Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

autobusem

To nejlepší z Paříže + ZÁMKY NA LOIŘE

Program 1Program 2Knižní průvodce zdarma
7 dní15. 5. – 21. 5. 2017

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

Hotel 3* v Paříži a v údolí Loiry

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 40 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

14–18°C

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže a okouzlující zámky na Loiře. Navštívíte Eiffelovu věž, projdete se Latinskou čtvrtí, zhlédnete Operu Garnier i umělecké skvosty muzea Louvre. A budete obdivovat úchvatné zámky Chambord, Chenonceau i Amboise. Zažijte s námi Paříž a objevte zámecké poklady údolí Loiry!

Na co se můžete těšit

 • Jedinečný výhled z Eiffelovy věže
 • Pohádkově romantické zámky na Loiře
 • Majestátní gotickou katedrálu v Chartres
 • Umělecký zážitek z nejlepších muzeí Paříže

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce, Brna, Prahy nebo Plzně.


1.DEN

V dopoledních hodinách odjezd autobusem Radynacestu z Ostravy po trase Olomouc – Brno – Praha  Plzeň, noční přejezd hranic.

2.DEN
Nádvoří Louvru se slavnou pyramidou

Ráno proběhne před Paříží hygienická pauza.

Program začneme u Vítězného oblouku, jednoho ze symbolů Paříže. Procházkou přes bulvár Champs-Élysées se dostaneme až k Náměstí Svornosti a k Elysejskému paláci, sídlu francouzského prezidenta. Dále budeme pokračovat přes Tuilerijské zahrady k Louvru, kde si dáme pauzu a čas na občerstvení, případně návštěvu muzea.

Odpoledne se přesuneme k Palais Royal, bývalému královskému paláci a budeme pokračovat směrem k Opeře Garnier. Zájemci budou moci nahlédnout do fascinujících interiérů této budovy a také si projít okolní slavné bulváry plné luxusní pařížské módy. Dojdeme k Muzeu parfémů Fragonard, kde budeme mít čas nakoupit ty nejlepší suvenýry – francouzské parfémy. 

Večer se vydáme směrem na nábřeží, kde se nalodíme a užijeme si večerní plavbu po Seině.

3.DEN
Most Alexandra III.

Tento den začneme prohlídku u dominanty Paříže – Eiffelovy věže, zájemci si mohou užít fantastický výhled na celou Paříž, který se naskýtá z třetího patra. Přes Martova pole dojdeme k budově Vojenské školy a následně až k Invalidovně, vojenskému muzeu, hospici a památníku císaře Napoleona I. Přes nejkrásnější pařížský most, kterým je most Alexandra III., se vydáme k ohromnému neoklasicistnímu kostelu Madelaine, který je zasvěcen sv. Máří Magdaléně.

Odpoledne se přemístíme do Latinské čtvrti, projdeme se kolem kostela Svatého Sulpicia, známého tzv. Pásem růže z knihy Šifra mistra Leonarda, zhlédneme také nejstarší francouzskou univerzitu Sorbonnu a navštívíme i národní památník Pantheon. Naším cílem budou Lucemburské zahrady s Lucemburským palácem – sídlem francouzského senátu. Zde bude čas na odpočinek, případně individuální volno.

V podvečer se přemístíme na nedaleký Montparnasse, kde navštívíme místní okouzlující hřbitov, na kterém jsou pohřbeni francouzští velikáni (například Serge Gainsbourg nebo Jean-Paul Sartre) a po setmění si užijeme výhled na Paříž z Montparnasského mrakodrapu. Ne nadarmo se Paříži přezdívá město světel.

4.DEN
Romantický zámek Chenonceau v údolí Loiry

Ráno se autobusem Radynacestu vydáme do údolí Loiry. Naší první zastávkou bude nekrásnější a nejznámější renesanční zámek ve Francii, Chambord. Obdivuhodná je nejen stavba samotná, ale také monumentální dvojité točité schodiště, zbudované pravděpodobně podle návrhu Leonarda da Vinciho. Nádherný výhled na rozlehlé zahrady je zejména ze střešních teras zámku, odtud kdysi Marie Medicejská pozorovala hvězdy.

Odpoledne nás čeká návštěva druhého nejnavštěvovanějšího francouzského zámku, hned po Versailles, Chenonceau, Jde o poměrně nenápadnou, ale nesmírně půvabnou a romantickou stavbu, která jako by se vznášela na vodě. O zámku se říká, že je nejhezčí a nejelegantnější stavbou v údolí Loiry. Za to zámek zejména vděčí šesti královským ženám, které se se podepsaly na dnešním vzhledu zámku a jeho okolí.

Večer přejedeme na ubytování v okolí města Tours.

Ubytování je v hotelu: Hotel Campanile Tours Sud - Chambray

5.DEN
Zámek Amboise s nádechem středověku

Po snídani se vydáme na prohlídku města Tours, známého centra umění a historie a budeme moci obdivovat architekturu hrázděných domů, Winstonův most a katedrálu sv. Gatiena. Dopoledne strávíme v nádherných zahradách zámku Villandry, které právem patří k evropským unikátům. Zdejší zahradníci nás přesvědčí o tom, že i z obyčejné zeleniny je možné vysázet nádherné ornamenty.

Odpoledne nás čeká zámek Amboise, který je vystavěn na skále nad městem na místě bývalého středověkého hradu. Díky své poloze a překrásně upraveným zámeckým zahradám je považován za jeden z nejkrásnějších v celé Francii. Ze zámeckých teras je nádherný výhled na kamenné domky s břidlicovými střechami a na řeku Loiru. Největším skvostem zámku je kaple s hrobkou renesančního velikána Leonarda da Vinciho, jež na nedalekém zámečku Clos Lucé strávil závěr svého života.

Cestou do Paříže se zastavíme ve městě Chartres, kde si prohlédneme fascinující katedrálu ze 13. století a projdeme se večerním městem. Příjezd na hotel v Paříži ve večerních hodinách.

6.DEN
Zahradní Oranžérie zámku Versailles

Po snídani nás čekají interiéry bývalého královského paláce a zároveň jednoho z největších muzeí na světě – Louvre. Zájemci zde mohou obdivovat sbírky umění od starověkých říší až po renesanční a barokní díla, včetně slavného Da Vinciho obrazu Mona Lisa. K příjemnému odpočinku se přímo nabízí přilehlé Tuilerijské zahrady. Pro milovníky umění bude také možnost individuálně zavítat do některého z dalších fantastických pařížských muzeí. Doporučujeme Musée d'Orsay se sbírkou impresionistických děl, Orangerie s Monetovými Lekníny nebo Musée Rodin s unikátní sbírkou Rodinových soch.

Odpoledne se vydáme poznávat zákoutí malebné umělecké čtvrti Montmartre. Projdeme se od kabaretu Moulin Rouge, kolem Zdi lásky a posledního pařížského mlýnu až k bazilice Sacré Coeur, kde si naposledy užijeme výhled na Paříž.

Ve večerních hodinách se vydáme na cestu zpět do ČR.

7.DEN

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách po trase Plzeň – Praha – Brno – Olomouc – Ostrava.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Karolína Petrová – e-mail: petrova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 602

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • 4x ubytování v Paříži a v Tours v 2* nebo 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu (mimo volný program)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstupné do zámků Chambord (11 EUR), Chenonceau (13 EUR), Amboise (11,20 EUR)
 • vstupné do památek v Paříži
 • požadavek na konkrétní místa v autobuse (200 Kč/osoba)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ve 2* nebo 3* hotelu se snídaní

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

245 Kč

UNIVERSAL + STORNO

420 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné na místě: 

 • Eiffelova věž: 1. patro 7€, 2. patro 11€, 3. patro 17€
 • Louvre: 15€
 • Invalidovna: 11€
 • Versailles: 27€ (zámek + zahrady + hry fontán + Velký a Malý Trianon + vesnička Marie Antoinetty)

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


NOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..