas barů, restaurací s čerstvými mořskými produkty a samozřejmě možností koupání a slunění na barcelonských plážích.

Zájemci budou také moci navštívit jedno z mnoha barcelonských muzeí – naláká vás Picassovo muzeum, některé z muzeí na kopci Montjuïc, vydáte se na prohlídku jednoho z Gaudího domů nebo snad do Muzea erotiky?

Pro fotbalové nadšence se pak nabízí návštěva fotbalového stadionu Camp NOU. V ceně vstupenky je prohlídka stadionu FC Barcelona a muzea s historií klubu. Projdete se tunelem fotbalistů, šatnami, kabinami komentátorů a stanete na samotném fotbalovém trávníku u střídacích lavic.

A ten, kdo by se snad chtěl zúčastnit některé z dalších akcí spojených s Festes de la Mercè, bude mít rovněž možnost.

V odpoledních hodinách transfer z hotelu na letiště a večer odlet zpět do Prahy.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Eliška Friedlová – přímá linka: +420 608 859 987

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Barcelona – Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo (dle podmínek přepravy viz níže)
 • transfer letiště – Barcelona (hotel) – letiště
 • 3x ubytování v hotelu
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • přesuny místní dopravou (cca 15 euro/os.)
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Jak je to s jídlem?

 • snídaně podávané formou bufetu
 • v průběhu dne možnost návštěvy množství restaurací a barů, případně fast food občerstvení a supermarketů

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu: NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo do 10 kg o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a ještě jedno malé osobní zavazadlo o rozměrech výrazně menších než u kabinového zavazadla (ve velikosti např. obalu na fotoaparát, notebook nebo malé kabelky). 
 • Zavazadlo za příplatek 1 300 Kč: odbavované zavazadlo do 23 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

140 Kč

UNIVERSAL + STORNO

390 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Parc Güell – hlavní část: dospělý 340 Kč, dítě 250 Kč, senior 250 Kč
 • Sagrada Familia (bazilika): dospělý 710 Kč, dítě 660 Kč, student 660 Kč, senior 580 Kč, jiný 660 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Ohlasy cestovatelůCestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Tak trochu jiný katalog zájezdů 2019,
tipů a reportáží z cest. Zdarma!