Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Madeiry + LISABON

7 dní27. 10. – 2. 11. 2014

Jediný termín v letošním roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 20 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z Madeiry + LISABON

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry a Lisabonu. Projedete se historickou tramvají č. 28, můžete ochutnat slavné belémské koláčky nebo navštívit největší oceanárium v Evropě. Na Madeiře navštívíte vyhlášený květinový trh, lávové jeskyně, Údolí jeptišek a navíc slavnosti kaštanů. Nechejte se s námi unášet exotikou a objevte čarokrásnou Madeiru!

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Prahy do Lisabonu v odpoledních hodinách, přílet do Lisabonu ve večerních hodinách, transfer na ubytování do hotelu.

2.DEN

Po snídani přejedeme na náměstí Praça do Commercio, projedeme se historickou turistickou tramvají a navštívíme úzké, příkré a křivolaké uličky Alfamy s úchvatnými výhledy. Navštívíme kostel s klášterem Sv. Vincent a Largo das Portas s kavárnami a místními specialitami.

Po obědě se vydáme na hrad Castelo de S. Jorge, který sloužil jako pevnost a sídlo portugalských králů a ze kterého se nám naskytne nádherný pohled na město a řeku. Po cestě zpět do centra se zastavíme u katedrály Sé z 12. stol. a v centru města se svezeme výtahem, který obdivoval i Gustav Eiffel, výtahem St. Justa k ruinám karmelitského kostela Igreja do Carmo na Bairo Alto. 

Večer se projdeme čtvrtí Baixa, jejíž ulice jsou plné portugalských restaurací a bavičů. Možnost večeře v jedné z typických restaurací.

3.DEN

Po snídani se přesuneme do čtvrti Belém. Čtvrť Belém, která se nalézá v západní části Lisabonu a pyšní se mnoha manuelskými památkami jako je klášter řádu sv. Jeronýma, kostel Sv. Jeronýma s hrobem Vasca da Gamy, Belémskou věží a pomníkem Objevitelů - připomínající činy Jindřicha Mořeplavce. V Belému se také nalézá prezidentský palác, botanická zahrada a řada muzeí.

Odpoledne se přesuneme do Parku národů, který byl postaven pro světovou přehlídku Expo 1998. V této moderní čtvrti se můžeme svézt lanovkou, obdivovat 17 km dlouhý most přes řeku Tajo nebo navštívit největší oceanárium v Evropě s přibližně osmi tisíci živočichy a rostlinami. V obrovské centrální nádrži můžeme obdivovat žraloky, rejnoky, tuňáky, mořské vydry a řadu dalších druhů.

Večer fakultativní okružní projížďka kolem Lisabonu. 

4.DEN

Po  snídani transfer na letiště a odlet na ostrov Madeira. Přílet v poledne a odjezd na ubytování do hotelu ve Funchalu.

Prohlídku začneme v hlavním městě Madeiry ve Funchalu, kde navštívíme vyhlášený květinový trh s pestrou nabídkou exotických rostlin a ryb.

Odpoledne vyjedeme lanovkou na horu Monte s krásným výhledem a poutním kostelem Panny Marie, kde je pohřben císař Karel I. Rakouský (jenž zemřel během vyhnanství na ostrově Madeira). Dolů z vesničky Monte sjedeme zábavnou projížďkou na proutěných saních – jedná se o největší atrakci ostrova, kdy v tradičním saních za asistence bíle oblečených mužů v kloboucích sjíždíte zpět do Funchalu (cca 10 €).

Večer návštěva jedné z typických madeirských restaurací s ochutnávkou místních specialit.

5.DEN

Po snídani pojedeme do severozápadní části ostrova. Přejezd do města Porta Moniz po staré silnici, která kopíruje pobřeží s překrásnými výhledy na úchvatné přírodní scenérie. U pobřeží Porta Moniz se nalézají vulkanická jezírka.

Cestou zpět navštívíme lávové jeskyně v Sao Vicente a projdeme se kolem levád, což je systém zavlažovacích kanálů. Levády se táhnou po celém ostrově v délce přes 2 150 km a jsou vytesány do skal. Mají  šířku několik desítek centimetrů a hloubku asi půl metru. Aby obyvatelé mohli kanály udržovat, vytvořili kolem nich cestičky, které se dnes používají jako skvělé turistické trasy různé obtížnosti. Fakultativně večeře v restauraci s typickými pochoutkami z Madeiry.

6.DEN

Po snídani pojedeme do Údolí jeptišek. Toto místo v horách původně sloužilo pro dobytek a zde se jeptišky ukryly před francouzskými piráty při jejich nájezdu na Funchal roku 1566. Uvidíte zde překrásné přírodní scenérie, pláně plné stromů plodící třešně, ořechy a kaštany

Díky kaštanům se zde konají slavnosti kaštanů. Jedná se o velmi populární akci se spoustou zábavy, tradičního jídla a pití. Návštěvníci mohou ochutnat různé speciality vyrobené z kaštanů, pečené kaštany, likéry a lahodné koláče.

7.DEN

Ráno transfer na letiště a odlet zpět do Prahy s přestupem v Lisabonu. Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – přímá linka: 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha - Lisabon, Lisabon - Funchal, Funchal - Lisabon, Lisabon - Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo
 • 3 x ubytování v Lisabonu v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 3 x ubytování ve Funchalu v hotelu 3* ve 2lůžkový pokojích, popř. 3lůžkových
 • 6 x kontinentální snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • přesuny v Lisabonu a na Madeiře (místní doprava)
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg o maximálních rozměrech 115 cm- 55 x 40 x 20 cm (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

245 Kč

UNIVERSAL + STORNO

721 Kč


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Chcete zažít autentická místa, kam se jiní turisté nedostanou?

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů
na jeden zájezd. Komorní atmosféra je ta nejlepší.

VLASTNÍ KONCEPT

Vše si sami připravujeme od A do Z. Průvodce je s vámi již od odletu.

SKVĚLÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to experti, kteří v cizině žili a znají ji nejlépe.

ZÁŽITKY BEZ STAROSTÍ

Zajistíme pro vás vše od letenky přes hotel, transfery až po program.


Cestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK