Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Tisknout zájezd  

autobusem

To nejlepší z Maďarska

5 dní28. 10. – 1. 11. 2015

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 42 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z Maďarska

Mimořádný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Maďarska a zrelaxujete v lázních. Zhlédnete Rybářskou baštu, Parlament a užijete si plavbu po Dunaji. Budete obdivovat skanzen Szentendre, barokní perlu Eger, středověký Šoproň či zámek Széchenyi. Odpočiňte si v termálních lázních a poznejte s námi Maďarsko!

Na co se můžete těšit

  • Jedinečnou vyhlídku z Rybářské bašty
  • Nákupy typických produktů ve Velké tržnici
  • Lidovou architekturu ve skanzenu Szentendre
  • Relaxaci v termálních lázních Eger

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce nebo Brna.


1.DEN

Odjezd autobusem Radynacestu v brzkých ranních hodinách. V dopoledních hodinách příjezd do Budapešti.

Prohlídku města začneme v části Buda, na tzv. Hradním vršku se známými baštami, včetně Rybářské bašty, z níž se nám otevře působivý výhled na Dunaj, Budínský hrad, Matyášův kostel, hradní labyrint a četnou řadu muzeí v čele s Maďarskou národní galerií. Po prohlídce bude následovat volno k procházkám, posezení v některé z místních restaurací či cukráren nebo návštěvě některého z muzeí.

V odpoledních hodinách se přesuneme do oblíbeného městského parku Városliget s několika zajímavými muzei, ale především možnostmi zábavy a odpočinku. Budete si moci vybrat, jak odpoledne strávíte: velkolepé Széchenyiho lázně vás ohromí svou monumentalitou a v jejich horkých vodách se příjemně unavíte, ve Vidám Parku budete moci vyzkoušet jízdu na prastarých kolotočích anebo můžete navštívit Městskou ZOO z roku 1866 se secesními pavilony.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

2.DEN

V ranních hodinách navštívíme budapešťský Gellértův vrch s citadelou a Památníkem osvobození – ocitneme se na skále, odkud se nám otevře působivý pohled na celé město. Poté už si projdeme samotné centrum Budapešti – začneme na Velké tržnici, kde si budete moci zakoupit regionální produkty a suvenýry. Po hlavní tepně Budapešti, ulici Váci, dojdeme na náměstí Vörösmarty s množstvím restaurací a proslulou Gerbeaudovou cukrárnou. Zde budete mít možnost se občerstvit, případně zakoupit suvenýry.

Pokračovat budeme k Bazilice sv. Štěpána s nejsvětější maďarskou relikvií – mumifikovanou rukou svatého Štěpána a posléze přes dojímavý Památník holocaustu až k budově Parlamentu, která se řadí k jedné z největších svého druhu na světě.

V podvečerních hodinách se s Budapeští rozloučíme plavbou po Dunaji, která patří k těm největším zážitkům maďarského hlavního města. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3.DEN

Ráno se přesuneme do největšího maďarského skanzenu Szentendre, který zabírá neuvěřitelnou plochu 46 hektarů. Skanzen představuje tradiční maďarskou kulturu a architekturu z regionů celé země, včetně demonstrace tradičních řemesel.

Po prohlídce skanzenu se přesuneme do města Ostřihom, které je jedním z nejstarších maďarských měst a také více než 1 000 let sídlem hlavy maďarské katolické církve, ostřihomského biskupa. Při procházce městem uvidíme hlavní Széchenyiho náměstí, centrum středověkého města, a především Hradní návrší s Ostřihomskou bazilikou, která je největším kostelem v Maďarsku, viditelným ze vzdálenosti mnoha kilometrů, s kopií Tizianova Nanebevzetí Panny Marie.

Na závěr dne se ještě zastavíme ve Visegrádě, městě, které bývalo ve středověku „druhým hlavním městem Maďarska“ a také důležitým diplomatickým centrem. Naši prohlídku zahájíme u zbytků Královského paláce, ve kterém se kdysi nacházelo na 350 pokojů. Naší pozornosti neunikne ani místní Šalamounova věž nebo visegrádská citadela, ve které dříve bývaly uloženy maďarské korunovační klenoty. 

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

4.DEN

V ranních hodinách nás čeká návštěva města Eger, kterému bývá přezdíváno „barokní perla Maďarska“. Prohlédneme si centrum města s arcibiskupským palácem, mohutnou Egerskou bazilikou a také pozůstatek turecké nadvlády nad městem, minaret vysoký takřka 40 metrů, ze kterého se zájemci budou moci pokochat vyhlídkou do okolí.

Po pauze na oběd a případné návštěvě muzeí (unikátní je např. Marcipánové muzeum) se přesuneme do egerských termálních lázní s vodou s vysokým obsahem vápníku a hořčíku, která pomáhá například při potížích s pohybovým ústrojím. Po odpočinku bude následovat možnost večeře v typické maďarské csárdě s ochutnávkou místních specialit nebo egerského vína Egri Bikavér, které proslulo pod názvem Býčí krev

Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

5.DEN

V dopoledních hodinách příjezd do města Šoproň, které je právem nazýváno „nejhistoričtějším městem Maďarska“. Bude následovat prohlídka středověkého města s hlavním náměstím Fö tér a sloupem Nejsvětější trojice, kostela s bizarním názvem Kozí kostel, kde byli korunováni někteří králové Maďarska a nádherných městských paláců. Poté se projdeme k šoproňské dominantě tzv. Hasičské věži s tzv. Bránou loajality a můžeme si užít nádherný výhled z vrcholu věže.

V odpoledních hodinách přejezd do Národního parku Fertö-Hanság rozprostírajícího se kolem Neziderského jezera. Dorazíme až k velkolepému zámku rodu Széchenyiů – rodinnému sídlu hraběte Széchényiho, který bývá často označován za „největšího z Maďarů“. Prohlídka interiérů zámku nacházejícího se ve vesnici Nagycenk.

V podvečerních hodinách návrat zpět do ČR.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – e-mail: julinkova@radynacestu.czpřímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

Co cena nezahrnuje?

  • cestovní pojištění
  • vstupné do památek

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

175 Kč

UNIVERSAL + STORNO

300 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.