Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Tisknout zájezd  

To nejlepší z Ekvádoru + PLAVBA PO GALAPÁGÁCH + VÝPRAVA DO AMAZONIE

letecky z Prahy

Jan Bartoš

Jan Bartoš průvodce

Sdílený zážitek je dvojnásobný. Ať už jste kdekoliv.

13 dní / 11 nocí17. 6. – 29. 6. 2021

Jediný termín v tomto roce

129 990/os.

Teď zaplatíte jen 50 % z ceny a doplatek do 17. 5..

Co máte v ceně?


Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* kajuty na lodi, bungalovy a hotel

Stravování

Plná penze

Skupina

Do 15 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Dobrodružství pravého cestovatele… Fantastická plavba po souostroví Galapágy, tajemný Amazonský prales, tradiční život domorodců. Připraveni? V těsné blízkosti budete pozorovat leguány, lachtany či tereje. Projdete se noční džunglí a po rovníku v Quitu. Vyzkoušíte tradiční jídlo kmene Siona i léčebný rituál. Dopřejte si velké zážitky v malé zemi a poznejte panenský ráj Ekvádoru!

Na co se můžete těšit

 • Pětidenní plavba po souostroví Galapágy
 • Šnorchlování s karetami na ostrově Isabela
 • Rezervace Cuyabeno v Amazonském pralese
 • Poznávání života indiánského kmene Siona
 • Procházka po rovníku v muzeu Inti Ñan v Quitu

To nejlepší z Ekvádoru + PLAVBA PO GALAPÁGÁCH + VÝPRAVA DO AMAZONIE

17. 6. – 29. 6. 2021

129 990 Kč/os.

Nezávazně rezervovat

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Čtvrtek 17. června: Odlet z Prahy do Quita a následný přesun na ubytování.

Dle letového řádu odletíme z Prahy do Quita (let s přestupy). Po příletu se přímo na letišti přivítáme s průvodcem a objednaným transferem se přesuneme do hotelu, kde se ubytujeme a odpočineme si po cestě.

2.DEN
Lachtani na Galapágách doslova na dosah ruky

Pátek 18. června: Po příletu na Galapágy se nalodíme a odstartujeme pětidenní plavbu po panenském ráji, kde jakoby se zastavil čas. Lachtani či tučňáci v naší blízkosti budou jedinečným zážitkem. Na ostrově Mosquera si vyzkoušíme šnorchlování a projdeme se po pláži, kde můžeme spatřit i pelikány nebo fregatky.

Ráno po snídani odjedeme na letiště, kde si vyřídíme migrační kartu a odbavíme se. Po příletu na ostrov Baltra vyřídíme veškeré formality pro náš vstup do národního parku a nalodíme se na loď Fragata, kde započneme pětidenní plavbu po souostroví Galapágy.

Izolovanost těchto ostrovů značně přispěla k vývoji mnoha rostlin a živočichů, které nenajdeme nikde jinde na světě. Pouze zde můžeme pozorovat z těsné blízkosti lachtany, leguány, tučňáky nebo plavat se žraloky a rejnoky v lávových lagunách.

Po obědě prozkoumáme malý ostrůvek Mosquera, kde najdeme mnoho korálových útesů, což z ostrůvku činí výbornou lokalitu k objevování podmořského světa při šnorchlování.

Projdeme se také po krásné bílé pláži a poplujeme kolem pobřeží, kde můžeme spatřit hnízdiště ptáků. Zhlédnout zde můžeme například pelikány nebo fregatky, ale také lachtany. 

3.DEN
Kareta obrovská při šnorchlování ve vodách u ostrova Isabela

Sobota 19. června: Při návštěvě Vicente Roca Point budeme mít příležitost šnorchlovat s karetami a chybět nebudou ani endemičtí lachtani. Podél pobřeží můžeme obdivovat vulkanické scenérie a na ostrově Fernandina pak obrovskou kolonii mořských leguánů i zajímavou krajinu ideální pro život pobřežního ptactva.

Dnes navštívíme ostrov Isabela, který je se svou délkou 120 kilometrů největším z ostrovů a je také skvělou ukázkou geologických sil, které Galapágy stvořily.

Vydáme se k Vicente Roca Point, které je jedním z nejlepších míst ke šnorchlování. Nacházejí se zde totiž karety obrovské. Voda je zde sice trochu chladnější, ale studené proudy bohaté na živiny zde zajišťují hojnost mořských živočichů.

Během plavby kolem pobřeží si užijeme úžasné vulkanické scenérie a můžeme pozorovat celou řadu různorodých ptáků a také endemické lachtany.

Budeme pokračovat prohlídkou ostrova Fernandina, který je jedním z nejvíce panenských míst na Galapágách. A také jedním z nejmladších a vulkanicky nejaktivnějších ostrovů.

Espinosa Point je domovem obrovské kolonie leguánů mořských. Podél pobřeží se nachází množství přílivových jezírek, které tvoří ideální prostředí pro pobřežní ptáky k hledání potravy. Vidět můžeme například endemického kormorána.

4.DEN
Darwinova laguna na ostrově Isabela – místo jako stvořené pro skvělý výhled…

Neděle 20. června: Na ostrově Isabela budeme pozorovat suchozemské želvy obří a také leguány. Po vylodění v pirátské zátoce Tagus Cove zamíříme k Darwinově laguně, kde si užijeme dechberoucí výhled. Ani dnes nebude chybět šnorchlování a koupání v průzračném moři s korály.

Na západním pobřeží ostrova Isabela se nachází Urbina Bay. Je to fascinující místo, kde došlo sopečnou aktivitou k vyzdvihnutí mělkého mořského dna, a tak zde můžeme vidět mnoho korálů a dalších útvarů, které se dříve nacházely pod hladinou.

Nachází se zde hnízdiště suchozemských leguánů a potkat zde můžeme i suchozemské želvy. Procházka ostrovem je také ideální příležitostí k pozorování Darwinových pěnkav nebo káňat galapážských.

Můžeme si zde užít i odpolední koupání.

Poté se přesuneme k bývalé pirátské zátoce Tagus Cove. Cesta po ostrově nás zavede po úbočí vulkánu až k Darwinově laguně, kráteru naplněném mořskou vodou. Zde nás z kopce čeká úžasný výhled do okolí.

Zbytek času budeme moci využít ke šnorchlování.

5.DEN
Pozorování tučňáků galapážských… Dopřejte si vzácný zážitek!

Pondělí 21. června: Je tady další výjimečný den. Budeme moci pozorovat jedinečnou faunu a flóru, tentokrát na ostrově Santiago při návštěvě Port Egas a ostrůvku Chinese Hat. A při troše štěstí uvidíme i tučňáky galapážské, kteří jsou opravdovou raritou.

Den odstartujeme prohlídkou Port Egas, jednoho z nejzajímavějších míst ostrova Santiago. Charles Darwin zde strávil většinu svých pozemních návštěv. Je rájem pro všechny geology, protože zde najdeme jedny z nejkrásnějších lávových útvarů a formací z celého souostroví.

I zde lze vidět velké množství přílivových jezírek plných mořského života. Pozorovat můžeme zajímavé ptáky jako ústřičníky, tereje nebo káňata galapážské. V místních grottos s čistou vodou uvidíme lachtany.

Dále nás čeká návštěva ostrůvku Chinese Hat, který dostal svůj název podle svého tvaru, který připomíná čínský klobouk. Díky své malé rozloze je velmi přísně chráněný.

Nachází se zde krásná zátoka s písečným dnem. V průzračné vodě, obklopující celý ostrov, můžeme pozorovat žraloky, rejnoky a při troše štěstí i tučňáky galapážské, kteří jsou velmi vzácní.

6.DEN
Pohled na vesnici Papallacta v horské oblasti And

Úterý 22. června: Dnešek strávíme na ostrově Santa Cruz. Čeká nás prohlídka Výzkumné stanice Charlese Darwina, kde mimo jiné můžeme vidět i želvy sloní. Poté odletíme zpět do Quita, odkud se vydáme vstříc našemu amazonskému dobrodružství.

Ráno se vylodíme na druhém největším ostrově souostroví Galapágy – Santa Cruz. Navštívíme zde Výzkumnou stanici Charlese Darwina.

Je to ojedinělé místo, kde můžeme nejen nahlédnout do evoluce rostlin a živočichů, ale také se naučit něco více o činnostech, které se zasloužily o zachování a ochranu tohoto unikátního koutu země. A je také jediným místem, kde můžeme vidět želvy sloní. Nachází se zde stanice pro jejich odchov.

Po prohlídce se přesuneme na ostrov Baltra, odkud odletíme zpět do Quita. Po příletu nás čeká přejezd do horské oblasti Papallacta. Zde se ubytujeme a můžeme si odpočinout v termálních bazéncích na úpatí sopky Antisana.

7.DEN
Respekt vzbuzující kajman na břehu řeky Cuyabeno ve stejnojmenné přírodní rezervaci

Středa 23. června: Postoupíme dál do hlubin Amazonského pralesa. Naším cílem je přírodní rezervace Cuyabeno. Poslední úsek cesty překonáme na motorové kánoi a pak už budeme nerušeně sledovat růžové říční delfíny, kajmany či anakondy v jejich přirozeném prostředí. Den zakončíme koupáním a plavbou systémem lagun.

Brzy ráno po snídani nás čeká přejezd přes horské mlžné lesy hluboko do Amazonského deštného pralesa (7 hodin). Zastavíme v místní restauraci u mostu Cuyabeno, kde se občerstvíme a pak přejedeme motorovou kánoí do přírodní rezervace Cuyabeno.

Rezervace Cuyabeno se nachází na severovýchodě Ekvádoru a celý region je komplexem říčních toků, jezer a zatopeného pralesa s obrovským množstvím fauny a flóry, kterou po cestě můžeme pozorovat. Najít zde můžeme růžové říční delfíny, lenochody, papoušky Ara, tereky, kajmany a anakondy.

Poté přijedeme do lodge, kde se ubytujeme. Odpoledne si ještě užijeme koupání v laguně a plavbu kánoí.

Den zakončíme společnou večeří. 

8.DEN
Západ slunce v přírodní rezervaci Cuyabeno

Čtvrtek 24. června: Čeká nás brzký ranní výlet za pozorováním ptáků a delfínovců. Při procházce džunglí se dozvíme, jak funguje zdejší ekosystém a jak využít lokální přírodní zdroje. Na závěr dne se vydáme pozorovat noční živočichy při plavbě kánoí.

Brzy ráno se vydáme na exkurzi za pozorováním ptáků a delfínovců. Pak budeme pokračovat čtyřhodinovým trekem džunglí, na kterém se blíže seznámíme s místním ekosystémem a ukážeme si příklady využití lokálních přírodních zdrojů.

Po obědě v lodgi nás čeká plavba kánoí systémem lagun, při které budeme moci pozorovat lokální faunu. Můžeme zde zažít opravdu nádherné západy slunce, při kterých budeme obklopeni různorodými živočichy deštného pralesa.

Po večeři nás čeká ještě jedna plavba lagunou a řekou, při které budeme pozorovat noční živočichy jako třeba kajmany nebo hroznýše.

9.DEN
Příprava tradičního pokrmu cassava (manioková placka)

Pátek 25. června: Dnes nahlédneme do života indiánské komunity kmene Siona. Poznáme jejich zvyklosti, zúčastníme se přípravy tradičního pokrmu cassava a budeme svědky léčebného rituálu místního šamana. Večer vyrazíme na noční výlet do tajů džungle.

Dnes se vydáme do místní indiánské komunity kmene Siona, kde budeme mít příležitost nahlédnout do každodenního života místní rodiny a můžeme se podílet na přípravě tradičního jídla cassava, což je manioková placka, která je důležitou součástí stravy v této oblasti.

Seznámíme se blíže se způsobem života místních domorodců a navštívíme šamana, který se s námi podělí o své vědomosti o deštném pralese a také o procesu, který používá k léčení. Budeme součástí léčebného rituálu, který se předává z generace na generaci.

Po obědě v místní komunitě se vrátíme do lodge.

Den zakončíme společnou noční procházkou kde, obklopeni hustou pralesní vegetací, můžeme pozorovat noční život místních živočichů.

10.DEN
Mraky prohánějící se nad ekvádorským pralesem

Sobota 26. června: Naposledy nasajeme atmosféru Amazonského pralesa a připravíme se na cestu zpět do hlavního města Quita. Dlouhý přejezd nám vynahradí různorodá krajina, kterou budeme projíždět.

Ráno si vychutnáme poslední snídani v Amazonii a poté se vrátíme do Quita. Čeká nás celodenní přejezd (cca 11 hodin). 

Cesta však rozhodně nebude jednotvárná, pojedeme napříč několika klimatickými pásy a různými druhy věčně zelených horských mlžných lesů až do nejvyššího bodu naší cesty v tundře okolo 4 000 metrů, kde se může vyskytovat dokonce i sníh.

Po příjezdu do hlavního města zamíříme do hotelu, kde se ubytujeme a odpočineme si po dlouhé cestě.

11.DEN
Historické centrum Quita z baziliky del Voto Nacional

Neděle 27. června: Než Ekvádor opustíme, vychutnáme si atmosféru koloniálního klenotu Latinské Ameriky, metropole Qiuto (UNESCO). Objevíme její největší pamětihodnosti a při návštěvě muzea Inti Ñan se projdeme po rovníku a prozkoumáme pro něj typické fyzikální úkazy.

Dnešek věnujeme poznávání Quita, hlavního města Ekvádoru, které bylo založeno v 16. století. Nachází se na úbočí aktivního vulkánu Pichincha v pohoří And a s jeho nadmořskou výškou 2 850 metrů je nejvýše položeným hlavním městem světa.

Historické centrum Quita je jedno z nejlépe zachovalých a také nejstarších v Latinské Americe, a proto bylo v roce 1978 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Projdeme se koloniálním centrem, kde uvidíme historická náměstí. Hlavním je Plaza de la Independencia (Plaza Grande), kde se nachází také prezidentský a arcibiskupský palác a katedrála. Uvidíme také kostel La Compañía s honosným interiérem a baziliku Basilica del Voto Nacional

Vydáme se také na kopec El Panecillo (3 016 metrů), jehož vrcholu dominuje socha Panny Marie z Quita, a ze kterého se nám naskytne úžasný výhled na město a okolní vrcholky.

Odpoledne nás čeká výlet do „středu světa“. Při návštěvě muzea Inti Ñan se projdeme po rovníku a zhlédneme fyzikální úkazy, které jsou pro oblast rovníku typické.

Poté se společně vrátíme do hotelu.

12.DEN
Tradiční ekvádorské výrobky na trhu v Quitu

Pondělí 28. června: Dopoledne ještě stihneme navštívit řemeslný trh v Quitu. Prodejci u stánků tady nabízejí spoustu lokálních produktů a ručních výrobků, od dek z alpak a klobouků až po ekvádorskou čokoládu. Nakoupíme poslední suvenýry a poté odletíme zpět do Prahy.

Po snídani navštívíme řemeslný trh s tradičními ekvádorskými výrobky, kde můžeme nakoupit suvenýry. Deky z alpaky, píšťaly, ekvádorská čokoláda, oblečení, tkané náramky, klobouky a kožené kabelky jsou pouhým zlomkem toho, co zde můžeme koupit. S prázdnou rozhodně neodejdeme.

Poté se s Ekvádorem rozloučíme, čeká nás přesun na letiště a odlet zpět do Prahy (let s přestupy).

13.DEN

Úterý 29. června: Dle letového řádu návrat do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 110 605

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Quito – Praha včetně letištních tax
 • letenka Quito – Galapágy– Quito včetně letištních tax
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • veškerá doprava během zájezdu kromě volného programu
 • 4x ubytování během pětidenní plavby po souostroví Galapágy s plnou penzí ve dvoulůžkových kajutách
 • 3x ubytování v Amazonii s plnou penzí ve dvoulůžkových bungalovech
 • 4x ubytování se snídaní ve dvoulůžkových pokojích
 • veškeré exkurze v průběhu plavby na Galapágách a v Amazonii
 • český průvodce po celou dobu zájezdu (kromě volného programu)
 • technický delegát během letu do/z Quita
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstup na Galapágy a migrační karta: 130 USD
 • vstupy mimo Amazonii a Galapágy (cca 20 USD)
 • spropitné a kapesné
 • cestovní pojištění

Jak je to s jídlem?

 • plná penze na Galapágách a v Amazonii, ostatní hotely se snídaní

Pojištění na cestu zařídíme

Koop 100 Covid + STORNO

2 470 Kčcelý zájezd
190 Kčden/osoba

Podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Trasa zájezduNezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

To nejlepší z Ekvádoru + PLAVBA PO GALAPÁGÁCH + VÝPRAVA DO AMAZONIE, 17. 6. – 29. 6. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %.

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.


Katalog 2021