Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

To nejlepší z Orknejí + NÁRODNÍ PARK CAIRNGORMS + HRAD DUNNOTTAR

letecky z Prahy

Lenka Vojtková

Lenka Vojtková průvodkyně

Propadněte kouzlu cestování jako já. Tahle láska je napořád.

8 dní30. 7. – 6. 8. 2021

Jediný termín v tomto roce

47 990/os.

Teď zaplatíte jen 25% z ceny a doplatek do 29. 6..

Co máte v ceně?


Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotely

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 20 osob

Průvodkyně

Po celý zájezd

To nejlepší z Orknejí + NÁRODNÍ PARK CAIRNGORMS + HRAD DUNNOTTAR

Fascinující drsná příroda, prastaré neolitické památky, horské výběžky porostlé vřesy. Odhalte krásu Orknejí… Vyšlápnete si na horu Cairn Gorm s jedinečným výhledem. Nakrmíte soby v rezervaci. Objevíte prehistorickou vesnici i skrytá zákoutí Kirkwallu. Ulovíte nejlepší fotku hradu Dunnottar. Projdete se místy, kterými kráčel legendární William Wallace. Zažijte whisky i sukně a nechte se vtáhnout Skotskem!

Na co se můžete těšit

 • Panenská příroda největšího NP Británie
 • Tajemné neolitické památky na Orknejích
 • Dechberoucí vyhlídky z ostrovních útesů
 • Romantická scenérie hradu Dunnottar

To nejlepší z Orknejí + NÁRODNÍ PARK CAIRNGORMS + HRAD DUNNOTTAR

30. 7. – 6. 8. 2021

47 990 Kč/os.

Nezávazně rezervovat

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
30 metrů vysoké koňské hlavy The Kelpies Falkirk

Pátek 30. července: Po příletu do Skotska se vydáme do Falkirku, které proslulo unikátním lodním výtahem. Při procházce městem nemineme ani památník Williama Wallace. Poté se přesuneme k národnímu parku Cairngorms.

Odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu se vydáme na sever od Edinburghu.

První zastávka bude ve městě Falkirk, kde budeme obdivovat důmyslnou stavbu lodního výtahu Falkirk Wheel, který lodím pomáhá překonávat výškový rozdíl mezi kanály Union a Forth & Clyde. Na konci druhého zmíněného kanálu pak uvidíme The Kelpies, nerezové sousoší dvou mýtických skotských koní.

Zastavíme se u národního památníku slavného skotské patriota Williama Wallace, jehož osud nás bude provázet i naším dalším putováním po Skotsku.

Poté budeme pokračovat přes geografický střed Skotska až do NP Cairngorms, největšího národního parku Velké Británie. Ubytujeme se ve městečku Aviemore.

2.DEN
Sobí rezervace v národním parku Cairngorms

Sobota 31. července: Dnes si vyšlápneme na kopec Cairn Gorm, odkud nás čekají nezapomenutelné výhledy na stejnojmennou náhorní plošinu. Po sestupu nakrmíme soby v rezervaci u jezera Loch Morlich.

Dnes nás čeká výšlap do výšky 1 245 metrů n. m. na horu Cairn Gorm. I v létě nahoře zůstává sníh. Z vrcholku se naskýtá krásný výhled na náhorní plošinu Cairngorm, která je nejvyšší položenou oblastí ve Velké Británii. Svahem vede i nejvýše položená železniční lanovka v Británii - CairnGorm Mountain Railway.

Cestou zpět se zastavíme u jezera Loch Morlich, kde se v oblasti zvané Glenmore nachází rezervace sobů polárních. Stádo asi 150 sudokopytníků je jediným stádem na území Spojeného království.

Večer návrat na hotel do Aviemore.

3.DEN
Nikdy nedokončený Hraběcí palác v Kirkwallu

Neděle 1. srpna: Čeká nás cesta na Orkneje. Prohlédneme si hlavní město Kirkwall s jeho dominantou, katedrálou sv. Magnuse. Projdeme se křivolakými uličkami a prozkoumáme Hraběcí palác. Den zakončíme ochutnávkou whisky ve zdejší destilérce.

Brzy ráno se vypravíme směrem k Orknejím. Přes Inverness a podél pobřeží Severního moře dojedeme až do přístavu Scrabster, odkud nás trajekt sveze na hlavní a největší ostrov Orknejí Maindland.

Projdeme se přístavním městečkem Stromness a budeme pokračovat do hlavního města Orknejí Kirkwallu, kde se ubytujeme.

Poté se křivolakými uličkami Kirkwallu dostaneme až ke zdejší dominantě, katedrále sv. Magnuse. Katedrála sousedí s dalšími dvěma pozoruhodnými objekty. Biskupský a Hraběcí palác patří k nejzajímavějším starověkým stavbám v celém Skotsku.

Na závěr dne nás bude čekat prohlídka s ochutnávkou whisky v Highland Park Distillery. Stejně jako na jiných skotských ostrovech má whisky z Orknejí silné kouřové aroma díky rašeliništím, které se na ostrovech nachazejí. Cítíte jej?

4.DEN
Ring of Brodgar – třetí největší kamenný kruh v Británii

Pondělí 2. srpna: Dnešek věnujeme západní části ostrova Mainland. Připravte se na výpravu do světa tajuplných prehistorických památek. Objevíme unikátní neolitickou hrobku, tajemné menhiry i jedinečné archeologické naleziště z doby kamenné. 

Naše první zastávka bude u Maeshowe, neolitické hrobky, která zvenčí vypadá jako travnatá mohyla. Maeshowe je zapsána spolu s dalšími neolitickými památkami na ostrově na seznam UNESCO.

Dále budeme pokračovat ke dvěma menhirám – Standing Stones of Stenness a Ring of Brodgar, které se nachází nedaleko. Obrovské kameny, které byly vztyčeny několik tisíc let před naším letopočtem budí respekt.

Napojíme se na západní pobřeží ostrova, na kterém od jihu na sever navštívíme hned několik okouzlujících vyhlídek. První z nich bude Yesnaby, odkud se nám naskytne pohled na nádhernou scenérii pobřežních útesů s tzv. hradem Yesnaby, skalním útvarem tyčícím se z moře. Podobně úchvatný pohled si užijeme i o pár kilometrů výše v oblasti Marwick Head, kde můžeme pozorovat početnou kolonii mořských ptáků.

Mezi těmito zastávkami navštívíme prehistorickou vesnici Skara Brae, která je jedním z nejzachovalejších archeologických nalezišť z doby kamenné.

Večer návrat na hotel do Kirkwallu.

5.DEN
Pískovcový útvar čnící z moře u útesů ostrova Hoy

Úterý 3. srpna: Těšte se na zážitky z ostrova Hoy. Nejprve se vypravíme k zátoce Rackwick. Podíváme se i na symbol ostrova, skalní útvar Old Man of Hoy. Odpoledne návštívíme pivovar, kde samozřejmě ochutnáme místní zlatavý mok.

Vypravíme se trajektem ze Stromness na druhý největší ostrov Orknejí Hoy.

Z přístavní vesničky Moaness Pier se vypravíme pěšky napříč ostrovem do zátoky Rackwick, kde se nachází krásná pláž oblokepená útesy.

Ze zátoky budeme pokračovat dál na západ až na okraj ostrova, kde z vody vyrůstá 137 metrů vysoké skalisko, ikona ostrova, tzv. Old Man of Hoy. Až se do sytosti nabažíme úchvatného výhledu, vrátíme se zpět do Rackwick, odkud se svezeme objednaným transferem zpět do přístavu.

Po návratu na ostrov Mainland navštívíme pivovar The Orkney Brewery, kde budeme mít možnost ochutnat místní zlatavý mok.

Večer návrat zpět na hotel.

6.DEN
Kaple postavená italskými vojáky z dostupných materiálů na ostrově Lamb Holm

Středa 4. srpna: Než se s Orknejemi rozloučíme, projedeme Churchillovi bariéry a navštívíme ostrůvky Lamb Holm, Burray a South Ronaldsay. Uvidíme mimo jiné Italskou kapli či Hrobku orlů. Večer odplujeme trajektem zpět na pevninu do Aberdeenu.

Poslední den na Orknejích věnujeme prozkoumávání jihovýchodní částí ostrovů. Přes Churchillovi bariéry projedeme na ostrůvek Lamb Holm, kde se podíváme na Italskou kapli, vybudovanou italskými vězni, kteří zde pracovali na stavbě bariér.

Přes ostrov Burray budeme pokračovat na ostrov South Ronaldsay, kde na jihu ostrova navštívíme Hrobku orlů, kterou na svém pozemku náhodou objevil místní farmář v polovině minulého století. Nachází se zde sbírka kostí a artefaktů, které sem byly umístěny před 5 000 lety.

Přes Churchillovi bariéry se vrátíme zpět do Kirkwallu, odkud odplujeme nočním trajektem do Aberdeenu. Noc strávíme ve dvoulůžkových kajutách.

7.DEN
Majestátní žulová budova univerzity v Aberdeenu

Čtvrtek 5. srpna: Dopoledne si prohlédneme univerzitní městečko Aberdeen. Poté budeme pokračovat po pobřeží a cestou do Edinburghu se ještě zastavíme u hradu Dunnottar. Naposledy tak nahlédneme do osudů Williama Wallecea.

Příjezd brzy ráno do Aberdeenu. Po snídani v některé z místních kaváren se budeme věnovat prohlídce Aberdeenu.

Podíváme se k majestátní budově místní univerzity Marischal College. Projdeme přes King´s Street lemovanou žulovými budovami až k druhé koleji univerzity King´s College. Nedaleko za univerzitou se nachází nejstarší skotský kamenný most, který je opředený pověrami a píše o něm ve své básni i Lord Byron.

Opustíme Aberdeen a cestou do Edinburghu se zastavíme u výběžku pod městečkem Stonehaven. Procházkou dojdeme k fotogenickým rozvalinám hradu Dunnottar. Dýchne na nás fascinující historie hradu a doplníme další střípek do skládanky osudu Williama Wallacea. Legendy praví, že v době založení hradu obývala toto místo „Zelená paní“. Díky jejím údajným zjevením se, je hrad řazen k jednomu z nejstrašidelnějších ve Skotsku. Zahlédneme ji i my?

Přes známý most Forth Bridge se přesuneme k Edinburghu, kde se ubytujeme v blízkosti letiště.

8.DEN

Pátek 6. srpna: Návrat do ČR.

V brzkých ranní hodinách odlet z Edinburghu zpět do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Veronika Bendová
e-mail: bendova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 608 859 987

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Edinburgh – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo
 • doprava po celou dobu zájezdu
 • trajekt na Orkneje a mezi ostrovy
 • noční trajekt z Orknejí do Aberdeenu
 • 6x ubytování v 3* hotelu (2x Aviemore, 3x Kirkwall, 1x Edinburgh)
 • 1x ubytování v kajutě na trajektu (nocleh)
 • 6x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • odbavované zavazadlo
 • vstupné do památek
 • cestovní pojištění
 • doporučené kapesné: minimálně 350 ₤/os./pobyt (MHD, vstupy, stravování)

Kde budete ubytováni?

 • příjemný 3* hotel

Jak je to s jídlem?

 • během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

10kg45cm36cm20cm
15kg
23kg
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - cestující má v ceně letenky 2 zavazadla, ta podléhají podmínkám letecké společnosti: 

  a) Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 45 (d) x 36 (v) x 20 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)

  UPOZORNĚNÍ! Na kabinové zavazadlo se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)

  b) Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo bez rozměrových limitů, hmotnost do 15 kg

 • Zavazadlo za příplatek 1 800 Kč / 70 € – velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Pojištění na cestu zařídíme

1. Koop 60 Covid + STORNO

1 200 Kčcelý zájezd
150 Kčden/osoba
0 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Časté dotazy

Jak je zájezd náročný?

Nechci si s sebou brát tolik hotovosti, lze běžně platit kartou?

Je potřeba vzít si adaptér?


Trasa zájezduNezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

To nejlepší z Orknejí + NÁRODNÍ PARK CAIRNGORMS + HRAD DUNNOTTAR, 30. 7. – 6. 8. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.