Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z přírody severního Turecka + POHOŘÍ KAČKAR

7 dní6. 8. – 12. 8. 2016

Jediný termín v letošním roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

4* hotel v Trabzonu + horská chata

Stravování

Plná penze

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z přírody severního Turecka + POHOŘÍ KAČKAR

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte největší skvosty severního Turecka. Budete obdivovat vilu prezidenta Atatürka či skalní klášter Sümela. Užijete si příjemné horské klima i nenáročnou turistiku. Ochutnáte tradiční pochoutky a naučíte se připravovat pravý turecký čaj. Vydejte se s námi do zeleného ráje a poznejte severní Turecko!

Na co se můžete těšit

 • Panenskou přírodu a úchvatné vodopády
 • Romantické horské vesničky a pohoří Kačkar
 • Příjemné horské klima a lehkou turistiku
 • Ochutnávky tradiční turecké kuchyně

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Prahy do Trabzonu, přestup v Istanbulu. Přesun do hotelu v Trabzonu. Ubytování v centru města, nocleh. Podle času příletu případně možnost dokoupit večeři.

2.DEN

Po snídani nás čeká prohlídka města Trabzonu, kdysi sídelního města pontských králů a města nacházejícího se na samém konci severní větve Hedvábné stezky. Navštívíme přepychovou vilu 1. tureckého prezidenta Atatürka (2 €). Zhlédneme také mešitu/kostel Ayasofya s nejkrásnějšími freskami v Turecku a dále navštívíme stříbrotepecký bazar.

K obědu ochutnáme proslulé zdejší Trabzon pidesi (něco na způsob pizzy). Po obědě se objednaným minibusem přesuneme do místa ubytování, které se nachází v nadmořské výšce 1 850 metrů n. m., odkud je nádherný výhled do okolního kraje. Poté, co se ubytujeme v horské chatě, vyrazíme na procházku do oblasti Akçaabat Yaylasi.

K večeři nás čeká masové soté s rýží, polévka, salát. Nocleh v Akçaabat.

3.DEN

Dnes se vydáme minibusem na cestu s krásnými výhledy směrem k městu Trabzon a následně k národním parkům Maçka/Altındere, kde budeme mít možnost spatřit ohromující skalní klášter Sümela, který visí na skále národního parku Altindere. Právě zde byli korunováni vládci Komnénovské dynastie. Turečtí sultáni sem přicházeli na náboženské pouti a klášteru nabízeli dary, proto bylo toto místo zařazeno na seznam památek UNESCO. Procházka v parku. K obědu ochutnáme zdejší pstruhy, kuymak/muhlama, kukuřičný chleba, salát.

Po obědě bude možné navštívit Hamsi köy – místo proslulé výbornou místní sladkostí zvanou Sütlaç, což je sladká pochoutka na způsob pudinku.

Nocleh v oblasti Maçka nebo Zigana. Po ubytování bude následovat společná procházka krásnou přírodou. Večeře formou bufetu.

4.DEN

Dopoledne zavítáme k dlouhému přírodnímu jezeru Uzungöl. Toto malebné místo se nachází v Pontském pohoří v nadmořské výšce 1 090 metrů n. m. Jezero je obklopeno nádhernou přírodní scenérií a typickými horskými vesnicemi. Od jezera si uděláme procházku (cca 3–4 kilometry) do údolí Haldizen Vadisi, které obklopují hory a lesy. Díky vydatným srážkám je okolí jezera Uzungöl jednou z nejzelenějších oblastí Turecka a jen zde se vyskytuje více než 60 druhů místních rostlin, které nenajdete nikde jinde, což má pozitivní vliv na kvalitu místního medu. K obědu bude připravena zdejší specialita köfte – kuličky z mletého masa připravované na grilu.

Po obědě přejedeme do oblasti Rize/Ayder, která je označovaná jako turecký Chamonix. Cestou se zastavíme v oblasti Firtina, kde si lze vyzkoušet zipline nebo rafting. Dále budeme projíždět vesnicí Çamlihemşin, která je známá pro spousty místních žen v tradičních krojích. Zároveň je tato oblast proslulá pekaři a cukráři.

Poté ubytování v Ayderu, večeře je formou bufetu. Nocleh.

5.DEN

Dopoledne se společně vypravíme na procházku do nádherné přírody v oblasti Ayderu (cca 1 400 metrů). Poté se ještě stihneme minibusem přesunout ke krásnému vodopádu Gelin tülü, což v překladu znamená „nevěstin závoj“. K obědu ochutnáme zdejší grilované kuřecí maso.

Odpoledne bude možné fakultativně navštívit autobusem oblast Avusor (2 420 metrů n. m.), případně si individuálně užít volno procházkou či odpočinkem.

Přenocování v horské chatě jako předchozí den v Ayderu, večeře formou bufetu.

6.DEN

Po snídani přejedeme k výrobně na zpracování místního čaje, kde se seznámíme s druhy místních čajů a jejich zpracováním. Budete mít možnost ochutnat a dozvědět se výrobní zajímavosti. K obědu ochutnáme vynikající mořskou rybu.

Následuje přejezd do oblasti Sürmene, která se vyznačuje výrobou nožů, jenž spolu s německým Solingenem vyrábí nejkvalitnější nožíky, nože a dýky na světě. V podvečer se vrátíme zpět do Trabzonu, kde mimo jiné budete moci nakoupit vynikající lískové oříšky, které se zde pěstují. K večeři si pochutnáme na köfte, kayganě, hamsikusu (rybí specialitka), salátu či mléčném nápoji ayran. Nocleh opět v Trabzonu.

Po večeři fakultativně zábavný program „Trabzonská černomořská noc“.

7.DEN

Po snídani odjezd z hotelu na letiště a odlet do Prahy, s přestupem v Istanbulu. Dle času odletu možnost fakultativně dokoupit oběd.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Ivana Petláková – přímá linka: 776 028 005

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Trabzon – Praha (přestup v Istanbulu) se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo
 • transfery z/na letiště, dopravu v místě pobytu
 • 6x nocleh v 2-lůžkových pokojích (2x hotel 4*, 4x horská chata)
 • plná penze (2. - 6. den)
 • 6x snídaně formou bufetu
 • 5x oběd (viz rozpis v programu)
 • 5x večeře (viz rozpis v programu)
 • český průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • místní průvodce
 • denně 0,5 l lahev vody na osobu zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné dle programu
 • nápoje během obědů a večeří
 • bakšišné (cca 10 €/pobyt)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

245 Kč

UNIVERSAL + STORNO

721 Kč


Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Fakultativní výlet do panenské přírody oblasti Avusor: dospělý 830 Kč, dítě 700 Kč, senior 700 Kč
 • Trabzonská černomořská noc: dospělý 860 Kč, dítě 800 Kč, senior 800 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • letní sídlo Atatürka (Atatürk köşkü): 2 €
 • mešita Ayasofya: 3 €
 • skalní klášter Sümela: 10 €
 • doprava minibusem ke klášteru Sümela: 10 €
 • pochoutka Sütlaç: 2 €
 • zipline: 7 €
 • rafting: 20 €

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Chcete zažít autentická místa, kam se jiní turisté nedostanou?

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů
na jeden zájezd. Komorní atmosféra je ta nejlepší.

VLASTNÍ KONCEPT

Vše si sami připravujeme od A do Z. Průvodce je s vámi již od odletu.

SKVĚLÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to experti, kteří v cizině žili a znají ji nejlépe.

ZÁŽITKY BEZ STAROSTÍ

Zajistíme pro vás vše od letenky přes hotel, transfery až po program.


68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK