Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 775 303 633
Po–Pá: 8–17

letecky z Prahy

To nejlepší z Říma + VATIKÁN

Program 1Program 2Knižní průvodce zdarma

Petra Římská, průvodkyně

Cestování je nejpříjemnější způsob vzdělávání. Udělejte to pro sebe.

5 dní11. 6. – 15. 6. 2020

Jediný termín v tomto roce

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 11. 5.

Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel v Římě

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 18 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

25–27°C

Všechny cesty vedou… do Říma. S průvodcem na slovo vzatým se vydáte do Kolosea, vystoupáte na pověstný Kapitol a ponoříte se do krás nestárnoucího Fora Romana. Vhodíte si minci do Fontány di Trevi, projdete se Vatikánem a Sixtinská kaple vám vezme dech. Objevíte oblíbená zákoutí místních, kouzlo malebných uliček i kaváren. Nechte se vtáhnout pohodovou atmosférou Itálie a  prožijte Řím!

Na co se můžete těšit

 • Fascinující chrám sv. Petra ve Vatikánu
 • Jedinečné fresky v interiéru Sixtinské kaple
 • Antický duch římského Kolosea
 • Symbol sladkého života Fontánu di Trevi

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Čtvrtek 11. června: Přílet do Říma a dle časových možností první seznámení a procházka věčným městem.

Odlet z Prahy a přílet do Říma, poté objednaným transferem přesun na hotel a ubytování. Dle letového řádu a času příletu možná procházka Římem s průvodcem.

2.DEN
Historie Kolosea z první ruky od průvodce Pavla

Pátek 12. června: Dnešní den se ponese v duchu památek v samotném srdci Říma. Uvidíme dominanty, jakými jsou Kapitol, Forum Romanum či Koloseum.

Dopoledne se vydáme na společnou procházku a prohlédneme si antický stadion Circo Massimo, nejstarší římské fórum Foro Boario, u něhož se nachází slavná ústa pravdy, do kterých když lhář strčil ruku, byla mu ukousnuta.

Poté přejdeme ke starověkému srdci Říma – Kapitol (socha vlčice), odkud je nádherný výhled na Forum Romanum. Dále se projdeme přes Foro di Augusto ulicí Via Imperiali ke Koloseu a Konstantinovu oblouku. Osobní volno (možnost prohlídky Kolosea a Fora Romana, oběd…).

Odpoledne budeme pokračovat v prohlídce města: Bazilika sv. Petra v řetězech, Trajánův park a bazilika sv. Jana v Lateráně, která je nazývána matkou a hlavou všech kostelů města i světa. Poté už si můžete užívat zdejší atmosféru dle libosti v rámci osobního volna.

Návrat do hotelu nebo možnost individuální podvečerní procházky podél Tibery či do čtvrti Zátibeří.

3.DEN
Svatopetrské náměstí ve Vatikánu

Sobota 13. června: Dnes nás čeká návštěva Vatikánských muzeí, procházka po náměstí sv. Petra a zhlédnutí Andělského hradu či Fontány čtyř řek. 

Dopoledne si prohlédneme nejmenší stát světa – Vatikán. Vydám se na náměstí sv. Petra, uvidíme impozantní chrám sv. Petra s Michelangelovou kopulí s nádherným výhledem na město a světoznámá Vatikánská muzea, která jsou jedním z největších komplexů uměleckých sbírek na světě a nachází se zde i světoznámá Sixtinská kaple. Poté bude následovat volno na oběd a prostor na nákup suvenýrů.

Odpoledne půjdeme k Andělskému hradu a dále k nejrušnějšímu náměstí Piazza Navona, kde se také nachází Berniniho Fontána čtyř řek.

Poté přejdeme k Palazzo Borghese, Mausoleo di Augusto na Piazza del Popolo s egyptským obeliskem a s kostely Santa Maria del Popolo, Santa Maria in Monte Santo a Santa Maria dei Miracoli. V rámci osobního volna bude možnost prohlídky přilehlého parku Villa Borghese.

Návrat na hotel.

4.DEN
Fontána pod živými Španělskými schody

Neděle 14. června: Projdeme se po rušné obchodní třídě s Fontánou di Trevi a Španělskými schody. Navštívíme Pantheon a na závěr si můžeme užít nákupy na Via del Corso nebo si prohlédnout některé z římských muzeí.

Dopoledne vyrazíme na náměstí Piazza di Spagna se Španělskými schody a kostelem Trinità dei Monti. Pak přejdeme k proslavené Fontáně di Trevi, do které nejen turisté, ale i Italové házejí mince, aby si zajistili opětovný návrat do Říma.

Poté navštívíme jeden z nejzachovalejších antických chrámů Pantheonu a vydáme se na nedaleké náměstí Campo dei Fiori, kde se nachází nejstarší římské tržiště. Následně půjdeme směrem k nerušnější třídě Říma – Via del Corso.

Odpoledne si pak můžete užívat dle vašich představ. Bude možnost se občerstvit či nakoupi na Via del Corso nebo v jejích přilehlých křivolakých uličkách. Nachází se zde spousta malých náměstíček, které přímo vybízejí k posezení u dobrého jídla.

Po pauze na oběd bude možnost procházky k oficiální rezidenci italského prezidenta – palác Quirinale, výstavnímu paláci Palazzo delle Esposizioni a k bazilice Santa Maria Maggiore nebo nevštívit jedno z římských muzeí.

Večer návrat na hotel.

5.DEN

Pondělí 15. června: Odlet zpět do ČR.

Dle letového řádu  případná poslední procházka Římem nebo přímý přesun na letiště a návrat do Prahy.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Hana Teichmannová – přímá linka: +420 596 111 035

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha–Řím–Praha včetně letištních tax
 • doprava autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 4x ubytování ve 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • průvodce po celý zájezd (mimo volný program)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • jízdné po Římě
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 800 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel v blízkosti centra Říma
 • hotel je dostupný metrem do centra města

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu je formou sladkého bufetu
 • během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)

Zavazadlo za příplatek 1 500 CZK / 55 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg

NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity.


Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

175 Kč

UNIVERSAL + STORNO

450 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Ohlasy cestovatelů


Nezávazně si rezervujte už dnes

Pokud si vyberete kterýkoli zájezd, můžete jej zdarma stornovat nebo změnit ještě po dobu 30 dní od provedení rezervace.

Tato možnost platí pro všechny nové rezervace přijaté od 2. 3. 2020.

Pojištění
Osoby

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


NOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..