Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

autobusem

To nejlepší z Beneluxu + BIOFARMA

Program 1Knižní průvodce zdarma
11 dní18. 6. – 28. 6. 2015

Jediný termín v tomto roce


Zájezd je obsazen
Autobusem

Z Ostravy, Brna a dalších míst

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 42 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z Beneluxu + BIOFARMA

Výjimečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Beneluxu. Zhlédnete lucemburský palác, objevíte skvosty Bruselu i středověkého Gentu. Projedete se po amsterdamských kanálech, prohlédnete si větrné mlýny v Zaanse Schans nebo „nizozemsku Monu Lisu”. Poznejte s námi krásy Beneluxu a zažijte den na holandské biofarmě!

Na co se můžete těšit

 • Populární sochu čůrajícího chlapečka
 • Romantickou plavbu po bruggských kanálech
 • Návštěvu muzea sýrů ve městě Gouda
 • Zážitkový den na tradiční holandské biofarmě

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Brna, Prahy nebo Plzně.


1.DEN

V odpoledních až večerních hodinách odjezd z ČR.

2.DEN

Naše putování po Beneluxu začneme v té nejmenší ze tří zemí – Lucemburském velkovévodství. Prohlédneme si místní Staré město s katedrálou Notre Dame a náhrobkem českého krále Jana Lucemburského, velkovévodský palác nebo náměstí Place d´Armes s pamětní deskou Jana Palacha.

Poté se přesuneme přímo do hlavního města Belgie, Bruselu. Náš pobyt v Belgii začneme pěkně zvysoka – vyhlídkou z  jednoho ze symbolů belgického hlavního města, populárního Atomia vybudovaného u příležitosti Světové výstavy v roce 1958. Při večerní procházce centrem města uvidíme hlavní náměstí Grande Place a populárního čůrajícího chlapečka a i jeho protějšek, čůrající holčičku.

Ubytování ve večerních hodinách.

3.DEN

Ráno se v Bruselu vydáme kolem Královského paláce přes Muzejní horu s významnými muzei a galeriemi až k hlavnímu bruselskému svatostánku, katedrále sv. Michala a sv. Guduly. Dopolední volno budete moci využít k návštěvě některé z tradičních restaurací nebo k prohlídce některého z muzeí, například muzea Maison du Roi s oblečky populárního čůrajícího chlapečka.

Odpoledne se autobusem přesuneme na bitevní pole, na kterých byl poražen Napoleon Bonaparte při slavné bitvě u Waterloo. Prohlédneme si místní návštěvnické centrum a rozhled si užijeme z  tzv. Lvího pahorku, ze kterého se nám nabídne dechberoucí výhled na bývalá bojiště. Zájemci mohou navštívit rovněž působivé panorama bitvy.

Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

4.DEN

Ráno nás čeká návštěva historického města Gent, které skrývá mnoho umělecky hodnotných pokladů. Ten nejcennější se nachází v katedrále sv. Bavona a je jím oltářní obraz Klanění božímu beránku od bratří Eyckových.

Po krátké prohlídce města se přesuneme do nejmalebnějšího z belgických měst, Brugg, které voní čokoládou. Prohlídku začneme obligátní plavbou po bruggských kanálech a poté uvidíme Michelangelovu Bruggskou Madonu, Baziliku svaté krve nebo městskou radnici Belfort. Po prohlídce budete mít možnost navštívit některé z muzeí, případně nakoupit a projít se v romantických uličkách.

Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

5.DEN

Dnes se vydáme do poslední z trojice zemí Beneluxu – do Holandska. Naši cestu po Holandsku začneme zastávkou v největším evropském přístavu, Rotterdamu. Vzhledem k tomu, že jeho historické centrum bylo cílem náletů za druhé světové války, jedná se dnes o město originální moderní architektury.

Náš den začneme výletní plavbou po přístavu, při které si vychutnáme fascinující pohled na loděnice, doky, nákladní kontejnery a siluety moderních budov. Po plavbě se projdeme do Delfshaven, příjemného zákoutí v přístavu se skladišti z 18. století upravenými na restaurace, kavárny a galerie. Než budeme pokračovat v naší cestě Holandskem, prohlédneme si ještě obytný komplex Overblaak: ojedinělý soubor kubistických staveb z osmdesátých let. Zájemci budou moci jeden ze zajímavých bytů ve tvaru krychle navštívit. 

Odpoledne se z Rotterdamu přesuneme do města Gouda, které se proslavilo výrobou populárního stejnojmenného sýra tvořícího 60 % veškeré sýrové produkce v Nizozemsku. Prohlédneme si historické centrum města s radnicí, která patří k nejstarším v Nizozemsku a kostelem St. Janskerk s úchvatnými vitrážemi. Později odpoledne nás bude čekat návštěva sýrového muzea, ve kterém se dozvíme zajímavé informace o jeho produkci a budeme moci tento žlutý zázrak ochutnat.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

6.DEN

Dnešní den začneme prohlídkou půvabného města Delft, které proslulo po celém světě výrobou modrobílé fajáns. Prohlídka města nás povede kolem kostela Oude Kerk s  hrobem malíře Jana Veermera a admirálů nizozemských flotil. Kostel Nieuwe Kerk nás ohromí velkolepým mauzoleem Viléma Oranžského. Na hlavním náměstí Markt s historickou radnicí si budeme moci v klidu vychutnat dopolední pauzu v některé z kaváren. Naši procházku zakončíme jak jinak než návštěvou výrobny proslulé delftské fajánse: továrna Koninklijke Porceleyne Fles je v provozu již více než 350 let.

Po prohlídce nás bude čekat přesun do města Leiden, malebného univerzitního města. Uvidíme renesanční tržnici se suknem, velkolepý kostel Pieterskerk z růžových cihel nebo jediný dochovaný větrný mlýn v Leidenu, který ční do výšky sedmi pater.

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

7.DEN

Ráno nás čeká zastávka ve městě Lisse, kde se seznámíme s dalším z holandských symbolů – tulipány. Ve městě se totiž nachází ojedinělé Muzeum černých tulipánů přibližující historii tulipánů v Nizozemsku.

Po návštěvě muzea se přesuneme do města Den Haag, majestátního sídla oficiálních budov a velvyslanectví. Při naší krátké procházce centrem města uvidíme gotický Rytířský sál, v jehož severním křídle sídlí horní komora nizozemského parlamentu, dále pozůstatky původního městského opevnění nebo kostel Grote Kerk s krásnou kazatelnou. Zájemci budou moci navštívit Mauritihuis, muzeum vlámského malířství, které skrývá „nizozemskou Mona Lisu“  – Vermeerovu Dívku s perlovou náušnicí.

Po prohlídce se přesuneme do Madurodamu, parku, ve kterém uvidíme miniaturní verze budov z celého Nizozemska, včetně letiště Schiphol, Amsterdamu a větrných mlýnů. Den zakončíme v přístavní čtvrti Scheveningen s dlouhou pláží, příjemnými kavárnami a restauracemi.

Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

8.DEN

Dopoledne nás čeká návštěva města Haarlem, plného historických budov a velkolepých chrámů. Uvidíme impozantní kostel Grote Kerk, který učaroval i samotnému Mozartovi, hlavní náměstí Grote Markt s budovou radnice či bývalý masný a rybí trh. Haarlem kdysi býval hlavním výrobcem piva v Nizozemsku a původní pivovar Jopen se dnes nachází v  bývalém kostele. Zde si typické holandské pivo budeme moci vychutnat i my.

Odpoledne strávíme u typických větrných mlýnů ve skanzenu Zaanse Schans.

Večer bude patřit nizozemskému hlavnímu městu Amsterdamu. Během večerní procházky uvidíme historické centrum města, dům Anny Frankové a zavítáme také do proslulé čtvrti červených luceren.

9.DEN

Ráno se krátce zastavíme ve městě Naarden u hrobu Jana Amose Komenského.

Poté se přesuneme na jednu z tradičních holandských biofarem, na které se dozvíme něco o pěstování produktů a budeme moci některé z nich případně zakoupit či ochutnat. Na biofarmě Eemland Hoeve strávíme celé odpoledne a program bude následující. Na úvod proběhne společný oběd z bioproduktů: polévka a hlavní chod zahrnující některé druhy masa, ryb, sýrů a salátů podávané převážně s chlebem a nápoje s mlékem, podmáslím, vodou či čajem. Poté budeme mít možnost poslechnout si povídání na téma biopotraviny. Po prezentaci farmáře bude následovat exkurze po farmě, kde se dozvíme více o principipech biofarmářství.  „Zdravé” odpoledne zakončíme regionálním jídlem v místní restauraci. Budeme mít také časový prostor na návštěvu a nákupy v místním obchůdku. 

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

10.DEN

Dnešní den věnujeme Amsterdamu. Projdeme se kolem tří hlavních amsterdamských kanálů a dojdeme na Albert Cuypmarkt, největší amsterdamskou tržnici pod širým nebem, místo setkání mnoha kultur. V blízkosti tržnice budete mít několikahodinový prostor na návštěvu muzea dle libosti (Rijksmuseum, Van Gogh Museum, Stedelisk Museum), případně tento čas věnovat nákupům. 

Navečer nás čeká plavba po amsterdamských grachtech, kterou se rozloučíme s Beneluxem. Odjezd do ČR.

11.DEN

Příjezd do ČR v ranních až poledních hodinách.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – e-mail: julinkova@radynacestu.czpřímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • autobusová doprava
 • 8x ubytování v hotelu ve 2lůžkových, či 3lůžkových pokojích
 • 8x snídaně
 • půldenní program na biofarmě Eemland Hoeve v hodnotě 40 € zahrnující oběd, povídání o principech biofarmářství, odpolední občerstvení stávající jak z pokrmu tak nápoje, časový prostor na návštěvu "bio" obchůdku a prostor ke konverzaci s místním farmářem Jenem
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 500 Kč

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

385 Kč

UNIVERSAL + STORNO

810 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Nová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!