Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z New Yorku + HALLOWEEN

Program 1Knižní průvodce zdarma

Zdeňka Bohalová, průvodkyně

Své cestovatele naladím na danou zemi tak, aby ji dokázali vidět očima místních.

6 dní / 4 noci28. 10. – 2. 11. 2019

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu




Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel***

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 18 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

10–12 °C

Jedinečný zážitek - oslavy Halloweenu po americku

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z New Yorku v době strašidelného svátku Halloweenu. Projedete se lodí až k Soše Svobody, z Manhattanu si vychutnáte pohled na Brooklynský most, projdete se po Wall Street a zúčastníte se halloweenského „karnevalu“. Poznejte s námi New York a zažijte pravý Halloween!

Na co se můžete těšit

 • Plavbu k majestátně se tyčící Soše Svobody
 • Nezapomenutelný pohled na Manhattan
 • Procházku příjemnou zelení Central Parku
 • Bujaré halloweenské oslavy a průvod masek

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Průvodkyně Magda ukazuje našim cestovatelům, kde všude dnes byli.

Pondělí 28. října: Přílet do New Yorku, transfer na hotel, ubytování. V závislosti na času příletu průvodce zvolí časově nejvhodnější program.

Přílet do New Yorku v odpoledních hodinách a následný přesun z letiště na ubytování (šestihodinový časový posun).

V závislosti na čase příletu bude možná večerní procházka na Times Square s gigantickými světelnými billboardy, které je nazýváno také srdcem či křižovatkou světa. Prošli bychom se po nejdelší newyorské ulici Broadway, na které je největší koncentrace divadel vůbec.

Návrat na hotel s průvodcem. 

2.DEN
Naši cestovatelé před Federal Hall

Úterý 29. října: Tento den věnujeme poznávání toho nezjnámějšího co New York nabízí vč. Sochy Svobody či procházce po Wall Street. V pozdní odpoledne čas na nákupy.

Ráno se přesuneme metrem na jižní cíp Manhattanu, odkud vyplujeme lodí na Liberty Island, kterému majestátně vévodí Socha Svobody. Během plavby uvidíme také „ostrov nadějí“ Ellis Island, na kterém se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících po splnění svého amerického snu v „novém světě“. V ceně plavby je také vstup do Muzea Imigrace na Ellis Island.

Odpoledne se se vrátíme na Manhattan a vydáme se tam, kde tepe finanční srdce New Yorku, na známou třídu Wall Street, na které je největší koncentrace bank a burz na světě. Uvidíme Federal Hall se sochou George Washingtona, která označuje místo, kde první americký prezident složil v roce 1789 svou přísahu, a také impozantní budovu Newyorské burzy. Kolem překrásného novogotického kostela Trinity Church a kolem jediného dochovaného kostela koloniální doby St. Paul Chapel, dorazíme až na nejsmutnější místo novodobé historie – hlubokou jámu po věžích Světového obchodního centra, tzv. Ground Zero, na jejímž místě dnes stojí památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial.

Zájemci budou moci navštívit také nedaleké Muzeum 9/11 Memorial (o zajištění vstupenek předem se informujte u CK). Těm, kterým nebude muzeum po chuti, bude k dispozici čas pro nákupy v populárním obchodním domě Century 21.

Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

3.DEN
Naši cestovatelé si s průvodkyní Magdou užívají klid v Central parku

Středa 30. října: Dnes nás bude čekat relaxace v Central Parku, procházka po Páté Avenue a zlatým hřebem bude pohled na město z mrakodrapu Empire State Building.

Ráno se projdeme kolem jednoho z největších amerických muzeí – Metropolitní muzeum směrem do zelených plic New Yorku, známého Central Parku, kde potkáme běžce, cyklisty, chůvy s dětmi na procházce nebo profesionální „dogwalkers“ venčící mnoho psů najednou. Zde strávíme celé dopoledne.

Po procházce přes zajímavá místa a odpočinku přímo v centru zelených plic New Yorku se společně vydáme přes slavnou 5th Avenue  k další přední newyorské atrakci, světoznámému Rockfellerovu centru, kde tluče srdce města, v zimě se bruslí na místním kluzišti a pro každého návštěva je povinností fotografie před pozlacenou sochou Prométhea. Uvidíme také nedalekou Katedrálu svatého Patrika, která je jakýmsi malým vydáním kolínského dómu a sídlem katolického arcibiskupa, a Muzeum moderního umění MoMA. Poté se přesuneme k jednomu z nejznámějších newyorských mrakodrapů Empire State Building. Zájemci o návštěvu budou moci vychutnat vyhlídku v 86. a 102. patře. Budeme mít také možnost prohlédnout si nebo rovnou nakoupit ve slavném obchodním domě Macy´s.

Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách nebo individuálně.

4.DEN
Krásné prostředí tržnice Chelsea Market

Čtvrtek 31. října: Dopoledne věnujeme nejen návštěvě typických trhů s možností ochutnat pokrmy z celého světa. Odpoledne už bude patřit halloweenskému veselí a reji masek.

Hned ráno se podíváme k další ikonické stavbě New Yorku, a to Flatiron Building, neboli Žehličce, která proslula svým trojúhelníkovým půdorysem a krásně dekorovanou fasádou. Poté, se přesuneme na náměstí Union Square, které během dopoledne ožívá trhy s květinami, ovocem a zeleninou a odpoledne patří pouličním umělcům a šachistům. Dále navštívíme velkolepou budovu páteře new yorské dopravy, Grand Central Terminal, kde si prohlédneme jedinečné interiéry a zavzpomínáme na filmy, ve kterých jsme budovu spatřili.

Na oběd se přesuneme na Chelsea Market, kde budeme moci obdivovat buď řemeslné práce místních umělců, nabídku kuchyní z celého světa, nebo interiérovou halloweenskou výzdobu.

Odpoledne naše kroky povedou už do čtvrti Greenwich Village, bývalého útočiště bohémských umělců s neopakovatelnou atmosférou. Zde uvidíme Newyorskou univerzitu nebo Washingtonovo náměstí s impozantním vítězným obloukem. A zde si už budeme vychutnávat atmosféru blížícího se Halloweenského průvodu, kterému se ne nadarmo přezdívá „Newyorský karneval“. Na ulicích se shromáždí kejklíři, příšerky a strašidla všech typů, a pokud budete mít zájem a kostým, můžete se průvodu zúčastnit i vy a nakonec třeba vyhrát odměnu v řádech tisícovek dolarů. Po působivém zážitku se zájemci budou moci přesunout na jednu z největších halloweenských party pro dospělé (vstup od 21 let).

Návrat v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

5.DEN
Naši cestovatelé se kochají krásou Brooklynského mostu

Pátek 1. listopadu: Dnes nás čeká procházka po Brooklynském mostě a následně se zaměříme na poznání "jiného" New Yorku - navštívíme exotickou čínskou čtvrť a Little Italy. 

Poslední den v New Yorku začneme procházkou po Brooklyn Heights, kde si užijeme pohled na panorama Manhattanu. Společně přejdeme přes ikonický Brooklynský most.

Na závěr našeho pobytu v New Yorku se vydáme za pestrou směsicí národností do Čínské čtvrti, kde si prohlédneme místní buddhistický chrám a nasajeme exotickou atmosféru. Hlavní tepnou čínské čtvrti je ulice Canal Street, kde se dají nakoupit značkové produkty za nízké ceny, nejedná se ovšem o originály. Prohlídku zakončíme v italské čtvrti Little Italy, kde dříve sídlila newyorská mafie, kterou přibližuje román a film Kmotr.

V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

6.DEN

Sobota 2. listopadu: Přílet do ČR v odpoledních hodinách.



Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Ivana Procházková – přímá linka: +420 776 028 005

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – New York – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 4x snídaně
 • 4x ubytování v New Yorku v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupní povolení ESTA (pokud nemáte v pase platné vízum, pro vstup do USA je vyžadován biometrický pas), poplatek za vyřízení 500 Kč/os.
 • MHD v New Yorku (cca 35 USD)
 • vstupné na místě (Metropolitní muzeum 25 USD, Muzeum moderního umění MoMa 25 USD, Americké muzeum historie přírody 23 USD, Guggenheimovo muzeum 25 USD, Indiánské muzeum zdarma)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 900 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o rozměrech, jejichž součet nesmí přesáhnout 157 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

288 Kč

UNIVERSAL + STORNO

780 Kč

80 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištění



Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Empire State Building (86. patro + 102. patro): dospělý 1 700 Kč, dítě 1 560 Kč, senior 1 620 Kč
 • Muzeum 11/9 Memorial: dospělý 720 Kč, dítě 560 Kč, senior 560 Kč
 • Plavba k soše Svobody: dospělý 620 Kč, dítě 490 Kč, senior 490 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Ohlasy cestovatelů



Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.