Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Ostravy

To nejlepší z Londýna + PAŘÍŽ

Program 1Program 2Knižní průvodce zdarma
7 dní29. 9. – 5. 10. 2013

Jediný termín v tomto roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Ostravy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Novinka: cena se slevou 1 000 Kč

To nejlepší z Londýna + PAŘÍŽ

Výjimečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejazjímavější ze dvou velkoměst - Paříže a Londýna. Přepravíte se mezi nimi za 2 hodiny 15 minut rychlovlakem Eurostar, který projíždí průlivem La Manche. V průběhu jednoho zájezdu můžete porovnat dvě jedinečné metropole, které jsou současně tak odlišné. Vydejte se s námi za francouzským šarmem Paříže a anglickým stylem Londýna!

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

V pozdních odpoledních hodinách odlet z Ostravy do Paříže. Příjezd na hotel ve večerních hodinách. Ubytování.

2.DEN

Po snídani v hotelu přejezd metrem do centra Paříže ke kostelu Saint-Sulpice, známému především tzv. Pásem růže z knihy Šifra mistra Leonarda, a k Lucemburským zahradám, sídlu dnešního senátu. Počínaje Pantheonem, tedy národním památníkem Francie s hroby slavných francouzských osobností (je zde např. hrob Voltaira, Alexandra Dumase nebo Viktora Huga), vás Latinská čtvrť okouzlí i dalšími historickými budovami. Společně uvidíme kostel St. Etienne, slavnou univerzitu SorbonnuClunyjský palác či pozůstatky antických lázní. Polední pauza v jedné z malebných francouzských restaurací na bulváru Saint-Michel nám dodá energii na další část dne.

V samém historickém jádru Paříže navštívíme chrám Notre-Dame, proslavený románem Viktora Huga "Zvoník u Matky Boží v Paříži", středověký palác a vězení La Conciergerie a klenot gotické architektury, kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce. Kolem unikátní stavby pařížské Radnice dojdeme k Centru G. Pompidou, jehož architektura vyvolává značné rozpaky a následně ke kostelu St. Eustacha a historické budově Komerční burzy.

K večeru je možnost návštěvy interiérů jednoho z největších muzeí na světě, Louvru. Večer návrat na hotel s průvodcem nebo individuální večerní program ve městě.

3.DEN

Po snídani opět přejezd metrem do centra a pokračování v prohlídce. Den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže. Z jejího vrcholu vás bude čekat nádherný výhled na město. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny, tedy místům spojeným s osobností císaře Napoleona I. Po nejkrásnějším pařížském mostu Alexandra III. a nejznámějším pařížském bulváru Champs-Élysées se dostaneme až na náměstí Svornosti (Place de la Concorde). Právě zde, pod ostřím gilotiny, skončila za Velké francouzské revoluce hlava krále Ludvíka XVI. i jeho ženy Marie Antoinetty. Vašemu zraku neujde ani kostel Maří Magdalény, postavený v antickém stylu, a budova jedné z nejkrásnějších oper na světě, Opery Garnier. Za vidění stojí i slavný obchodní dům Galerie Lafayette a náměstí Vendome se sochou Napoleona I., coby římského imperátora.

Odpoledne se projdeme v nádherných Tuilerijských zahradách, v nichž se nalézá slavná Orangerie s neméně slavným cyklem pláten od Moneta a další impresionistické skvosty. Ty jsou uloženy i v Musée d´Orsay na protilehlém břehu řeky Seiny. Posledním a nejkrásnějším místem, na které ten den zavítáme, bude světoznámé muzeum Louvre s podmanivými a nekonečnými sbírkami (včetně obrazu Mony Lisy).

V podvečer možnost romantické plavby po Seině. Z paluby lodě se nabízí nevšední pohled na většinu pařížských památek včetně Eiffelovy věže. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

4.DEN

Po snídani v hotelu přejezd do centra na nádraží Gare du Nord, kde si příp. uschováme zavazadla, a budeme pokračovat dopolední prohlídkou "pupku Paříže" - části Montmartre. Odpoledne vlakem Eurostar přejezd z Paříže do Londýna. Vlak Eurostar je nejpohodlnější dopravní prostředek mezi těmito městy. Ve vlaku se nalézá restaurační vůz a samotná cesta trvá pouze cca 2 hodiny a 15 minut. Vlak vyjíždí z vlakového nádraží Gare du Nord, které je se 190 milióny cestujících ročně největším nádražím v Evropě a třetím na světě. Nejprve vlak jede pomalu přes pařížská předměstí a poté nabírá 300 kilometrovou rychlost až k Eurotunelu. Cesta tunelem trvá 20 minut a poté přijedeme do centra Londýna do stanice St. Pancras, která se zase pyšní nejdelším barem v Evropě. Přejezd na hotel a ubytování.

5.DEN

Ráno metrem nebo městským vlakem přesun do centra města, prohlídka části Westminster: projdeme se kolem hlavních atraktivit -  Westminster AbbeyHouses of ParliamentBig BenWhitehallDowning StreetHorse Guards, nábřeží Temže, Buckingham Palace (slavnostní výměna stráží - v případě konání), Royal Mews, Trafalgar SquarePicadilly CircusSOHOČínská čtvrť a dalších.

Pro zájemce možnost návštěvy Muzea Madame Tussaud's - zajištění vstupenek předem pro přímý vstup do muzea bez čekání. Možnost zajištění vstupenek na muzikál Mamma Mia! - informace v naší CK.

Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

6.DEN

Ráno příměstským vlakem přejezd do Londýna. Prohlídka části City a Southwark: uvidíme St Paul's Cathedral (vstup dovnitř zdarma), Shakespearovo divadlo Globebankovní část CityMillenium BridgeTower of London (vstup dovnitř pro zájemce), Tower Bridge. Poté nás čeká projížďka lodí k vyhlídkovému kolu London Eye - možnost návštěvy.

Během programu si užijeme posezení v londýnském pubu (hospůdce) u místního piva nebo jablečného cideru a také se projedeme dvoupatrovým londýnským autobusem! Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

7.DEN

Možnost nákupů poblíž hotelu, volno. V poledních hodinách transfer na letiště, odlet z Londýna do Ostravy, přílet ve večerních hodinách.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Renata Němcová – e-mail: nemcova@radynacestu.czpřímá linka: +420 775 750 463

Co už máte v ceně?

 • letenka Ostrava - Paříž se všemi poplatky
 • letenka Londýn - Ostrava se všemi poplatky
 • přepravované zavazadlo 15 kg + kabinové zavazadlo 5 kg
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • přejezd rychlovlakem Eurostar z Paříže do Londýna
 • 3x ubytování v Paříži v hotelu 2*
 • 3x ubytování v Londýně v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích
 • 6x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • MHD v Paříži (15 EUR)
 • projížďka lodí po Seině (10 EUR)
 • vstupenky do muzea Louvre (11 EUR) budou k zakoupení přímo u průvodce
 • přesuny v Londýně místní dopravou - double decker, metro a projížďka lodí po Temži: 35 GBP / celý pobyt
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 300 Kč

Kde budete ubytováni?

 • hotel 2* v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
 • ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV
 • hotel 3* se snadným přístupem do centra Londýna
 • na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma
 • na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo a vysoušeč vlasů

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu v Paříži jsou podávány formou bufetu
 • snídaně v hotelu v Londýně je kontinentální (croissanty, tousty, máslo, džemy, jogurty, müsli, kompotované ovoce, corn flakes, káva, čaj, mléko, džus)
 • během dne při prohlídce Londýna bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 5 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 15 kg (toto bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

245 Kč

UNIVERSAL + STORNO

570 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • London Eye: dospělý 1 090 Kč, dítě 870 Kč
 • Moulin Rouge: dospělý 3 690 Kč
 • Museum Madame Tussaud's: dospělý 1 090 Kč, dítě 910 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.