Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Mnichova

To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA

11 dní28. 11. – 10. 12. 2015

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Mnichova

Ubytování

Hotel 4*

Stravování

Polopenze

Skupina

Do 18 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA

Pobytově poznávací zájezd s průvodcem za krásami Kanárských ostrovů. Uvidíte to nejzajímavější z Tenerife a ostrova La Gomera. Užijete si moře a letovisko Puerto de la Cruz, vydáte se do národního parku se sopkou Pico del Teide, Kolumbova San Sebastianu, Orotavy i hlavního města Santa Cruz. Nechejte se s námi unášet španělskými rytmy a ochutnejte Tenerife!

Na co se můžete těšit

 • Nejvyšší španělskou horu Pico del Teide
 • Nádherné sopečné i saharské písečné pláže
 • Kouzelné šlechtické město Orotava
 • Majestátně se tyčící Gigantické skály

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Zajištěn svoz z Ostravy (další nástupní místa po trase - např. Olomouc, Brno, Praha) na letiště v Mnichově. V odpoledních hodinách odlet z Mnichova na Tenerife, po příletu následuje transfer z letiště do hotelu a ubytování.

2.DEN

Po dopolední informační schůzce se vydáme prozkoumat historické město Puerto de la Cruz, které se nachází na severu ostrova v nejúrodnějším údolí Orotava. Město o 60 tisících obyvatel je jedním z nejoblíbenějších letovisek na Kanárských ostrovech, a to zejména díky množství turistických atrakcí, které je možné navštívit i ve dnech, kdy nesvítí slunce a je zataženo.

Puerto de la Cruz založené v roce 1603 jako přístav sousední Orotavy zažilo svůj přístavní rozkvět po zničení Garachica lávou a proslavilo se vývozem malvazového vína. Na konci 19 stol. sem přicházejí zejména dobře situovaní zájemci z Velké Británie, je vybudován první hotel a casino Taoro a z přístavu se stává šlechtické lázeňské letovisko. Turistický boom nastává v 1. polovině 20. stol. a město je nejvyhledávanějším turistickým centrem až do doby vzniku letovisek Playa de las Americas a Los Cristiános na jihu.

Město je atraktivní zejména svým starým centrem s balkónovými domy, palmovými náměstími a rybářskými kostely, pobřežní promenádou s mořskými bazény Lago Martiánez, bary, restauracemi a cukrárnami. Vulkanická pláž Playa Jardín a její plážová zahrada je skutečným parkem s pobřežní promenádou kolem pláží.

Mezi další atrakce města patří Loro Park, Botanická zahrada nebo orchidárium.

3.DEN

Dnešní celodenní výlet nás zavede za nejkrásnější přírodou ostrova Tenerife. Zahájíme jej prudkým stoupáním do centra ostrova. Během hodinové vyjížďky projedeme několika vegetačními pásmy od nejúrodnějšího údolí Orotava, přes zónu vavřínových a později borovicových lesů.

Národní park Las Cañadas del Teide byl právem zařazen mezi zajímavosti UNESCO. Projížďka po dně kráteru značně připomíná průjezd měsíční krajinou: lávová pole úžasných barev, různé sopky a vulkány včetně majestátně se tyčící sopky Pico del Teide (3 718 m n. m.), nejvyššího vrcholu Španělska. Fakultativní výjezd lanovkou pod vrchol (25 €/os.).

Hřebenová silnice kolem astronomických observatoří je nejkrásnější vyhlídkovou trasou ostrova, kterou se dostaneme až na severovýchodní výběžek nad hlavním městem - poloostrov Anága. Místo není příliš turisticky navštěvováno a tudíž si zachovalo jedinečnou přírodu. Pohoří fascinuje rozeklanými skalisky a hustým zeleným porostem. Hory střídají obrovská údolí spadající až k moři.

Na saharské pláži Las Teresitas provedeme krátkou zastávku stejně jako v hlavním městě Santa Cruz.

4.DEN

Tento den je určen pro individuální program, např. návštěva městečka, Loro Parku nebo plážování u moře.

5.DEN

Dnes se vydáme západně od Tenerife na sousední zelený ostrov La Gomera

Tento výlet zahrnuje návštěvu Národního parku Garajonay s vavřínovými lesy, dále známé Kolumbovo město - San Sebastian, kouzelné vyhlídky na malebná terasovitá údolí.

V ceně je zahrnut i nezapomenutelný zážitek - oběd s ukázkou pískacího jazyka

6.DEN

Tento den je určen pro individuální program nebo se lze zúčastnit fakultativního výletu Masca trekking.

Pohoří v západí části ostrova Tenerife nabízí jedinečnou kombinaci pěší turistiky, plavbu na lodi a výlet minibusem. Výlet zahrnuje ranní transport přes pohoří Teno do strže Masca s jedinečnou serpentinovou silnicí.

Následuje tříhodinový pěší pochod roklí v Gigantických skalách, koupání na pláži a nezapomenutelnou plavbu lodí kolem skalních bloků s možností pozorování delfínů nebo kulohlavců.

Cena zahrnuje i oběd na lodi. Sportovní obuv je pro tento výlet podmínkou.

7.DEN

Na severu ostrova dnes navštívíme šlechtické město Orotava, které je právem přezdíváno perlou ostrova: krásně dochovalo historické centrum s řadou paláců, kostelů a balkónových domů.

Procházku zahájíme na náměstí Konstituce s dominikánským kostelem a klášterem, uvidíme zahrady Marqéze De la Quinta Roja, navštívíme hlavní kostel Neposkvrněného početí a zastavíme se u Radnice, místa pořádání jednoho z nejkrásnějších svátků Tenerife, slavnosti Božího těla.

Prudké stoupání nám kompenzuje návštěva slavných balkónových domů a polodennní návštěvu Orotavy zakončíme v kavárně šlechtického domu Casa Lercaro s jedinečným výhledem na údolí.

Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

8.DEN

Netradiční celodenní výlet kolem ostrova Tenerife nás zavede k nejstarší rostlině ostrova, tzv. Dračího stromu v Icodu de los Vinos. Garachico, bohaté město zničené výbuchem sopky a později znovuvykopané z lávového popela, přímo vybízí k procházce. Adrenalinovým zážitkem jistě bude průjezd horskou roklí Masca a zastávka ve stejnojmenné malebné vesnici na dně soutěsky, kam se dostaneme úzkou silnicí čítající stovky serpentin a vedoucí po hraně 600 m hluboké rokle. Nezapomenutelná bude i vyhlídka na Gigantické skály, majestátní skalní bloky táhnoucí se 17 km kolem západního pobřeží.

Následuje zastávka na pláž nebo malé občerstvení v největším turistickém letovisku ostrova – Playa de las Americas.

Návrat po dálnici do Puerta de la Cruz.

9.DEN

Tento den je určen pro individuální program, např. návštěva městečka, Loro Parku nebo plážování u moře.

10.DEN

Čeká nás polodenní výlet do krásného města San Cristobal de la Laguna, které se nachází v severním cípu ostrova Tenerife. Toto známé město má velmi dobře zachovalé historické centrum se šlechtickými paláci, kláštery a kostely, a proto bylo zařazeno mezi památky světového dědictví UNESCO. Jedná se rovněž o původní hlavní město, sídlo biskupa s nejstarší univerzitou na Kanárských ostrovech.

Prohlídku začneme na Plaza del Adelantado - náměstí obklopené domy s balkóny jako Palacio de Nava, Ayuntamiento a Casa de los Capitanes Generals. Uzavřený balkón je také na klášteře Santa Catalina. Na východní straně náměstí se nachází tržnice. Z náměstí vede jedna z nejkrásnějších ulic směrem ke katedrále a končí u nejstaršího kostela města Nuestra Seňora de la Concepción, jehož nápadná sedmipatrová zvonice je považována za symbol La Laguny.

Poté si můžete dát nějakou místní specialitu v některém z četných barů, restaurací či cukráren. Návrat na hotel individuálně.

11.DEN

V ranních hodinách je zajištěn transfer z hotelu na letiště a odlet do Mnichova. Následuje rozvoz zpět do Ostravy (další výstupní místa po trase).Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – e-mail: julinkova@radynacestu.czpřímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • letenka Memmingen (Munich West) - Tenerife - Memmingen (Munich West) se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer z Praha-Mnichov-Praha
 • transfer letiště - Tenerife (hotel) - letiště
 • 10 x ubytování v 4* hotelu s polopenzí
 • 10 x snídaně formou bohatého bufetu
 • 10 x večeře formou bohatého bufetu
 • 1 x oběd na ostrově La Gomera (5. den)
 • trajekt na ostrov La Gomera
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • výlety: Teide - Anága – Teresitas – Santa Cruz, na ostrov La Gomera, polodenní MHD do Orotavy, okruh: Icod-Garachico-Masca-Los, polodenní MHD do La Laguny
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže)
 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • fakultativní výlet Masca trekking
 • výjezd lanovkou pod Pico del Teide (25 €/os.)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla) + malé zavazadlo o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Zavazadlo za příplatek 2 000 CZK / 96 € – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 Kg
 • NÁŠ TIP: Pro své pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Lze cestovat i „nalehko“, pouze s kabinovým zavazadlem. Pozor ovšem na rozměrové limity.
 • Tyto ceny jsou garantovány do 30-ti dnů před termínem zájezdu. Poté jsou nastaveny dle aktuálních cen leteckých společností, o konkrétní informace kontaktujte CK. 
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

385 Kč

UNIVERSAL + STORNO

960 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.


Informace k tomuto termínu

 • Ubytování v hotelu Diamante Suite je pouze pro osoby starší 16 let. Pro rodiny s dětmi bude ubytování zařízeno ve 4* Turquesa Playa, který se nachází poblíž hotelu Diamante Suite.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


ZÁŽITKOVNÍK
pro rodiče a děti

Zážitky pro malé dobrodruhy, cestovatelské rébusy a spousta chytré zábavy!