Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 411 183
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 411 183

Tisknout zájezd  

autobusem

To nejlepší z Bavorska + ZÁMEK NEUSCHWANSTEIN + PIVNÍ FESTIVAL DULT

Jiří Toman, průvodce

Každá cesta přináší spoustu nových poznání, zážitků i přátel.

5 dní / 2 noci3. 9. – 7. 9. 2020

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

3* hotel v Mnichově

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 40 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

22–26 °C

To nejlepší z Bavorska + ZÁMEK NEUSCHWANSTEIN + PIVNÍ FESTIVAL DULT

Když se řekne Bavorsko… Královská sídla, hluboké hvozdy, lahodný mok i dobroty, které jinde neochutnáte. Jdeme na to! Projdete se malebným centrem Mnichova s venkovními kavárničkami a navštívíte zámek Residenz. Objevíte nejvýznamnější poutní místo, pohádkový Neuschwanstein vám vezme dech a Regensburg bude zážitek nejen pro milovníky piva. Dopřejte si Bavorsko plnými doušky!

Na co se můžete těšit

 • Pohádkový zámek Neuschwanstein
 • Projížďka lodí po Chiemském jezeře
 • Pivní festival Dult v Regensburgu
 • Jedinečný výhled z věže Olympiaturm

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce, Brna, Prahy nebo Plzně.


1.DEN

Čtvrtek 3. září: V pozdních večerních hodinách (okolo 22. hodiny) odjezd z ČR dle nástupních míst.

2.DEN
Mnichov a jeho gotické stavby

Pátek 4. září: Dnes si prohlédneme Mnichov. Nádherné výhledy na metropoli si užijeme z věže Olympiaturm v Olympiaparku. Projdeme se historickým centrem, zavítáme do nejoblíbenější mnichovské pivnice a navštívíme také bývalé sídlo bavorských králů.

Po příjezdu do Mnichova bude naší první zastávkou olympijský areál Olympiapark, kde se konaly letní olympijské hry v roce 1972. Projdeme se areálem, který je dodnes využívaný a patří k oblíbeným místům jak pro turisty, tak pro Mnichovany. Společně vyjedeme na olympijskou věž Olympiaturm, kde se ve výšce 185, 189 a 192 metrů nachází tři vyhlídkové plochy s nádherným výhledem na město a okolí. Zájemci budou moci navštívit nedalekou expozici BMW Welt, kde jsou vystaveny modely značek aut BMW, Mini a Rolls-Royce.

Kolem poledne se metrem přesuneme do centra Mnichova, kde nás bude čekat prohlídka historického centra města. Během společné prohlídky historického jádra se podíváme na živé náměstí s venkovními kavárnami Vikutalienmarkt, které bývalo ve středověku hlavním městským trhem.

Následně projdeme kolem kostela sv. Jakuba a dorazíme k tzv. Židovskému centru, které tvoří židovské muzeum, synagoga, košer restaurace i židovské školy. Poté se vydáme na náměstí Marienplatz, kde uvidíme budovu Staré radnice, v níž má svůj domov sbírka historických hraček, a také Novou radnici se sochami postav z bavorských pověstí a dějin.

Naše další kroky povedou k nejoblíbenější mnichovské pivnici Hofbräuhaus, založené již koncem 16. století a následně k jedné z hlavních mnichovských památek, zámku Residenz, bývalému sídlu bavorských králů

Následovat bude individuální volno, během kterého bude možné navštívit zámek nebo některé z mnichovských muzeí, případně si užít odpočinku a procházek centrem města.

Ve večerních hodinách ubytování v hotelu v Mnichově.

3.DEN
Majestátní zámek Hohenschwangau v jižním Bavorsku

Sobota 5. září: Naším cílem je zámek Neuschwanstein. Cestou se zastavíme v klášteře Ettal a na jednom z významných poutních míst Bavorska. Pak už nás čeká prohlídka skvostných zámeckých komnat a případně i letního královského sídla Hohenswangau.

Po snídani odjedeme autobusem jižním směrem do oblasti Ammergauských Alp. Naší první zastávkou bude obec Ettal se stejnojmenným benediktinským klášterem. Opatství, jehož je klášter součástí, bylo založeno již v roce 1330 císařem Ludvíkem IV. Bavorem. V dnešní době zde žije více než padesát mnichů, kteří zde provozují  mimo jiné pivovar, sýrárnu nebo likérku s vyhlášeným klášterním likérem. Společně si prohlédneme areál kláštera a budeme mít možnost nakoupit a ochutnat místní produkty.

Poté se přesuneme západním směrem a krátce se zastavíme u kostela Wieskirche, který patří k nejvýznamnějším poutním místům v Bavorsku. Nahlédneme do interiéru kostela stojícího uprostřed luk, který byl vystavěn v rokokovém stylu podle návrhu bratří Zimmermannů a který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Naší poslední zastávkou pak bude obec Schwangau, kde navštívíme pohádkový zámek Neuschwanstein, nejnavštěvovanější zámek celém Německu, který údajně sloužil jako vzor pro známý zámek Šípkové Růženky od Walta Disneyho.

Zámek na vrcholku skály v pohádkové horské krajině si nechal za obrovské náklady vystavět excentrický německý vladař Ludvík II. K zámku není vjezd autům a autobusům povolen, proto nás bude čekat asi půlhodinový výstup do kopce. Odměnou nám však bude prohlídka skvostných a nákladně zařízených zámeckých komnat a také působivý výhled do okolí.

Po prohlídce sejdeme opět dolů do vesnice Schwangau a zájemci budou moci navštívit také zdejší zámek Hohenschwangau se zařízením z období Biedemayeru, který sloužil jako letní královské sídlo. Komu návštěva zámku nebude po chuti, může čas využít k posezení v některé z restaurací nebo k procházce kolem jezera.

Poté následuje odjezd na ubytování v Mnichově.

4.DEN
Odneste si jedinečný zážitek z pivního festivalu

Neděle 6. září: Dopoledne si užijeme s plavbu lodí po největším bavorském jezeře k zámku Herrenchiemsee. Odpoledne se zastavíme ve městě Regensburg. Prohlédneme si historické centrum a s Bavorskem se můžeme rozloučit návštěvou pivního festivalu Dult.

Ráno se autobusem přesuneme k Chiemskému jezeru, největšímu jezeru v celém Bavorsku. Lodí se odtud dopravíme na ostrov k úchvatnému zámku Herrenchiemsee, který Ludvík II. plánoval postavit coby repliku francouzského zámku ve Versailles. Během výstavby mu sice došly peníze, a tak své dílo nedokonal, přesto zámek se Zrcadlovým sálem i přilehlý park rozhodně stojí za návštěvu.

Odpoledne se při zpáteční cestě zastavíme ve městě Regensburg a prohlédneme si historické centrum města ležícího na Dunaji. Prohlídku zahájíme na mostu Steinerne Brücke, který byl postaven v letech 1135–1146 a je nejstarším dochovaným mostem v Německu.

Kolem římské brány Porta praetoria z dob císaře Marka Aurélia dojdeme k dominantě Regensburgu – katedrále Dom. St. Peter. Podíváme se do interiéru gotické katedrály, která se začala stavět ve druhé polovině 13. století a s níž je také spojen sbor Regensburger Domspatzen – chlapecký pěvecký sbor s více než tisíciletou historií. Prohlídku zakončíme u komplexu budov Altes Rathaus, jehož součástí je gotické křídlo s Říšským sálem, kde se v letech 1663-1806 scházel říšský sněm. 

Pro zájemce a milovníky piva bude možnost navštívit pivní festival Dult (resp. Herbstdult), který se v Regensburgu koná pravidelně na přelomu září a října na prostranství zvaném Dultplatz nacházející se na ostrově Donauinsel.

Festival, který patří k nejoblíbenějším v Bavorsku a koná se pravidelně dvakrát do roka (Maidult v květnu a Herbstdult na přelomu srpna a září), láká tisíce návštěvníků nejen z Bavorska. Zde si budeme moci užít bavorskou muziku, ochutnat typické místní speciality a vše zapít výborným pivem, které se kupuje nejčastěji v litrových tuplácích (tzv. Maßbier).

V pozdních večerních hodinách odjezd do ČR.

5.DEN

Pondělí 7. září: V ranních hodinách příjezd zpět do ČR.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Lenka Kutová – e-mail: kutova@radynacestu.czpřímá linka: +420 777 157 668

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem
 • 2x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 2x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné do památek a atrakcí
 • plavba lodičkou po Chiemsee (8 EUR)
 • výběr sedadla v autobuse 200,- Kč/osoba
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 500 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel v Mnichově s dostupností centra města MHD
 • ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením

Jak je to s jídlem?

 • 2x snídaně na hotelu v ceně zájezdu
 • během dne bude možnost občerstvit se v některé z místních restaurací

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

175 Kč

UNIVERSAL + STORNO

300 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • Rezidence Museum: 7 €
 • zámek Neuschwanstein: dospělí 13 € / senior, student 12 € /děti a mladiství do 18 let zdarma
 • zámek Hohenschwangau: 13 €
 • plavba lodí po Chiemském jezeře: dospělí, senior 12,60 € / student 6,30 € / děti do 6 let zdarma
 • zámek Herremchiemsee: dospělí 8 € / senior, student 7 € / děti a mladiství do 18 let zdarma

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Ohlasy cestovatelůS námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Nová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!