Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Říma + VATIKÁN

Program 1Program 2Knižní průvodce zdarma

Petra Římská, průvodkyně

Cestování je nejpříjemnější způsob vzdělávání. Udělejte to pro sebe.

5 dní11. 6. – 15. 6. 2020

Jediný termín v tomto roce

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 11. 5.

Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel v Římě

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 18 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

25–27°C

Všechny cesty vedou… do Říma. S průvodcem na slovo vzatým se vydáte do Kolosea, vystoupáte na pověstný Kapitol a ponoříte se do krás nestárnoucího Fora Romana. Vhodíte si minci do Fontány di Trevi, projdete se Vatikánem a Sixtinská kaple vám vezme dech. Objevíte oblíbená zákoutí místních, kouzlo malebných uliček i kaváren. Nechte se vtáhnout pohodovou atmosférou Itálie a  prožijte Řím!

Na co se můžete těšit

 • Fascinující chrám sv. Petra ve Vatikánu
 • Jedinečné fresky v interiéru Sixtinské kaple
 • Antický duch římského Kolosea
 • Symbol sladkého života Fontánu di Trevi

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Čtvrtek 11. června: Přílet do Říma a dle časových možností první seznámení a procházka věčným městem.

Odlet z Prahy a přílet do Říma, poté objednaným transferem přesun na hotel a ubytování. Dle letového řádu a času příletu možná procházka Římem s průvodcem.

2.DEN
Historie Kolosea z první ruky od průvodce Pavla

Pátek 12. června: Dnešní den se ponese v duchu památek v samotném srdci Říma. Uvidíme dominanty, jakými jsou Kapitol, Forum Romanum či Koloseum.

Dopoledne se vydáme na společnou procházku a prohlédneme si antický stadion Circo Massimo, nejstarší římské fórum Foro Boario, u něhož se nachází slavná ústa pravdy, do kterých když lhář strčil ruku, byla mu ukousnuta.

Poté přejdeme ke starověkému srdci Říma – Kapitol (socha vlčice), odkud je nádherný výhled na Forum Romanum. Dále se projdeme přes Foro di Augusto ulicí Via Imperiali ke Koloseu a Konstantinovu oblouku. Osobní volno (možnost prohlídky Kolosea a Fora Romana, oběd…).

Odpoledne budeme pokračovat v prohlídce města: Bazilika sv. Petra v řetězech, Trajánův park a bazilika sv. Jana v Lateráně, která je nazývána matkou a hlavou všech kostelů města i světa. Poté už si můžete užívat zdejší atmosféru dle libosti v rámci osobního volna.

Návrat do hotelu nebo možnost individuální podvečerní procházky podél Tibery či do čtvrti Zátibeří.

3.DEN
Svatopetrské náměstí ve Vatikánu

Sobota 13. června: Dnes nás čeká návštěva Vatikánských muzeí, procházka po náměstí sv. Petra a zhlédnutí Andělského hradu či Fontány čtyř řek. 

Dopoledne si prohlédneme nejmenší stát světa – Vatikán. Vydám se na náměstí sv. Petra, uvidíme impozantní chrám sv. Petra s Michelangelovou kopulí s nádherným výhledem na město a světoznámá Vatikánská muzea, která jsou jedním z největších komplexů uměleckých sbírek na světě a nachází se zde i světoznámá Sixtinská kaple. Poté bude následovat volno na oběd a prostor na nákup suvenýrů.

Odpoledne půjdeme k Andělskému hradu a dále k nejrušnějšímu náměstí Piazza Navona, kde se také nachází Berniniho Fontána čtyř řek.

Poté přejdeme k Palazzo Borghese, Mausoleo di Augusto na Piazza del Popolo s egyptským obeliskem a s kostely Santa Maria del Popolo, Santa Maria in Monte Santo a Santa Maria dei Miracoli. V rámci osobního volna bude možnost prohlídky přilehlého parku Villa Borghese.

Návrat na hotel.

4.DEN
Fontána pod živými Španělskými schody

Neděle 14. června: Projdeme se po rušné obchodní třídě s Fontánou di Trevi a Španělskými schody. Navštívíme Pantheon a na závěr si můžeme užít nákupy na Via del Corso nebo si prohlédnout některé z římských muzeí.

Dopoledne vyrazíme na náměstí Piazza di Spagna se Španělskými schody a kostelem Trinità dei Monti. Pak přejdeme k proslavené Fontáně di Trevi, do které nejen turisté, ale i Italové házejí mince, aby si zajistili opětovný návrat do Říma.

Poté navštívíme jeden z nejzachovalejších antických chrámů Pantheonu a vydáme se na nedaleké náměstí Campo dei Fiori, kde se nachází nejstarší římské tržiště. Následně půjdeme směrem k nerušnější třídě Říma – Via del Corso.

Odpoledne si pak můžete užívat dle vašich představ. Bude možnost se občerstvit či nakoupi na Via del Corso nebo v jejích přilehlých křivolakých uličkách. Nachází se zde spousta malých náměstíček, které přímo vybízejí k posezení u dobrého jídla.

Po pauze na oběd bude možnost procházky k oficiální rezidenci italského prezidenta – palác Quirinale, výstavnímu paláci Palazzo delle Esposizioni a k bazilice Santa Maria Maggiore nebo nevštívit jedno z římských muzeí.

Večer návrat na hotel.

5.DEN

Pondělí 15. června: Odlet zpět do ČR.

Dle letového řádu  případná poslední procházka Římem nebo přímý přesun na letiště a návrat do Prahy.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Hana Teichmannová – přímá linka: +420 596 111 035

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha–Řím–Praha včetně letištních tax
 • doprava autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 4x ubytování ve 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • průvodce po celý zájezd (mimo volný program)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • jízdné po Římě
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 800 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel v blízkosti centra Říma
 • hotel je dostupný metrem do centra města

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu je formou sladkého bufetu
 • během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)

Zavazadlo za příplatek 1 500 CZK / 55 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg

NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity.


Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

175 Kč

UNIVERSAL + STORNO

450 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Ohlasy cestovatelů


Nezávazně si rezervujte už dnes

Pojištění
Osoby

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.