Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

To nejlepší z Vietnamu + PLAVBA ZÁTOKOU HA LONG

Vladimíra Svitáková, průvodkyně

Nejlepší pocit, který znám, je spokojenost mých cestovatelů.

11 dní / 9 nocí6. 3. – 16. 3. 2021

Jediný termín v tomto roce

Teď zaplatíte jen 25% z ceny a doplatek do 3. 2.

Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* a 4* hotely

Sdílení pokoje

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 18 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

22–28°C

Plavba tradiční vietnamskou lodí zátokou Ha Long v ceně zájezdu

Exotika, která vám vezme dech… Váš cestovatelský cíl je Vietnam. Objevíte jeden z nových sedmi divů světa a užijete si fantastickou plavbu Dračí zátokou. Ochutnáte místní speciality a třeba se je i naučíte vařit. Projdete se Hanojí i uličkami královského města Hue. Vychutnáte si rybářské vesničky, legendární chrámy a vyhlídky na vápencové skály. Připravte se na životní zážitky z fascinující asijské země – poznávejte Vietnam jako cestovatel! 

Na co se můžete těšit

 • Výborná tradiční vietnamská kuchyně
 • Přes 800 budov na seznamu UNESCO
 • Adrenalinová jízda nejdelší lanovkou světa
 • Romantické lampionové městečko Hoi An
 • Malebná rýžová políčka mezi skalami

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Sobota 6. března: Odlet z Prahy dle letového řádu.

2.DEN
Hanoj jako na dlani – starobylá i dynamická metropole Vietnamu

Neděle 7. března: Po příletu do Hanoje se ubytujeme na hotelu a poté nás čeká odpočinek po cestě.

Odlet z Prahy a přestup na některém z mezinárodních letišť na let do Hanoje. Přílet do Hanoje bude v odpoledních až nočních hodinách dle letového řádu. Po příletu si posuneme hodinky o šest hodin.

Ubytování v Hanoji. 

3.DEN
Chrám literatury– jedna z nevýznamnějších hanojských památek

Pondělí 8. března: Čeká nás prohlídka Hanoje a jeho atraktivit. Odpoledne strávíme u jezera Hoan Kiem, vydáme se na typický vietnamský trh a večer si užijeme vodní loutkové představení.

Dnes si prohlédneme Hanoj. Nejprve přejedeme k Muzeu Ho Či Minha. V případě, že bude muzeum otevřené, zajdeme se podívat i na nabalzámované tělo komunistického vůdce. Nevynecháme ani prohlídku Ho Či Minhova domu. Tento skromný tradiční dům na kůlech, ve kterém Ho Či Min žil, stojí v dobře udržované zahradě vedle jezírka s kapry a je zachován ve stavu, v jakém jej Ho Či Min opustil. 

Procházkou pak dojdeme k Chrámu literatury, kde se ponoříme do dějin severního Vietnamu. Chrám uctívá největší vietnamské učence a stojí na místě, kde byla v roce 1076 založena první vietnamská univerzita. Nenecháme si ujít ani pohled na Pagodu jednoho sloupu, jejíž vzhled reprezentuje květ lotosu, symbol čistoty vyrůstající z moře smutku. 

Odpoledne pak strávíme kolem jezera Hoan Kiem, kde nahlédneme na typický vietnamský trh a navštívíme představení Vodního loutkového divadla. Večer si užijete dle svých představ u vietnamského jídla a třeba i piva.

Večer návrat na ubytování. 

4.DEN
Plovoucí vesnice v zátoce Ha Long

Úterý 9. března: Dnes si užijeme jedinečnou plavbu zátokou Ha Long. Z tradiční vietnamské lodi se nám naskytnou dechberoucí výhledy na zdejší krajinu zapsanou na seznamu UNESCO. Připravena je i večeře s programem uprostřed Dračí zátoky.

Ráno odjedeme typicky severovietnamskou krajinou do zátoky Halong Bay. Nalodíme se na loď, kde se nejdříve ubytujeme v kajutách, a poté vyrazíme na plavbu Dračí zátokou. Naskytnou se nám tak neuvěřitelné výhledy na okolní ostrovy a poznáme, proč je tento kout krajiny zapsán na seznam UNESCO. Za pěkného počasí se i vykoupeme nebo navštívíme plovoucí vesnici či vápencové jeskyně.

Odpoledne budeme mít příležitost prozkoumat skály i zblízka na kajacích. Ze smaragdové vody Tonkinského zálivu vyrůstají tyto vápencové věže a maličké ostrůvky porostlé lesem. 

Čeká nás večeře a nocleh na tradiční vietnamské lodi s doprovodným programem uprostřed Ha Long zátoky.

5.DEN
Tradiční vietnamský pokrm připravený ve městě Hue

Středa 10. března: Dopoledne budeme pokračovat v plavbě zátokou Ha Long. Následovat bude přelet do města Hue. Po příletu se vydáme na večerní procházku, při které můžeme ochutnat i místní speciality.

Dopoledne ještě poplujeme zátokou Ha Long se zastávkou na místní farmě perel a setkáte se tak i se zdejšími rybáři. 

Po obědě na lodi se přesuneme zpět do Hanoje na letiště, odkud přeletíme do královského města Hue.

Večer nás čeká procházka městem a třeba i nějaké zdejší typické jídlo, což jsou například Císařské rýžové koláčky nebo pikantní speciality všech tvarů a velikostí. Individuálně bude také možnost navštívit noční tržiště, které se zaměřuje převážně na místní umělce, a můžete tady posedět v kavárnách u řeky.

Večer přesun na ubytování. 

6.DEN
Královské hrobky a jeden z chrámů císařského areálu ve městě Hue

Čtvrtek 11. března: Dnešek se ponese v duchu poslední vládnoucí vietnamské dynastie. Navštívíme královskou pevnost v Hue, prohlédneme si královské hrobky a poplujeme i k bájné pagodě Thien Mu.

Dnes nás čeká historie poslední vládnoucí vietnamské dynastie Nguen. Nejdříve navštívíme monumentální bývalou královskou pevnost se zachovalými chrámy a paláci.

Po odpočinku pak přejedeme za město, abychom si prohlédli několik velkolepých královských hrobek. Hrobka Minh Manga je proslulá svou architekturou a krásným lesním prostředím. Oproti tomu hrobka Khai Dinhe je monument na svahu, jehož exteriér pokrývá z většiny zčernalý beton a vytváří tak nečekanou gotickou atmosféru.

Nebude chybět ani plavba ke kouzelné a historií opředené pagodě Thien Mu. Její osmiboká, 21 metrů vysoká věž Thap Phuoc Duyen byla postavena za vlády císaře Thieu Tri v roce 1844. Každé z jejích sedmi podlaží je zasvěceno Manusi Buddhovi, Buddhovi jenž se objevoval v lidské podobě. 

Večer přesun na ubytování.

7.DEN
Nejdelší lanovkou světa až k impozantnímu Golden Bridge

Pátek 12. března: Přes rybářské vesničky a legendární jeskynní chrámy se přesuneme do malebného města Hoi An, které je směsicí čínské a vietnamské architektury. Pokud nám počasí dovolí, tak nás cestou čeká i jízda nejdelší lanovkou světa.

Tento den nás čeká autobusový přesun do města Hoi An. Pojedeme krásnou středovietnamskou krajinou plnou rybářských vesniček a krásných pláží. Serpentinami se dostaneme do pověstného silničního sedla Hai Van Pass, odkud zahlédneme už pláž v Danangu, místo odpočinku amerických vojáků z období Vietnamské války.

V případě dobrého počasí vyjedeme nejdelší lanovkou světa (5,7 kilometru) do hor oblasti Ba Na Hills, kde je v bývalém francouzském rekreačním středisku nově vybudovaný Golden Bridge. Lanovka má převýšení 1 400 metrů a vede přes hustou džungli a nádherné vodopády.

Kousek za plážovým městem Danang se ještě zastavíme v legendárních Marble Mountains, kde je v jeskyních vybudováno několik buddhistických chrámů.

Večer nás čeká procházka malebným městečkem Hoi An, které je směsicí čínsko-vietnamské architektury.

8.DEN
Pláž Ang Bang nedaleko Hoi An, na kterou se podíváme na kolech…

Sobota 13. března: Se zájemci vyrazíme na kolech do okolí Hoi An. Projedeme se rýžovými políčky a poznáme každodenní život místních. Ostatní mohou den využít k procházkám uličkami městečka Hoi An nebo se ponořit do tajů vietnamské kuchyně v kurzu vaření.

Tento den nás čeká asi 15kilometrová jízda na pronajatých kolech. Nejdříve projedeme rytmem tepajícími uličkami města Hoi An. Poté se dostaneme na venkov, kde začneme projíždět mezi rýžovými políčky i domky místních. Poznáme tak, jak žijí místní lidé.

Dostaneme se i na nedaleké pláže Jihočínského moře, kde strávíme odpoledne. Pak nasedneme opět na kola a kolem několika místních buddhistických chrámů projedeme se zapadajícím sluncem zpět do uliček Hoi Anu. Večer se už zase budete moci ztratit mezi domky vietnamsko-čínské architektury.

Někteří místo jízdy na kolech ocení třeba fakultativní kurz vietnamské kuchyně nebo neuvěřitelně inspirující nekonečně dlouhé procházky uličkami Hoi An, které jsou zapsány na seznam UNESCO.

9.DEN
Přes 800 historických budov v Hoi An spadá pod záštitu UNESCO

Neděle 14. března: Dopoledne se projdeme uličkami malebného Hoi An, kde si můžeme nakoupit nebo si vychutnat atmosféru místních kaváren. Odpoledne přeletíme zpět do Hanoje.

Ráno se ještě potěšíme procházkou kouzelnými uličkami malebného Hoi An, kde je podle rozhodnutí UNESCO chráněno více než 800 historických budov Starého města, a díky tomu vypadá stejně jako před staletími.   

Možná si vyzvednete oblečení, které jste si nechali ušít na míru v jednom ze stovek krejčovství ve městě. Hoianští krejčí jsou proslulí mistři kopírování, a tak vám za den či dva ušijí oblek z obrázku, který si přinesete. Dopoledne můžete strávit i v jedné z místních vyhlášených kaváren. 

Odpoledne pak přejedeme krajinou středního Vietnamu na letiště do Danangu a přeletíme zpět do hlavního města Hanoje. Dle času příletu do Hanoje pak jistě oceníte večerní procházku kolem nasvíceného „želvího jezera“ Hoam Kiem.

10.DEN
Přírodní památka Ninh Binh proslulá vápencovými skalami

Pondělí 15. března: Pro zájemce je připraven fakultativní výlet oblasti Ninh Binh proslulé vápencovými skalami, nádhernými vyhlídkami a překrásnými buddhistickými chrámy.

Zájemci se mohou zúčastnit celodenního fakultativního výletu do skalní oblasti Ninh Binh, která je přibližně 100 kilometrů od Hanoje. Nejdříve pojedeme rovinatou zemědělskou krajinou severního Vietnamu v oblasti povodí Rudé řeky, poté se dostaneme mezi fotogenické skály.

Oblast Ninh Binh je proslavena jako krajina vápencových skal s krásnými vyhlídkami a mnoha buddhistickými chrámy. Na závěr našeho pobytu ve Vietnamu se tak potěšíme jedním z nejhezčích pohledů, která tato země nabízí.

Po návratu přesun na letiště a noční, popřípadě následný ranní, přelet do ČR.

11.DEN

Úterý 16. března: Přílet do ČR dle letového řádu.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Lenka Kutová – e-mail: kutova@radynacestu.czpřímá linka: +420 777 157 668

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Hanoj a zpět
 • vnitrostátní letenka Hanoj – Hue a zpět
 • transfery letiště - hotel - letiště
 • doprava mikrobusy během pobytu
 • 4x ubytování v hotelu v Hanoji
 • 2x ubytování v hotelu v Hoi An
 • 2x ubytování v hotelu v Hue
 • plavba s ubytováním na lodi v zátoce Ha Long
 • 9x snídaně
 • 2x oběd na lodi v zátoce Ha Long
 • večeře na lodi v zátoce Ha Long
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • poplatek za vyřízení víz 800,- Kč
 • vstupné na místě
 • fakultativní výlet do oblasti Ninh Binh
 • fakultativní kurz Vietnamské kuchyně
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 000 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování je zajištěno ve 3* a 4* hotelech ve dvoulůžkových či rodinných pokojích a v kajutách na lodi

Jak je to s jídlem?

 • během dne i večera bude možnost stravování v restauracích či stáncích
 • na lodi v zátoce Ha Long je zajištěný tradiční oběd a večeře

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

528 Kč

UNIVERSAL + STORNO

1 180 Kč

80 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Celodenní výlet do oblasti Ninh Binh: dospělý 1 300 Kč
 • Kurz vietnamské kuchyně: dospělý 1 000 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Vstupné na místě pro zájemce:

 • Chrám literatury: 30 000/15000 VND dospělý/student
 • Ho Či Minovo muzeum: 40 000 VND
 • Pagoda jednoho sloupu: 25 000 VND
 • Císařský areál Hue. 150 000/ 30 000 VND dospělý/student
 • Ba Na Hills: 750 000 VND

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

Ohlasy cestovatelů


Nezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

Pojištění
Osoby

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.