Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Ostravy – Katovic

To nejlepší z Osla, Bergenu a Stavangeru + PREIKESTOLEN

komfortní hotel
7 dní
vlastní autobus na místě
žádné noční přejezdy
zkušený průvodce
7 dní24. 8. – 30. 8. 2016

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Ostravy, Katovic

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 42 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Osla, Bergenu a Stavangeru. Budete obdivovat majestátní Oslofjord, navštívíte skokanský areál Holmenkollen či rybářský Stavanger, projedete se po nejkrásnější železnici Evropy do Bergenu a užijete si nezapomenutelný výhled z Preikestolenu. Putujte s námi úchvatnou přírodou a prožijte Norsko!

Na co se můžete těšit

 • Nejznámější norská muzea a parky v Oslu
 • Jízdu po nejkrásnější železnici Evropy
 • Proslulý rybí trh Torget v Bergenu
 • Světoznámou vyhlídku Preikestolen

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Transfer z Ostravy na letiště do Katovic – transfer je v ceně zájezdu. V ranních hodinách přílet do Osla. Na letišti už vás bude čekat náš autobus Radynacestu, se kterým se společně vydáme do Osla  a za dalšími krásami Norska.

Prohlídku Osla začneme stylově, a to návštěvou skokanského areálu Holmenkollen, který je úzce spjat s OH v Oslu v r. 1952. Holmenkollen se pyšně tyčí nad Oslofjordem a nám se tak nabídne nádherný výhled na město a blízké okolí. 

Odpoledne se vydáme do jednoho z nejznámějších parků Evropy, Frognerparken, kde si můžeme odpočinout ve venkovních kavárnách mezi cca 200 sochami Gustava Vigelanda či zhlédnout expozici věnovanou norskému umělci.

V podvečer odjezd na ubytování. 

2.DEN

Dopoledne se vydáme na poloostrov Bygdoy, kde se nachází hned dvě úchvatná muzea a bude pouze na vás, které zvolíte. Muzeum Fram dokumentuje úspěchy osobností jako byli Amundsen a Nansen. Druhé ze slavných muzeí Muzeum Kon-Tiki je pojmenováno po voru Kon-Tiki, na kterém přeplavil norský spisovatel Thor Heyerdahl Tichý oceán. Přesun do centra města. 

Třetí nejdražší evropské město Oslo nás příjemně naladí svým poklidným děním v ulicích, až nebudete chtít věřit, že jste v hlavním městě Norska. Po hlavní nákupní třídě projdeme centrem města až k zahradám královského sídla. Během procházky uvidíme Právnickou fakultu univerzityNárodní divadlo i galerii či sídlo parlamentu Storting. Od budovy Radnice, ve které se každoročně předává Nobelova cena míru, je to jenom kousíček do oselského přístavu, odkud se dá pěšky dojít k Opeře, z jejíž šikmé střechy se lze rozhlédnout po okolí, např. směrem ke středověké pevnosti Akershus.

Večer si můžete jít odpočinout na pěší zónu plnou značkových obchodů a občerstvení. 

3.DEN

Dnes se budeme přesouvat z východního na západní pobřeží Norska do druhého největšího norského města Bergenu. Cestou se krátce zastavíme u vodopádů Vorringfossen, projedeme údolím Hallingdal a také na chvíli spočneme v centru zimních sportů Geilo

Zájemci mohou cestu z Osla do Bergenu fakultativně absolvovat vlakem, jehož trasa je pro nezapomenutelné výhledy sama o sobě zážitkem a mluví se o ní jako o jízdě po nejkrásnější železnici v Evropě. Vysokohorská trať je plná tunelů, mostů, díky kterým překonává obtížný terén Skandinávského pohoří. 

Večer příjezd do Bergenu, ubytování. 

4.DEN

Prohlídku druhého největšího norského města Bergenu začneme v jeho centru v okolí přístavu Vågen, především pak navštívíme nejstarší část Bryggen, staré dřevěné hanzovní domy i civilní obydlí z počátku 18. století zapsané na seznam UNESCO, které ve vás vyvolají pocit středověku. Domy vypadají, že jsou přilepené na sobě, uvnitř se ovšem nachází spleť průchodů, teras, schodišť a obchůdků s tradičním zbožím. 

Bergen leží mezi sedmi horami a na jednu z nich, Floyen, se necháme vyvézt lanovkou. Naskytne se nám nádherný výhled na Bergen i záliv s ostrovy. Neopomeneme zhlédnout pevnost tvaru hvězdice Bergenhus s královským sídlem Haakonshallen, jehož areál dnes slouží především jako park. Na závěr dne doslova nasajeme rybí vůni města na jeho proslulém rybím trhu Torget. Bergen je totiž známý svým obchodem s rybami již od středověku, kdy se zde prodávaly a nasolovaly ryby na dlouhou severskou zimu. 

Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

5.DEN

Cesta do Stavangeru není, jak byste čekali, plná nástrah, ale naopak plná míst, která stojí za to navštívit. Proto si nenecháme ujít zastávku u nepřehlédnutelného vodopádu Lateffosen, který patří mezi nejoblíbenější vodopády v Norsku a jehož dva samostatné proudy se těsně před silnicí impozantně spojují. 

Členité západní pobřeží Norska nám připravilo další zážitky, a to ve formě přejezdů přes fjordy, a tak mějte při sobě fotoaparáty, abyste nádherné přírodní scenérie zachytili. 

Večer příjezd do Stavangeru, ubytování. 

6.DEN

Dopoledne strávíme ve slavném rybářském městě Stavanger. Zavítáme do malebného „starého“ Stavangeru, centra města, nedaleko od přístavu Vagen. Bíle natřené dřevěné domky s malými předzahrádkami v úzkých dlážděných uličkách jsou dnes památkově chráněny a procházka tudy je velmi příjemná. Centru města dominuje jedna z nejstarších katedrál v Norsku, Domkirchen, přičemž nad veškerým děním ve městě dohlíží strážní či požární věž Valbergtarnet na vrchu Valberget. 

Odpoledne se pak vydáme k jednomu z nejznámějších symbolů Norska, k přírodní vyhlídce Preikestolen. Poté, co nás autobus doveze na výchozí místo naší procházky, vystoupáme na „kazatelnu“, abychom obrazně řečeno zpytovali svědomí, ale hlavně, abychom se kochali těmi neskutečnými výhledy do okolí. 

Komu nebude procházka po chuti, můžeme doporučit fakultativně plavbu lodí po Lysefjordu právě k Preikestolen

7.DEN

V časných ranních hodinách odjezd na letiště, odlet zpět do Krakova a transfer do Ostravy.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Martina Poláková – přímá linka: +420 776 028 448

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • transfer z Ostravy na letiště do Katovic (Krakova) zpět do Ostravy
 • letecká přeprava Katovice – Oslo a Bergen (Stavanger) – Krakov
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže
 • doprava autobusem Radynacestu v rámci programu
 • 6x ubytování v hotelu
 • 6x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo o max. rozměrech 42 (d) x 32 (v) x 25 (h) cm, není váhově omezeno, uložíte ho pod sedadlo před vámi (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)
 • Zavazadlo za příplatek 1200 Kč - velké kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)
 • pokud si přikoupíte velké kabinové zavazadlo, již si nemůžete vzít s sebou malé kabinové zavazadlo, letecká společnost se řídí pravidlem jednoho kabinového zavazadla
 • Zavazadlo za příplatek 1 900 Kč - velké odbavované zavazadlo o maximální hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě v úložném prostoru letadla)
 • NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity.
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

245 Kč

UNIVERSAL + STORNO

720 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Panoramatický vlak z Osla do Bergenu: dospělý 2 740 Kč, student 1 670 Kč, senior 1 370 Kč
 • Plavba po Lysefjordu k Preikestolen: dospělý 1 520 Kč, dítě 920 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.