Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Tisknout zájezd  

To nejlepší z Palerma a Taorminy + LIPARSKÉ OSTROVY + SICILSKÁ KUCHYNĚ

letecky z Prahy

Jana Palenčárová

Jana Palenčárová průvodkyně

‚Cestování jako zážitek‘ je moje životní krédo.

7 dní19. 4. – 25. 4. 2021

Zvolit jiný termín


Tento zájezd je obsazený


Letecky

Z Prahy

Ubytování

4* hotel

Stravování

Polopenze

Skupina

Do 20 osob

Průvodkyně

Po celý zájezd

Gastro zážitek: Dvouchodové menu – kurz sicilské kuchyně

To nejlepší z Palerma a Taorminy + LIPARSKÉ OSTROVY + SICILSKÁ KUCHYNĚ

Lipari, Vulcano, Panarea, Stromboli… Připraveni na perly Tyrhénského moře? S nadšeným průvodcem objevíte zajímavosti i skrytá místa Liparských ostrovů a Sicílie. Zhlédnete největší katedrálu normanské architektury, chrlící lávovou show či unikátní vulkanické útvary. Projdete se filmovým městečkem Savoca mafiánského Kmotra. Nasajete atmosféru Palerma i Taorminy a ochutnáte sicilskou kuchyni. Dopřejte si cestu rájem a prožijte Sicílii, na kterou se nezapomíná!

Na co se můžete těšit

 • Plavba na vulkanické Liparské ostrovy
 • Žhavé lávové divadlo na ostrově Stromboli
 • Pestré město Palermo s vůni orientu
 • Filmová horská vesnička Savoca
 • Nejživější sicilské město Taormina

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Pondělí 19. dubna: Po příletu do Katánie se dopravíme na hotel a ubytujeme. Další program se bude odvíjet dle letových řádů a času příletu.

Odlet z Prahy dle leteckých řádů do Katánie s přestupem (pravděpodobně v Římě). Přesun transferem na hotel, případná procházka do okolí nebo možnost volného programu.

2.DEN
Ostrov Vulcano s kráterem a výhledem na ostrov Salina a Lipari

Úterý 20. dubna: Vydáme se trajektem na sopečné ostrovy Lipari a Vulcano ze souostroví Liparských ostrovů, které patří k Sicílii a jsou považovány za pozemský ráj v Tyrhénském moři. Vychutnáme si zdejší atmosféru a vyzkoušíme i vyhlášené tuňákové speciality.

První zastávkou bude hlavní město a zároveň největší ostrov – Lipari. Město Lipari se rozprostírá mezi dvěma přístavy, Marina Lunga a Marina Corta. Projdeme se historickým centrem, které si zachovává svůj středověký ráz a navštívíme opevněnou čtvrť Castello. Za ochutnání zde na ostrově stojí čerstvé ryby, především tuňák, kterého v rámci oběda můžeme společně vyzkoušet. 

Později se přesuneme na druhý ostrov – Vulcano. Ostrov stále vře a vzduch je plný přírodních sírových par tzv. fumarole. Na ostrově je tak velice populární koupání v horkých pramenech, které vyvěrají přímo v moři, nebo návštěva místních termálních bazénů různých teplot.

Typické pro tento ostrov jsou také černé písčité pláže, bahenní termály nebo „Údolí příšer“, kde jsou k vidění vulkanické přirodní útvary. 

V podvečer nás čeká plavba zpátky do přístavu v Capo d'Orlando a přesun na hotel.

3.DEN
Barevné mramorové sloupy v klášteře Monreale

Středa 21. dubna: Dnešní den strávíme v metropoli Palermo. Zhlédneme nejznámější památky a zažijeme nevšední atmosféru s nádechem arabské minulosti. Zastavíme se i v nedalekém Monrealu, kde navštívíme katedrálu postavenou velikánem Vilémem II. 

V ranních hodinách se přesuneme do města Monreale, nedaleko Palerma. Navštívíme zde stejnojmennou katedrálu, která je jednou z největších dochovaných památek normanské architektury na světě. Součástí této pamětihonosti je také klášter skrývající jedinečnou křížovou chodbu v původním stavu. Celkem 228 dvojic sloupů z barevného mramoru lemuje zdejší dvůr a na sloupech jsou zobrazeny motivy z bible či motivy významných náboženských osobností. Nevynecháme ani místo vedle kláštera – Belvedere, ze kterého je nádherný pohled na celé město. 

Následovat bude přejezd do hlavního a největšího města Sicílie. Palermo je od středověku hlavním městem ostrova a pátým největším městem v Itálii.

Navštívíme významnou katedrálu, která je ikonou města. Projdeme se po Quattro Canti, rušné křizovatce spojující hned čtyři čtvrti (Albergheria, Capo, Vucciria a La Kalsa). Zastavíme se také u největšího divadla Teatro Massimo, které bylo postaveno v roce 1897 

Palermo je město, o kterém se tvrdí, že již ztratilo pověstný lesk a slávu, ale stále z něj srší jeho velikost a energie. Přístavní město je velice živé, ale zároveň tvrdé a rozporuplné. Široké bulváry s restauracemi a kavárnami střídají úzké uličky spojeny prádelními šnůrami a atmosférou běžného života. Město je plné parků, palem a kaktusů. Ve vzduchu je cítit arabská minulost a vůně orientu. 

V podvečer návrat na hotel. 

4.DEN
Lávová podívaná ve večerních hodinách na ostrově Stromboli

Čtvrtek 22. dubna: Čeká nás plavba lodí za dalšími Liparskými ostrovy – Stromboli a Panarea. Prohlédneme si typické bílé domečky ostrova Panarea a na Stromboli ochutnáme dezertní víno z odrůdy Malvasia. 

První zastávkou bude nejmenší ostrov Liparského souostroví – Panarea, který se podobá řeckému ostrovu Santorini. Bílé domečky v kontrastu s blankytně modrým mořem jsou pastvou pro oči, ale i na duši.

Ostrovem vedou pouze chodníčky, neboť jeho rozloha je pouze 3,4 km². Není se proto čemu divit, že se Panarea stala útočištěm bohatých, kteří se svými jachtami kotví v zátoce Cala Junco u jižního břehu ostrova. Průzračné moře a výhledy z vrcholů ostrova do širokého okolí si rychle zamilujete.

Druhou zastávkou bude ostrov Stromboli s činnou sopkou, který každých 15–20 minut předvádí „prskající show“. Ani my si tento zážitek nenecháme ujít, protože ostrov budeme opouštět ve večerních hodinách. 

Po sopce Stromboli byl pojmenován tzv. strombolský typ erupce, kdy je žhavá láva vymršťována vzhůru, ale obvykle padá zpět do kráteru. Nezpůsobuje tak příliš velké škody, stejně tak jako Stromboli, která za dobu své existence nezničila ani jednu místní osadu.  

Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách. 

5.DEN
Kurz sicilské kuchyně – odhalte oblíbené chutě…

Pátek 23. dubna: Dnešek věnujeme odpočinku na pláži a volnému programu. Případně bude možnost krátké společné procházky do okolí a přilehlého městečka. Pro zájemce je připraven kurz sicilské kuchyně. 

Hotel se nachází v Capo d'Orlando, tato oblast je výbornou příležitostí ke koupaní a odpočinku na pláži. Odpoledne se společně můžeme podívat do města.

Pro zájemce je možnost přiobjednání kurzu sicilské kuchyně v doporovodu naší průvodkyně, která bude pomáhat s překladem místního kuchaře, který kurz povede. Společně budeme připravovat dvouchodové menu a naučíme se, jak připravit čerstvé těstoviny. Kurz je zakončený společnou večeří se sklenkou místního vína

6.DEN
Tradiční ulice ve městě Taormina

Sobota 24. dubna: Přesuneme se na východní pobřeží a navštívíme filmové město Savoca a nedalekou Taorminu. Říká se, že kdo nebyl v Taormině, nebyl na Sicílii, a právě proto tohle místo nemůžeme při našem objevování vynechat. 

Nejprve se vydáme do malebné horské sicilské vesničky Savoca, která proslula zejména natáčením mafiánského filmu Kmotr z roku 1972.

Savoca leží v kopcovité krajině, kde se snad zastavil čas a ikonickou je zde mafiánská  atmosféra spojený právě s tímto filmem. Najdeme zde několik menších kostelů, hrad a klášter s katakombami, v nichž jsou uchována mumifikovaná těla v dobovém oblečení.

Následně navštívíme naopak nejživější město na ostrově – nedalekou Taorminu. Z úbočí hory Monte Tauro se naskýtá nádherný výhled na k západní části sopky Etny a při dobré viditelnosti lze dohlédnout až do Kalábrie. Za vidění stojí i zdejší Řecké divadlo, jehož historie spadá až k 1. století a právě odtut nás čekají ty nejkrásnější výhledy do okolí.

Odpoledne budeme věnovat jižanskému stylu života, kdy si v osobním volnu můžete posedět v jedné z mnoha příjemných kavárniček nebo se věnovat nákupům místních suvenýrů.

V podvečer přejezd zpátky na hotel. 

7.DEN

Neděle 25. dubna: Odlet zpět do ČR.

V případě odletu v pozdějších hodinách se ještě zastavíme ve městě Katánie. Poté již bude následovat let s přestupem zpátky do Prahy. Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Daniela Lukovicsová
e-mail: lukovicsova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 707

Co už máte v ceně?

 • letenky Praha–Katánie–Praha s přestupem
 • letištní taxy
 • transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • doprava po vyhrazenou část programu
 • lodní doprava v rámci programu na ostrovy
 • 6x ubytování ve 4* hotelu
 • 6x polopenze
 • průvodcovské služby českého nebo slovenského průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • vstupné do památek
 • kurz vaření pro zájemce na místě (dle domluvy): 20–40 EUR
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 800 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 4* hotel v oblasti Capo d'Orlando – ideální výchozí bod pro výlety do okolí

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne při prohlídce bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • večeře v hotelu formou bufetu

Pojištění na cestu zařídíme

Koop 60 Covid + STORNO

1 050 Kčcelý zájezd
150 Kčden/osoba

Podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Časté dotazy

Jsou vstupenky zahrnuty v ceně zájezdu?

Jaké máme očekávat snídaně?

Nechci si s sebou brát tolik hotovosti, lze běžně platit kartou?


Články


Trasa zájezdu


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

NÍZKÁ ZÁLOHA

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 25 %.

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.


Katalog 2021