Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z přírody severního Turecka + POHOŘÍ KAČKAR

7 dní6. 8. – 12. 8. 2016

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

4* hotel v Trabzonu + horská chata

Stravování

Plná penze

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z přírody severního Turecka + POHOŘÍ KAČKAR

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte největší skvosty severního Turecka. Budete obdivovat vilu prezidenta Atatürka či skalní klášter Sümela. Užijete si příjemné horské klima i nenáročnou turistiku. Ochutnáte tradiční pochoutky a naučíte se připravovat pravý turecký čaj. Vydejte se s námi do zeleného ráje a poznejte severní Turecko!

Na co se můžete těšit

 • Panenskou přírodu a úchvatné vodopády
 • Romantické horské vesničky a pohoří Kačkar
 • Příjemné horské klima a lehkou turistiku
 • Ochutnávky tradiční turecké kuchyně

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Prahy do Trabzonu, přestup v Istanbulu. Přesun do hotelu v Trabzonu. Ubytování v centru města, nocleh. Podle času příletu případně možnost dokoupit večeři.

2.DEN

Po snídani nás čeká prohlídka města Trabzonu, kdysi sídelního města pontských králů a města nacházejícího se na samém konci severní větve Hedvábné stezky. Navštívíme přepychovou vilu 1. tureckého prezidenta Atatürka (2 €). Zhlédneme také mešitu/kostel Ayasofya s nejkrásnějšími freskami v Turecku a dále navštívíme stříbrotepecký bazar.

K obědu ochutnáme proslulé zdejší Trabzon pidesi (něco na způsob pizzy). Po obědě se objednaným minibusem přesuneme do místa ubytování, které se nachází v nadmořské výšce 1 850 metrů n. m., odkud je nádherný výhled do okolního kraje. Poté, co se ubytujeme v horské chatě, vyrazíme na procházku do oblasti Akçaabat Yaylasi.

K večeři nás čeká masové soté s rýží, polévka, salát. Nocleh v Akçaabat.

3.DEN

Dnes se vydáme minibusem na cestu s krásnými výhledy směrem k městu Trabzon a následně k národním parkům Maçka/Altındere, kde budeme mít možnost spatřit ohromující skalní klášter Sümela, který visí na skále národního parku Altindere. Právě zde byli korunováni vládci Komnénovské dynastie. Turečtí sultáni sem přicházeli na náboženské pouti a klášteru nabízeli dary, proto bylo toto místo zařazeno na seznam památek UNESCO. Procházka v parku. K obědu ochutnáme zdejší pstruhy, kuymak/muhlama, kukuřičný chleba, salát.

Po obědě bude možné navštívit Hamsi köy – místo proslulé výbornou místní sladkostí zvanou Sütlaç, což je sladká pochoutka na způsob pudinku.

Nocleh v oblasti Maçka nebo Zigana. Po ubytování bude následovat společná procházka krásnou přírodou. Večeře formou bufetu.

4.DEN

Dopoledne zavítáme k dlouhému přírodnímu jezeru Uzungöl. Toto malebné místo se nachází v Pontském pohoří v nadmořské výšce 1 090 metrů n. m. Jezero je obklopeno nádhernou přírodní scenérií a typickými horskými vesnicemi. Od jezera si uděláme procházku (cca 3–4 kilometry) do údolí Haldizen Vadisi, které obklopují hory a lesy. Díky vydatným srážkám je okolí jezera Uzungöl jednou z nejzelenějších oblastí Turecka a jen zde se vyskytuje více než 60 druhů místních rostlin, které nenajdete nikde jinde, což má pozitivní vliv na kvalitu místního medu. K obědu bude připravena zdejší specialita köfte – kuličky z mletého masa připravované na grilu.

Po obědě přejedeme do oblasti Rize/Ayder, která je označovaná jako turecký Chamonix. Cestou se zastavíme v oblasti Firtina, kde si lze vyzkoušet zipline nebo rafting. Dále budeme projíždět vesnicí Çamlihemşin, která je známá pro spousty místních žen v tradičních krojích. Zároveň je tato oblast proslulá pekaři a cukráři.

Poté ubytování v Ayderu, večeře je formou bufetu. Nocleh.

5.DEN

Dopoledne se společně vypravíme na procházku do nádherné přírody v oblasti Ayderu (cca 1 400 metrů). Poté se ještě stihneme minibusem přesunout ke krásnému vodopádu Gelin tülü, což v překladu znamená „nevěstin závoj“. K obědu ochutnáme zdejší grilované kuřecí maso.

Odpoledne bude možné fakultativně navštívit autobusem oblast Avusor (2 420 metrů n. m.), případně si individuálně užít volno procházkou či odpočinkem.

Přenocování v horské chatě jako předchozí den v Ayderu, večeře formou bufetu.

6.DEN

Po snídani přejedeme k výrobně na zpracování místního čaje, kde se seznámíme s druhy místních čajů a jejich zpracováním. Budete mít možnost ochutnat a dozvědět se výrobní zajímavosti. K obědu ochutnáme vynikající mořskou rybu.

Následuje přejezd do oblasti Sürmene, která se vyznačuje výrobou nožů, jenž spolu s německým Solingenem vyrábí nejkvalitnější nožíky, nože a dýky na světě. V podvečer se vrátíme zpět do Trabzonu, kde mimo jiné budete moci nakoupit vynikající lískové oříšky, které se zde pěstují. K večeři si pochutnáme na köfte, kayganě, hamsikusu (rybí specialitka), salátu či mléčném nápoji ayran. Nocleh opět v Trabzonu.

Po večeři fakultativně zábavný program „Trabzonská černomořská noc“.

7.DEN

Po snídani odjezd z hotelu na letiště a odlet do Prahy, s přestupem v Istanbulu. Dle času odletu možnost fakultativně dokoupit oběd.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Ivana Procházková – přímá linka: +420 776 028 005

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Trabzon – Praha (přestup v Istanbulu) se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo
 • transfery z/na letiště, dopravu v místě pobytu
 • 6x nocleh v 2-lůžkových pokojích (2x hotel 4*, 4x horská chata)
 • plná penze (2. - 6. den)
 • 6x snídaně formou bufetu
 • 5x oběd (viz rozpis v programu)
 • 5x večeře (viz rozpis v programu)
 • český průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • místní průvodce
 • denně 0,5 l lahev vody na osobu zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné dle programu
 • nápoje během obědů a večeří
 • bakšišné (cca 10 €/pobyt)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

245 Kč

UNIVERSAL + STORNO

720 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Fakultativní výlet do panenské přírody oblasti Avusor: dospělý 790 Kč, dítě 670 Kč, senior 670 Kč
 • Trabzonská černomořská noc: dospělý 820 Kč, dítě 760 Kč, senior 760 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • letní sídlo Atatürka (Atatürk köşkü): 2 €
 • mešita Ayasofya: 3 €
 • skalní klášter Sümela: 10 €
 • doprava minibusem ke klášteru Sümela: 10 €
 • pochoutka Sütlaç: 2 €
 • zipline: 7 €
 • rafting: 20 €

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Zážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.