Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Japonska + KVĚTINOVÝ FESTIVAL + TRADIČNÍ LÁZNĚ

15 dní24. 4. – 8. 5. 2017

Jediný termín v letošním roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel 3* v Tokiu a Ósace

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

14–18°C

To nejlepší z Japonska + KVĚTINOVÝ FESTIVAL + TRADIČNÍ LÁZNĚ

Mimořádný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte největší zajímavosti Japonska, užijete si květinový festival u hory Fudži i odpočinek v tradičních lázních. Budete obdivovat působivé Tokio, chrámy a kláštery, ochutnáte rybí speciality a Hirošima vás nenechá chladnými. Dopřejte si životní zážitek a objevte s námi lákadla nevšedního Japonska!

Na co se můžete těšit

 • Květinovou slavnost u posvátné hory Fudži
 • Relaxační zážitek z japonských lázní
 • Pulsující metropole Tokio a Ósaku
 • Dechberoucí chrámové komplexy v horách
 • Tradiční čajový obřad v japonské zahradě

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách. 

2.DEN

Přílet do Tokia, transfer na hotel, ubytování.

Odpoledne začneme prohlídku nejkrásnějších míst Tokia s průvodcem.

Prohlídku začneme ve čtvrti Asakusa, duchovním centru Starého města. Zde si prohlédneme nejnavštěvovanější tokijský buddhistický chrám Sensódži a vedlejší šintoistickou svatyni Asakusa džindža. V uličce Nakamise budeme moci zakoupit tradiční suvenýry nebo ochutnat typické rýžové krekry.

 Navečer nás čeká plavba lodí po řece Sumidě. Po cestě uvidíme fascinující stavbu Duhového mostu (Rainbow Bridge) a dopravíme se na ostrov Odaiba, do nákupního a administrativního centra, na kterém se nachází kopie newyorské sochy Svobody, sídlo japonské televize Fuji, a odkud je také krásný výhled na tokijskou napodobeninu Eiffelovy věže.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

3.DEN

Dnes pronikneme do tajů japonské kuchyně, uvidíme Císařský palác a mrakodrapovou čtvrť v Tokiu.

 V ranních hodinách navštívíme fascinující rybí trh v Cukidži, na kterém ochutnáme snad to nejčerstvější sushi a rybí pochoutky v celém Japonsku. (Může se stát, že trh bude ve dnech, kdy budeme v Tokiu, uzavřen. V tom případě zvolíme náhradní program). Poté nás čeká procházka čtvrtí Ginza, vyhlášené výstavní oblasti, jejíž hlavní tepně se říká „tokijská Pátá Avenue".

V odpoledních hodinách se metrem přesuneme k Císařskému paláci a od něj se pěšky vydáme ke kontroverzní svatyni Yasukuni Jinja, oslavující japonské padlé vojáky, včetně válečných zločinců druhé světové války. Zájemci budou moci navštívit přilehlé zajímavé muzeum Jasukuni júšúkan s torpédem letadla kamikaze a samurajskými brněními.

Na závěr dne se pak metrem dopravíme do čtvrti Šibuja plné neonových poutačů, obchodů a barů. Zde si prohlédneme památník psa Hačíkó, u kterého si obyvatelé města dávají schůzky.

Večerní volný čas lze využít k nákupům nebo návštěvě restaurací a barů.

Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

 

4.DEN

Celodenní výlet k posvátné hoře Fudži, kde se koná úchvatná květinová slavnost.

Ráno se vydáme autobusem k jednomu ze symbolů Japonska, posvátné hoře Fudži. První pohled na tuto vyhaslou sopku bude vskutku nezapomenutelný – užijeme si jej totiž ze zahrady, v níž se každoročně koná úchvatná květinová slavnost Shibazakura Festival, které se zúčastníme. V zahradě s výhledem na Fudži rostou v tomto období statisíce růžových, fialových a bílých trvalek plamenek. V dopoledních hodinách si tu můžete užít volna a pořídit si nezapomenutelné fotky, procházet se po cestičkách a ochutnat tradiční japonské pokrmy v mnoha stáncích s občerstvením.

Po obědě budeme autobusem pokračovat do malého městečka Fudži-Jošida, tradičního výchozího bodu pro výstup na horu Fudži. Uvidíme v něm starobylé zdobené poutnické ubytovny, budeme moci nakoupit suvenýry nebo ochutnat místní speciality a společně se podíváme také k místní šintoistické barevné svatyni Fudži Sengen-džindža stojící uprostřed malého háje.

Ve večerních hodinách návrat autobusem zpět na hotel do Tokia.

5.DEN

Výlet k chrámovému komplexu Nikkó uprostřed hor, kde budeme moci obdivovat pagody a tradiční japonské zahrady. 

Ráno se vydáme vlakem do vyhlášeného poutního města Nikkó s úchvatným chrámovým komplexem uprostřed hor. Z vlakového nádraží půjdeme na krátkou procházku po hlavní městské třídě a dojdeme až k půvabnému červenému mostu Šin-kjó, k němuž se vážou četné místní legendy. Odtud nás bude čekat výstup k buddhistickému chrámovému komplexu Rinnó-dži. Zde si prohlédneme hlavní budovu Sanbuco-dó s působivými sochami bohů uvnitř, podíváme se i do chrámové pokladnice a tradiční japonské zahrady.

Dále budeme pokračovat kolem pětipatrové pagody zdobené znameními asijského zvěrokruhu až ke vstupu do hlavní svatyně celého komplexu Tóšó-gú zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Uvidíme známý reliéf tří opic, z nichž jedna si zakrývá oči, druhá ústa a třetí uši, jeden ze symbolů Nikkó. Postupně dorazíme až k proslulé bráně Kugurimon, na níž je vyobrazena tajemná spící kočka. Odtud se vydáme cedrovým lesíkem po 207 kamenných schodech až k hrobce Hótó, odkud se nám naskytne překrásný výhled do okolí.

V odpoledních hodinách budou moci zájemci navštívit další chrámy, případně se občerstvit v některé z restaurací, nakoupit suvenýry nebo se vydat do některého z místních muzeí.

Před odjezdem zpět do Tokia se společně vydáme na krátkou příjemnou procházku kolem řeky, podél jejíhož břehu uvidíme asi padesát buddhistických soch, které jsou ozdobeny červenými čepičkami.

Ve večerních hodinách návrat s průvodcem vlakem na ubytování v Tokiu.

6.DEN

Prohlídka města Ósaky z vyhlídkové plošiny, procházka neonovou čtvrtí a plavba výletní loďkou po místním kanálu.

V brzkých ranních hodinách se vydáme vlakem do Ósaky, kde se po příjezdu ubytujeme. Odpoledne si prohlédneme Ósaku, rušné město, které kdysi plnilo funkci hlavního obchodního centra celé země. Nejprve se zájemci budou moci na město podívat pěkně shora – na programu je totiž vyhlídková plošina v působivé futuristické budově ze skla a oceli Umeda Sky Building, což je jeden z moderních symbolů města. Místní vyhlídka nese název „Plovoucí zahrada“ a je zavěšena ve výšce 170 metrů nad zemí mezi oběma věžemi mrakodrapu.

Dále budeme pokračovat ke známé nákupní pasáži Šinsaibaši – ráji všech milovníků nakupování. Zde nás bude čekat volný čas na ochutnání specialit nebo prozkoumání místních obchodů. Procházkou přes most Ebisu-bashi následně dorazíme až do fascinující neonové čtvrti Dótombori s množstvím restaurací, karaoke barů, heren, kin a divadel. Atmosféru této čtvrti si nejlépe užijeme při krátké plavbě výletní loďkou po místním kanálu a poté už si může každý po svém vychutnávat zdejší lákadla.

Návrat na ubytování v Ósace s průvodcem nebo individuálně ve večerních hodinách.

7.DEN

Dnes nás čeká výlet ke starobylému chrámu Hórjúdži, prohlídka města Nary a na závěr prohlídka palírny saké s ochutnávkou.

Ráno se vypravíme vlakem a posléze autobusem k starobylému chrámu Hórjúdži, který je považován za kolébku japonského buddhismu. V jeho komplexu se nachází nejstarší dřevěné stavby na světě, pocházející již ze 7. století. Procházka chrámovým komplexem.

Poté přesun autobusem do města Nara, prvního hlavního města Japonska, s množstvím úchvatných památek. Prohlídka centra města, během které uvidíme chrám Kófukudži s pětipodlažní pagodou, a procházka udržovanou zahradou Isuien, při které dorazíme až k hlavní svatyni Nary, chrámu Tódaidži, v jehož hlavní síni nás ohromí 16 metrů vysoká socha Buddhy (nejvyšší v Japonsku).

Navečer nás čeká poutavá prohlídka palírny saké Harushika, tradičního japonského rýžového alkoholického nápoje, spojená s ochutnávkou. Následovat bude individuální volno v Naře.

Ve večerních hodinách odjezd vlakem zpět na ubytování do Ósaky.

8.DEN

Po snídani se vypravíme na celodenní výlet do města Kjóto, které je doslova poseto historickými památkami.

Dnešní den bude patřit městu Kjóto, které po dlouhá staletí plnilo funkci hlavního města celé země a je doslova poseto chrámy a historickými památkami. Jako první nás čeká návštěva jedné z nejznámějších kjótských svatyní, Fušimi Inari, která je tvořena dlouhými klikatými chodbami složenými z tradičních červených a oranžových bran torii, které se postupně zmenšují.

Následně se přesuneme k působivému Klášteru třiceti tří komnat (Sandžúsangendó), v jehož sále je umístěno 1000 pozlacených soch bohyně milosrdenství, z nichž každá je jiná. Až si užijeme tajemnou atmosféru tohoto místa dosyta, navštívíme jednu z těch vůbec nejznámějších památek ve městě, Klášter čisté vody (Kijomizudera), zapsaný v UNESCO. Tento chrámový komplex je v Kjótu jedním z nejstarších a byl vybudován u pramene posvátné léčivé vody, ze které japonští věřící chodí pít.

Navečer se přesuneme do slavné kjótské čtvrti Gion, staré čtvrti, ve které se dodnes školí japonské gejši. Třeba se nám také podaří nějakou gejšu během naší procházky zahlédnout.

Ve večerních hodinách návrat vlakem s průvodcem na ubytování v Ósace.

9.DEN

Pohodový den dnes strávíme v tradičních lázních a večer zavítáme do rušného města Kóbe.

Ráno se vlakem a posléze autobusem vypravíme do lázní Arima onsen. Celé Japonsko je poseto vyvěrajícími přírodními horkými prameny, kterým se říká onseny, a Japonci v tradičních lázních s oblibou tráví nerušený odpočinek. My si budeme moci odpočinout v jednom z vůbec nejstarších lázeňských komplexů v celém Japonsku, který je využíván již od 7. století.

V podvečer se po dostatečné relaxaci autobusem vypravíme do města Kóbe, které v roce 1995 zničilo silné zemětřesení. Dnes je však vše znovu obnoveno a Kóbe je v současnosti především moderním kosmopolitním městem, které je vyhlášené svým nočním životem. My se společně podíváme do zdejší Čínské čtvrti, živé oblasti s mnoha restauracemi, obchůdky a pouličními prodavači. Zde bude čas na dobrou večeři.

Ve večerních hodinách návrat vlakem zpět na ubytování v Ósace.

10.DEN

Dnes se vydáme do města Hirošima, na které byla koncem druhé světové války svržena atomová bomba. Odpoledne se vypravíme na ostrov Mijadžima s proslulou plovoucí bránou, jedním ze symbolů Japonska.

Ráno pojedeme vlakem a dorazíme na jedno z nejsmutnějších míst novodobé historie, do města Hirošima, které je známé celému světu kvůli svržení atomové bomby na sklonku druhé světové války. V Hirošimě si nejprve prohlédneme působivé Mírové pamětní muzeum s dojemnými exponáty, které snad nikoho nenechají chladným. Následně se projdeme okolo četných památníků obětem útoku v tzv. Mírovém parku. Budeme moci zazvonit na Zvon míru a podívat se na Plamen míru, který bude uhašen teprve tehdy, až se svět zbaví nukleárních zbraní. U Mírového pomníku dětí se dozvíme o příběhu dívky, která věřila, že když složí tisíce jeřábů z papíru, uzdraví se z následků atomového útoku, a prohlédneme si také papírové jeřáby, které sem na její památku zasílají děti z celé země. Zastavíme se také u budovy bývalého Průmyslového paláce postaveného českým architektem, jehož stavba útok částečně přestála.

Abychom se po návštěvě smutného místa opět pozitivně naladili, vypravíme se v pozdějších odpoledních hodinách na ostrov Mijadžima. Dominantou tohoto kouzelného místa, na kterém nám budou společnost dělat desítky malých jelenů procházejících se mezi turisty, je plovoucí brána svatyně Icukušima-džindža, před kterou si snad každý návštěvník Japonska udělá „povinný snímek“. Večer můžeme věnovat procházkám po ostrově nebo třeba návštěvě některé z místních restaurací.

V pozdních večerních hodinách návrat vlakem na ubytování v Ósace.

11.DEN

Opět se vypravíme do Kjóta a budeme pokračovat v prohlídce zenové zahrady, vydáme se stezkou filozofů a navštívíme překrásné chrámy.

Ráno se opět vrátíme vlakem do Kjóta, kde nás bude čekat prohlídka dalších impozantních chrámů a památek. Začneme chrámem Rjoán-dži v severozápadní části města, nejkrásnějším z místních zenových chrámů se známou zenovou zahradou, která skrývá mnoho hádanek a tajemství. Pokusíme se je poodhalit i my a následně se vydáme k nádhernému Zlatému pavilonu (Kinkaku-dži) obklopenému krásnou zahradou. Nemineme ani Stříbrný pavilon (Ginkaku-dži) z 15. století, od kterého podél kanálu vede asi dvoukilometrová Stezka filozofů – jedno z nejoblíbenějších míst ve městě k příjemným procházkám. Projdeme se po ní i my a dojdeme až k chrámu Nanzen-dži na samém konci kanálu.

Ve večerních hodinách návrat vlakem s průvodcem na ubytování v Ósace.

12.DEN

Výlet do nejposvátnějších japonských hor, návštěva hřbitova Okunoin a chrámového komplexu buddhistické školy Šingon.

V ranních hodinách se autobusem vydáme do blízkosti hory Kója, jedné z nejposvátnějších japonských hor. Prohlédneme si část zdejšího rozlehlého hřbitova Okunoin s více než 200 tisíci hroby. Být pochován pod horou Kója znamená pro Japonce velkou čest, proto tu najdeme hroby nejslavnějších a nejbohatších japonských rodin. Na hřbitově navštívíme Kúkaiovo mauzoleum, v němž je pohřbený světec Kúkai (Kóbó Daiši), zakladatel buddhistické školy Šingon. Neunikne nám ani úchvatná Tóródó – Síň luceren, v níž je rozsvíceno na 11 tisíc lucerniček, včetně dvou, o nichž se traduje, že svítí již od 11. století.

Poté se autobusem přesuneme k nedalekému chrámovému komplexu buddhistické školy Šingon, který zahrnuje neuvěřitelných 123 budov a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. My si společně prohlédneme ty nejkrásnější a nejvýznamnější z nich, především hlavní chrám Kongóbudži a také tradiční Velkou bránu Daimon, od níž se nám naskytne strhující podívaná na hory a údolí.

Ve večerních hodinách návrat autobusem zpět na ubytování v Ósace.

13.DEN

Celodenní výlet šinkanzenem k nejznámějšímu japonskému hradu Himedži a návštěva zahrad, ve kterých si vyzkoušíme japonský čajový obřad.

Ráno se vydáme šinkanzenem k působivému sněhově bílému hradu Himedži, jednomu ze symbolů Japonska, zapsanému na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento hrad je známý z mnoha filmů, např. z Posledního samuraje s Tomem Cruisem. Hrad na břehu řeky Senbagawa je největším ze všech středověkých hradů v Japonsku a také jediný, který se zachoval ve své původní podobě. Zájemci si budou moci prohlédnout fascinující hradní areál.

V odpoledních hodinách se vypravíme do nedalekého parku Kóko-en, který je tvořen devíti propojenými tradičními japonskými zahradami s různými tematickými založeními. Jedna ze zahrad je věnována čajovému obřadu a nachází se v ní elegantní čajovna, ve které si budeme japonský čajový obřad moci vyzkoušet i my. Poté bude následovat volný čas v městečku, který bude moci každý využít po svém – např. k procházkám nebo návštěvě muzeí.

Návrat do Ósaky na ubytování ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

14.DEN

Transfer na letiště a odlet z Ósaky zpět do ČR.

15.DEN

Návrat do ČR.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Ivana Petláková – přímá linka: 776 028 005

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Tokio a Ósaka – Praha se všemi poplatky (let je s jedním navazujícím přestupem)
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 5x ubytování v Tokiu
 • 8x ubytování v Ósace
 • 13x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • veškeré přesuny dle programu (transfer, vlak, šinkanzen)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • jízdné městskou hromadnou dopravou (cca 8 000 YEN – v přepočtu cca 2 000 Kč)
 • vstupné na místě (chrámy, muzea dle programu cca 13 000 YEN – v přepočtu cca 3 000 Kč)
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 19 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování v Tokiu a Ósace poblíž dopravních uzlů v pokojích s vlastním WC a koupelnou

Jak je to s jídlem?

 • v ceně zájezdu jsou kontinentální snídaně podávané v hotelových restauracích
 • během dne při prohlídkách bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

720 Kč

UNIVERSAL + STORNO

1 500 Kč


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Chcete zažít autentická místa, kam se jiní turisté nedostanou?

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů
na jeden zájezd. Komorní atmosféra je ta nejlepší.

VLASTNÍ KONCEPT

Vše si sami připravujeme od A do Z. Průvodce je s vámi již od odletu.

SKVĚLÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to experti, kteří v cizině žili a znají ji nejlépe.

ZÁŽITKY BEZ STAROSTÍ

Zajistíme pro vás vše od letenky přes hotel, transfery až po program.


Cestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK