Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

To nejlepší z New Yorku + HALLOWEEN + OUTLETOVÉ NÁKUPY

Program 1Knižní průvodce zdarma

Zdeňka Bohalová, průvodkyně

Své cestovatele naladím na danou zemi tak, aby ji dokázali vidět očima místních.

7 dní / 5 nocí27. 10. – 2. 11. 2020

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 18 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

10–12 °C

Americké ikony, nejlepší nákupy, halloweenský „karneval“… Newyorské zážitky, na které se nezapomíná. Projdete se po Times Square a Wall Street. Vychutnáte si plavbu k soše Svobody i pohled z Empire State Building. Objevíte Čínskou čtvrť a bývalé sídlo zdejší mafie. Těšit se můžete na nakupování v outletech a pravý Halloween. „Velké jablko“ vás dostane – poznávejte New York z první ruky!

Na co se můžete těšit

 • Plavba k majestátně se tyčící soše Svobody
 • Nezapomenutelný pohled na Manhattan
 • Procházka příjemnou zelení Central Parku
 • Bujaré halloweenské oslavy a průvod masek
 • Nejlepší americké nákupy v outletech

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Noční život na Times Square

Úterý 27. října: Přílet do New Yorku, přejezd na hotel a ubytování. V závislosti na čase bude zvolen nejvhodnější program. Možná je večerní procházka po Times Square a slavné Broadwayi.

Přílet do New Yorku v odpoledních hodinách a následný přesun z letiště na ubytování (šestihodinový časový posun).

V závislosti na čase příletu bude možná večerní procházka na Times Square s gigantickými světelnými billboardy, které je nazýváno také srdcem či křižovatkou světa. Prošli bychom se po nejdelší newyorské ulici Broadway, na které je největší koncentrace divadel vůbec.

Návrat na hotel s průvodcem.

2.DEN
Naši cestovatelé před Federal Hall

Středa 28. října: Tento den věnujeme poznávání toho nezjnámějšího co New York nabízí, včetně sochy Svobody či procházce po Wall Street. V pozdním odpoledni bude k dispozici čas na nákupy.

Ráno se přesuneme metrem na jižní cíp Manhattanu, odkud vyplujeme lodí na Liberty Island, kterému majestátně vévodí socha Svobody. Během plavby uvidíme také „ostrov nadějí“ Ellis Island, na kterém se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících po splnění svého amerického snu v „novém světě“. V ceně plavby je také vstup do Muzea Imigrace na Ellis Island.

Odpoledne se se vrátíme na Manhattan a vydáme se tam, kde tepe finanční srdce New Yorku, na známou třídu Wall Street, na které je největší koncentrace bank a burz na světě. Uvidíme Federal Hall se sochou George Washingtona, která označuje místo, kde první americký prezident složil v roce 1789 svou přísahu, a také impozantní budovu Newyorské burzy.

Kolem překrásného novogotického kostela Trinity Church a kolem jediného dochovaného kostela koloniální doby St. Paul Chapel, dorazíme až na nejsmutnější místo novodobé historie – hlubokou jámu po věžích Světového obchodního centra, tzv. Ground Zero, na jejímž místě dnes stojí památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial, které budou moci zájemci navštívit. Ti, kterým nebude muzeum po chuti, mohou čas využít pro nákupy v populárním obchodním domě Century 21.

Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

3.DEN
Naši cestovatelé si s průvodkyní Magdou užívají klid v Central parku

Čtvrtek 29. října: Dnes nás bude čekat relaxace v Central Parku, procházka po Páté Avenue a zlatým hřebem bude pohled na město z mrakodrapu Empire State Building.

Ráno se vydáme do zelených plic New Yorku, známého Central Parku, kde potkáme běžce, cyklisty, chůvy s dětmi na procházce nebo profesionální „dogwalkers“ venčící mnoho psů najednou. Zde strávíme celé dopoledne.

Po procházce přes zajímavá místa a odpočinku přímo v centru zelených plic New Yorku se společně vydáme přes slavnou Pátou Avenue k další přední newyorské atrakci, světoznámému Rockfellerovu centru, kde tluče srdce města, v zimě se bruslí na místním kluzišti a pro každého návštěva je povinností fotografie před pozlacenou sochou Prométhea. Uvidíme také nedalekou katedrálu svatého Patrika, která je jakýmsi malým vydáním kolínského dómu a sídlem katolického arcibiskupa, a Muzeum moderního umění MoMA.

Poté se přesuneme k jednomu z nejznámějších newyorských mrakodrapů Empire State Building. Zájemci o návštěvu si budou moci vychutnat vyhlídku v 86. a 102. patře. Budeme mít také možnost prohlédnout si nebo rovnou nakoupit ve slavném obchodním domě Macy´s.

Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách nebo individuálně.

4.DEN
Užijte si americké nákupy v outletech

Pátek 30. října: Dnešní den ocení zejména milovníci nákupů. Zájemci mohou také zavítat na některý ze slavných muzikálů na proslulé Broadway.

New York není jen zajímavým kusem americké historie, ale také městem, ve kterém se dobře nakupuje. Za nejlepšími a cenově nejvýhodnějšími nákupy jezdí jak turisté, tak místní do outletových center, která se nacházejí v blízkosti velkých měst. I my se do jednoho takového vypravíme a nakupovat budeme moci ve více než 200 obchodech nejrůznějších značek.

Komu nákupy nebudou po chuti, čeká ho individuální program v New Yorku, který může využít k návštěvě muzeí, procházkám nebo třeba ke zhlédnutí některého ze slavných broadwayských muzikálů.

5.DEN
Halloweenskou zábavu si nenechají ujít ani dospělí…

Sobota 31. října: Dopoledne věnujeme nejen návštěvě typických trhů s možností ochutnat pokrmy z celého světa. Odpoledne už bude patřit halloweenskému veselí a reji masek.

Hned ráno se podíváme k další ikonické stavbě New Yorku, a to Flatiron Building, neboli Žehličce, která proslula svým trojúhelníkovým půdorysem a krásně dekorovanou fasádou.

Poté, se přesuneme na náměstí Union Square, které během dopoledne ožívá trhy s květinami, ovocem a zeleninou a odpoledne patří pouličním umělcům a šachistům. Dále navštívíme velkolepou budovu páteře newyorské dopravy, Grand Central Terminal, kde si prohlédneme jedinečné interiéry a zavzpomínáme na filmy, ve kterých jsme budovu spatřili.

Na oběd se přesuneme na Chelsea Market, kde budeme moci obdivovat buď řemeslné práce místních umělců, nabídku kuchyní z celého světa, nebo interiérovou halloweenskou výzdobu.

Odpoledne naše kroky povedou už do čtvrti Greenwich Village, bývalého útočiště bohémských umělců s neopakovatelnou atmosférou. Zde uvidíme newyorskou univerzitu nebo Washingtonovo náměstí s impozantním Vítězným obloukem.

Zde si už budeme vychutnávat atmosféru blížícího se Halloweenského průvodu, kterému se ne nadarmo přezdívá „Newyorský karneval“. Na ulicích se shromáždí kejklíři, příšerky a strašidla všech typů, a pokud budete mít zájem a kostým, můžete se průvodu zúčastnit i vy a nakonec třeba vyhrát odměnu v řádech tisícovek dolarů. Po působivém zážitku se zájemci budou moci přesunout na jednu z největších halloweenských party pro dospělé (vstup od 21 let).

Návrat v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

6.DEN
Naši cestovatelé se kochají krásou Brooklynského mostu

Neděle 1. listopadu: Dnes nás čeká procházka po Brooklynském mostě a následně se zaměříme na poznání „jiného“ New Yorku – navštívíme exotickou Čínskou čtvrť a Little Italy.

Poslední den v New Yorku začneme procházkou po ikonickém Brooklynském mostě, odkud si budeme moci vychutnat jedinečný pohled na panorama Manhattanu. Brooklynský most je jedním z hlavních symbolů města a zvěčňovali jej mnozí malíři a v době svého otevření byl nejdelším visutým mostem na světě. Newyorčani ho přezdívají „ocelová harfa“.

Na závěr našeho pobytu v New Yorku se vydáme za pestrou směsicí národností do Čínské čtvrti, kde si prohlédneme místní buddhistický chrám a nasajeme exotickou atmosféru. Hlavní tepnou čínské čtvrti je ulice Canal Street, kde se dají nakoupit značkové produkty za nízké ceny, nejedná se ovšem o originály. Prohlídku zakončíme v italské čtvrti Little Italy, kde dříve sídlila newyorská mafie, kterou přibližuje román a film Kmotr.

Alternativně kterýkoliv den zájezdu možnost návštěvy některého z významných newyorských muzeí a galerií dle vlastního výběru, př. světoznámé Přírodovědné muzeum se 35 milióny exponátů, proslulé Guggenheimovo muzeum,  Metropolitní muzeumMuzeum moderního umění MoMA, muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s nebo třeba Indiánské muzeum.

V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

7.DEN

Pondělí 2. listopadu: Přílet do ČR.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Renata Němcová – e-mail: nemcova@radynacestu.czpřímá linka: +420 775 750 463

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – New York – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 5x snídaně
 • 5x ubytování v New Yorku v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupní povolení ESTA (pokud nemáte v pase platné vízum, pro vstup do USA je vyžadován biometrický pas) – poplatek za vyřízení: 600 Kč/os.
 • MHD v New Yorku: cca 40 USD
 • doporučené kapesné: cca 300 USD/os./pobyt/stravování, vstupné
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 900 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o rozměrech, jejichž součet nesmí přesáhnout 157 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

336 Kč

UNIVERSAL + STORNO

860 Kč

80 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Empire State Building (86. patro + 102. patro): dospělý 1 850 Kč, dítě 1 660 Kč, senior 1 750 Kč
 • Muzeum 11/9 Memorial: dospělý 720 Kč, dítě 560 Kč, senior 560 Kč
 • Plavba k soše Svobody: dospělý 620 Kč, dítě 490 Kč, senior 490 Kč
 • Woodbury Common Premium Outlets bus: dospělý 1 030 Kč, dítě 630 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

Ohlasy cestovatelůS námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.