Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Vídně

To nejlepší z Istanbulu + SILVESTR

4 dny30. 12. – 2. 1. 2016

Jediný termín v letošním roce


Zájezd je obsazen
Ubytování

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 15 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Novoroční poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Istanbulu. Kromě půlnočního ohňostroje se projedete lodí po Bosporu, objevíte osmý div světa, byzantský kostel Hagia Sophia, a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity. Překročte s námi bránu orientu a oslavte Silvestr v Istanbulu, městě na dvou kontinentech!

Na co se můžete těšit

 • Jedinečnou plavbu po Bosporském průlivu
 • Návštěvu pohádkové Modré mešity
 • Ohňostroj nad břehy dvou kontinentů
 • Nákupy na proslulém Velkém bazaru

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Vídně a přílet do Istanbulu v odpoledních hodinách. Objednaným transferem odjezd na hotel a ubytování. Odpolední program s průvodcem.

Po obědě s průvodcem zavítáte na vyhlášený Velký Bazar, který je největším krytým bazarem na světě, a Egyptský bazar, který vás příjemně omámí opravdovou vůní orientu – je zde nejširší nabídka koření a sušených plodů. Poté budete moci obdivovat známou Sulejmanovu mešitu, která díky své vyvýšené poloze patří mezi dominantu města. Byla postavena v polovině 16. století v době vlády Sulejmana I. Nádherného, za jehož vlády byla Osmanská říše světovou mocností. 

V podvečerních hodinách dle zájmu a časových možností procházka osvětleným městem.

2.DEN

Dnešní den máte možnost navštívit ty nejznámější památky v centru města. Závěrem dne můžete Istanbul zhlédnout ve světlech ohňostrojů.

Prohlídku dnes započneme v centru města v části Sultanahmet. Na Hipodromu, bývalém centru správní a politické činnosti Konstantinopole, budeme moci zhlédnout obelisk z Egypta, Serpentine sloupce z Delphi a Fontánu Willhelma II., Milník Milion, Cisternu Yerebatan a mnoho dalších krásných zákoutí tohoto úžasného města.Uvidíme Modrou mešitu, jednu z největších mešit v Istanbulu, která od 17. století patří k hlavním ozdobám panorama Istanbulu. Známá je také pro své modré dlaždice z Izniku a šest minaretů. 

Pokračovat budeme prohlídkou sultánského paláce Topkapi, který sloužil jako sultánova rezidence Osmanské říše. Dnes se v paláci nachází velkolepé muzeum, které má jednu z největších sbírek čínského a japonského porcelánu a ukrývá slavnou královskou pokladnici, audienční sál, Harém a Tulipánové zahrady.

V odpoledních hodinách si budeme moci prohlédnout Hagia Sophia, nádherný byzantský kostel – jedno z nejkrásnějších a největších architektonických děl na světě, proto ho mnozí historikové nominovali na osmý div světa. 

Půlnoc a vstup do nového roku oslavíme na březích dvou kontinentů při fenomenálním ohňostroji. Tato jedinečná show obvykle vypukne na Bosporském mostě a jedná se bezpochyby o nezapomenutelný zážitek. Fakultativně mohou zájemci oslavit Nový rok netradičním způsobem přímo na plující lodi.

3.DEN

Dopoledne vás čeká prohlídka chrámu svatého Spasitele v Chóře, odpoledne strávíte ve známé čtvrti Galata. Dnešní den bude navíc patřit fakultativní plavbě lodí po Bosporu a tureckým lázním.

Průvodce vás dnes zavede do nejnábožnější čtvrti města Istanbulu, do čtvrti Fatih. Zde najdeme jeden z nejkrásnějších pokladů byzantského stavitelství a církevního umění v Istanbulu - Chrám svatého Spasitele v Chóře, v turečtině nazývaný Kariye Camii, což v doslovném překladu znamená kostel Božského Spasitele na zemi. Nevynecháme ani oblíbený "top výlet lodí po Bosporu" s českým výkladem průvodce.

Odpoledne společně navštívíme čtvrť Galataležící na tzv. druhé straně Istanbulu, která byla založena jako západní latinsko-katolická kolonie obývaná Židy, Janovskými a Benátskými obchodníky (podle této části se nazývá i významný turecký fotbalový klub Galatasaray SK). Ze staré Galatské věže se nám naskytne nádherný pohled na celý Zlatý roh, následně si prohlédneme i Tunel, podzemní lanovou dráhu, která je po londýnském metru druhým nejstarším systémem podzemní dráhy na světě. 

V podvečer můžete zažít pravou atmosféru tureckých lázní a dopřát si zasloužený odpočinek. Nechejte se „rozmazlovat“ lázní, peelingem a masáží profesionálů včetně malého občerstvení pravým tureckým čajem.

4.DEN

Poslední den shlédnete s průvodcem historický aquadukt a další překrásné mešity, po obědě budete možnost navštívit moderní mrakodrap Sapphire. Odpoledne přesun na letiště a odlet do Vídně.

V dopoledních hodinách proběhne návštěva antického aquaduktu ze IV.století, dále mešity Mehmeda Dobyvatele Fatiha, která se nachází na místě bývalého křesťanské baziliky Svatých apoštolů a hrobě Konstantina Velikého. Při zpáteční cestě se zastavíme u překrásné mešity Valid Sultan - matky sultána v gotickém stylu s překrásně vyřezávanými kamennými deskami.

Po obědě následuje individuální volno a pro zájemce výlet na nejvyšší turecký mrakodrap Sapphire, kde kromě vyhlídky absolvujete i 4D simulaci přeletu vrtulníkem nad celým Istanbulem. Odpoledne přesun objednaným transferem na letiště a odlet zpět do Vídně.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Ivana Petláková – přímá linka: 776 028 005

Co už máte v ceně?

 • letenka Vídeň – Istanbul – Vídeň se všemi poplatky
 • transfer letiště Istanbul – hotel Istanbul – letiště Istanbul
 • 3x ubytování v Istanbulu v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • přesuny v Istanbulu místní dopravou, fakultativní výlet, projížďku lodí, večeře
 • vstupné na místě
 • bakšišné (cca 10 €/pobyt)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 400 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel v centru Istanbulu.
 • V pěší dostupnosti k několika významným památkám, k restauracím i obchodům.

Jak je to s jídlem?

 • Snídaně v hotelu je formou bufetu.
 • Během dne při prohlídce Istanbulu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg o max. rozměrech 55 x 40 x 23 cm (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 20 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

140 Kč

UNIVERSAL + STORNO

392 Kč


Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Návštěva tureckých lázní: dospělý 1 280 Kč
 • Plavba lodí po Bosporu: dospělý 740 Kč, dítě 640 Kč
 • Silvestrovská oslava na lodi: dospělý 3 660 Kč, dítě 3 340 Kč, senior 3 340 Kč
 • Výlet na mrakodrap Sapphire: dospělý 800 Kč, dítě 640 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • Hagia Sopfia: 40 TRY
 • Cisterna: 20 TRY
 • Dolmabahce palác: 30 TRY
 • Archeologické muzeum: 20 TRY
 • Topkapi palace: 40 TRY základní vstup, 30 TRY harém
 • Galatská věž: 25 TRY
 • Karta do muzeí na 72 hodin: 90 TRY 
 • Tramvaj: 4 TRY

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Chcete zažít autentická místa, kam se jiní turisté nedostanou?

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů
na jeden zájezd. Komorní atmosféra je ta nejlepší.

VLASTNÍ KONCEPT

Vše si sami připravujeme od A do Z. Průvodce je s vámi již od odletu.

SKVĚLÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to experti, kteří v cizině žili a znají ji nejlépe.

ZÁŽITKY BEZ STAROSTÍ

Zajistíme pro vás vše od letenky přes hotel, transfery až po program.


Nová dávka Inspirace!

Tak trochu jiný katalog tipů,
rad a reportáží z cest zdarma.