Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

To nejlepší z Toronta + HALIFAX + NIAGARSKÉ VODOPÁDY

9 dní / 7 nocí8. 7. – 16. 7. 2020

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 20 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

18 – 25

Kanadské zážitky naživo. Objevíte pestrobarevný Halifax, majestátní Toronto, poobědváte ve výškách CN Tower, přespíte na romantickém majáku a Niagarské vodopády nemůžete vynechat. Po nákupech si odpočinete u kanadských lívanců s javorovým sirupem, a to si teprve pochutnáte. A užijete si i pozorování velryb. Kanada pro pravé cestovatele – vyrazte prožít zemi javorového listu!

Na co se můžete těšit

 • Panoramatická CN Tower v Torontu
 • Majestátní a třpytivé Niagarské vodopády
 • Romantický maják Peggy´s Cove
 • Nezapomenutelné velryby ve volném moři
 • Nákupy různorodých kanadských suvenýrů

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Prahy, přílet do Halifaxu, ubytování.

2.DEN
Halifax snoubí moderní i historickou architekturu

Prohlídka Halifaxu a námořního muzea.

Dnes se projdeme po Halifaxu, města, nedaleko kterého se mimo jiných katastrof potopil Titanik. Navštívíme známe Námořní muzeum Atlantiku, projdeme se po přístavu a možná spatříme některou z obřích výletních zaoceánských lodí.

Odpoledne se vydáme nejkratší cestou do Digby, městečka přímo u zálivu, které si oblíbily velryby. Přenocujeme v tomto typickém rybářském přístavu.

3.DEN
"Balancující skála" jakoby popírala zákony fyziky

Pozorování velryb a výprava za balancující skálou.

Hned ráno se vypravíme na plavbu za velrybami. Tato majestátní zvířata budeme pozorovat z výletní lodi za doprovodu zkušených lodivodů, kteří vědí, kde tyto ohromující savce hledat.

Odpoledne se vrátíme na pevnou zem, projedeme si poloostrov až na jeho konec a projdeme se naučnou stezkou k Balancing rock – devět metrů vysoký kus basaltu, který doslova balancuje nad vodou už tisíce let.

Večer určitě ochutnáme některou z čerstvých rybích specialit.

4.DEN
Přístavní atmosféra poblíž Pegys Cove

Případný druhý pokus sledování velryb, cesta do malebného Lunenburgu.

V případě úspěšného pozorování velryb předešlý den se vydáme do naší další destinace – Lunenburgu – delší, vyhlídkovou cestou podél pobřeží. Příroda se ale nedá naprogramovat a i když úspěšnost místních námořníků, pro které se turistika stala významnou složkou jejich příjmů, je vysoká, využijeme dopoledne k druhému pokusu. Pak bychom se do Lunenburgu vypravili rychlejší, vnitrozemní cestou. 

Lunenburgu je městečko ze Seznamu světového dědictví UNESCO, kde se projdeme historickým přístavem a úzkými uličkami lemovanými typickými barevnými domky.

Na nocleh se přesuneme do romantické oblasti majáku Peggy’s Cove.

5.DEN
Mořský příboj na východním pobřeží

Prohlídka ikonického pobřeží a krajiny u majáku Peggy´s Cove, přelet z Halifaxu do Toronta.

Peggy´s Cove, nejznámější maják na světě, který je také na seznamu UNESCO, je zasazen do „měsíční“ krajiny tvořené kameny, které vznikaly před téměř 400 miliony let a mnohem později byly uhlazeny migrujícím ledovcem. Po vydatné kanadské snídani se vydáme na procházku touto nezvyklou krajinou.

Po poledni, když se oblast zaplní dalšími zvědavými turisty, odjedeme do blízkého Halifaxu a přesuneme se o stovky kilometrů dál, do Toronta

6.DEN
Příjemná procházka ulicemi Toronta

Dnešní den věnujeme prohlídce největšího kanadského města, Toronta. 

Ráno vyrazíme na seznámení s centrem Toronta. Uvidíme nádraží Union Station, impozantní budovu z 30. let, a také budovu Královské kanadské banky, jejíž okna jsou potažena pravým zlatem. Projdeme kolem Hokejové síně slávy a poté se přesuneme na náměstí Nathan Phillips Square, do pravého centra města, kde budeme moci obdivovat obrovské fontány, které stříkají více než 45 000 litrů vody za minutu. Neunikne nám budova Staré a Nové radnice ani půvabný kostel Nejsvětější trojice, patřící k nejstarším stavbám ve městě. Neopomeneme ani velké nákupní centrum Eaton, kam se můžeme navečer vrátit za nákupy. 

Po poledni se vydáme k CN Tower - nejvyšší budově v Kanadě. Zájemci budou moci věž navštívit a užít si prosklený výtah i podlahu a nezapomenutelné vyhlídky. Vstupenky na CN Tower včetně oblíbeného obědového menu zajistí průvodce na místě.  

Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně ve večerních hodinách.

7.DEN
Úchvatné Niagárské vodopády

Dnes se vypravíme za nejmohutnějšími vodopády světa – na Niagary.

V brzkých ranních hodinách se vydáme na cestu k jednomu ze symbolů Severní Ameriky a současně jednomu z nejznámějších přírodních zázraků světa, impozantním Niagarským vodopádům, ležícím na kanadsko-americké hranici.

U Niagarských vodopádů, jimiž protéká nejvíce vody na světě, je celá řada atrakcí – plavba na lodích k vodopádům, cesta do nitra skály a pohled na padající vodopády z bezprostřední blízkosti, přejezd lanovkou přes řeku. Podle zájmu bude možno si některou z atrakcí vybrat. Individuálně si pak budeme moci projít turistické cesty vedoucí podél vodopádů a také se zastavíme na místě, kde lze sejít až k řece a pokochat se pohledem na průzračně čistou řeku. 

Poté se přesuneme do nedalekého městečka Niagara-on-the-Lake, ležícího na břehu Ontarijského jezera. Toto město bývá díky souboru budov z 19. století a malebné poloze označováno za jedno z nejkrásnějších kanadských měst. Projdeme si hlavní ulici Queen Street, na níž uvidíme budovu Staré lékárny z 19. století a historické obchůdky. Neunikne nám ani starý viktoriánský hotel Prince of Wales nebo zvonice postavená na památku obětem 1. světové války.

Večer návrat do Toronta.

8.DEN
Známé a oblíbené náměstí Nathan Philip Square

Návštěva Baťova muzea, odpoledne nakupování v Torontu.

Po snídani se vydáme k Baťovu muzeu a bude čas na jeho návštěvu, případně návštěvu blízkého Královského muzea. Pak se vydáme po Spadina avenue do Čínské čtvrti, kde ochutnáme některou z místních specialit. Odpoledne bude možné nakoupit suvenýry či doplnit kousky do šatníku nebo navštívit Hokejovou síň slávy.  

Večer se přesuneme na letiště k odletu do ČR.

9.DEN

V odpoledních hodinách přílet zpět do Prahy. Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Renata Němcová – e-mail: nemcova@radynacestu.czpřímá linka: +420 775 750 463

Co už máte v ceně?

 • letenky Praha – Halifax, Halifax - Toronto, Toronto – Praha s příp. přestupem
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • 7x ubytování v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 1x ubytování v penzionu v pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 8x snídaně
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vstupní povolení ETA (pokud nemáte v pase platné vízum, pro vstup do Kanady je vyžadován biometrický pas) – poplatek za vyřízení: 250 Kč/os.
 • vstupné (cca 160 CAD)
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 14 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • hotel v dosahu místního MHD
 • možnost občerstvení a nákupů v okolí hotelu

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 40 x 23 cm (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

432 Kč

UNIVERSAL + STORNO

1 020 Kč

80 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Nová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!