Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Ostravy – Krakova

To nejlepší z Paříže + ZÁMKY NA LOIŘE

Program 1Program 2Knižní průvodce zdarma
4 dny10. 9. – 13. 9. 2015

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Ostravy, Krakova

Ubytování

Hotel 2* nebo 3* v Paříži

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Pohádkový eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Paříže a objevíte krásu zámků na Loiře. Navštívíte Chambord, kouzelný Chenonceau a Blois, Amboise a Villandry s renesančními zahradami. Zhlédnete Eifflelovu věž i katedrálu Notre-Dame. Ochutnejte s námi kraj protkaný historií, vonící vínem a poznejte honosné údolí Loiry i Paříž!

Na co se můžete těšit

 • Impozantní renesanční zámek Chambord
 • Půvabný královský zámek Blois
 • Okouzlující zahrady zámku Amboise
 • Jedinečný výhled z Eiffelovy věže

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Ostravy, po příletu do Paříže, přejezd transferem na hotel, ubytování. V závislosti na čase příletu bude následovat program s průvodcem. 

Ubytování: Hotel Ibis Amboise 3*

2.DEN
Nádherný zámek a zámecké zahrady Chenonceau

Po snídani nás bude u hotelu čekat náš autobus Radynacestu, kterým se vypravíme do údolí Loiry. Zavítíme na největší a nejznámější renesanční zámek ve střední FranciiChambord. Obdivuhodná je nejen sama impozantní stavba, ale i dvojité točité schodiště, zbudované pravděpodobně podle návrhu Leonarda da Vinciho. Nádherný výhled na rozsáhlé zahrady je ze střešních teras zámku, odkud kdysi Marie Medicejská pozorovala hvězdy.

Neopomenutelnou součástí údolí Loiry je i královský zámek Blois, který ukazuje každodenní život královského dvora, o čemž svědčí i bohatě zařízené a krásně zdobené komnaty. Je to také místo, kde získala Johanka z Arku od arcibiskupa z Remeše požehnání před svých odchodem do slavní bitvy.

Odpoledne návštěva druhého nejnavštěvovanějšího zámku hned po Versailles, tzv. Chenonceau. Jde o poměrně nenápadnou, ale nesmírně půvabnou a romantickou stavbu, která jako by se vznášela ve vzduchu a na vodě. Říká se o něm, že je nejhezčí a nejelegantnější stavbou údolí Loiry. Za to vděčí šesti královským ženám, které se podepsaly na úpravách zámku a jeho okolí.  

3.DEN
Zámek Amboise s nádechem středověku

Zámek Amboise trůnící na skále nad městem je postaven na základech středověkého hradu. Díky své poloze a překrásně upraveným zámeckým zahradám je považován za nejkrásnější zámek ve Francii. Ze zámeckých teras je nádherný pohled na kamenné domky s břidlicovými střechami a řeku Loiru. Největším skvostem zámku je však kaple s hrobkou renesančního velikána Leonarda da Vinciho, jenž na nedalekém zámečku Clos Lucé strávil závěr svého života.  

Odpoledne si dáme oběd ve městě Tours, známém centru umění a historie a budeme moci obdivovat architekturu hrázděných domů, Winstonova mostu a katedrály sv. Gatiena. S údolím Loiry se rozloučíme v nádherných renesančních zahradách zámku Villandry, které právem patří k evropským unikátům. Zdejší zahradníci nás přesvědčí, že i z obyčejné zeleniny je možné vysázet nádherné ornamenty.

Přejezd zpět do Paříže, ubytování.

4.DEN
Královské sídlo La Conciergerie

Poslední den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže. Z jejího vrcholu nás bude čekat nádherný výhled na město. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny, tedy místům spojeným s osobností císaře Napoleona I. V samém historickém jádru Paříže si prohlédneme fascinující gotický chrám Notre-Dame, proslavený románem Viktora Huga "Zvoník u Matky Boží v Paříži", uvidíme středověký palác a vězení La Conciergerie a klenot gotické architektury, kaple Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce. Prohlídku města zakončíme tradiční francouzskou večeří na bulváru Saint-Michel.

Večer přejezd transferem na letiště, odlet zpět do Ostravy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Karolína Petrová – e-mail: petrova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 602

Co už máte v ceně?

 • letenka Ostrava - Paříž - Ostrava se všemi poplatky
 • přepravované zavazadlo 15 kg + kabinové zavazadlo 5 kg
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • dopravu autobusem Radynacestu v údolí řeky Loiry
 • 3x ubytování v Paříži a kolem Loiry ve 2* nebo 3* hotelech
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • MHD v Paříži (6 EUR)
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné do památek
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 600 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Jak je to s jídlem?

 • v hotelu jsou podávány kontinentální snídaně (bageta, croissant, máslo, marmeláda, čaj, káva)
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla) + malé osobní zavazadlo (dámskou kabelku nebo laptop) o max. rozměrech 40 (d) x 30 (v) x 15 (h) cm, hmotnost do 3 kg.
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg, max. délka jedné strany do 150 cm, součet tří stran do 250 cm (toto bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

140 Kč

UNIVERSAL + STORNO

390 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Vstupné na místě: 

 • Eiffelova věž: 1. patro 7€, 2. patro 11€, 3. patro 17€
 • Louvre: 15€
 • Invalidovna: 11€
 • Versailles: 27€ (zámek + zahrady + hry fontán + Velký a Malý Trianon + vesnička Marie Antoinetty)

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


NOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..