Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

To nejlepší z Istanbulu a Ankary + ÚDOLÍ KAPPADOKIE + TURECKÉ LÁZNĚ

letecky z Prahy

Marie Jurenová

Marie Jurenová průvodkyně

Cestování po světě nabízí zkušenost, která je pokaždé jiná…

7 dní15. 10. – 21. 10. 2021

Jediný termín v tomto roce

27 590/os.

Teď zaplatíte jen 25% z ceny a doplatek do 14. 9..

Co máte v ceně?


Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotely

Stravování

Dle programu

Skupina

Do 20 osob

Průvodkyně

Po celý zájezd

Tip na zážitek: Let balónem nad Kappadokií a turecký folklórní večer

Istanbul, Ankara, Konya… i skrytá místa turecké země. Pojďte do toho! Probádáte metropoli seldžucké říše a zaposloucháte se do příběhů dervišů. Vyrazíte po Hedvábné cestě k unikátní karavanseráji. Užijete si let balónem nad magickými úkolími Kappadokie. Objevíte tajemné podzemní město či legendární citadelu v Ankaře. Projdete se uličkami dvou kontinentů v Istanbulu a ochutnáte místní speciality. Nechte se unést pravým Orientem – zažijte Turecko na vlastní kůži!

Na co se můžete těšit

 • Ubytování ve skalním hotelu v Kappadokii
 • Let balónem nad fascinující skalní krajinou
 • Muzeum Mevlany s hrobkou učence v Konyi
 • Odpočinek v tradičních tureckých lázních
 • Jedinečná euroasijská plavba po Bosporu

To nejlepší z Istanbulu a Ankary + ÚDOLÍ KAPPADOKIE + TURECKÉ LÁZNĚ

15. 10. – 21. 10. 2021

27 590 Kč/os.

Nezávazně rezervovat

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Pátek 15. října: Odlet z ČR do turecké Antalye, přesun na hotel a ubytování. Těšit se můžete i na příjemnou procházku městem.

Po příletu do Antalye se dopravíme na hotel a ubytujeme se. Po krátkém odpočinku se projdeme historickým centrem a po riviéře, kde si vychutnáme večeři při západu slunce. 

2.DEN
Hrobka a muzeum Mevlana Celaleddin Rumi v Konyi

Sobota 16. října: Dnes si prohlédneme město tančících dervišů, starobylou Konyu. Prozkoumáme muzeum Mevlany, kde uvidíme učencovu hrobku a nahlédneme do života dervišů. Poté vyrazíme po Hedvábné cestě k Sultanhani Karavanseraj a dále do Kappadokie.

Po snídani se vydáme do bývalého hlavního města seldžucké říše, do Konye – města tančících dervišů. Město Konya se řadí mezi nejstarší obydlená města v celém Turecku

Navštívíme muzeum Mevlany, které je umístěno v původním klášteře dervišů ze 13. století. Mevlana je považován za největšího islámského filozofazakladatele tančících dervišů

Společně probádáme interiér muzea, kde uvidíme učencovu hrobku, která spočívá na podstavci obklopeném rakvemi jeho otce a staršího syna. Pokocháme se nádherně ozdobenými stěnami a stropy, které čarokrásně zdobí vnitřní prostory muzea.

Dále budeme obdivovat mnoho vzácných seldžuckých koberců, náboženské knihy, hudební nástroje vážící se ke kultu Mevlana. V muzeu budete moci nahlédnout do života dervišů, dozvíte se také o škole koránu, uvidíte taneční sál, galerii pro diváky a hudebníky

Po prohlídce se vydáme Střední Anatolií po stopách Hedvábné cesty a přijedeme do noclehárny pro velbloudí karavany Sultanhani Karavanseraj, vybudované ve 13. století na ochranu kupců. Čeká nás nevšední zážitek v podobně prohlídky této pevnostní budovy.

V odpoledních hodinách nás čeká odjezd do kouzelné Kappadokie - do krajiny podivuhodných skalních útvarů.

Večer se ubytujeme v hotelu, který je vytesán do skály, a kde zažijete na vlastní kůži, jak se žije beduínům ve skalních domech.

3.DEN
Podzemní město Derinkuyu – starobylé víceúrovňové jeskynní město v Kappadokii

Neděle 17. října: Zájemci si ráno užijí úchvatný let balónem nad Kappadokií. Po něm odhalíme tajemství podzemního města Kaymakli. Pak si prohlédneme unikátní klášterní komplexy v údolí Göreme a jedinečné skalní útvary v údolí Zelve. Večer nás čeká Turecká noc.

V brzkých ranních hodinách absolvujeme fakultativně let horkovzdušným balónem nad magickou krajinou Kappadokie. Tenhle velkolepý zážitek nezažijete nikde jinde na světě, jelikož kolem vás poletí desítky dalších balonů a vy tak prožijete jedinečnou romantiku s nadhledem.

Po snídani navštívíme tajuplné podzemní město Kaymakli, kde se nachází osm podzemních poschodí a více jak 1 000 místností. Kdysi v tomto 60 metrů hlubokém osmipodlažním komplexu žilo až dvacet tisíc lidí, chránících se v dobách arabských nájezdníků. Na tomto místě prozkoumáme, jak vypadaly původní stáje, lis na víno, obytné prostory i kostel.

Projdeme se vesnicí Uchisar, kde poznáme místní tradiční manufaktury na výrobu předmětů z onyxu.

V údolí Göreme (UNESCO), takzvané muzeum pod širým nebem, navštívíme klášterní komplexy a kostely z 11. až 12. století s nádherně zachovalými freskami.

Posléze prozkoumáme údolí Zelve, kde budeme během procházky obdivovat skalní komíny dosahující výšky až 40 metrů a další neuvěřitelné skalní útvary a barevné scenérie, které vytvořila matka příroda.

Podíváme se do Avanosu, města hrnčířů, náhlédneme zde, jak vyrábí místní obyvatelé tradiční výrobky z keramiky, které jsou pro ně jedním z hlavních příjmů. 

Večer se zúčastníme folklórního večera Turecká noc, kde mimo jiné uvidíme ukázku impozantního meditačního dervišského obřadu Sema. Budeme svědky dechberoucího představení vířících dervišů, mystiků řádu Mevlany z Konye. Rituální víření dervišů je skutkem lásky a dramatem víry. Má vysoce strukturovanou cestu, ve které se jemné otáčky stávají stále dynamičtějšími, jak se jednotlivec dervišů snaží dosáhnout stavu transu.

4.DEN
Atatürkovo mauzoleum v Ankaře

Pondělí 18. října: Dnešek věnujeme Ankaře, metropoli Turecka. Navštívíme zdejší citadelu, vychutnáme si místní atmosféru a vyzkoušíme turecké pokrmy. Nevynecháme ani prohlídku Muzea anatolských civilizací či místa posledního odpočinku prezidenta Atatürka. 

Po snídani se vydáme do Ankary. Naše poznání započneme ankarskou citadelou, jejíž vnější hradby pocházejí pravděpodobně z byzantského období a jsou dlouhé téměř dva kilometry.

Projdeme okolí citadely, které na nás zapůsobí starodávným dojmem, neboť v domcích se stále ještě vede velmi tradiční život. Řemeslníci zde pracují a prodávají své zboží. Návštěvníci zde mohou vyzkoušet chutné turecké pokrmy nebo zakoupit drahé a cenné koberce. Zkrátka na nás dolehne místní atmosféra a my budeme mít pocit, že se zde zastavil čas.

V domcích, které byly dříve z hlíny a dřeva a v průběhu doby byly nákladně zrekonstruovány, se dnes nacházejí hospůdky, kavárny, restaurace, obchody s koberci anebo antikvariáty.

Posléze, až se dokocháme tradičním místem u ankarské citadely, tak se vydáme na prohlídku světoznámého Muzea anatolských civilizací, jež schraňuje velkolepou sbírku chetitských artefaktů

Každý, kdo navštívil hlavní město Turecka, nesmí město opustit, aniž by nenavštívil místo posledního odpočinku Mustafy Kemala Atatürka, zakladatele a prvního prezidenta Turecké republiky, a to Atatürkovo mauzoleum. Uvidíte zajímavou sbírku monumentů a memorabilií, včetně mnoha osobních věcí a dárků od zahraničních politiků Atatürka. Výstava zahrnuje jeho velkolepý oděv, nábytek a jeho impozantní knihovnu. 

Přejezd z Ankary do Istanbulu, ubytování a večeře.

5.DEN
Monumentální Modrá mešita v Istanbulu

Úterý 19. října: Připraveni na bránu Orientu? Vyrážíme objevovat město na pomezí dvou kontinentů. Poznáme největší istanbulská lákadla od Modré mešity přes palác Topkapi až po chrám Hagia Sophia. Na závěr si vychutnáme atmosféru Egyptského bazaru.

Po snídani se vydáme na Sultanahmet, centrum starověkého města Konstantinopole. Uvidíme Modrou mešitu, jednu z největších mešit v Istanbulu, která od 17. století patří k hlavním ozdobám panorama Istanbulu. Známá je také pro své modré dlaždice z Izniku a šest minaretů.

Pokračovat budeme prohlídkou sultánského paláce Topkapi, který sloužil jako sultánova rezidence Velké Osmanské říše. Dnes se v paláci nachází velkolepé muzeum, které má jednu z největších sbírek čínského a japonského porcelánu a ukrývá slavnou královskou pokladnici, audienční sál, Harém a Tulipánové zahrady.

V odpoledních hodinách si budeme moci prohlédnout Hagia Sophia, nádherný byzantský kostel – jedno z nejkrásnějších a největších architektonických děl na světě, které mnozí historikové nominovali na osmý div světa. 

Po prohlídce se přesuneme k Egyptskému bazaru, který vás příjemně omámí opravdovou vůní orientu – je zde nejširší nabídka koření a sušených plodů.

6.DEN
Relaxační místnost tureckých lázní neboli turecký hamam

Středa 20. října: Budeme pokračovat v prohlídce Istanbulu. Dopoledne nás čekají další historické skvosty, skrytá zákoutí i proslulý Velký Bazar. Pak je pro zájemce připravena jedinečná plavba lodí po Bosporu. A den plný zážitků zakončíme odpočinkem v tureckých lázních.

Prohlídku i dnes započneme v centru města v části Sultanahmet. Na Hipodromu, bývalém centru správní a politické činnosti Konstantinopole, budeme moci zhlédnout obelisk z Egypta, Serpentine sloupce z Delphi a Fontánu Willhelma II, Milník Milion, Cisternu Yerebatan a mnoho dalších krásných zákoutí tohoto úžasného města. Nevynecháme ani návštěvu Velkého Bazaru.

V odpoledních hodinách vás pozveme na „top výlet lodí po Bosporu“ s nezapomenutelnou podívanou na evropskou a asijskou část města Istanbulu.

V podvečerních hodinách budeme mít příležitost odpočívat a relaxovat v tureckých lázních Çemberlitaş. Zde nás vykoupou tak, jako to naposledy udělala naše maminka. My budeme jen ležet a necháme se opečovávat mýdlovou lázní, pílingem a masáží. Zkrátka se necháme hýčkat a budeme relaxovat. Lázně mají i dnes orientální interiér, prostory jsou oddělené pro muže a ženy. 

7.DEN

Čtvrtek 21. října: Podle letového řádu možnost individuálního programu a následný odlet zpátky do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Valentina Fischová
e-mail: fischova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 776 028 448

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Antalya – Istanbul - Praha (se všemi poplatky)
 • kabinové a odbavené zavazadlo dle letecké společnosti
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • doprava dle programu
 • 6x ubytování
 • 6x snídaně
 • 3x večeře
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
 • místní průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstup do památek
 • stravování během programu
 • cestovní pojištění
 • doporučené kapesné (včetně vstupenek) cca 2500 TRY/cca 280 EUR
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 500 Kč

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Fakultativní let horkovzdušným balónem nad Kappadokii: dospělý 3 500 Kč
 • Plavba lodí po Bosporu: dospělý 740 Kč, dítě 620 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Vstupné na místě

Orientační ceny vstupenek na atrakce, které můžete v rámci programu či mimo program absolvovat, ovšem lze je zakoupit pouze na místě.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • Museum Mevlany: vstup zdarma
 • Goreme muzeum v Kappadokii: cca 40 TRY/osoba
 • Zámek Uchisar: cca 9 TRY
 • Údolí Zelve: cca 15 TRY
 • Podzemní město Kaymakli: cca 42 TRY
 • Karavanseráje Sultanhani: cca 5 TRY
 • Citadela v Ankaře: cca 6 TRY
 • Muzeum anatolských civilizací: cca 45 TRY
 • Topkapi palác: cca 100 TRY
 • Hagia Sofia: cca 100 TRY
 • Cisterna Jerebatan: cca 20 TRY
 • Turecké lázně Çemberlitaş: cca 250 TRY

  Před cestou doporučujeme uzavřít cestovní pojištění, které vám zajistí zdravotnickou péči za podmínek jako v České republice nebo na Slovensku. Například po návratu z ciziny, vám zdravotní pojišťovna proplatí výdaje spojené s využitím zdravotní péče v cizím státě. Průkaz zdravotního pojištění mějte vždy u sebe, po celou dobu pobytu.

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotely v Antalyi, Kappadokii a Istanbulu

Jak je to s jídlem?

 • během zájezdu budou v hotelech podávány snídaně formou bufetu
 • během tří večerů zajištěny večeře

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 40 x 23 cm (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Pojištění na cestu zařídíme

1. EASY

245 Kčcelý zájezd
35 Kčden/osoba

Srovnání a podmínky pojištění

2. UNIVERSAL + STORNO

720 Kčcelý zájezd
60 Kčden/osoba
300 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Časté dotazy

S jakou společností se letí a jak dlouho let trvá?

Jaké jsou podmínky pro vstup do země?

Jak je zájezd náročný?


VideaNezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

To nejlepší z Istanbulu a Ankary + ÚDOLÍ KAPPADOKIE + TURECKÉ LÁZNĚ, 15. 10. – 21. 10. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.