Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Tisknout zájezd  

To nejlepší z Málagy + RONDA

letecky z Prahy

Markéta Petrlíková

Markéta Petrlíková průvodkyně

Cestování v malé skupině je radost. Sdílená radost je totiž radost dvojnásobná.

5 dní8. 9. – 12. 9. 2021

Jediný termín v tomto roce


Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 20 osob

Průvodkyně

Po celý zájezd

To nejlepší z Málagy + RONDA

Španělsko s nádechem maurské historie? Proč ne! Míříme do Andalusie, kde na nudu nebudete mít čas. Málagu jako na dlani si vychutnáte z pevnosti Gibralfáro. Objevíte maurský hrad a římský amfiteátr. Neminete ani proslulou tržnici s místními chuťovkami. Projdete se sněhobílou vesničkou Mijas i malebnou Rondou. Nechte se vtáhnout andaluskou atmosférou a prožijte ji naplno!

Na co se můžete těšit

 • Maurská pevnost Gibralfáro v Málaze
 • Romantické bílé uličky vesničky Mijas
 • Přímořské letovisko Benalmádena
 • Královský palác v historické Rondě

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Vychutnejte si kouzelnou Málagu…

Středa 8. září: V závislosti na čase příletu bude následovat program s průvodcem. Po příletu do Málagy se dopravíme na hotel, kde se ubytujeme. 

Po ubytování se vydáme na procházku městem. Užijeme si výhled z pevnost Gibralfáro, prohlédneme si římský amfiteátr i Picassovo muzeum.

Vyjedeme si na kopec nad městem, kde se nám naskytne krásná vyhlídka z hradeb maurské pevnosti Gibralfáro. Hned pod kopcem se nachází další maurský hrad, Alcazaba, kde dnes sídlí archeologické muzeum.

Pod pevnostmi se nachází zrekonstruovaný římský amfiteátr. Středověkými uličkami města dojdeme až na katedrální náměstí s biskupským palácem, kde navštívíme místní katedrálu, které se přezdívá La manquita – jednoruká. 

Na jednom z hlavních náměstí Plaza de la Merced budeme moci navštívit rodný dům a muzeum malíře Pabla Picassa nebo třeba vyzkoušet turecké lázně.

Večer můžeme společně zakončit v jedné z místních hospůdek u skleničky vína a tapas.

Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

2.DEN
Katedrální náměstí v Málaze s biskupským palácem

Čtvrtek 9. září: Dnes budeme pokračovat v poznávání krás Málagy. Vyrazíme na jednu z nejkrásnějších tržnic Španělska a ochutnáme místní pochoutky. Odpoledne navštívíme muzeum vína, botanickou zahradu a projdeme se po promenádě na pobřeží.

Po snídani vyrazíme do centra města, kde naší první zastávkou bude hlavní městská tržnice Mercado Central de Atarazanas, která je považována za jednu z nejkrásnějších tržnic v celém Španělsku. Zde budeme moci ochutnat a nakoupit typické místní pochoutky, uzeniny, sýry, víno nebo čerstvé ovoce.

Poté navštívíme nedaleký kostel svatého Jakuba, kde je vystavený křestní list místního rodáka, Pabla Picassa. Po jedné z hlavních tříd města, Larios, kde se nachází množství kavárniček a obchodů, dojdeme ke kostelu svatých mučedníků Ciriaca a Pavla.

V odpoledních hodinách bude možnost návštěvy muzea vína Málaga, kde se dozvíme vše o výrobě tohoto místního sladkého dezertního vína a nebude chybět ani ochutnávka.

Poté se přesuneme na severní okraj města, kde navštívíme krásnou historickou botanickou zahradu Jardin de la Concepción, která byla založena už roku 1850. Najdete zde více než 2 000 druhů rostlin z celého světa a díky pavilonkům, altánkům, sochám a jezírkům je jednou z nejkrásnějších zahrad Španělska.

Večer můžeme zakončit procházkou po místní přímořské promenádě a drinkem na pláži.

Návrat na hotel ve večerních hodinách.

3.DEN
Romantické bílé uličky v Mijas

Pátek 10. září: Čeká nás krásný výlet na andaluský venkov. Navštívíme romantickou bílou vesničku Mijas a užijeme si místní atmosféru. Nahlédneme i do výrobny zdejší keramiky. Odpoledne si prohlédneme největší budhistický chrám Evropy.

Objednaným autobusem se po snídani vydáme do překrásné vesničky Mijas na úbočí stejnojmenné hory. Vesnice je známá úzkými klikatými uličkami, shěhobílými domky s modrými květináči a různobarevnými muškáty v nich.

Projdeme se vesnicí, budeme nasávat místní atmosféru, budeme moci ochutnat třeba místní sangrii a tapas nebo třeba pražené mandle v jedné z příjemných restaurací a kavárniček. Navštívíme hlavní náměstí Plaza de la Constutución nebo maurský hrad nad vesnicí, odkud se nám naskytne krásný výhled. Budeme také moci nahlédnout do výrobny místní pestrobarevné keramiky.

V odpoledních hodinách se přesuneme do přímořského letoviska Benalmádena, kde se nachází například mořské akvárium nebo také centrum motýlů. Uvidíme zde také vůbec největší budhistický chrám v Evropě

Objednaným autobusem se vrátíme zpět do Málagy, kde můžeme zbytek dne strávit třeba na pláži.

4.DEN
Katedrála v Rondě

Sobota 11. září: Vlakem se vydáme na výlet do historické Rondy, která je považována za jedno z nejhezčích andaluských měst. Těšit se můžeme na most přes řeku Tajo, nejstarší býčí arénu ve Španělsku nebo na Palác maurského krále.

Po snídani se vydáme do města Ronda. Ronda je andaluské město s velmi dávnou historií. Díky své strategické poloze sloužilo v minulosti především jako obranné město. Dochovaly se zde hradby a mnoho bran. Symbolem města je 98 metrů vysoký Nový Most (Puente Nuevo) přes řeku Tajo, který spojuje moderní část města se starobylým centrem. Most svého času sloužil i jako vězení.

Město si zamilovali mnozí literáti, například básník Rainer Marie Rilke nebo Ernest Hemingway.

V Rondě se také nachází jedna z nejstarších býčích arén ve Španělsku, jejíž součástí je muzeum, ve kterém se můžete podrobněji seznámit s historií býčích zápasů. V centru města lze zhlédnout kostel svaté Marie nebo navštívit Palacio de Mondragón, arabské lázně nebo Palác maurského krále.

5.DEN

Neděle 12. září: V závislosti na letovém řádu přesun na letiště. Odlet zpět do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Eliška Friedlová
e-mail: friedlova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 608 859 987

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Málaga – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • doprava autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 4x ubytování v 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • průvodcovské služby
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • doporučené kapesné cca 150 EUR/osoba/pobyt
 • jízdné MHD
 • vstup do památek
 • odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel se snadným přístupem do centra Málagy
 • na pokojích jsou k dispozici ručníky a mýdlo (dle typu hotelu)

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne při prohlídce Málagy a při výletech bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - cestující má v ceně letenky 2 zavazadla, ta podléhají podmínkám letecké společnosti: 

  a) Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)

  UPOZORNĚNÍ! Na kabinové zavazadlo se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)

  b) Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg
 • Zavazadlo za příplatek 1 700 CZK / 65 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 Kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat „nalehko“.

Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30ti dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK).

Pojištění na cestu zařídíme

1. Koop 60 Covid + STORNO

750 Kčcelý zájezd
150 Kčden/osoba

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Časté dotazy

Nechci si s sebou brát tolik hotovosti, lze běžně platit kartou?


Články


Trasa zájezduNezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

To nejlepší z Málagy + RONDA, 8. 9. – 12. 9. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Konečná cena bude snížena o 10 % ceny zájezdu (akce do 15. 4.).

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %.

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.


Katalog 2021