Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

To nejlepší z Kyjeva + ČERNOBYL

Martina Kolníková, průvodkyně

V každé zemi, kterou jsem navštívila, mě něco okouzlilo a teď to mohu předat dál.

5 dní22. 10. – 27. 10. 2020

Zvolit jiný termín

Další termíny tohoto zájezdu

22. 10. – 27. 10.volná místa

Zvoleno

7. 4. – 11. 4.volná místa

Zvolit

25. 9. – 29. 9.volná místa

Zvolit

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 21. 9.

Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 21 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

8–12°C

Návštěva uzavřené zóny Černobylu a prohlídka města Pripjať

To nejlepší z Kyjeva + ČERNOBYL

Starodávná architektura Kyjevské Rusi, široké bulváry, moderní stavby, příběhy zapsané do dějin… Míříme na Ukrajinu. V Kyjevě se projdete ukrajinským Montmartrem. Objevíte velkolepý klášterní komplex. Podíváte se k elektrárně v Černobylu, poznáte „moderní Pompeje“ a ve skanzenu Pirogovo nahlédnete do života místních. Buďte cestovatel – nechte se vtáhnout do nevšední Ukrajiny!

Na co se můžete těšit

 • Procházka městem duchů Pripjať
 • Návštěva uzavřené zóny Černobylu
 • Kyjevopečerská lávra – pravoslavné kláštery
 • Ochutnávka typické ukrajinské kuchyně

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Čtvrtek 22. října: Přílet do Kyjeva, přejezd objednaným autobusem na hotel, ubytování. V závislosti na čase příletu procházka centrem města s průvodcem.

2.DEN
Náměstí Nezávislosti v Kyjevě – Majdan Kyjev

Pátek 23. října: Dnešní den věnujeme poznání historického centra Kyjeva. Projdeme se ukrajinským Montmartrem, užijeme si výhledy na Dněpr a mimo jiné navštívíme i nádherný klášterní komplex ve stylu ukrajinského baroka.

Po snídani přejezd metrem do centra Kyjeva a pěší procházka s průvodcem.

Naši pěší procházku začneme ve staré části Kyjeva, kde uvidíme například Frolovský klášter, nejstarší ženský klášter ve městě. Dále se projdeme po Andrejevském spusku, nejkrásnější ulici Kyjeva, které se přezdívá ukrajinský Montmartre. Dojdeme až k chrámu sv. Ondřeje, který byl postaven podle plánu slavného barokního architekta Rastrelliho.

Z vyhlídky na kopci Volodimirská gorka si užijeme krásný výhled na majestátní řeku Dněpr a celé město. Projdeme tzv. Zlatou branou, hlavní branou pradávné Kyjevské Rusi a uvidíme také Sofijský chrám postavený Jaroslavem Moudrým po vítězství nad Pečeněhy v době Kyjevské Rusi.

Hlavním městským bulvárem Kresčatikem s množstvím obchodů, kaváren a restaurací dojdeme až na monumentální náměstí Nezávislosti, srdce moderní metropole Ukrajiny. Při naší cestě nemineme ani Mariinský palác, oficiální rezidenci ukrajinského prezidenta nebo budovu parlamentu.

V odpoledních hodinách navštívíme jeden z nejvýznamnějších pravoslavných klášterních komplexů vůbec, Kyjevskopečerskou lávru, která je i sídlem ukrajinského metropolity. Nádherné chrámy ve stylu ukrajinského baroka skrývají pod zemí hustou síť labyrintů, chodeb, pohřebišť a jeskyní. Po návštěvě kláštera návrat na hotel ve večerních hodinách.

3.DEN
Černobylské ruské kolo v lunaparku ve městě Pripjať

Sobota 24. října: Čeká nás celodenní výlet k jaderné elektrárně v Černobylu a přilehlému městu Pripjať. Uvidíme hřbitov těžké techniky, blok 4. elektrárny či gigantický radar Duga. Na vlastní kůži tak zažijeme atmosféru místa, které se zapsalo do dějin.

Po snídani vyjedeme objednaným autobusem do stanice Dityatky, odkud vstoupíme do uzavřené černobylské zóny. Po dozimetrické kontrole a bezpečnostních informacích budeme pokračovat v cestě do Černobylu, při které budeme míjet několik opuštěných vesnic.

Ve městě si prohlédneme památníky těch, kteří pomáhali havárii elektrárny likvidovat a uvidíme také hřbitov těžké techniky, která byla při likvidaci nasazena.

Bude následovat krátká zastávka u tzv. Rudého lesa, místa, které bylo zasaženo jedním z největších radioaktivních spadů. Přejedeme do tři kilometry vzdáleného města Pripjať, které bylo postaveno jako sídelní město pro pracovníky nedaleké atomové elektrárny a ve své době bylo jedním z nejmodernějších a nejlépe zásobených měst tehdejší svazové republiky Ukrajina. Zde uvidíme například nemocnici, kde byli ošetření hasiči a pracovníci bezprostředně po havárii v elektrárně.

Dále projdeme okolo lodního přístavu s kavárnami na nábřeží, uvidíme městskou radnici i hotel Polissja, kulturní dům Energetika, lunapark s ikonickým ruským kolem, které nikdy nebylo uvedeno do provozu. Uvidíme také sportovní areál s bazénem a školu. Zvenčí spatříme také 4. blok elektrárny, kde 26. 4. 1986 havárie proběhla a který je nyní opatřen novým sarkofágem.

Nebude chybět ani návštěva tzv. Černobylu 2, gigantického vojenského radaru Duga. V průběhu dne se občerstvíme v místní závodní jídelně, kde ochutnáme některé z typickych jídel ukrajinské kuchyně.

Ve večerních hodinách cesta zpět do Kyjeva a návrat na hotel.

4.DEN
Malebný skanzen Pirogovo v Kyjevě

Neděle 25. října: S Ukrajinou se rozloučíme návštěvou skanzenu Pirogovo a pro zájemce bude možná v odpoleních hodinách návštěva národního muzea Černobylu v Kyjevě, kde se dozvíme další zajímavé informace o zákulisí černobylské katastrofy. 

V dopoledních hodinách se vydáme do skanzenu Pirogovo, kde nahlédneme do folklórního života ukrajinských obyvatel a pocítíme autentičnost na vlastní kůži.

Budeme mít možnost se procházet poklidnými uličkami ukrajinské vesnice a nasávat místní atmosféru. Muzeum je rozděleno do několika sektrorů a každý představuje konkrétní ukrajinský region.

Po návratu ze skanzenu zpátky do Kyjeva možnost individuálního programu nebo návštěva ukrajinského národního muzea Černobyl, kde si prohlédneme rozsáhlou sbírka vizuálních médií, artefaktů, zmenšených modelů a dalších reprezentativních předmětů určených k informování veřejnosti o mnohých aspektech katastrofy. Uvidíme exponát, který zachycuje technický vývoj nehody.

 

5.DEN

Pondělí 26. října: Po snídani transfer na letiště a v odpoledních hodinách odlet do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Valentina Fischová – e-mail: fischova@radynacestu.czpřímá linka: +420 776 028 448

Co už máte v ceně?

 • letenka Kyjev – Praha– Kyjev se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu (viz níže)
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 4x ubytování v hotelu
 • 4x snídaně
 • celodenní výlet do Černobylu
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • cestovní pojištění
 • doporučené kapesné cca 140 EUR (3 900 hřiven)/osoba/pobyt (stravné, MHD, vstupné na místě), možnost platit kartou
 • přesuny místní dopravou cca 400 hřiven
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 200 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel v centru Kyjeva

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne při prohlídce Kyjeva bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu – malá příruční kabelka o hmotnosti do 5 kg a max. rozměrech 40 x 30 x 10 cm (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
Zavazadlo v ceně zájezdu – malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 7 kg a max. rozměrech 55 x 40 x 20 cm (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a max. rozměrech 158 x 158 x 158 cm (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)


Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

175 Kč

UNIVERSAL + STORNO

450 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Před cestou doporučujeme uzavřít cestovní pojištění, které vám zajistí zdravotnickou péči za podmínek jako v České republice nebo na Slovensku. Například po návratu z ciziny, vám zdravotní pojišťovna proplatí výdaje spojené s využitím zdravotní péče v cizím státě. Průkaz zdravotního pojištění mějte vždy u sebe, po celou dobu pobytu.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!

VSTUP DO ČERNOBYLU POUZE PRO OSOBY STARŠÍ 18-ti LET. 

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

Nezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

Pojištění
Osoby

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


NOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..