Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

To nejlepší z Namibie + SAFARI V PARKU ETOSHA + KOČOVNÝ KMEN HIMBA

letecky z Prahy

termín na přání
skupinka od dvou osob
vízum v ceně
polopenze
český místní průvodce
Rosťa Janík

Rosťa Janík průvodce

Život je skvělý. A v Africe zvlášť.

8 dní / 6 nocí15. 5. – 22. 5. 2021

Zvolit jiný termín

79 990/os.

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 14. 4..

Co máte v ceně?


Letecky

Z Prahy

Ubytování

Stylové lodge a safari kempy

Stravování

Polopenze

Skupina

Do 4 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Tip na zážitek: Stylové ubytování v lodžiích i safari kempech a noční pozorování africké zvěře

Pouštní dobrodružství, safari, domorodá kultura? Míříme do Namibie. Projedete se tajemnou měsíční krajinou nejstarší pouště světa. Objevíte prastaré rytiny Křováků a skrytá zákoutí Atlantiku. Poznáte koloniální architekturu Windhoeku i tradiční život kmene Himba. Stanete se zkušenými pozorovateli divokých zvířat… Zažijte Afriku na vlastní kůži – s průvodcem, který je tu doma a místní! 

Na co se můžete těšit

 • Červené písečné duny namibijské pouště
 • Ikonické stromy vyprahlé krajiny pánve Deadvlei
 • Plavba katamaránem Atlantským oceánem
 • Noční pozorování africké zvěře v divočině
 • Poznávání jedinečné kultury kmene Himba

To nejlepší z Namibie + SAFARI V PARKU ETOSHA + KOČOVNÝ KMEN HIMBA

15. 5. – 22. 5. 2021

79 990 Kč/os.

Nezávazně rezervovat

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Sobota 15. května: Odlet z Prahy dle letového řádu.

2.DEN
Působivý luteránský kostel v centru Windhoeku – představitel typické koloniální architektury…

Neděle 16. května: Po příletu do Namibie vyrazíme objevovat metropoli Windhoek, která nás nadchne svou koloniální architekturou. Pak se vydáme na cestu do pouště Namib. Zážitkem na závěr dne bude nejen úchvatný výhled na pouštní pláně, ale i samotné ubytování.

Po příletu do Namibie navštívíme hlavní město Windhoek, které je považováno za namibijské obchodní centrum a skvělou ukázku německé koloniální architektury.

Po prohlídce města se vydáme přes horské průsmyky Kupferberg Pass a Spreetshoogte Pass do pouště Namib, nejstarší pouště na světě. 

První noc v Africe si odpočineme v ubytování We Kebi Safari Lodge, které nás za soumraku odmění krásnými výhledy na pouštní pláně a strmé útesy okolních hor.

Ubytování: We Kebi Safari Lodge

3.DEN
Vyprahlá poušť, mrtvé stromy, červené duny, modrá obloha… pánev Deadvlei naživo!

Pondělí 17. května: Dnes nás čeká jedinečná pouštní výprava. Budeme projíždět pánvemi národního parku Naukluft. Fascinující kaňony, měsíční krajina i pravěké scenérie nám vezmou dech. Naším cílem bude pobřežní Swakopmund, kde se ubytujeme v nejstarším hotelu Namibie.

První paprsky při východu slunce barví písečné duny červenou a oranžovou barvou, kontrastující s bledě modrou oblohou.

Projedeme krajinou s popraskanými povrchy pánví Deadvlei, Hiddenvlei, Naravlei, Ostrichvlei a Sossusvlei, které doslova okouzlí naše smysly. Budeme obdivovat scenérii zaplněnou pravěkými kostrami stromů, kde řeka Tsauchab náhle ukončila svůj tok.

Cestou se zastavíme na procházku v hluboce vymleté, osmnáct milionů let staré rokli Sesriem Canyon, která je pomyslnou branou do národního parku. 

Odpoledne pojedeme pustými vlnitými kopci přes dva fascinující kaňony Gaub River Valley & Kuiseb River Valley až do severní části NP Naukluft, který je známý rozmanitostí pouštních druhů zvířat a rostlin. Uvidíme dramatickou měsíční krajinu a žijící starověkou fosilii Welwitschii podivnou.

Večer nás přivítá pobřežní město Swakopmund, kde se pojí směs německé architektury a africké atmosféry. Na dvě příští noci se ubytujeme v hotelu Hansa, nejstarším hotelu v Namibii.

Ubytování: Hansa Hotel

4.DEN
Tulení kolonie u Walvis Bay

Úterý 18. května: Rozmanitost vodní fauny a flóry z paluby katamaránu… Připraveni? Při plavbě širým oceánem probádáme zátoku Walvis Bay a přes písečné duny se podíváme do Sandwich Harbour. Budeme obdivovat hejna plameňáků a kolonie tuleňů v jejich přirozeném prostředí.

Po snídani se nalodíme na katamarán a vydáme se na plavbu Atlantským oceánem. Vychutnáme si šumivé víno a čerstvé místní ústřice. Z katamaránu budeme mít ideální příležitost k pozorování tuleňů, delfínů a mořských ptáků.

Prohlédneme si také úžasné prostředí zátok Walvis Bay a Sandwich Harbour. Uvidíme fascinující zvířata a rostliny, které dokáží přežít v jedné z nejvíce nehostinných oblastí na světě. 

V těchto dvou sousedících zátokách žije 80 % všech afrických plameňáků. Pozorování růžového hejna je nezapomenutelný zážitek.

Ubytování: Hansa Hotel

5.DEN
Domorodý chlapec a domácí zvířectvo – pohled do tradičního života kmene Himba…

Středa 19. května: Po rozloučení s Atlantikem zamíříme do oblasti Damaraland. Uvidíme namibijský Matterhorn, kresby Křováků a možná zahlédneme i pouštní lvy. Odpoledne poznáme život domorodců kmene Himba a poté vyrazíme na noční pozorování divoké zvěře.

Ráno opustíme pobřeží Atlantického oceánu a přiblížíme se hoře Spitzkoppe, mohutnému žulovému masivu, který si svým vzhledem vysloužil přezdívku namibijský Matterhorn.

Pokračovat budeme dále na sever, podél nejvyššího pohoří Namibie, Brandberg Mountain v oblasti Damaraland, jedné z nejméně obydlených, ale geologicky velmi rozmanitých oblastí v Africe. Skalní prostředí s malbami a rytinami Křováků, starými asi 6 000 let, jsou také domovem ikonických druhů savců – pouštních lvů, pouštních nosorožců černých a pouštních slonů.

Himba, jeden z posledních kočovných kmenů, které na světě zůstaly. Tito hrdí lidé stále dodržují tradiční hodnoty a kulturu a my budeme mít příležitost navštívit jednu z obydlených vesnic a na vlastní kůži zažít jedinečnost jejich života.

Po večeři se vypravíme na noční pozorování divoké zvěře v přírodní rezervaci Hobatere Game, kde zůstaneme i na nocleh.

Ubytování: Hobatere Lodge

6.DEN
Stádo slonů v NP Etosha

Čtvrtek 20. května: K jedinečnému nočnímu zážitku přidáme dnes další. Zamíříme na východ do NP Etosha, který je mimo jiné domovem čtyř zvířecích druhů z tzv. Velké pětky. Užijeme si výjimečná setkání s africkou faunou a nahlédneme tak do života divoké zvěře.

Dnes nás čeká národní park Etosha, který je známý svým obrovským množstvím a různorodostí divoké zvěře a jedinečných krajin. Může se pochlubit přibližně 114 druhy zvěře a 340 druhy ptáků.

Vyprahlá solná pánev Etosha Pan nebo Pohádkový les jsou také domovem čtyř druhů z tzv. Velké pětky – žijí zde lvi, levharti, nosorožci a sloni. Pozorování divoké zvěře je z velké části zaměřeno na vodní napajedla, ideální místa k jejich nerušenému sledování.

V přírodní rezervaci Onugma zůstaneme i na nocleh. Ve zdejších lodžiích se naskýtá krásný výhled na vodní napajedla, kde budeme mít skvělou příležitost k pozorování divoké zvěře a odpočinku. Tak ať vám nic neunikne!

Ubytování: Onguma Bush Camp

7.DEN
Hoba meteorit – největší meteorit nalezený na Zemi

Pátek 21. května: Využijeme poslední možnost k pozorování zvířat a poté budeme pokračovat do pohoří Otavi. Projdeme se k malému jezeru Otjikoto a prohlédneme si meteorit Hoba. Vychutnáme si krajinu NP Waterberg Plateau i atmosféru místního tržiště ve městě Okahandja.

Po snídani a poslední krátké vyjížďce za pozorováním divoké zvěře v národním parku Etosha se vydáme na jih.

Přejedeme přes majestátní pohoří Otavi, jedno z nejmalebnějších míst v Namibii, kde se nachází jezero Otjikoto, a také největší meteorit na světě, meteorit Hoba.

Cestou dále na jih do hlavního města Windhoek projedeme fotogenickou krajinou národního parku Waterberg Plateau, který ční jako obrovská pevnost nad okolními pláněmi pouště Kalahari.

Zastavíme ve městě Okahandja, kde navštívíme velkou místní tržnici. Cestou mezi vysokými útesy pohoří Khomas Hochland se vrátíme zpět do hlavního města Windhoek. 

Poslední noc v Africe si odpočineme v hotelu Henitzburg.

Ubytování: Hotel Heinitzburg

8.DEN

Sobota 22. května: Po vydatné snídani se přesuneme mezi vysokými útesy pohoří Khomas Hochland na letiště Windhoek. Dle letového řádu bude následovat odlet zpět do České republiky. Přílet do Prahy těsně před půlnocí.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Veronika Bendová
e-mail: bendova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 608 859 987

Co už máte v ceně?

 • zpáteční letenka Praha – Windhoek včetně letištních tax (s přestupem)
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • doprava během celého zájezdu
 • vízum do Namibie
 • průvodce po celou dobu pobytu v Namibii (od příletu do odletu)
 • 6x ubytování
 • 6x polopenze (snídaně, večeře), 6x svačina
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • dvoulůžkové pokoje ve stylových safari lodge
 • Hansa hotel ve Swakopmundu
 • Henitzburg Hotel ve Windhoeku

Jak je to s jídlem?

 • polopenze zajištěná v ubytovacích zařízeních
 • svačiny na cestě

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo o max. rozměrech 55 x 40 x 23 cm si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Pojištění na cestu zařídíme

1. Koop 100 Covid + STORNO

1 520 Kčcelý zájezd
190 Kčden/osoba
0 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Trasa zájezduNezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

To nejlepší z Namibie + SAFARI V PARKU ETOSHA + KOČOVNÝ KMEN HIMBA, 15. 5. – 22. 5. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.