Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Tisknout zájezd  

letecky z Bratislavy

To nejlepší z Mallorky + MOŘE

8 dní17. 9. – 24. 9. 2016

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Bratislavy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 20 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Neobyčejný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Mallorky a zrelaxujete na plážích s křišťálovým mořem. Navštívíte nejposvátnější místo, malebné horské vesničky a projedete se po nejklikatější silnici ostrova. Nevynecháte ani tlukoucí srdce ostrova – metropoli Palma de Mallorca. Odhalte s námi perly nejkrásnějšího z Baleárských ostrovů!

Na co se můžete těšit

 • Divoké přírodní scenérie na Formentoru
 • Cestu po ďábelské silnici do Sa Calobry
 • Majestátně se tyčící katedrálu Sa Seu
 • Okouzlující horské vesničky

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Bratislavy do Palma de Mallorca. Transfer na ubytování. Volné odpoledne ke koupání, odpočinku či procházce po letovisku.

2.DEN

Celodenní výlet, během kterého navštívíme nejposvátnější místo na ostrově a zhlédneme divoké přírodní scenérie.

Dnešní den bude zasvěcen poznávání západního pobřeží kouzelného ostrova Mallorca. Naší první zastávkou bude klášter Monestir de Nostra Senyora de Lluc, který je považován za duchovní centrum ostrova a po více než 800 let je poutním cílem. Nejcennějším prvkem kláštera je nevelká socha černé Panny Marie (La Moreneta), která je opředena legendou o svém zázračném přemísťování.

Po návštěvě kláštera bude následovat cesta po té nejklikatější silnici ostrova přezdívané „had“, která nabízí úchvatné výhledy do okolí. Na 12 kilometrech překonává silnice výškový rozdíl 800 metrů a můžete se těšit i na proslulou zatáčku s úhlem 270°, která má příznačný název „kravatový uzel“. Po této silnici sjedeme do malinkého letoviska Sa Calobra, které leží v nádherné zátoce. Zde budeme mít možnost občerstvení v jedné z několika místních restaurací. Společně projdeme několika tunely vyhloubanými ve skále a ocitneme se na krásné pláži u ústí hlubokého kaňonu Torrent de Pareis. Zájemci se mohou vypravit vyschlým řečištěm na krátkou procházku mezi vysokými útesy či se svlažit na místní pláži.

Dalším bodem programu bude plavba lodí podél dramatického západního pobřeží, během které se budeme kochat výhledy na osamělé skryté zátoky, do mnohých z nich je možné se dostat pouze po moři. Cílem plavby bude přístavní městečko Port de Sóller, ze kterého se vypravíme historickou pobřežní tramvají do nedalekého Sólleru. Zavítáme na hlavní náměstí, uvidíme neogotický kostel Sant Bartomeu, který projektoval jeden ze žáků Antonia Gaudího a budeme mít prostor na to, dát si kávu, zmrzlinu či ochutnat místní čerstvou pomerančovou šťávu.

Posledním bodem dnešního programu bude zastávka v okouzlující horské vesnici Fornalutx, jež je pokládána za nejkrásnější osadu na ostrově.

Návrat na ubytování v pozdních odpoledních hodinách.

3.DEN

Volný den vyhrazený ke koupání a odpočinku.

Po nabitém programu minulého dne následuje volno určené k odpočinku na místních plážích. Klientům doporučujeme návštěvu některého z okolních letovisek či přístavu Port d'Andratx.Jedná se o jeden z nejlepších rekreačních přístavů na ostrově, ze kterého vyplouvají lodě na ostrov Illa Dragonera. Ostrov je přírodní rezervací a skýtá vynikající příležitosti k procházkám či piknikům. Pyšní se 361 druhy rostlin a nejhojnějším představitelem místní fauny jsou ještěrky.

Milovníky golfu jistě potěší blízkost několika golfových hřišť. Mistrovské hřiště Santa Ponsa Golf Course patří mezi nejoblíbenější a nejkrásnější na ostrově.

4.DEN

Celodenní výlet po jihozápadním pobřeží ostrova plný nezapomenutelných výhledů.

První zastávkou našeho dnešního putování bude Mirador de ses Anímes, vyhlídka, jež nabízí jeden z nejmajestátnějších rozhledů na divokém západním pobřeží ostrova. Vévodí jí Torre Verger, kamenná strážní věž zřízená v roce 1579, do které můžeme vstoupit a vystoupat do jejího nejvyššího podlaží. Poté budeme pokračovat dále pobřežní silnicí, přičemž se budeme moci kochat výhledy na strmé útesy a tyrkysově modré moře na jedné straně a majestátními vrcholy pohoří Serra Tramuntana na straně druhé.

Po chvíli jízdy se dostaneme do blízkosti městečka Banyalbufar, jehož kopce již od maurských dob zdobí ornamentálně uspořádané terasy – jedny z nejkrásnějších na Mallorce.

Pokračovat dále budeme do malebného městečka Valldemossa, které se proslavilo zejména zimním pobytem hudebního skladatele Fryderyka Chopina a jeho milenky spisovatelky George Sandové. Dominantou města je kartuziánský klášter Sa Cartuja, ve kterém si zájemci budou moci mimo jiné prohlédnout „cely“, které si Chopin se Sandovou v zimě roku 1838 pronajali. Ve městečku bude dostatek prostoru pro nákup typických mallorských suvenýrů a volný čas na oběd.

V odpoledních hodinách se nám naskytne příležitost seznámit se s typickými venkovskými tradicemi Mallorky při návštěvě rozsáhlé venkovské usedlosti Sa Granja. Tuto osadu tvoří statek, tradiční zemědělská usedlost, zahrady a středisko řemesel s ukázkami tradičního venkovského života. Návštěvníci mají možnost pozorovat při práci hrnčíře, krajkáře, sledovat tkalce koberců nebo výrobce stužek a příjemným zpestřením je také možnost ochutnávky mallorských produktů (sýry, klobásky, víno, citrusové likéry, koláče aj.). Při prohlídce statku uvidíme také hospodářská zvířata, jako jsou oslíci, koně, králíci, slepice či porc negre (černý mallorský vepř).

Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

5.DEN

Dopoledne volno ke koupání a v odpoledních hodinách výlet do hlavního města Palma de Mallorca.

V odpoledních hodinách se vydáme místní dopravou do hlavního města Mallorky. Palma de Mallorca nás překvapí svojí bohatou kulturou. Navštívíme společně pýchu města, kterou je katedrála Sa Seu, nádherně se tyčící na nábřeží nad bývalým přístavem. Jedná se o jednu z nejúchvatnějších gotických staveb ve Španělsku, na jejímž interiéru se později podílel i slavný architekt Antonio Gaudí. Při prohlídce města spatříme bývalý královský palác – Palau de l'Almudaina, baziliku sv. Františka, navštívíme hlavní mallorské náměstí Plaça Mayor a nevynecháme ani náměstí Plaça Weyler, kde budeme obdivovat četné ukázky palmské secese.

Společný či individuální návrat na ubytování.

6.DEN

Celodenní výlet za krásami severní části ostrova.

Dnes nás čeká objevování severního pobřeží ostrova Mallorca, v rámci kterého budeme mít možnost spatřit ta nejkrásnější mallorská panoramata. Zavítáme na poloostrov Formentor, který se vyznačuje tou nejdivočejší přírodou a návštěvníky vábí četnými vyhlídkami a strmými srázy. My si nenecháme ujít zejména zastávku na slavné vyhlídce Mirador Es Colomer, odkud je nádherný výhled na moře a dramaticky rozeklané skály.

Na Formentoru se mimo jiné nachází nejluxusnější hotel na ostrově – Barceló Formentor, v němž se scházejí filmové hvězdy a bývají zde ubytováni diplomaté či hlavy států. Tento přepychový hotel leží u kouzelné pláže s jemným pískem lemované piniemi v zálivu Cala Pi de la Posada. Zde bude možnost koupání nebo fakultativní plavby do významného rekreačního střediska Port de Pollença. Toto přístavní městečko se pyšní množstvím restaurací, příjemnými obchůdky a půvabnou pěší zónou přímo na nábřeží. Volno na občerstvení.

Odpoledne se přesuneme do působivého středověkého města Alcúdia, jehož historické jádro je obehnáno mohutnými hradbami, na které je možné vystoupat. Společně si vychutnáme procházku úzkými uličkami starého města, které je plné pamětihodností. Uvidíme pěkné kostelíky, paláce či budovu radnice.

Návrat na ubytování v odpoledních hodinách.

7.DEN

Volný den ke koupání či fakultativní celodenní výlet na východní pobřeží Mallorky.

Dnešní den bude ve znamení individuálního volna, které můžete strávit na místní pláži, příznivci golfu na nedalekém golfovém hřišti a pro zájemce bude organizován celodenní fakultativní výlet místní dopravou, jehož cílem bude východní pobřeží ostrova.

Zlatým hřebem dnešního výletu bude návštěva krasových Dračích jeskyní (Coves del Drac). Při prohlídce budeme obdivovat pestré skalní útvary a jedinečné podzemní jezero o délce 177 metrů. Připravte se na unikátní zážitek v podobě plavby po jezeře a závěrečného představení doprovázeného světelnými efekty a živou hudbou komorního orchestru. Po prohlídce jeskynního komplexu bude následovat individuální volno v příjemném letovisku Portocristo, které můžete využít k ochutnávce místní kuchyně či odpočinku na krásné pláži nacházející se v chráněné zátoce.

Návrat na ubytování v odpoledních hodinách přes hlavní město Palma de Mallorca. Zájemci si mohou individuálně vychutnat večerní procházku působivě osvětleným městem.

8.DEN

Odlet z Palma de Mallorca do Bratislavy.

V brzkých ranních hodinách se přesuneme objednaným trasferem na letiště a pak nás již čeká cesta domů. Přílet do Bratislavy v dopoledních hodinách.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Martina Poláková – e-mail: polakova@radynacestu.czpřímá linka: +420 776 028 448

Co už máte v ceně?

 • letenka Bratislava – Palma de Mallorca – Bratislava se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • transfery objednaným minibusem po ostrově dle programu (2., 4., 6. den)
 • 7x ubytování v 3* hotelu
 • 6x snídaně (z důvodu brzkého odletu poslední den zájezdu nebude snídaně v hotelu podávána)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • fakultativní výlet do Dračích jeskyní
 • jízdné hromadnou dopravou a lodí
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 40 (d) x 20 (v) x 25 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)
  UPOZORNĚNÍ! Na kabinové zavazadlo se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg
 • Zavazadlo za příplatek 2 500 Kč / 95 € – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30 dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK).


Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

280 Kč

UNIVERSAL + STORNO

630 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.