Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

autobusem z Prahy

To nejlepší z jižní Moravy + PUNKEVNÍ JESKYNĚ + DEGUSTACE VÍN

Markéta Petrlíková, průvodkyně

Cestování v malé skupině je radost. Sdílená radost je totiž radost dvojnásobná.

5 dní15. 7. – 19. 7. 2020

Jediný termín v tomto roce

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 14. 6.


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Prahy

Ubytování

3* hotel v Brně

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 40 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

25–29 °C

Plavba lodí k Janohradu a ochutnávka vín v ceně zájezdu

To nejlepší z jižní Moravy + PUNKEVNÍ JESKYNĚ + DEGUSTACE VÍN

Jižní Morava z první ruky? Jdeme na to! Objevíte renesanční perlu pod záštitou UNESCO. Vystoupáte na Svatý kopeček u Mikulova a stanete na místě slavné bitvy. Vychutnáte si Brno jako na dlani. Lednice vás dostane a fotku jediného minaretu v Česku pořídíte jen tady. Prozkoumáte Moravský kras a užijete si košt nejlepších vín. Dopřejte si zážitky – dopřejte si Moravu, na kterou se nezapomíná!

Na co se můžete těšit

 • Návštěva pohádkového města Telč
 • Kouzelná plavba lodí k Janovu hradu
 • Prohlídka vinařství a degustace nejlepších vín
 • Procházka dechberoucím zámkem Lednice

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Prahy.


1.DEN
Dominanta města Mikulov

Středa 15. července: Dnešní den bude ve znamení poznávání krás UNESCO. Projdeme se historickým centrem Telče navštívíme Mikulov s jeho nádherným zámkem. Posléze se vydáme na Svatý kopeček.

V brzkých ranních hodinách odjezd z Prahy.

Naší první zastávkou bude město Telč, kterému se jinak také říká „renesanční perla mezi městy“. Projdeme se historickým centrem, kde jsou unikátní barevné budovy s podloubím, které jsou také zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Z Telče se přesuneme do malebného moravského města Mikulov. Zde se vydáme na stejnojmenný zámek, stojící na výrazném skalním útesu již několik století a je nepřehlédnutelnou dominantou Mikulova. Odtud se budeme kochat výhledem na široké okolí a vinice.

Procházkou vystoupáme na slavný Svatý kopeček, kde také nachází zvonice a kaple Sv. Šebestiána.

Po prohlídce okolí se pojedeme ubytovat do hotelu.

2.DEN
Pohled na katedrálu svatého Petra a svatého Pavla v Brně

Čtvrtek 16. července: Čeká nás malá výprava do historie. Na chvíli se ponoříme do období napoleonské války a zamíříme na slavné bojiště u Slavkova. Poté prozkoumáme krásy Brna, užijeme si výhledy na toto krásné město a milovníci hradů se mohou těšit i na prohlídku Špilberku.

Po snídani se vydáme na bojiště napoleonské války do Slavkova u Brna. Bitva u Slavkova, zvaná též bitvou tří císařů nebo zřídka bitvou u Brna, v zahraničí známá také jako bitva u Austerlitz, byla jedním z hlavních střetnutí napoleonských válek a jednou z nejslavnějších bitev, které se kdy odehrály na českém území. Prohlédneme si památníky slavné bitvy a poté se vrátíme zpátky do Brna.

Brně se nejprve společně projdeme historickým centrem. Zamíříme na Zelný trh, uvidíme Starou radnici, Brněnský orloj a Morový sloup.

V individuálním volnu bude možné navštívit Labyrint pod Zelným trhem nebo kostnici. Se zájemci se vydáme na kopec Špilberk, kde je stejnojmenný hrad a pevnost Špilberk. Odtud budeme mít velkou část Brna jako na dlani. Nadšenci mohou pokračovat v objevování prohlídkou samotného hradu a prozkoumat kasematy.

3.DEN
Impozantní zřícenina Janohrad poblíž Lednice

Pátek 17. července: Dnes si prohlédneme chloubu jižní Moravy – zámek Lednice a zámecké zahrady. Po prohlídce se vydáme k jedinému minaretu na území České republiky. A na závěr si dopřejeme plavbu lodí k unikátní zřícenině Janohrad.

Po vydatné snídani vyrazíme za jihomoravskou chloubou, na zámek Lednice a do jeho okolí. Zámek s rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Lednické panství získali roku 1249 Lichtenštejnové a patřilo jim bezmála 700 let.

Využijeme komentované prohlídky zámku a poté si prohlédneme přilehlé zámecké zahrady. Pomalu se vydáme na procházku lesem a pěšky dojdeme k Minaretu. Jedná se o nejstarší dochovanou rozhlednu na českém území a zároveň o jediný minaret v České republice.

Po prohlídce Minaretu poplujeme klidným tempem k Janovu hradu. Janův hrad, běžně zvaný Janohrad, je umělá zřícenina hradu z počátku 19. století, nacházející se v Lednicko-Valtickém areálu. Odsud se vydáme pěšky k areálu zámku Lednice.

K večeru se vrátíme zpátky na hotel.

4.DEN
Příjemné chvíle při degustaci vína

Sobota 18. července: Dopřejeme si pestré valtické zážitky. Projdeme se zahradami Valtického zámku a po kolonádě Na Rajstně. Z vyhlídkové terasy si vychutnáme Pálavské vrchy i hřebeny Malých Karpat. Na závěr dne navštívíme vinařství a okoštujeme nejlepší jihomoravská vína. 

V dopoledních hodinách se vydáme do Valtic, kde se nachází krásný barokní zámek. Tento zámek je také uveden na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zde si prohledneme zámecké zahrady, individuálně je možné se zúčastnit komentované prohlídky zámku.

Později se vydáme ke kolonádě Na Rajstně. Návštěvníkům se z vyhlídkové terasy kolonády naskýtá výhled na území tří sousedících zemí. Z moravských lokalit spatříte Mikulov se zámkem a Svatým kopečkem, Pálavské vrchy i minaret v zámeckém parku v Lednici, na Slovensku hřeben Malých Karpat a v Dolním Rakousku zříceninu hradu Falkenstein. Památka nebyla přístupná, byla poškozena, později opravena a otevřena veřejnosti.

Den plný zážitků zakončíme ve vinařství. Absolvujeme prohlídku vinařství Sonberk v Popicích. Sonberský vinohrad se rozprostírá na ploše více než 40 hektarů a obklopuje budovu vinařství na úpatí vrchu Slunečná, od kterého je odvozen také název celé viniční trati a vinařství. Součástí prohlídky bude také možnost nahlédnout do prostor technologie. Ve vinařství si pro nás připraví degustaci TOP 5 sonberských vín z ručně sklizených hroznů.

5.DEN
Fantastická krápníková galerie Punkevní jeskyně

Neděle 19. července: Poslední den se vydáme do přírody a prozkoumáme Moravský kras. Objevíme krásy Punkevní jeskyně a prohlédneme si propast Macochu. Poté se vydáme na cestu zpět do Prahy.

Ráno naposledy vyrazíme za poznáním a novými zážitky, tentokrát do Moravského krasu. Jde o nejlépe vyvinutou krasovou oblast s nejširším spektrem krasových jevů v České republice. Nacházejí se zde všechny krasové útvary s výjimkou polí.

Užijeme si prohlídku Punkevní jeskyně. Jejím objevitelem se stal Karel Absolon, který postupně odhaloval její části v letech 1909–1933. Jeskyní protéká řeka Punkva. Na systém jeskyní se také napojuje propast Macocha a je součástí systému Amatérské jeskyně.

Objevíme krásy propasti Macocha, jejíž hloubka suché části je 138,4 metrů. Na jejím dně se nachází Horní a Dolní macošské jezírko.

Odtud už naše cesty budou dále směrovat zpět do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Daniela Lukovicsová – e-mail: lukovicsova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 707

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem během celého zájezdu
 • 4x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením
 • 4x snídaně formou bufetu
 • vstupné do zámku Lednice, vinařství s degustací, plavba k Janohradu, kolonáda Na Rajstně a Punkevní jeskyně
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • výběr sedadla v autobuse 200 Kč/os.
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Jak je to s jídlem?

 • snídaně formou bufetu v ceně zájezdu

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

175 Kč

UNIVERSAL + STORNO

300 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Nová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!