Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Valencie

4 dny21. 8. – 24. 8. 2014

Jediný termín v tomto roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z Valencie

Eurovíkend ve španělském stylu s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Valencie. Úchvatná náměstí, středověké brány... historii pocítíte na každém kroku. Prožijete "den pěti smyslů po valencijsku" plný výborného vína i jídla. Zavítáte do interaktivního světa "Města umění a vědy" a můžete si zatančit divoké flamenco nebo si uvařit paellu. Zažijte s námi pravý temperament Valencie!

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

V ranních hodinách odlet z Prahy do Valencie. Po příletu přesun metrem do centra města. Hotel se nachází cca 350 m od stanice metra (5 min chůze). Uložíme si kufry na recepci hotelu a vypravíme se na prohlídku historické části města.

Jenom co vyjdeme kousek od hotelu, nabídne se nám úchvatný pohled na jedno z nejvýznamnějších náměstí Plaza de Ayuntamiento (Radniční náměstí) s přenádhernou radnicí, fontánami a palmami. Celková atmosféra tohota místa vyvolává spíše pocit pobytu na pobřežní kolonádě, i když budeme ve skutečnosti v centru třetího největšího španělského města. Ulice Valencie skrývají mnoho nádherných městských paláců, obdivuhodných staveb a skrytých náměstí. Na náměstí Plaza de la Reina zamíříme z více důvodů... ať se přesvědčíme, že je to opravdu nejhezčí náměstí Valencie, ať nám neunikne unikátní budova katedrály tzv. "Miguelete" a ať se vpijeme mezi další houfy turistů i místních a zažijeme pravý život Španělů. Nemineme náměstí Plaza de la Virgen, budovy tržnice Mercado Central a "hedvábné" burzy Lonja. Do tržnice společně nakoukneme, průvodce doporučí místní dobrůtky, které si v průběhu zájezdu třeba poručíte v nějaké valencijské restauraci. A samozřejmě bude prostor projít si trh samostatně.

O tom, že Valencie potřebovala být chráněna nejen řekou, která byla odkloněna z původního koryta a v současné době již neobjímá cetrum města, ale i hradbami, svědčí dochovaná dvojice středověkých bran Torres de Serrano a Torres de Quart, které také uvidíme.

Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem, ubytování.

2.DEN

Dnes nás čeká "den pěti smyslů po valencijsku". Své smysly necháme pokochat plnými doušky na celodenním fakultativním výletu do horské vinařské vesnice Requena národního parku Albufera. Requena je jednou z nejznámějších vinařských městeček v oblasti Valencie. Při návštěvě vinařství se dozvíme zajímosti o pěstování vína a některé z nich také ochutnáme.

Poté se autobusem přesuneme do oblasti národního parku Albufera, kde strávíme celé odpoledne. Albufera je jedinečná svou sladkovodní lagunou, která je od moře oddělena štíhlým pásem pobřeží. Projedeme se po jezeře na typické dřevěné lodi, což jistě bude nezapomenutelný zážitek. Prohlédneme si typická stavení barracas rybářské městečko Palmar obklopené plážovými poli a povečeříme v místní restauraci.

Návrat do Valencie ve večerních hodinách.

3.DEN

Ráno snídaně na hotelu. Během dnešní prohlídky nabudeme dojmu, že Valencie je městem parků. Projdeme si park Jardines de Real, parkem Túria směrem k přístavu popojdeme k obrovskému futuristickému komplexu "Města umění a vědy". Zde byste mohli strávit pomalu celý den prohlídkou interaktivních prohlídek, mohli byste stihnout nějaký ten film, promítání planetária nebo si obrazně řečeno "zaplavat v podmořském světě" Oceánografického muzea. Přístav valencijské pláže na sebe plynule navazují. Odpočinout si a dát si dopolední kávu můžeme právě zde na plážové promenádě.

Po společné prohlídce individuální program. Bude možné navštívit např. Oceánografického či jiného muzea a památky, strávit nějaký čas na plážích, zavítat do uliček centra města a vyzkoušet si, zda se ve změti uliček vyznáte, nebo si zajít koupit španělskou dobrotu do Mercado Central.

Návrat na hotel individuálně či s průvodcem po dohodě. Ve večerních hodinách (začátek ve 21 hod) možnost návštěvy představení flamenca v místním baru.

4.DEN

Po snídani na hotelu si půjdeme prohlédnout další ze španělských lákadel a kulturních rarit, a to býčí arénu, kde se dodnes pořádá "corrida", a její malé muzeum. Za povšimnutí stojí také budova železniční stanice Nord, která se nachází na mnoha pohlednicích. Přesuneme se metrem na druhý konec parku Túria. Bioparc Valencia (ZOO), Parque de Cabecera a Jardín Botánico jsou od sebe kousek. Do centra města vejdeme slavnostně bránou Torres de Quart.

Odpoledne je vyhrazeno pro individuální volno k nákupům suvenýrů či dárků a možnosti se s městem rozloučit po svém. Pro zájemce je možnost zajistit kurz vaření španělské paelly .

V podvečer sraz na hotelu a vyzvednutí kufrů, metrem přesun na letiště, odlet a přílet do Prahy v nočních hodinách.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – přímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha - Valencie - Praha se všemi poplatky
 • 5kg kabinové zavazadlo a 15kg odbavované zavazadlo
 • transfer metrem letiště - centrum Valencie (hotel cca 300 m od stanice metra) - letiště
 • 3x ubytování v 2* hotelu v centru Valencie ve 2lůžkových či 3lůžkových pokojích
 • 3x snídaně formou bufetu
 • průvodce po celou dobu (od odletu po návrat, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • jízdné na městskou dopravu
 • vstupné na místě
 • fakultativní výlet
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 900 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování je zajištěno ve 2* moderním hotelu v historickém centru Valencie v pokojích s vlastním soc. zařízením

Jak je to s jídlem?

 • snídaně jsou podávány formou bufetu: pečivo, croissanty, tousty, marmeláda, máslo, jogurty, kompotované ovoce, müsli, mléko, káva, čaj, džus
 • v okolí hotelu je nespočet restaurací, barů a rychlého občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla) + malé osobní zavazadlo (dámskou kabelku nebo laptop) o max. rozměrech 40 (d) x 30 (v) x 15 (h) cm, hmotnost do 3 kg.
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg, max. délka jedné strany do 150 cm, součet tří stran do 250 cm (toto bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

140 Kč

UNIVERSAL + STORNO

390 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníVstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Fakultativní výlet Requena + Albufera: dospělý 1 740 Kč
 • Večerní tříchodové menu v restauraci Mateu NP Albufera: dospělý 730 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Zážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.