Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + AL AIN + MOŘE

letecky z Prahy

Jana Dyršmídová

Jana Dyršmídová průvodkyně

Každá země vypráví příběhy. Zaposlouchejte se do nich se zkušeným průvodcem.

7 dní31. 10. – 6. 11. 2021

Jediný termín v tomto roce

37 990/os.

Teď zaplatíte jen 25% z ceny a doplatek do 30. 9..

Co máte v ceně?


Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel v Dubaji a Abú Dhabí

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 20 osob

Průvodkyně

Po celý zájezd

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + AL AIN + MOŘE

Odpočinek na pláži, jízda písečnými dunami, dechberoucí paláce, světová „nej“… Dovolená, o které jste dosud jen snili? Zažijte ji! S průvodcem, který zná Emiráty jako své boty, vyrazíte objevit nejvyšší budovu Burj Khalifa, nejluxusnější hotel Burj Al Arab, metropoli Abú Dhabí i skrytá místa Dubaje. Vykoupete se v Perském zálivu a vychutnáte si město palem Al Ain. Dopřejte si exotické zážitky – poznávejte Dubaj jako nikdy předtím! 

Na co se můžete těšit

 • Nejvyšší budova světa Burj Khalifa
 • Nejluxusnější hotel světa Burj Al Arab
 • Hlavní město Spojených arabských emirátů
 • Orientální atmosféra arabských tržišť
 • Relaxace ve vlnách Perského zálivu

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Neděle 31. října: Odlet z Prahy, přílet do Spojených arabských emirátů, objednaným autobusem přesun na hotel, ubytování.

2.DEN
Zajímavosti o čtvrti Dubai Marina z první ruky od průvodkyně Jany

Pondělí 1. listopadu: Během dnešního dne poznáme samá NEJ – nejluxusnější hotel Burj Al Arab, umělý ostrov Palm Jumeirah, v Dubai Marina budeme obdivovat moderní díla arabských architektů a odpoledne bude patřit nejen nákupům a vyhlídce z budovy Burj Khalifa.

Ráno přejezd objednaným autobusem po hlavní třídě Jumeirah Road k dubajskému symbolu – nejluxusnějšímu hotelu na světě Burj Al Arab. Poté nás čeká další ze symbolů Dubajeuměle vytvořený ostrov Palm Jumeirah. Na jeho konec můžete dojet i jednokolejovým vláčkem. Uvidíme zde luxusní hotel Atlantis, v němž se nachází aquapark. Neunikne nám ani ultramoderní obytná dubajská čtvrt Dubai Marina, kde budeme obdivovat díla, která je člověk schopen vytvořit. Zhlédneme moderní výškové budovy v místech, kde bývala ještě před 60 lety poušť.

Odpoledne navštívíme nákupní centra Mall of the Emirates, kde se nachází místní rarita – krytá lyžařská sjezdovka, a vůbec největší nákupní středisko ve Spojených arabských emirátech Dubai Mall. Najdete zde přes 1 200 obchodů, několik kin, obří akvárium, bruslařský stadion atd. Symbolem této čtvrti je nejvyšší budova na světě – Burj Khalifa, která měří 828 metrů a má 163 pater. Fakultativně mohou zájemci vyjet na vyhlídkovou plošinu ve 124. patře nebo dokonce ve 148. patře.

Celý den zakončíme podvečerní podívanou na Dubai Fountain, která je dlouhá přes 250 metrů. Jedná se o jedinečnou show, kdy voda stříká až do výšky 150 metrů a osvětluje ji několik tisíc reflektorů.

Návrat na hotel místní dopravou společně s průvodcem nebo později individuálně.

3.DEN
Nenechte si ujít pouštní safari jako naši cestovatelé – zážitek, na který se nezapomíná…

Úterý 2. listopadu: Čeká nás prohlídka historické části Dubaje s atmosférou typických arabských tržišť a odpoledne může každý strávit dle libosti. Bude možné relaxovat na pláži nebo se vydat na fantastickou jízdu džípem po pouštních dunách.

V dopoledních hodinách se přesuneme do „historické“ části města – do čtvrti Bastakyia a k Dubai Creek, kde uvidíme domy původních obyvatel s větracími komíny a divan vládnoucí rodiny Maktoumů. Bude možnost navštívit i místní muzeum vybudované v bývalé obranné věži, které se věnuje původnímu životu i obrovskému rozmachu Dubaje. 

Poté nastoupíme na typický dopravní prostředek do zátoky Creek – dřevěné lodičky – a necháme se přepravit na typická arabská tržiště – souky. Navštívit můžeme Gold Souk (trh se zlatem), Spice Souk (s kořením) apod. 

Odpoledne budete moci strávit, jak si budete přát. Zvolit můžete odpočinek na pláži, nákupy či zájemci mohou zažít v pozdním odpoledni pravé pouštní safari – jedinečnou jízdu džípem po dunách arabské pouště.

Cílem bude beduínský kemp, kde bude připraveno pohoštění s kávou, čajem a večeře formou barbecue. Výlet zahrnuje i další autentické zážitky pro zvědavé zájemce – focení v tradičních oděvech, malování henou na kůži, kouření vodní dýmky či oblíbenou tanura show (vystoupení břišních tanečnic).

4.DEN
Palmová oáza v Al Ainu

Středa 3. listopadu: Ráno opustíme Dubaj a přesuneme se do města oáz, Al Ain, které se stalo důležitou zastávkou kočovníků na cestách nedaleko ománských hranic. Odpoledne cesta do Abú Dhábí, kde se ubytujeme a strávíme následující dny.  

Dnes zažijete typické Spojené arabské emiráty s nádechem historie a původního života… Brzy ráno se vydáme objednaným autobusem do „Zeleného města“ Al Ain, které je plné palmových oáz a zdejší datle jsou známé i ve světě.

Projdeme se v soukromém paláci šejka Zayeda, zakladatele Spojených arabských emirátů, kde spatříme ložnici jeho ženy, školu pro jeho děti nebo tvz. majlis. Dále se podíváme na dávný zavlažovací systém palmových oáz kousek od Al Ain muzea a nakonec přejedeme k trhu s velbloudy, kde můžete poptat cenu těchto „domácích mazlíčků“.  

V odpoledních hodinách přejedeme do hlavního města Spojených arabských emirátů, Abú Dhabí, kde strávíme následující dny. Ubytování v hotelu nedaleko pláže na následující tři noci.

5.DEN
Odpočinek na plážích či koupání ve vlnách Perského zálivu

Čtvrtek 4. listopadu: Dnešní den v Abú Dhabí bude odpočinkový a věnovaný zcela individuálnímu programu každého z vás. 

Dle nálady můžete odpočívat na plážích Perského zálivu či dámy mohou vyrazit za nákupy do obchodních center. Zájemci se pak mohou vydat na prohlídku např. Louvre muzea na ostrově Saadiyat, jež je vůbec prvním muzeem tohoto jména mimo Francii.

Kdo je spíše na adrenalin, může vyrazit do zábavního parku Ferrari World a užít si celodenní atrakce jako je např. nejrychlejší horská dráha na světě. Nebaví vás auta? Nevadí, ostrov Yas nabízí také vodní park, nově postavený zábavní park Warner Bros.

6.DEN
Průvodkyně Jana a naši cestovatelé u mešity šejka Zayeda

Pátek 5. listopadu: Dnes budeme objevovat zajímavosti hlavního města Spojených arabských emirátů, Abú Dhabí. Uvidíme mešitu šejka Zayeda či prezidentský palác. Odpoledne vyrazíme k okruhu F1 a zastavíme se u zábavního parku Ferrari.

Na vlastní oči se v hlavním městě Spojených arabských emirátů, Abú Dhabí, přesvědčíte, že Dubaj není jediný emirát s celosvětovými NEJ. V Abú Dhabí nás čeká prohlídka skvostu jménem mešita šejka Zayeda. Nádherná stavba vám sebere dech už z povzdálí.

Poté projedeme kolem starých šejkovských paláců do centra města. Spatříme tzv. Emirates PalaceEtihat towers nebo i prezidentský palác, který patří mezi desítku nejkrásnějších prezidenstkých paláců světa.

Po obědě zajedeme na ostrov Yas k okruhu F1 a na fotozastávku Ferrari parku, který je prvním a největším zábavním parkem značky Ferrari.

7.DEN
Zasloužený odpočinek na hotelové pláži

Sobota 6. listopadu: V závislosti na času odletu průvodce přizpůsobí program dne. Dopoledne individuální volno. Přibližně v poledne odjezd na letiště a večerní přílet do ČR.

Po snídani si opět můžete užívat dopoledne dle vlastní libosti. Ať už strávíte poslední chvíle na pláži, v hotelu nebo ve městě.

V poledne transfer na letiště. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Katarína Kolíbalová
e-mail: kolibalova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 776 028 005

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Sharjah (Dubaj) – Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo – viz níže Pravidla pro přepravu zavazadel
 • transfer letiště–hotel–letiště
 • 3x ubytování v Dubaji v 3* hotelu
 • 3x ubytování v Abú Dhabí v 3* hotelu
 • 6x snídaně
 • pobytová taxa
 • autobusové transfery (uvedené v programu)
 • vstupné do Prezidentského paláce v Abú Dhabí
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • doporučené kapesné minimálně 250 €/os./pobyt (na MHD, vstupné, stravování)
 • vstupné na místě
 • bakšišné
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 12 000 Kč

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Burj Khalifa – vyhlídka ze 124. a 125. patra: dospělý 1 750 Kč, dítě 1 400 Kč
 • Burj Khalifa – vyhlídka ze 148. patra (+ 124. a 125. patra): dospělý 4 000 Kč
 • Pouštní safari (tematický večer vč. barbecue): dospělý 1 350 Kč, dítě 1 150 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Vstupné na místě

Orientační ceny vstupenek na atrakce, které můžete v rámci programu či mimo program absolvovat, ovšem lze je zakoupit pouze na místě.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • lyžování v Mall of the Emirates (2hodinový vstup): 220 AED
 • Dubai Museum: 3 AED
 • vláček na Palm Jumeirah: 20 AED (jednosměrná jízdenka)
 • aquapark v hotelu Atlantis na Palm Jumeirah: 275 AED
 • Legoland: 235 AED
 • Ferrari world (základní vstupné): 295 AED

Kde budete ubytováni?

 • hotel v dosahu místního MHD
 • možnost občerstvení a nákupů v okolí hotelu

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. hmotnosti 10 kg a rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg, kdy součet rozměrů šířky, hloubky a výšky nesmí přesáhnout 160 cm
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Pojištění na cestu zařídíme

1. Koop 60 Covid + STORNO

1 050 Kčcelý zájezd
150 Kčden/osoba
0 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Časté dotazy

Kde se v Dubaji můžeme koupat?

Jsou nějaká omezení ve způsobu odívání? Musím mít po celý zájezd zahalené ruce a nohy?

Je let přímý a jakou leteckou společnost využíváte?

Jakým letadlem létáte do Dubaje?

Jak je to s místní měnou?


Články


Zajímavosti


Videa


Trasa zájezduNezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + AL AIN + MOŘE, 31. 10. – 6. 11. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.