Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Bratislavy

To nejlepší z Londýna + PAŘÍŽ

Program 1Program 2Knižní průvodce zdarma
7 dní29. 9. – 5. 10. 2013

Jediný termín v tomto roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Bratislavy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z Londýna + PAŘÍŽ

Výjimečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejazjímavější ze dvou velkoměst - Paříže a Londýna. Přepravíte se mezi nimi za 2 hodiny 15 minut rychlovlakem Eurostar, který projíždí průlivem La Manche. V průběhu jednoho zájezdu můžete porovnat dvě jedinečné metropole, které jsou současně tak odlišné. Vydejte se s námi za francouzským šarmem Paříže a anglickým stylem Londýna!

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Ve večerních hodinách odlet z Bratislavy do Paříže. Příjezd na hotel ve večerních hodinách. Ubytování.

2.DEN

Po snídani v hotelu přejezd metrem do centra Paříže ke kostelu Saint-Sulpice, známému především tzv. Pásem růže z knihy Šifra mistra Leonarda, a k Lucemburským zahradám, sídlu dnešního senátu. Počínaje Pantheonem, tedy národním památníkem Francie s hroby slavných francouzských osobností (je zde např. hrob Voltaira, Alexandra Dumase nebo Viktora Huga), vás Latinská čtvrť okouzlí i dalšími historickými budovami. Společně uvidíme kostel St. Etienne, slavnou univerzitu SorbonnuClunyjský palác či pozůstatky antických lázní. Polední pauza v jedné z malebných francouzských restaurací na bulváru Saint-Michel nám dodá energii na další část dne.

V samém historickém jádru Paříže navštívíme chrám Notre-Dame, proslavený románem Viktora Huga "Zvoník u Matky Boží v Paříži", středověký palác a vězení La Conciergerie a klenot gotické architektury, kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce. Kolem unikátní stavby pařížské Radnice dojdeme k Centru G. Pompidou, jehož architektura vyvolává značné rozpaky a následně ke kostelu St. Eustacha a historické budově Komerční burzy.

K večeru je možnost návštěvy interiérů jednoho z největších muzeí na světě, Louvru. Večer návrat na hotel s průvodcem nebo individuální večerní program ve městě.

3.DEN

Po snídani opět přejezd metrem do centra a pokračování v prohlídce. Den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže. Z jejího vrcholu vás bude čekat nádherný výhled na město. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny, tedy místům spojeným s osobností císaře Napoleona I. Po nejkrásnějším pařížském mostu Alexandra III. a nejznámějším pařížském bulváru Champs-Élysées se dostaneme až na náměstí Svornosti (Place de la Concorde). Právě zde, pod ostřím gilotiny, skončila za Velké francouzské revoluce hlava krále Ludvíka XVI. i jeho ženy Marie Antoinetty. Vašemu zraku neujde ani kostel Maří Magdalény, postavený v antickém stylu, a budova jedné z nejkrásnějších oper na světě, Opery Garnier. Za vidění stojí i slavný obchodní dům Galerie Lafayette a náměstí Vendome se sochou Napoleona I., coby římského imperátora.

Odpoledne se projdeme v nádherných Tuilerijských zahradách, v nichž se nalézá slavná Orangerie s neméně slavným cyklem pláten od Moneta a další impresionistické skvosty. Ty jsou uloženy i v Musée d´Orsay na protilehlém břehu řeky Seiny. Posledním a nejkrásnějším místem, na které ten den zavítáme, bude světoznámé muzeum Louvre s podmanivými a nekonečnými sbírkami (včetně obrazu Mony Lisy).

V podvečer možnost romantické plavby po Seině. Z paluby lodě se nabízí nevšední pohled na většinu pařížských památek včetně Eiffelovy věže. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

4.DEN

Po snídani v hotelu přejezd do centra na nádraží Gare du Nord, kde si příp. uschováme zavazadla, a budeme pokračovat dopolední prohlídkou "pupku Paříže" - části Montmartre.

Odpoledne vlakem Eurostar přejezd z Paříže do Londýna. Vlak Eurostar je nejpohodlnější dopravní prostředek mezi těmito městy. Ve vlaku se nalézá restaurační vůz a samotná cesta trvá pouze cca 2 hodiny a 15 minut. Vlak vyjíždí z vlakového nádraží Gare du Nord, které je se 190 milióny cestujících ročně největším nádražím v Evropě a třetím na světě. Nejprve vlak jede pomalu přes pařížská předměstí a poté nabírá 300 kilometrovou rychlost až k Eurotunelu. Cesta tunelem trvá 20 minut a poté přijedeme do centra Londýna do stanice St. Pancras, která se zase pyšní nejdelším barem v Evropě. Přejezd na hotel a ubytování.

5.DEN

Ráno metrem nebo městským vlakem přesun do centra města, prohlídka části Westminster: projdeme se kolem hlavních atraktivit -  Westminster AbbeyHouses of ParliamentBig BenWhitehallDowning StreetHorse Guards, nábřeží Temže, Buckingham Palace (slavnostní výměna stráží - v případě konání), Royal Mews, Trafalgar SquarePicadilly CircusSOHOČínská čtvrť a dalších.

Pro zájemce možnost návštěvy Muzea Madame Tussaud's - zajištění vstupenek předem pro přímý vstup do muzea bez čekání. Možnost zajištění vstupenek na muzikál Mamma Mia! - informace v naší CK.

Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

6.DEN

Ráno příměstským vlakem přejezd do Londýna. Prohlídka části City a Southwark: uvidíme St Paul's Cathedral (vstup dovnitř zdarma), Shakespearovo divadlo Globebankovní část CityMillenium BridgeTower of London (vstup dovnitř pro zájemce), Tower Bridge. Poté nás čeká projížďka lodí k vyhlídkovému kolu London Eye - možnost návštěvy.

Během programu si užijeme posezení v londýnském pubu (hospůdce) u místního piva nebo jablečného cideru a také se projedeme dvoupatrovým londýnským autobusem! Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

7.DEN

V dopoledních hodinách transfer na letiště, odlet z Londýna do Bratislavy, přílet v odpoledních hodinách.

Co už máte v ceně?

 • letenka Bratislava - Paříž se všemi poplatky
 • letenka Londýn - Bratislava se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • vlaková jízdenka mezi Paříží a Londýnem
 • 3x ubytování v Paříži v hotelu 2*
 • 3x ubytování v Londýně v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích
 • 6x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • 1lůžkový pokoj - příplatek 4.300 Kč
 • cestovní pojištění
 • MHD v Paříži (15 EUR)
 • projížďka lodí po Seině (10 EUR)
 • vstupenky do muzea Louvre (11 EUR) budou k zakoupení přímo u průvodce
 • přesuny v Londýně místní dopravou - double decker, metro a projížďka lodí po Temži: 35 GBP / celý pobyt
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 300 Kč

Kde budete ubytováni?

 • hotel 2* v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
 • ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV
 • hotel 3* se snadným přístupem do centra Londýna
 • na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma
 • na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo a vysoušeč vlasů

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu v Paříži jsou podávány formou bufetu
 • snídaně v hotelu v Londýně je kontinentální (croissanty, tousty, máslo, džemy, jogurty, müsli, kompotované ovoce, corn flakes, káva, čaj, mléko, džus)
 • během dne při prohlídce Londýna bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 40 (d) x 20 (v) x 25 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)
  UPOZORNĚNÍ! Na kabinové zavazadlo se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg
 • Zavazadlo za příplatek 2 500 Kč / 95 € – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30 dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK).


Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

245 Kč

UNIVERSAL + STORNO

570 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • London Eye: dospělý 1 090 Kč, dítě 870 Kč
 • Moulin Rouge: dospělý 3 690 Kč
 • Museum Madame Tussaud's: dospělý 1 090 Kč, dítě 910 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.