Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

To nejlepší z Londýna + TUDOROVSKÝ ST. ALBANS

letecky z Prahy

5 dní19. 10. – 23. 10. 2021

Jediný termín v tomto roce

17 690/os.

Teď zaplatíte jen 1 500 Kč/os. a zbytek později.

Co máte v ceně?


Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel v Londýně

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 20 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Celodenní výlet do St. Albans v ceně zájezdu

To nejlepší z Londýna + TUDOROVSKÝ ST. ALBANS

Britské tradice, moderní metropole či dobrodružství jako z Bondovek – s nadšeným průvodcem. Uvidíte londýnská lákadla od Big Benu až po Tower. Objevíte i skrytá zákoutí, která znají jen místní. Užijete si jízdu doubledeckerem, dáte si pintu piva v nejstarším anglickém pubu… A v St. Albans se projdete uličkami s tudorovskými domy. Dopřejte si nevšední zážitky a poznávejte Anglii jako cestovatel! 

Na co se můžete těšit

 • Nejznámější ruské kolo London Eye
 • Atmosféra nejstarší anglické hospody
 • Jedinečný vodní mlýn na výrobu mouky
 • Výměna královské stráže u Buckinghamu

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Trafalgar Square s fontánou

Úterý 19. října: Brzký odlet z Prahy do Londýna. Po příletu se přesuneme na hotel a ubytujeme se. Po krátkém odpočinku vyrazíme prozkoumat Trafalgarské náměstí, Čínskou čtvrť a Picadilly Circus. Večer zakončíme proslulé městské části Soho.

Potkáme se na letišti v Praze, odkud společně odletíme do Londýna. Z letiště se přesuneme objednaným transferem na ubytování do hotelu. Zde si na chvíli odpočineme a posilníme se na cestu do velkoměsta.

Naší první zastávkou bude Trafalgarské náměstí. Na náměstí stojí Nelsonův sloup se sochami lvů, na památku admirála Nelsona, který padl v bitvě u Trafalgaru. Součástí náměstí je také krásná budova Národní galerie a obrovská fontána.

Příjemnou procházkou dojdeme k Piccadilly Circus, které je známé zejména díky reklamám promítaných na obrovských obrazovkách.

Odtud se pěšky vydáme na náměstí Leicester s kinem Odeon, které pořádá filmové premiéry s červeným kobercem. Součástí náměstí je M&M's World, kde se prodávají sladkosti této společnosti. V obchodě jsou také postavičky, které známe z reklam.

Poté budeme pokračovat do Čínské čtvrti, kde projdeme hlavní bránou a všude okolo budou malé obchůdky s čínskou tématikou a jídlem.

K večeru vyrazíme do části Soho, která je populární zejména kvůli své živé atmosféře.

2.DEN
Slavný Millenium Bridge a barokní katedrála sv. Pavla

Středa 20. října: Čekají nás nejznámější památky a lákadla v centru Londýna. Užijeme si výměnu stráží u Buckinghamského paláce. Uvidíme Clock Tower se zvonem Big Ben, projdeme se po Westminsterském mostě a zájemci si vychutnají jízdu na London Eye.

Naše první dnešní kroky nás povedou k oficiálnímu sídlu anglické královny, Buckinghamskému paláci. Tento palác je jedním z míst, kde královna tráví svůj čas. Její přítomnost vždy oznamuje vztyčená standarta nad palácem. Užijeme si pohled na výměnu stráží a vydáme se do centra města parkem St. James's.

Po krátké procházce vyjdeme u Westminsterského opatství. Opatství je tradičním místem korunovací, svateb a místem posledního odpočinku anglických panovníků. Budeme pokračovat dále do centra a objevíme krásy budovy parlamentu a také Clock Tower, která ukrývá známý zvon Big Ben.

Přejdeme po Westminsterském mostě a na druhé straně Temže již bude budova ukrývající akvárium, London Dungeon, ale také se nám v celé své kráse ukáže ruské kolo London Eye. Předem objednaní zájemci si užijí tento nevšední zážitek s výhledem na široké okolí Londýna.

Následně se projdeme po nábřeží řeky Temže, kde cestou narazíme na různá tržiště a také most Millenium, který dostal přezdívku Klátivý most, kvůli otřesům, který je způsoben množstvím osob přecházející most.

Na jednom konci mostu se nachází Shakespearovo divadlo Globe Theatre či Tate Modern, muzeum moderního umění, a na druhém konci je krásný výhled na katedrálu Sv. Pavla.

V podvečerních hodinách se vydáme zpátky na hotel.

3.DEN
Ye Olde Fighting Cocks – nejstarší hospoda v Anglii

Čtvrtek 21. října: Vyrazíme na výlet překrásného města St. Albans plného tudorovských domů. Zhlédneme vodní mlýn na zpracování mouky, projdeme se kolem starých římských ruin a prozkoumáme tradiční anglické město s dochovanými původními budovami.

Po snídani se vydáme do hrabství Hertfordshire, do města St. Albans. Půjdeme se podívat na vodní mlýn Redbournbury Watermill (bohužel nejde zaručit, že mlýn bude v provozu v době návštěvy), který se stále ještě používá pro mletí mouky. Mouka se využívá v místní pekárně, kde lze koupit zdejší speciality.

Odtud vyrazíme prozkoumat staré římské hradby Verulamia. Muzeum skrývá úžasnou sbírku zachovalých římských artefaktů, zejména podlahových mozaik. Poblíž muzea je možné si prohlédnout základy přírodního římského divadla, které bylo postaveno v roce 160. Projdeme se kolem parku s jezerem a labutěmi.

Navštívíme nejstarší anglickou hospodu Ye Olde Fighting Cocks. Budova hospody má unikátní osmiboký půdorys. V jejím interiéru si pak užijeme příjemnou atmosféru a vybereme si oběd z typické anglické hospodské nabídky tzv. pub food.

Po občerstvení vyrazíme ke katedrále a opatství sv. Albana s impozantním vstupem k opatství. Místo nejvíce proslavilo podepsání známé Magna charta libertatum, která omezovala panovníkovu moc a je považována za první krok ve vývoji moderní demokracie.

Do centra města půjdeme po dlážděných cestičkách, které jsou lemovány tudorovskými domy. Na hlavním náměstí se nachází hodinová věž Clock Tower se zvonem, muzeum a galerie. Projdeme se po okolí a užijeme si chvíli volného rozchodu pro případné menší nákupy.

V pozdních odpoledních hodinách se přesuneme zpátky na hotel.

4.DEN
Královská pevnost Tower of London střežící korunovační klenoty

Pátek 22. října: Dnešek strávíme na druhém nábřeží řeky Temže. Projdeme se kolem katedrály sv. Pavla a dozvíme se její nevšední příběhy. Odhalíme zajímavosti o slavné pevnosti Tower of London a nevynecháme ani zvedací most Tower Bridge.

Po vydatné snídani se vydáme městskou hromadnou dopravou do srdce Londýna. Naše první zastávka bude u Tower of London, pevnosti, která kdysi sloužila jako zbrojnice, pokladnice, mincovna, palác, místo poprav, observatoř, útočiště a vězení.

Nyní je především místem skrývajícím korunovační klenoty a ukázkou hradeb z doby římské správy. U Tower of London se nachází nejslavnější zvedací most Tower Bridge. Součástí mostu je skleněná lávka pro odvážné ve výšce 42 metrů. 

Odtud se vydáme ke katedrále sv. Pavla, která je známá hlavně díky své architektuře, ale také v mnoha pamětech utkvěla jako místo královských svateb. Na vrchol této katedrály vede 530 schodů, které poté nabídnou neuvěřitelný pohled na široké okolí.

Po prohlídce nasedneme na doubledecker a užijeme si nevšední pohled na Londýn z vrchního patra autobusu. Pojedeme k Muzeu Madame Tussauds, kde se předem objednaní zájemci mohou potkat tváří v tvář s osobnostmi současné i minulé doby.

Ve volném čase si projdeme okolí, kde je nespočet možností, kam se vydat. Poblíž je Regent's Park s překrásnou zahradou a ZOO, Muzeum Sherlocka Holmese a pro milovníky nakupování je nedaleko Oxford Street.

5.DEN

Sobota 23. října: V případě příznivýh časů letů budeme mít možnost strávit dopoledne individuálně a poté nás bude čekat odlet zpět do ČR. 

Po snídani dle letového řádu možný program v Londýně nebo odjezd přímo na letiště a odlet do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 110 605

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Londýn – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • doprava letiště – Londýn (hotel) – letiště
 • 4x ubytování v Londýně ve 3* hotelu ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích
 • 4x snídaně formou bufetu
 • celodenní výlet do St. Albans
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce Londýn od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • cestovní pojištění
 • přesuny v Londýně místní dopravou – doubledecker, metro, vlak, projížďka lodí po Temži: cca 70 GBP / celý pobyt
 • doporučené kapesné: 170 GBP (včetně dopravného)
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 500 Kč

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • London Eye: dospělý 1 090 Kč, dítě 870 Kč
 • Museum Madame Tussaud's: dospělý 1 090 Kč, dítě 910 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel se snadným přístupem do centra Londýna
 • na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma (dle typu hotelu)
 • na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo a vysoušeč vlasů (dle typu hotelu)

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne při prohlídce Londýna bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 40 (d) x 20 (v) x 25 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)
  UPOZORNĚNÍ! Na kabinové zavazadlo se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg
 • Zavazadlo za příplatek 2 500 Kč / 95 € – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30 dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK).

Pojištění na cestu zařídíme

1. EASY

175 Kčcelý zájezd
35 Kčden/osoba

Srovnání a podmínky pojištění

2. UNIVERSAL + STORNO

450 Kčcelý zájezd
60 Kčden/osoba
150 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Časté dotazy

Jak dlouho budou moci občané ČR cestovat do UK s občanským průkazem?

Budou občané ČR/EU potřebovat na krátkodobou cestu do UK víza (turistika, návštěva rodiny a přátel, obchodní jednání apod.)?

Jsou vstupenky zahrnuty v ceně zájezdu?

Která letecká společnost bude využita a jak dlouho let trvá?

Jak je zájezd náročný?

Kolik peněz doporučujete jako kapesné?

Nechci si s sebou brát tolik hotovosti, lze běžně platit kartou?

Je potřeba vzít si adaptér?


Články


Videa


Trasa zájezduNezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

To nejlepší z Londýna + TUDOROVSKÝ ST. ALBANS, 19. 10. – 23. 10. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ZÁLOHA 1 500 KČ

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 1 500 Kč/os.

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.