Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Tisknout zájezd  

To nejlepší z Marrákeše + CASABLANCA + KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKA

letecky z Vídně

Katarína Maruškinová

Katarína Maruškinová průvodkyně

Provázení není o suchých historických faktech, ale o atmosféře.

6 dní13. 4. – 18. 4. 2021

Jediný termín v tomto roce


Tento zájezd je obsazený


Letecky

Z Vídně

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 15 osob

Průvodkyně

Po celý zájezd

To nejlepší z Marrákeše + CASABLANCA + KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKA

Po stopách marockých králů… Objevíte nejkrásnější paláce Marrákeše i tajemné římské město. Budete se toulat uličkami feské mediny a orientálními zahradami. Načerpáte alpskou svěžest pohoří Středního Atlasu. Ochutnáte tradiční mátový čaj. Nakouknete do mauzolea rodu Alavítů v Rabatu i světoznámé mešity v Casablance. Zažijte královské Maroko z první ruky – s průvodcem, který je tu doma!

Na co se můžete těšit

 • Největší marocká mešita v Casablance
 • Atmosféra tradičních marockých súků
 • Ruiny římského města Volubilis
 • Moderní ulice hlavního města Rabat

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Nádherné zahrady Majorelle

Úterý 13. dubna: Čeká nás odlet z Vídně do Maroka, krátká zastávka v Marrákešských zahradách Majorelle a přesun do Casablancy. 

Dle letových řádů dlet z Vídně, přílet na letiště do Marrákeše. Z letiště zamíříme do krásné zahrady Majorelle, která kdysi patřila módnímu návrháři Yves Saint-Laurentovi a je pýchou města.

Poté pojedeme do Casablancy, průmyslové metropole země, kde bude náš první nocleh.

2.DEN
Fontána u mešity Hassana II. v Casablance

Středa 14. dubna: Dnešní den bude věnován poznávání toho nejkrásnějšího z Maroka. Začneme mešitou Hassana II. v Casablance, pokračovat budeme u obelisku stejnojmeného krále v Rabatu a na závěr dne odhalíme ruiny římského města Volubilis.

Po snídani se vydáme poznávat krásy města Casablanca. Pozornost budeme věnovat zejména veledílu krále Hassana II – stejnojmenné mešitě, která byla postavena na sklonku 90. let a řadí se mezi největší na světě

Mešita Hassana II. v Casablance se řadí mezi pět největších mešit na světě. Mešita je tak velká, že pojme 25 tisíc věřících. To ale není vše – během měsíce Ramadán se na jejím nádvoří může shromáždit až 80 tisíc lidí ke společným modlitbám. Mešita má navíc druhý nejvyšší minaret na světě – vysoký 210 metrů.

Prohlídka interiéru mešity nás zavede do hlavní modlitebny, k mihrábu a minbaru mešity, jakož i do prostor, jež slouží k rituálnímu omývání věřících.

Poté pojedeme do hlavního města Rabatu, kde uvidíme mauzoleum současné královské rodiny Alavítů a nedokončený obelisk sultána Hassana

Královská rodina Alavítů je v Maroku u moci nepřetržitě u moci již od 17. století. Její původ ale není marocký. Zakladatelé rodu se do Maroka dostali na pozvání místních šejků někdy ve 13. století z území dnešní Saúdské Arábie, a hlásí se k rodu proroka Muhammada. Právě tento vzněšený původ je jedním z pilířů tvořících stabilitu vlády této dynastie.

Po odpočinku u skvělého mátového čaje se vydáme do římského města Volubilis, které je ukryté v olivových hájích podhůří Rífského Atlasu. Naše prohlídka Volubilis nás zavede ke Caracallově bráně, do veřejných římských lázní a kupeckých domů s unikátní podlahovou mozaikovou výzdobou.

Poté se přesuneme na nocleh v Meknésu.

3.DEN
Brána Bab Guissa a mešita ve Fesu

Čtvrtek 15. dubna: Celodenní objevování zajímavostí a krás Fesu. Ráno vyrazíme ke královskému paláci a do Židovského města. Pak už budeme bloudit v uličkách jedné z největších medin na světě a navštívíme mimo jiné i slavnou feskou koželužnu.

Dnešní den strávíme celý ve Fesu a jeho dechberoucí středověké medině, která je největší urbanistickou plochou a pěší zónou na světě. Feská medina má až devět tisíc uliček, z nichž většina končí u dveří domů její obyvatel.

My se po snídani vydáme nejprve ke královskému paláci a do Židovského města, abychom pak následně strávili zbytek času právě v již zmíněných uličkách! Fes je městem uměleckých řemesel, a proto zhlédneme ruční práci hrnčířů, koželužníků, tkalců, kovotepců a tesařů.

V rámci prohlídky se podíváme do slavných feských koželužen, jedné z náboženských škol – medres, jakož i na vyhlídku, u které budeme mít celou medinu jako na dlani.

4.DEN
Cedrové lesy v okolí města Azrou

Pátek 16. dubna: Cestou z Fesu do Marrakéše se zastavíme v exotickém městečku Ifrán, které je velmi podobné evropským horským městečkům. Projedeme Střední a Vysoký Atlas, berberskou oblast a nevynecháme ani červené město Beni Mellal.

Marocké pohoří Atlas je nejvyšší v Severní Africe a pokrývá značnou plochu země. Většina jeho rozlohy je tvořená horami nebo náhorní plošinou nad 1 500 metrů a v zimě je pokrytá sněhem. Maročané tak znají zimní sporty, především lyžování, jemuž se věnují v rezortech vybudovaných za koloniální vlády Francouzů.

My se dnes budeme přesouvat z Fesu do Marrákeše přes pohoří Střední Atlas. Naše první zastávka bude v Ifránu, městě položeném v nadmořské výšce 1 600 metrů n. m., které se pokládá za nejčistší v Maroku. Pro místní je exotické především pro svoji podobu – připomíná alpské vesnice ze začátku 20. století.

Dále pak pojedeme přes berberskou oblast. U města Azrou uvidíme cedrové lesy a typické horské vesničky s tradičními trhy. Střední Atlas následně vystřídají výhledy na Vysoký Atlas a červeně zbarvené město Beni Mellal.

Příjezd do Marrákeše v pozdních hodinách.

5.DEN
Noční trhy na náměstí Jamaa al Fna

Sobota 17. dubna: Dnes si všemi smysly užijeme Marrákeš. Navštívíme palác Dar el Pasha a projdeme se k mešitě Kutubíja. Poznáme, jak vzniká marocké zlato – arganový olej. Večer si vychutnáme jedinečnou atmosféru náměstí Jamaa el Fna.

Dnes se celý den budeme věnovat červenému městu Marrákeš. Prohlídku začneme u paláce Dar el Pasha, který sloužil rodině Glaoui během jejich správy města v 19. století. Nevynecháme ani hrobky dynastie Sáadovců ze 16. století.

Dále se podíváme do zahrady slavné mešity Kutubíja a v berberské lékárně nás zasvětí do tajů tradiční přírodní medicíny, ale i do marocké kuchyně a jejího koření. Dozvíme se také vše o způsobu výroby marockého zlataarganového oleje, jejž bude možné si zakoupit.

Večer si pak užijeme na hlavním náměstí Jamaa el Fna s jeho spontánním programem s kejklíři, vyprávěči a prodavači šnečí polévky.

6.DEN
Kouzelné zahrady paláce Bahía v Marrákeši

Neděle 18. dubna: Ná závěr našeho marockého dobrodružství navštívíme překrásný balác Bahía. V případě odpoledního odletu budeme mít čas i na nákup suvenýrů nebo relax v medině. Množství střešních teras k tomu přímo vybízí. Následně odletíme zpět do Vídně.

V poslední den našeho objevování Marrákeše půjdeme do impozantního paláce z 19. století, do paláce Bahía s nádherným nádvořím a zachovalým harémem.

Pokud nám zbyde čas, budou poslední hodiny patřit výhledům na marrákešskou medinu z teras jejích kaváren, jakož i nakupování výborného koření a typických pochutin – sušeného ovoce, datlí a oříšků.

Poté přesun na letiště a odlet do Vídně.



Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Karolína Petrová
e-mail: petrova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 602

Co už máte v ceně?

 • letenka Vídeň – Marrákeš – Vídeň se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo
 • transfery a doprava dle programu
 • 5x ubytování (Casablanca, Meknes, Fes, Marrákeš)
 • 5x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstup do památek
 • bakšišné (30 EUR/os.)
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 600 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel v Casablance, Meknesu, Fesu a v Marrákeši
 • pokoje s vlastním sociálním zařízením

Jak je to s jídlem?

 • kontinentální snídaně v hotelu
 • v blízkosti hotelu možnost občerstvení v restauracích
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek

Pojištění na cestu zařídíme

Koop 60 Covid + STORNO

900 Kčcelý zájezd
150 Kčden/osoba

Podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.



Časté dotazy

S jakou společností se letí a jak dlouho let trvá?

Je potřeba nějaké speciální očkování?

Je nějaké omezení v oblékání?

Jaké jsou podmínky pro vstup do země?


Články


Trasa zájezdu


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %.

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.


Katalog 2021