Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

autobusem

To nejlepší z Tyrolska + KRIMMLERSKÉ VODOPÁDY + MUZEUM SWAROWSKI

Jiří Toman, průvodce

Každá cesta přináší spoustu nových poznání, zážitků i přátel.

5 dní / 2 noci22. 7. – 26. 7. 2021

Jediný termín v tomto roce

Teď zaplatíte jen 25% z ceny a doplatek do 21. 6.

Dříve 6 990 Kč

5 990/os.

Co máte v ceně?

Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 40 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

21–24 °C

Prohlídka interiéru a unikátní křížové chodby dómu v Brixenu

To nejlepší z Tyrolska + KRIMMLERSKÉ VODOPÁDY + MUZEUM SWAROWSKI

Majestátní Alpy, barevný Innsbruck či nejvyšší vodopády Rakouska? Inspirace z Tyrolska… Lesk broušeného křišťálu v muzeu Swarowski vás uchvátí. Projdete se uličkami Brixenu i malebným Bolzanem. Poznáte nejkrásnější hrady a léčivé účinky zdejších pramenů. Užijete si výhled na Innsbruck. Ochutnáte tyrolské i italské speciality. Nechte se vtáhnout za zážitky do Tyrolska – s průvodcem, který se vyzná! 

Na co se můžete těšit

 • Blyštivé křišťálové muzem Swarowski
 • Prohlídka interiérů knížecího hradu Tirol
 • Ohromující kaskády Krimmelských vodopádů
 • Jízda moderní lanovou dráhou v Innsbrucku

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce, Brna, Prahy nebo Plzně.


1.DEN

Čtvrtek 22. července: Odjezd v pozdních večerních hodinách z jednotlivých nástupních míst.

2.DEN
Jedna z vyhlídek na Krimmelské vodopády

Pátek 23. července: Čeká nás malebné tyrolské mětečko Kufstein s jeho pevností. Odpoledne se vydáme za nejvyššími vodopády Rakouska. Vychutnáme si nádhernou vodní souhru tří kaskád i zdejší ovzduší s blahodárnými léčivými účinky.

Ráno po příjezdu do Tyrolska bude naší první zastávkou městečko Kufstein ležící na řece Inn nedaleko hranice s Německem. Projdeme se po historickém centru, nad kterým se vypíná pevnost Festung Kufstein ze 13. století, která v minulosti sloužila jako vězení a dnes se zde nachází několik muzeí.

Zájemci budou si mohou pevnost prohlédnout. Z hradeb se naskýtají pěkné výhledy na městečko Kufstein a okolí. Bude také čas na vychutnání si kávy nebo dezertu v některé z kaváren na hlavním náměstí Unterer Stadtplatz, které se nachází kousek od řeky Inn.

Poté se přesuneme jižním směrem do sousední spolkové země Salcbursko, kde strávíme odpoledne u nejvyšších vodopádů Rakouska – Krimmlerských vodopádů. Ty se nacházejí na okraji obce Krimml a mají na výšku celkem 380 metrů (ve třech kaskádách – 140, 100 a 140 metrů).

Náš autobus zastaví u moderního návštěvnického centra WasserWelten Krimmler, odkud se vydáme po cestě Wasserfallweg, která nabízí několik výhledů na vodopády a dovede nás až do nadmořské výšky 1 460 metrů. Zdejší mikroklima má podle lékařů blahodárné účinky na léčbu dýchacích cest a alergií a také posiluje imunitu.

Budeme mít dostatek času užít si pobyt v přírodě a vychutnat pohled na všechny tři kaskády vodopádů.

Večer přejedeme na ubytování.

3.DEN
Hrad Tirol v obklopení úžasných Alp

Sobota 24. července: Dnes objevíme ikonická místa Jižního Tyrolska v Itálii. Navštívíme Brixen s jeho jedinečnou křížovou chodbou. Prohlédneme si knížecí hrad Tirol a vyrazíme do Bolzana, které proslulo legendární mumií tajemného Ötziho. Chybět nebude ani vynikající italská gastronomie.

Dnešní den věnujeme prohlídce Jižního Tyrolska, oblasti, která na základě mírové smlouvy ze Saint-Germain od roku 1919 patří Itálii. Jižní Tyrolsko v současné době patří do autonomní provincie Bolzano-Alto Adige a dodnes zde téměř 70 procent obyvatelstva uvádí jako svůj rodný jazyk němčinu.

Prohlídku začneme ve dvacetitisícovém městě Brixen, jehož hlavní dominantou je impozantní dóm s křížovou chodbou ze 12. století a freskami ze 14. století. Budeme mít možnost vychutnat si atmosféru místních uliček a nevynecháme ani dům, kde pobýval ve vyhnanství známý český básník Karel Havlíček Borovský.

Z Brixenu se vydáme do blízkosti města Merano, kde se nachází hrad Tirol, který dal jméno celému bývalému knížectví. Zde nás bude čekat prohlídka interiérů hradu, který byl vystaven v polovině 12. století a do roku 1420 sloužil jako sídlo tyrolských hrabat. Užijeme si také pěkné výhledy na okolní vesnice a hory.

Odpoledne se přesuneme do hlavního města oblasti, Bolzana. Zde si prohlédneme centrum města nacházející se kolem náměstí Piazza Walther a katedrály Nanebevzetí Panny Marie. Zájemci si určitě nenechají ujít návštěvu místního archeologického muzea, kde se nachází dobře zachovalá mumie Ötziho, člověka, který v oblasti žil před cca 5 000 lety a jehož tělo bylo nalezeno v roce 1991.

V rámci volného času bude možné ochutnat některou z místních specialit a také zdejší vyhlášené víno.

Večer odjedeme na ubytování.

4.DEN
Barevné a živé uličky tyrolského Innsbrucku

Neděle 25. července: Naše společné zážitky završíme návštěvou blyštivého muzea křišťálu a pestrého tyrolského hlavního města Innsbruck. Uvidíme originální kousky ze skla Swarowski, projdeme se k radnici v Innsbrucku a ze čtvrti Hongerburg si užijeme nádherné výhledy na město.

Dnešní den strávíme prohlídkou tyrolské metropole Innsbruck a nedalekého muzea Kristallwelten Swarowski.

Po snídani bude naší první zastávkou městečko Wattens, kde se nachází populární muzeum Swarowski Kristallwelten. Muzeum bylo vybudováno v roce 1995 při příležitosti 100 let od založení firmy Swarowski, která se specializuje na výrobu broušeného křišťálového skla. Budeme mít možnost si prohlédnout toto unikátní muzeum, které každoročně navštíví kolem 800 000 lidí z celého světa. V areálu Kristallwelten, který se skládá z venkovní a vnitřní expozice, zhlédneme různé předměty vyrobené právě z broušeného skla Swarowski.

Kolem poledne přijedeme do Innsbrucku, hlavního města Tyrolska. Prohlídku zahájíme u vítězného oblouku, tzv. Triumphpforte, který byl vybudován v roce 1765 u příležitosti sňatku syna Marie Terezie – arcivévody Leopolda II. a španělské princezny Marie Luisy.

Poté půjdeme po Maria-Theresien-Straße k místní radnici a protějšímu bytovému domu Helblinghaus z 15. století, který je známý svou barokní štukovou fasádou.

Naší pozornosti určitě neunikne ani charakteristická kulturní památka Innsbrucku – Goldenes Dachl. Jedná se o gotický arkýř z konce 15. století, jehož střecha je pokryta více než 2 500 pozlacenými měděnými šindeli. Uvidíme i exteriéry zdejšího Hofburgu, bývalého sídla tyrolských knížat.

Na závěr se seznámíme se zdejší modernou při projížďce lanovkou do městské čtvrti Hungerburg, odkud se z výšky přes 850 metrů n. m. naskýtá krásný výhled na město a okolí. Původní lanovka Hungerburgbahn, která byla v provozu od roku 1906, byla v roce 2007 nahrazena moderní dráhou podle plánů architektky Zahy Hadid.

V rámci volného času budeme mít možnost ochutnat tyrolské speciality, například v útulné pivnici Stiftskeller, a v protější kavárně Sacher si můžete dát stejnojmenný dort. Ve zdejší ulici Hofgasse lze vyzkoušet tyrolský špek nebo některý z místních ovocných likérů.

Na jižním kraji města pak zájemci mohou vidět moderní skokanský můstek Bergisel (opět od Zahy Hadid) nebo renesanční zámek Ambras.

Ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.

5.DEN

Pondělí 26. července: Příjezd v brzkých ranních hodinách dle nástupních míst zpět do ČR.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Karolína Petrová – e-mail: petrova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 602

Co už máte v ceně?

 • autobusová doprava
 • 2x ubytování v 3* hotelu
 • 2x snídaně
 • průvodce po celý zájezd (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné do památek
 • konkrétní usazení v autobuse: 200 Kč/osoba
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 600 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích
 • pokoje mají vlastní sociální zařízení, na hotelu je zdarma WiFi

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

175 Kč

UNIVERSAL + STORNO

300 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné na místě:

 • Krimmelské vodopády (kombinované vstupné): 10 EUR/5 EUR děti do 15 let
 • vyhlídková jízda Gerlos Alpenstrasse: 1,90 EUR/0,90 EUR děti do 18 let
 • hrad Tirol: 7 EUR/3,50 EUR děti a studenti
 • Jihotyrolské archeologické muzeum (s Ötzim) v Bolzanu: 9 EUR/7 EUR děti a studenti
 • Kristallwelten Swarowski: 19 EUR/7,50 EUR děti do 14 let

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

Nezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

Pojištění
Osoby

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


NOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..