Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

To nejlepší z Říma + NEAPOL + HERCULANEUM

5 dní31. 10. – 4. 11. 2018

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel v Římě

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

15–20 °C

Vidět Neapol, Řím… a Herculaneum. S námi to zvládnete. Zkušený průvodce vám ukáže věčné město jako nikdo jiný. Proniknete až do dějiště gladiátorských her, odhalíte kumšt italských umělců a vhodíte si minci do Fontány di Trevi. Rychlovlakem vyrazíte do Neapole a objevíte tisíce let pohřbené antické město. Poznávejte Itálii jako cestovatel – zažijte atmosféru míst, která vám vezmou dech!

Na co se můžete těšit

 • Mystika antického Herculanea (UNESCO)
 • Jedinečné fresky v interiéru Sixtinské kaple
 • Tajuplná atmosféra římského Kolosea
 • Památky kouzelné přístavní Neapole

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Přílet do věčného města – Říma, ubytování, organizační schůzka s průvodcem. Dle času příletu možnost procházky Římem s průvodcem.

2.DEN
Sídlo římské samosprávy Kapitol

Dnešní den věnujeme hlavním památkám věčného města. Těšit se můžete na Koloseum a římská fóra, odpoledne se podíváme k Fontáně di Trevi a Španělským schodům.

Prohlídku města zahájíme u Kolosea, Palatina a Fora Romana, kde se odehrávaly gladiátorské zápasy. Na prohlídku bude dostatek času. 

Poté se vydáme cestou římských fór – Césarovo fórum, největší Trajánovo fórum, novodobý památník Viktora Emanuela II., vstoupíme na Kapitol a pohlédneme na Forum Romanum. Vyhlídka – město kopulí.

Poté budeme pokračovat rušnou obchodní třídou Via del Corso k nejslavnější fontáně – Fontáně di Trevi, kterou proslavil F. Fellini ve svém filmu La Dolce Vita. Vhodíme si minci do fontány, abychom se znovu někdy vrátili do Říma, a procházku ukončíme na nejživějším místě v Římě – u Španělských schodů proslulých módními přehlídkami – a ukážeme si jednu z nejdražších ulic na světě – Via Condotti, kde se nachází butiky slavných italských návrhářů.

3.DEN
Antické město Herkuláneum u Neapole

Celodenní výlet do Neapole s návštěvou mimořádně dochovaného antického města Herculaneum.

Brzy ráno odjedeme rychlovlakem do Neapole. Po příjezdu se místní dopravou vydáme k Herculaneu, kde budete mít prostor na prohlídku. Toto antické město, které v roce 79 při výbuchu Vesuvu pohřbilo bahno a sutě o síle od 10–26 metrů, je mnohem lépe zachované než Pompeje a i když je k vidění pouze část, stojí určitě za návštěvu.

Po prohlídce přejedeme do Neapole. Uvidíme dóm San Gennaro, což je velká třílodní bazilika se spoustou hýřivé výzdoby s několika kaplemi, které každého oslní. Nahlédneme do Galerie Umberta I. s největší skleněnou pasáží v Evropě.

Projdeme kolem středověkého hradu Castel Nuovo a divadla Teatro San Carlo. Procházkou podél moře zamíříme k hradu Castel dell'Ovo – Vaječný hrad. Podle legendy měl římský básník Vergilius magické vajíčko, které je ukryto na hradě.

Večer návrat vlakem do Říma.

4.DEN
Interiér Vatikánských muzeí

Dopoledne si zájemci mohou prohlédnout jedinečná Vatikánská muzea, poté bude následovat prohlídka dalších zajímavostí Říma.

Po snídani budou mít zájemci prostor k prohlídce Vatikánských muzeí – Sixtinské kaple s freskovým cyklem od Michelangela – Stvoření světa, Poslední soud, Rafaelovy stanze, Egyptského muzea, Etruského muzea, Sálu map a dalších.

Pak se zastavíme na nejkosmopolitnějším náměstí na světě – nám. sv. Petra s nádhernou Berniniho kolonádou. Vstoupíme do chrámu sv. Petra, kde jsou uloženy ostatky sv. Petra, nad nímž je baldachýn od Berniniho. Uvidíme Pietu, dílo teprve 25letého Michelangela, katedrálu sv. Petra a další památky.

Vydáme se k Andělskému hradu, dříve Hadriánovo mauzoleum, pevnost, úkryt i místo milostných schůzek papežů. Nad řekou Tiberou si prohlédneme Andělský most s 10 anděly a sochy sv. Petra a Pavla, navštívíme barokní náměstí – Piazza Navona s fontánamiFontána čtyř řek od Berniniho, kostel sv. Anežky Římské a procházku zakončíme u Pantheonu – chrámu všech bohů.

5.DEN

Po snídani dle letového řádu program s průvodcem v Římě nebo odjezd transferem na letiště a návrat do ČR.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Hana Teichmannová – e-mail: teichmannova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 035

Co už máte v ceně?

Co cena nezahrnuje?

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • jízdné po Římě
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • fakultativní výlet do Neapole
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 800 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel v blízkosti centra Říma
 • hotel je dostupný autobusem nebo jinou MHD do centra města

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu je kontinentální
 • během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

175 Kč

UNIVERSAL + STORNO

450 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Jízdenka na rychlovlak do Neapole: dospělý 2 180 Kč, dítě 2 180 Kč, student 2 180 Kč, senior 2 180 Kč
 • Vatikánská muzea: dospělý 740 Kč, dítě 380 Kč, student 410 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

Ohlasy cestovatelůS námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.