Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

To nejlepší z Filipín + RÝŽOVÉ TERASY + NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE SVĚTA

letecky z Prahy

Ján Zubo

Ján Zubo průvodce

Jeden život na procestování planety nestačí. Pojďme ho ale prožít naplno!

14 dní / 11 nocí13. 4. – 26. 4. 2021

Zvolit jiný termín


Tento zájezd je obsazený


Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* a 4* hotely

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 16 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Tip na zážitek: Poznávání života Filipínců – celý den s obyvateli komunity Gawad Kalinga

Připraveni na cestu do ráje? Nedotčená příroda, horké prameny, nekonečné bílé pláže, skrytá místa… Objevíte nejstarší filipínský chrám i luxusní čtvrť Manily. Projdete se světem rýžových teras v Batadu či Banaue. Osvěžíte se u Bokongských vodopádů. Odhajíte tajemství Údolí ozvěn i Čokoládových hor. Zažijete jeskynní dobrodružství, zasloužený odpočinek na Alona Beach a skutečný život Filipínců. Vsaďte na dokonalé exotické zážitky – prožijte Filipíny naplno!

Na co se můžete těšit

 • Ohromující rýžové terasy Batadu (UNESCO)
 • Pestrobarevné korálové útesy na vlastní oči
 • Rozlehlé pásy tropických písečných pláží
 • Adrenalinová výprava jeskyní Sumaguing
 • Jedinečný den s komunitou Gawad Kalinga

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Úterý 13. dubna: Odlet z Prahy dle letového řádu.

2.DEN
Večerní panorama čtvrti Makati v Manile

Středa 14. dubna: Přílet do Manily a následné ubytování. Po cestě si dopřejeme odpočinek a poté se můžeme vydat na procházku večerními uličkami filipínské metropole.

Po příletu do Manily se přesuneme z letiště na hotel, ubytujeme se a odpočineme si po dlouhém letu. Hodinky si posuneme o sedm hodin dopředu. 

Pro případné zájemce bude možná večerní procházka Manilou.

3.DEN
Působivá katedrála v Manile ukrývající varhany s 4 500 píšťalami

Čtvrtek 15. dubna: Filipínské dobrodružství začneme v Manile. Prohlédneme si starou španělskou čtvrť Intramuros s dominantní pevností Fort Santiago. Odpoledne se tzv. jeepney převezeme do luxusní čtvrti Makati a navštívíme American Memorial Cemetery. 

Po snídani se přesuneme do staré části Manily Intramuros násilně převzaté Španěly v 16. století. Z každého rohu opevněného města na nás bude dýchat historie. Projdeme se po hradbách a obranných zdech a načerpáme přátelskou atmosféru naprosto rozdílnou od shonu a zmatku ostatních částí Manily.

Součástí čtvrti Intramuros je také pevnost Fort Santiago, jež střeží vstup k řece Pasig. Uvnitř pevnosti je oáza s jezírky, lekníny, fontánami a nabízí tak perfektní odpočinek.

Naší pozornosti neunikne ani nejstarší chrám na Filipínách  Chrám svatého Augusta, jehož současná stavba přečkala sedm velkých zemětřesení i bitvu o Manilu. Navštívíme také Manilskou katedrálu, která se pyšní varhany s 4 500 píšťalami. 

Odpoledne se místní dopravou neboli jeepney přemístíme do luxusní čtvrti Makati, v jejíž mrakodrapech sídlí významné národní korporace. Zde navštívíme Manilský americký hřbitov připomínající vojáky padlé za druhé světové války.

Večer přesun na ubytování.

4.DEN
Pohoří Cordillera plné nádherných výhledů

Pátek 16. dubna: Dnes vyrazíme do severní části poloostrova Luzon. Užijeme si scénickou jízdu až do oblasti Cordillery. Naším cílem bude fascinující svět rýžových teras, městečko Banaue zapsané na seznamu UNESCO.

Ráno nás soukromý transfer vyzvedne v hotelu a čeká nás dlouhá, ale zato fantastických výhledů plná,  jízda na severní část poloostrova Luzon do městečka Banaue, které je ze všech stran obklopené rýžovými terasami a zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Tyto terasy s hliněnými opěrnými zdmi byly vybudované příslušníky kmene Ifugao, původními lovci lebek, před 2 000 lety.

Po příjezdu do Banaue se ubytujeme na hotelu a dle času příjezdu se seznámíme s městem. 

5.DEN
Lidé kmene Ifugao horské oblasti Cordillery

Sobota 17. dubna: Dopoledne prozkoumáme zblízka rýžové terasy Hungduan. Projdeme se mezi políčky, pořídíme fotografie nezapomenutelných scenérií a na závěr dne si odpočineme v přírodním horkém prameni řeky Bogya. 

Po snídani se s místním průvodcem vydáme na procházku rýžovými terasami. Z města Banaue se vydáme do nedalekého Hungduan, jehož terasy patří k nejkrásnějším v širokém okolí.

Na cestě potkáme místní obyvatele, zručné stavitele teras a také umělecké řezbáře. Vyřezávají se zde sošky bululové. Tyto posvátné dřevěné figurky jsou známé jako symbol Filipín. 

Odpolední trasa nás zavede k malému termálnímu jezírku pramene řeky Bogya, kde si uprostřed divoké přírody vychutnáme zasloužený odpočinek. 

Večer se přesuneme na ubytování.

 

6.DEN
Vodopád Tappia vysoký 21 metrů

Neděle 18. dubna: Celodenní výlet do nedalekého městečka Batad. Napříč terasami vyjdeme na nejkrásnější vyhlídku a pokocháme se pohledem na vesničku Bangaan (UNESCO). Užijeme si příjemnou procházku zákoutími Batadu a den zakončíme u úchvatného vodopádu Tappia. 

Soukromý transfer s místním průvodcem nás ráno odveze na začátek dnešní úžasné pěší túry. Vydáme se do města Batad. Vyrazíme na stezku plnou scénických výhledů do okolí a ten nejhezčí z nich, nazývaný amfiteátr, nám nabídne dramatický výhled z horského sedla

Po obědě ve městě Batad se vydáme na krátkou náročnější procházku. Stezka vede krásným terénem, na jejímž konci se tyčí 21 metrů vysoký vodopád Tappia. Můžeme si zaplavat v chladivé vodě v jezírku pod vodopádem, opalovat se na skále a užívat si džungli kolem.

Večer návrat na ubytování.

7.DEN
Vzrušující Sumagingská nebo také Velká jeskyně

Pondělí 19. dubna: Dnešek bude patřit horské vesnici Sagada. Dobrodružná výprava jeskyní Sumaging nám vlije adrenalin do žil. Osvěžíme se v Bokongských vodopádech a projdeme si samotnou vesničku.

Vypravíme se do vesnice Sagada usazené mezi horami. Hned po příjezdu se vydáme na vzrušující výpravu jeskyní Sumaging přezdívané také Velká jeskyně.

Její obrovské části jsou plné skalních útvarů honosících se humornými názvy např. Květák nebo Král Opona. Připravte se, že se namočíte, jelikož jeskyní teče místy řeka. Na dvouhodinovou cestu nás průvodce vybaví plynovou svítilnou. Méně dobrodružné povahy mohou dát přednost procházce městem.

Po obědě a volnu ve městě se vydáme na zhruba půlhodinovou procházku k Bokongským vodopádům vedoucí přes rýžové terasy. U nádherných vodopádů si odpočineme a můžeme se také osvěžit. 

Sagada nabízí množství stezek a jeskyní v okolí, které můžete individuálně navštívit. 

Večer přesun na ubytování. 

8.DEN
Unikátní zavěšené rakve v Údolí ozvěn v Sagadě

Úterý 20. dubna: Čeká nás nejzajímavější část Sagady. Prohlédneme si její zavěšené rakve na skále v Údolí ozvěn. Odpoledne dojdeme přes rýžové terasy až k Velkému vodopádu, kde se naposledy osvěžíme před zpáteční cestou do Manily. 

Největší atrakce Sagady nás teprve čeká. Méně než půlhodinovou procházkou hřbitovem se dostaneme k zavěšeným rakvím v Údolí ozvěn. Některé jsou zavěšené tak vysoko na skále, až se člověk podivuje, jak se tam mohly dostat. Zajímavosti a historii o pohřbívání se dozvíme od místního průvodce, bez kterého zde leckdo zabloudí. 

Následně se vydáme na krátkou procházku terasami k Velkému vodopádu nazývaném Bomod-ok, kde se naposledy osvěžíme před přesunem do Manily. Cestou projdeme místními vesničkami, kde se můžeme blíže seznámit se životem místních obyvatel. 

Odpoledne se soukromým transferem přesuneme zpět do Manily na ubytování. 

9.DEN
Dechberoucí pláž Alona na ostrově Panglao

Středa 21. dubna: Odletíme na sluncem zalitý ostrov Panglao, kde si vychutnáme zasloužený odpočinek na písečných plážích. Kromě lenošení a vodních radovánek si můžeme dopřát lodní výlety, šnorchlování, ale i potápění nebo třeba jógu. 

Po vydatné snídani v hotelu se přesuneme transferem na letiště. Po skoro dvouhodinovém letu se ocitneme na ostrově Panglao patřící do ostrovní provincie Bohol

Po přesunu na hotel nás čeká zasloužený exotický odpočinek. K tomu se nabízí hned několik pláží v okolí. Nezjnámější je Alona Beach, která je proslulá především svým bohatým nočním životem. Zájemci mohou čas využít k lodním výletům po okolí, šnorchlování či potápění, k čemuž zdejší vody přímo lákají. 

Ubytování v okolí pláže Dumuluan.

10.DEN
Velká mořská želva brouzdající ve vodách u Balicasag Island

Čtvrtek 22. dubna: První polovinu dne strávíme plavbou tradiční loďkou bangkas na ostrovy Virgin a Balicasag. Při šnorchlování můžeme zahlédnout velké želvy a korálové útesy. Pro zájemce je pak připraven výlet do vodní jeskyně Hinagdanan a večerní ochutnávka místní kuchyně.

Místní průvodce nás po snídani vyzvedne z hotelu a nalodíme se na zdejší tradiční loď nazývanou bangkas neboli jeepney moře. Naší první zastávkou bude Virgin Island, jehož okolí je spíše mělké a tak zde můžeme najít spoustu hvězdic a jiných živočichů mělčin

Následovat bude Balicasag Island, který je přímo dokonalý pro šnorchlování či potápění. Jeho čistě křišťálová voda a neskutečně barevné korály pohladí po duši. V těchto vodách se také často vyskytují velké mořské želvy

Po návratu a obědě můžeme se zájemci místní dopravou navštívit malou vodní jeskyni Hinagdanan

V případě zájmu se večer s průvodcem vydáme na Alona beach a vyzkoušíme místní kuchyni. Jednou z místních pochutin je známý balút – vařené kachní vejce s částečně vyvinutými embryi, což zvládnou asi jen velice otrlí jedinci. Pro ostatní je v nabídce nepřeberné množství rýžových pokrmů. 

Večer individuální přesun na ubytování.

11.DEN
Čokoládové kopce, kam oko dohlédne…

Pátek 23. dubna: Celodenní objevování ostrova Bohol. Navštívíme známé Čokoládové hory, odkud budeme pokračovat na poloostrov Anda. Vychutnáme si jeho klidné zátoky s bílým pískem vhodné pro odpočinek i šnorchlování. 

Místní průvodce nás ráno vyzvedne z hotelu a zaveze do středu ostrova Bohol, kde se nachází proslulé Čokoládové hory, spousta majestátních travnatých kopců táhnoucích se až k obzoru. Název kopce získali díky travnaté vegetaci, která se v období sucha zbarví sluncem do hněda. Po krátké procházce nás místní průvodce vezme do své vesnice, kde společně poobědváme.

Nasyceni nejen krásnými výhledy na kopce se vydáme dále na východ na poloostrov Anda. Přezdívá se mu „kolébka boholské civilizace“ díky významným prehistorickým nalezištím. Místo stále budí dojem, že se zde zastavil čas. Je to tedy perfektní zastávka pro odpočinek v soukromí na pláži v jedné z klidných zátok. 

Se zájemci fakultativně navštívíme místní jeskynní jezírko Cabagnow. Malé podzemní jezírko s průzračnou vodou, které je zároveň jeskyní se spoustou krápníků.

Večer návrat na ubytování. 

12.DEN
Filipínské děti se moc rádi smějí a fotí

Sobota 24. dubna: Připravte se na pravé Filipíny… Fakultativní výlet do komunity Gawad Kalinga vás dostane. Zažijete celý den s místními na farmě. Poznáte přípravu filipínských pokrmů, zdejší řemesla i nekonečnou pohostinnost a přátelství místních obyvatel. 

Se zájemci se přesuneme na farmu místní komunity Gawad Kalinga. Strávíme den s Filipínci, kteří nám ukáží, jak farmaří, vyrábí organické arašídové máslo, vaří místní speciality a jiné aktivity, kterých se povětšinou sami zúčastníme.

Tato nestátní nezisková organizace má za cíl zmírnění chudoby na Filipínách. Místní obyvatelé této vesničky nás pohostí snídaní a obědem připraveným tradičním způsobem v bambusu. Poslední den si tedy budete moci užít ty pravé Filipíny. 

Ostatním se nabízí nekonečné písečné pláže k relaxaci v tomto filipínském ráji. 

13.DEN

Neděle 25. dubna: Dopoledne se přesuneme na letiště Panglao, odkud místním spojem odletíme do Manily a následovat bude let zpět do ČR.

Po snídani se soukromým transferem přesuneme na letiště Panglao. Po dvouhodinovém letu se ocitneme zpět v Manile, kde nastoupíme na mezinárodní let s přestupem zpět do ČR. 

14.DEN

Pondělí 26. dubna: Přílet do Prahy dle letového řádu. Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Lenka Kutová
e-mail: kutova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 777 157 668

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Manila a zpět včetně letištních tax
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • vnitrostátní zpáteční letenka Manila – ostrov Panglao včetně letištních tax
 • transfery letiště – hotely – letiště
 • 11x ubytování ve 3* a 4* hotelech
 • 11x snídaně
 • doprava po celou dobu zájezdu mimo využití místní přepravy
 • výlet lodí na ostrovy Virgin a Balicasag
 • oběd na výletě na Čokoládové hory
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • místní průvodce dle potřeby
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstupné na místě, spropitné
 • jízdné místní dopravou
 • fakultativní výlety včetně výletu do Gawad Kalinga komunity
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 12 000 Kč

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Kde budete ubytováni?

 • ubytování je zajištěno ve 3 a 4 * hotelech ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastní koupelnou

Jak je to s jídlem?

 • snídaně jsou zajištěné na ubytování
 • v průběhu dne je vyhrazen čas na stravování v místních restauracích, stáncích, trzích či jídelnách zvaných Turu-Torò (doslova „Ukaž si na to, co chceš“)

Pojištění na cestu zařídíme

1. Koop 100 Covid + STORNO

2 660 Kčcelý zájezd
190 Kčden/osoba
0 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Trasa zájezdu


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ZÁLOHA 1 500 KČ

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 1 500 Kč/os.

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.